Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Oczywiście, że przestrzegam. Bezwarunkowo. I jestem przekonany, że nie jest w moim przypadku możliwe nawet nieprzestrzeganie . Absolutnie jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie może pozwy w stylu:
"W stanach babcia kupiął wnuczkowi (lat 8-9), grę, bodziecko lubi, wybór padł na GTA III (było oznaczenie PEGI co do wieku i zawartości), gdy babcia zobaczyła w co gra wnusio, to prawie dostała zawału i postanowiła zaskarżyć Rockstar Games, że produkuje brutalne gry i ich nie oznacza" Jak się domyślacie dzięki oznaczeniu PEGI, skończyło się tylko na odrzuceniu oskarżenia przez prokuratora, ale sprawa została nagłośniona - babcia w stylu mocherowego beretu, najpierw krzyczy i leje parasolką/torebką/cegłą wszystkich którzy się nawiną a dopiero potem myśli dlaczego i za co.

Można powiedzieć, że PEGI w pewnym sensie chroni przed takimi oskarżeniami, bo oznaczenie jest, i każdy kto chce zobaczyć znaczek ten zobaczy.

Jest to dosyć skrajne porównanie, ale w miarę pasujące:
Dlaczego, żeby posiadać broń należy mieć "pozwolenie na broń" i badania psychiatryczne? Co by było gdyby każdy mógł kupić broń i chodziń uzbrojony po mieście - jest to skrajność, ale prawdopodobne - np. 2 gości pokłóci się, bo mieli stłuczkę na skrzyżowaniu, każdy obwinia drugiego, jeden sięga podkurtkę (drugi myśląc, że tamten chce mu walnąć kulkę w łeb ubeiga go i łup), żeby wyciągnąć komórkę i zadzwonić po policję.

W związku z tym:
To jest krótki, prawdziwy test psychologiczny: historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej matki spotyka chłopaka którego wcześniej nigdy nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim mężczyznę swego życia i w tym samym dniu zakochuje się. Kilka dni później dziewczyna zabija swoją siostrę.

Jaki jest powód zabicia własnej siostry?


Dobra rozpiałem się, bywa.
Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego testu, bo już go widział niech czeka cierpliwie. Jeśli widzisz ten test po raz pierwszy napisz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2007 o 22:25, T4KEDA napisał:


W związku z tym:
To jest krótki, prawdziwy test psychologiczny: historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej
matki spotyka chłopaka którego wcześniej nigdy nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim
mężczyznę swego życia i w tym samym dniu zakochuje się. Kilka dni później dziewczyna zabija
swoją siostrę.

Jaki jest powód zabicia własnej siostry?


Był to chłopak jej siostry? Albo ona także próbowała go poderwać, lub okazało się, że ten chłopak zamordował matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 22:25, T4KEDA napisał:

W związku z tym:
To jest krótki, prawdziwy test psychologiczny: historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej
matki spotyka chłopaka którego wcześniej nigdy nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim
mężczyznę swego życia i w tym samym dniu zakochuje się. Kilka dni później dziewczyna zabija
swoją siostrę.

Jaki jest powód zabicia własnej siostry?


test na potencjalnego mordercę ;)) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 19:20, mateuszbanach0 napisał:

> > I niektóre sklepy nie sprzedają gier osobom o niższym wieku niż na znaczku PEGI z
gry,
> którą
> > ów gość chce kupić...
>
> to chyba nie w Polsce...

właśnie w polsce, niestety

heh jeszcze się z tym nigdzie nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:10, Ciachoo666 napisał:

> mnie mie, ale kumpel (też ma 16 lat) próbował kupić jakieś GTA, i mu nie sprzedali. Ale
poszliśmy
> dalej i w innym sklepie sobie kupił.
To jeszcze nic. Ja w empiku kupowałem sobie sagę IWD. Stażystka nie popatrzyła się na mnie
tylko rzuciła tekstem:
-Dwanaście lat jest?
-Eee... (miałem 13, ale pytanie trochę mnie zdziwiło)
-To dobrze.

Kolega kupuję sobie sagę, tym razem BG. Z tym, że był chory na krtań czy jakoś tak i miał bardzo
dziecięcy głos, a ta sama facetka do niego:
-Masz za mało lat (nieodrywając wzroku od kasy)
-Mam 16 (i tyle miał w rzeczywistości)
-Idź i przyjdź z rodzicami.

Nie wiem, czy to co napisałem oddaje w pełni atmosferę sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, ale
się strarałem.
____________________________
Skoro przy empikach jesteśmy. Otóż mój sąsiad, z którym co jakiś miesiąc chodziliśmy po jakąś
grę miał dziwną przypadłość. Zawsze, gdy odchodził od kasy zatrzymywała go bramka. Teraz kupuje
w MM-tam nie ma takich problemów.


a mojego kumpla zatrzymują przy wyjściach z empiku, choć nic nie zrobił. Wkurzające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 08:02, mateuszbanach0 napisał:

> > mnie mie, ale kumpel (też ma 16 lat) próbował kupić jakieś GTA, i mu nie sprzedali.
Ale
> poszliśmy
> > dalej i w innym sklepie sobie kupił.
> To jeszcze nic. Ja w empiku kupowałem sobie sagę IWD. Stażystka nie popatrzyła się na
mnie
> tylko rzuciła tekstem:
> -Dwanaście lat jest?
> -Eee... (miałem 13, ale pytanie trochę mnie zdziwiło)
> -To dobrze.
>
> Kolega kupuję sobie sagę, tym razem BG. Z tym, że był chory na krtań czy jakoś tak i miał
bardzo
> dziecięcy głos, a ta sama facetka do niego:
> -Masz za mało lat (nieodrywając wzroku od kasy)
> -Mam 16 (i tyle miał w rzeczywistości)
> -Idź i przyjdź z rodzicami.
>
> Nie wiem, czy to co napisałem oddaje w pełni atmosferę sytuacji w jakiej się znaleźliśmy,
ale

Dnia 27.11.2007 o 08:02, mateuszbanach0 napisał:

> się strarałem.
> ____________________________
> Skoro przy empikach jesteśmy. Otóż mój sąsiad, z którym co jakiś miesiąc chodziliśmy po
jakąś
> grę miał dziwną przypadłość. Zawsze, gdy odchodził od kasy zatrzymywała go bramka. Teraz
kupuje
> w MM-tam nie ma takich problemów.

a mojego kumpla zatrzymują przy wyjściach z empiku, choć nic nie zrobił. Wkurzające...

No to na pewno musi być bardzo wkurzające. Nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie wiem jak to możliwe, by zatrzymać kogoś przy wyjściu ze sklepu z grą, np, +18 a Ty jesteś niepełnoletni :D Nie wiem jak tak można, z resztą, zawsze trzeba wcisnąć jakiś kit by wyjść z grą, bo nie mogą Ci jej po prostu przy wyjściu odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 08:11, muniok napisał:

> > > mnie mie, ale kumpel (też ma 16 lat) próbował kupić jakieś GTA, i mu nie sprzedali.

> Ale
> > poszliśmy
> > > dalej i w innym sklepie sobie kupił.
> > To jeszcze nic. Ja w empiku kupowałem sobie sagę IWD. Stażystka nie popatrzyła się
na
> mnie
> > tylko rzuciła tekstem:
> > -Dwanaście lat jest?
> > -Eee... (miałem 13, ale pytanie trochę mnie zdziwiło)
> > -To dobrze.
> >
> > Kolega kupuję sobie sagę, tym razem BG. Z tym, że był chory na krtań czy jakoś tak
i miał
> bardzo
> > dziecięcy głos, a ta sama facetka do niego:
> > -Masz za mało lat (nieodrywając wzroku od kasy)
> > -Mam 16 (i tyle miał w rzeczywistości)
> > -Idź i przyjdź z rodzicami.
> >
> > Nie wiem, czy to co napisałem oddaje w pełni atmosferę sytuacji w jakiej się znaleźliśmy,

> ale

> > się strarałem.
> > ____________________________
> > Skoro przy empikach jesteśmy. Otóż mój sąsiad, z którym co jakiś miesiąc chodziliśmy
po
> jakąś
> > grę miał dziwną przypadłość. Zawsze, gdy odchodził od kasy zatrzymywała go bramka.
Teraz
> kupuje
> > w MM-tam nie ma takich problemów.
>
> a mojego kumpla zatrzymują przy wyjściach z empiku, choć nic nie zrobił. Wkurzające...

>
No to na pewno musi być bardzo wkurzające. Nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło.


racja, wnerwiające. Mi też sie to nie przytrafiło, i wcale nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za przestrzeganiem ograniczeń co do wieku. Dla mnie nie stanowi to juz problemu o kilku dobrych lat, ale jako jeden z rzadkich okazów "legalnego gracza", kreci się sporo młodszego kuzynostwa itd. próbującego cos pożyczyć. I tu mają problem, bo nie zgadzam się na użyczenie pudełka z kategorią wiekową wyższą aniżeli liczba wiosen rodzinnego sępa :) O zagraniu u mnie tym bardziej nie ma mowy, bo kompa traktuję jako rzecz prywatną, nie przymierzając jak gacie, a zapewne nie pozwalacie innym chodzić we własnych gaciach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak specjalnie tego nie przestrzegam jednak jestem przeciw dawaniu ośmiolatkom GTA. W połączeniu z kłopotami rodzinnymi może wyjść koktajl Mołotowa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2007 o 23:19, arekskate napisał:


Był to chłopak jej siostry? Albo ona także próbowała go poderwać, lub okazało się, że ten
chłopak zamordował matkę.


lotha-mb ma rację to jest test na potencjalnego mordercę. Odpowiedź prawidłowa, której udzieliła większość seryjnych morderców:

Miała nadzieję, że ten chłopak znowu pojawi się na pogrzebie.

Jeżeli odpowiedziałeś prawidłowo znaczy to, że rozumujesz jak psychopata....!! Ten test został stworzony przez słynnego amerykańskiego psychologa i pozwala weryfikować potencjalnych zabójców. Wielu seryjnych morderców odpowiedziało prawidłowo na to pytanie. Jeżeli odpowiedziałeś/aś błędnie lepiej dla Ciebie. Jeżeli ktoś z Twoich przyjaciół ''odgadł odpowiedz'' sugeruje trzymać się od niego z daleka.

Masz szczęście, ale twoja odpowiedź to też niezłe kombinowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem tylko w niektórych miastach wogóle nie zwracają uwagi na ograniczanie wiekowego PEGI...

axe1971:
>Ale to akurat nie ma nic wspólnego z PEGI :) PEGI informuje - nie zabrania sprzedawać lub grać :D
No i bardzo dobrze ,bo nie oni decydują o nas ,że mamy np: 15 lat ,a gra jest od 16 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sory za drugi post ,ale ,żeby nam sprzedać grę to np: jedni zwracają na wzrost:
S-sprzedawca
Ch-chłopak

S-hej ! za mały jesteś,nie sprzedam ci tej gry !
Ch-Ale ja mam ukończone (np:16lat) 16 lat !
S-Udowodnij to !

no i teraz byłby problem (: ja bym wyszedł ze sklepu... takie rzeczy też się zdarzają :P
U mnie w mieście nie ma takich rzeczy po prostu sprzedają mi grę i już xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perfidne!;] Tak w ogóle to te pegi informują o czym jest mniej więcej gra. Szkoda tylko że niektórym dorosłym p...alma odbija. Mogę się tylko przejmować jak zrobią kategorie wiekowe 60+(a to jest w Polsce możliwe:/) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 10:16, dambialko napisał:

wiem,wiem tylko w niektórych miastach wogóle nie zwracają uwagi na ograniczanie wiekowego PEGI...

axe1971:
>Ale to akurat nie ma nic wspólnego z PEGI :) PEGI informuje - nie zabrania sprzedawać lub
grać :D
No i bardzo dobrze ,bo nie oni decydują o nas ,że mamy np: 15 lat ,a gra jest od 16 lat :P

Właśnie, w tym sęk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 11:25, dambialko napisał:

sory za drugi post ,ale ,żeby nam sprzedać grę to np: jedni zwracają na wzrost:
S-sprzedawca
Ch-chłopak

S-hej ! za mały jesteś,nie sprzedam ci tej gry !
Ch-Ale ja mam ukończone (np:16lat) 16 lat !
S-Udowodnij to !

no i teraz byłby problem (: ja bym wyszedł ze sklepu... takie rzeczy też się zdarzają :P
U mnie w mieście nie ma takich rzeczy po prostu sprzedają mi grę i już xD

No cóż chyba powinieneś jakos udowodnić swój wiek. Np noś ze soba legitymacje. Co maja powiedziec niskie osoby którym ktos nie chce sprzedać alkocholu? Mimo ze sa pełnioletnie? Wyjda ze sklepu? Nie po prostu wyciągna dowodzik i udowodnia z satysfakcja sprzedawcy że jest w błędzie i sie pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 08:19, boogie85 napisał:

Osobiście jestem za przestrzeganiem ograniczeń co do wieku. Dla mnie nie stanowi to juz problemu
o kilku dobrych lat, ale jako jeden z rzadkich okazów "legalnego gracza", kreci się sporo młodszego
kuzynostwa itd. próbującego cos pożyczyć. I tu mają problem, bo nie zgadzam się na użyczenie
pudełka z kategorią wiekową wyższą aniżeli liczba wiosen rodzinnego sępa :) O zagraniu u mnie
tym bardziej nie ma mowy, bo kompa traktuję jako rzecz prywatną, nie przymierzając jak gacie,
a zapewne nie pozwalacie innym chodzić we własnych gaciach xD

No popatrz ale jak byś grał w jakąś gre i twój daje tu taki przykład dużo młodszy brat by to oglądał to tak samo jakby w tą gre grał , wgm niczym się to nieróżni. Co do pożyczania to też jestem przeciwny , bo psują mi tylko gre xD A co do oznaczeń Peki to ich nie przestrzegam , sam wiem co jest dobre za co złe , mam 16 lat i wgm. gry powinny dostawać oznaczenie max 16 gdyż wtedy człowiek wie już co dobre a co złe ,]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować