Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Czas ich wykonywania głównych nie ma żadnego znaczenia zaś kolejność ma znaczenie minimalne, jeśli zależy Ci na wykonywaniu zadań pobocznych najlepiej rób wszystkie dostępne przed przystąpieniem do następnego zadania głównego (po ukończeniu którego będziesz miał dostęp do kilku nowych systemów z zadaniami pobocznymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu osobom przeszkadza, ale ja właśnie ukończyłem 2 czy 3 już raz grę i naprawdę nie mogę dopatrzyć się tam rażących błędów... Wiem jedno- za nic w świecie nie wymieniłbym tego dubbingu na najlepszy język obcy- jak relaks to relaks :)
Jeśli będziesz chciał się do czegoś doczepić to to zrobisz, ale jak już pisałem- nie widzę podstaw, żeby krytykować dubbing w ME1 jak i w ME2. Oczywiście świetnie byłoby gdyby przeznaczyli grubą kasę na zrobienie polonizacji, zatrudnili najlepszych aktorów, dali sobie 2x więcej czasu na nagranie niż rzeczywiście potrzeba, ale nie łudźmy się nie zrobią tego dla tylu egzemplarzy sprzedanych u nas (nie wiem ile dlatego nie podam liczby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy poziom trudności w tej grze jest skalowany i zależy od poziomu postaci? Bo nie wiem czy pchać się na pewnien statek z terrorystami (strasznie mnie tam tłuką) czy poczekać jeszcze kilka leveli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:38, Abi_Dalzim napisał:

Czy poziom trudności w tej grze jest skalowany i zależy od poziomu postaci? Bo nie wiem czy pchać się na pewnien statek z terrorystami (strasznie mnie tam tłuką) czy poczekać jeszcze kilka leveli?

Poziom przeciwników jest skalowany, poniższa tabela pokazuje jaki poziom zależnie od wybranej trudności mają Twoi przeciwnicy ->
http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_29/20080719014801.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:38, Abi_Dalzim napisał:

Czy poziom trudności w tej grze jest skalowany i zależy od poziomu postaci? Bo nie wiem
czy pchać się na pewnien statek z terrorystami (strasznie mnie tam tłuką) czy poczekać
jeszcze kilka leveli?

Chodzi o biotycznych? Jeżeli tak, to potrzebna jest Ci umiejętność Redukcji, która wyłącza na jakiś czas zdolności biotyczne. Mają ją Tali, Garrus i ewentualnie Shepard. Można ich łatwo zlać mniej więcej od 8-10 poziomu. Dlatego nie należy się do nich pchać od razu jak się tę misję dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to są biotyczni, bo ten porzucony statek znalazłem samodzielnie bodajże w systemie Farinata (nie dostawałem żadnej misji). Wiem, że po wejściu na ten statek od razu jestem atakowany i moja towarzyszka krzyczy, że trzeba odbić jakiegoś zakładnika. Niestety tam są dość silni przeciwnicy i na razie sobie to odpuściłem.
Z resztą biotycznych już załatwiłem (to była ta misja z tym jakby guru, który zabił emisariuszy?).

Obecnie szwendam się po planetach i nie dotykam głównego wątku.
Pytanko: czy złoża surowców są ściśle wyliczone i trzeba znaleźć wszystkie, czy też jak kilka ominę to mogę zaliczyć misję? Chodzi mi o to czy tych złóż jest dokładnie tyle ile mam znaleźć czy może więcej, bo twórcy wzięli pod uwagę, że jakieś się przeoczy?

P.S. Gram na poziomie Żołnież, czyli chyba normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 17:21, Abi_Dalzim napisał:

Pytanko: czy złoża surowców są ściśle wyliczone i trzeba znaleźć wszystkie, czy też jak kilka ominę to mogę zaliczyć misję?

Surowców z każdego rodzaju jest więcej niż ilość wymagana do ukończenia questa (zresztą po ukończeniu tych zadań można je odkrywać dalej dostając tyle samo kasy i doświadczenia co poprzednio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 17:53, Karharot napisał:

Surowców z każdego rodzaju jest więcej niż ilość wymagana do ukończenia questa

To dobrze, bo mimo że jestem typem szperacza i staram sie zajrzeć w każdy kąt, to bałem się, że coś mogę przeoczyć. Gram bez poradnika i na ślepo :)

P.S. Dlatego, że gram bez poradnika i właściwie wcześniej nie interesowałem się ME, to czuję, że skopałem trochę rozwój postaci, ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2011 o 17:58, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Dlatego, że gram bez poradnika i właściwie wcześniej nie interesowałem się ME, to
czuję, że skopałem trochę rozwój postaci, ale co tam :)


W tej grze trudno skopać rozwój postaci ;) Obojętnie co byś nie porobił powinno udać Ci się wyjść na prostą i zrobić Sheparda, który rozwali wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 17:58, Abi_Dalzim napisał:

bałem się, że coś mogę przeoczyć. Gram bez poradnika i na ślepo :)

Wreszcie ktoś normalny. :)

Dnia 05.08.2011 o 17:58, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Dlatego, że gram bez poradnika i właściwie wcześniej nie interesowałem się ME, to
czuję, że skopałem trochę rozwój postaci, ale co tam :)

Jeżeli nie sprawia Ci problemu czytanie ze zrozumieniem, to w ME Twoja postać będzie wymiatała bez względu na poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, jaka jest wasza ulubiona postać ?
Mnie straszliwie urzekła Tali swym charakterem, zachowaniem, wszystkim. Zawsze traktowałem ją z największym szacunkiem. Ten jej zachwyt nad silnikami Normandii, skryte pokazanie pod koniec gry, że coś do Sheparda czuje, to w jaki sposób z nim rozmawia.
Świetnie, że w dwójce można mieć z nią romans. Tali to jak dla mnie nr 1 jeśli chodzi o kobiety z ME :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 11:39, Dootix napisał:

A tak zapytam, jaka jest wasza ulubiona postać ?

Hmm ogólnie to chyba Garrus, szczególnie w dwójce, jego rozmowy i przekomarzanie się z Sheppardem są komiczne, a poza tym... no po prostu człowiek czuje że Garrus to przyjaciel który pójdzie za tobą do Piekła i z powrotem, taki przyjaciel za pan brat. No a gdy usłyszałem czego dokonał jako Archangel to nawet zanim się dowiedziałem że to Garrus "Ja chce go mieć w swoim Teamie!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 11:39, Dootix napisał:

A tak zapytam, jaka jest wasza ulubiona postać ?

Wrex. Dobrze było mieć w drużynie gościa, który znał się na rzeczy i potrafił bardzo treściwie i zwięźle oddać swoje odczucia, obawy oraz pragnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Garrus. Wielu recenzentów narzekało na bardzo ostry język w grze, który był w takiej ilości nie potrzebny. Jak dla mnie CDP odwaliło kawał świetnej roboty. Garrus w polskim wykonaniu jest jeszcze bardziej charyzmatyczny i te przekleństwa bardzo pasują do jego charakterystyki jak i do całej jego rasy. Świetna postać. Jedna z lepszych w całym uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mogłem w sumie także o nim wspomnieć. Mój zespół właśnie składał się zawsze z Tali i Garrusa, od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować