Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Opera vs FireFox

43 postów w tym temacie

Pisałem posta i uwzględniłem to ale mi go skasowało. A potem już zapomniałem. Po za tym jak ktoś ma dwa przyciski to może nie pamiętać o środkowym;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:30, Latniak napisał:

No i znowu zapomniałeś o środkowym klawiszu myszki :D


O! Tego nie wiedziałem :| Dzięki :)

Opera vs Firefox?
U mnie na razie wygrywa Firefox dwoma punktami:
1) mam zainstalowany
2) używam :))

Operę kiedyś miałem zainstalowaną, ale tylko po to, by testować działanie moich stron www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 22:16, KaWuHa napisał:

:) Żeby się nie kłócić, która przeglądarka lepsza, powinno sie zrobić fuzję: FireOpera,

z tego by nic nie wyszło. opera to kombajn "do wszystkiego",zaś firefox to tylko podstawowe opcje, oraz masa wtyczek. po prostu w operze jest to co potrzebujemy i jeszcze więcej, zaś firefoxa sami przerabiamy na najlepszą przeglądarek (dzięki wtyczkom potrafi dokładnie to czego potrzebujemy). one są kierowane zwyczajnie do różnych użytkowników (jeden będzie wolał gotowca, a drugi (np ja) dłubaninę której efektem będzie przeglądarka idealnie dopasowana do jego potrzeb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:34, Loonatyk napisał:

po co zmieniac cos, co i tak jest
świetne?


Ja z tego samego powod siedze wciaz na Operze - Firefoxa nawet nie wyprobowalem, chociaz jest pewnie niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam FireFoxa, co prawda Opera ma standardowo więcej opcji, ale nie zapominajmy o wielu rozszerzeniach do FF, dzięki czemu możemy uzyskać efekt, jaki oczekujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 22:09, Kukowsky napisał:

Ja wolę Firefoxa, ale kwestia gustu.


Miałem na myśli, że nikt nie powie, że FF jest lepszy od Opery w usuwaniu reklam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie i panie Opera jest bezkonkurencyjna :) Jade na niej odkąd mam neta i nie nażekam, a Firefoxa wyprubowałem i moim zdaniem to kaszana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam opery od prawie 2 lat. Ostatnio musiałem się przesiąść po części na Firefoksa. I z porównania tych 2 przeglądarek od razu rzuca się w oczy to, że Opera jest szybasza. Myślałem, że Firefox też przechowuje strony w pamięci podręcznej, ale chyba się myliłem, bo Opera bije go na łopatki pod względem szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:16, KaWuHa napisał:

hehe... teraz gdy Opera stała się darmowa to zacznie się prawdziwa walka z Firefox''em... z
korzyścią oczywiście dla internautów :)

Trzeba by było jeszcze otworzyć źródła Opery, to by pewnie wtyczki porobiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kompy i na jednym mam Operę a na drugim FireFox-a i wolę Operę .Na początku zrażała mnie nazwa ale jak już spróbowałem to się przekonałem w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 17:18, sig. napisał:

doinataluj do firefoxa wtyczke fasterfox, naprawde pomaga

Nic nie będę doinstalowywał. Opera jest najlepsza!:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 23:37, ferbi napisał:

Używam opery od prawie 2 lat. Ostatnio musiałem się przesiąść po części na Firefoksa. I z porównania
tych 2 przeglądarek od razu rzuca się w oczy to, że Opera jest szybasza. Myślałem, że Firefox
też przechowuje strony w pamięci podręcznej, ale chyba się myliłem, bo Opera bije go na łopatki
pod względem szybkości.


Po zainstalowaniu wtyczki FasterFox, bądz ręcznej zabawie w about:config, Firefox może być jeszcze szybszy od Opery. Dodatkowo gdy zainstalujesz NoScript, nie bedą się uruchamiały skrypty czyli strony będą się otwierać jeszcze szybciej, możesz wyłączyć wczytywanie obrazków i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować