• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.02.2009 o 13:14, Kur0 napisał:

Czy Burnout Paradise The Ultimate Box pójdzie na :

AMD Phenom 9500 Quad-Core (2,2GHz)
GeForce 8500 GT
i 2GB RAMu


ewentualnie na jakich detalach ;)

Prawdopodobnie na minimum ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jakie detale i rozdzielczosc moge liczyc w Stalker: Czyste Niebo na tym kompie?

Core 2 Quad 600 2.4 GHz
GeForce 8800 GS
2 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2009 o 15:22, CNCMFE napisał:

Na jakie detale i rozdzielczosc moge liczyc w Stalker: Czyste Niebo na tym kompie?

Core 2 Quad 600 2.4 GHz
GeForce 8800 GS
2 GB RAM


Powinno poleć na wysokich ale bez aa, a z AA też powinno zależy w jakiej rozdzielczości będziesz garł, ale i tak możesz mieć spadki fps bo ten stalkar ma skopaną optymalizacje. Core 2 Quad 600 ? xD chyba q6600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy w GuildWars można na niskich detalach spokojnie zagrać na takim sprzęcie?
Pentium IV 3GHz GeForce FX 5200 256 mb ram.
Ja się dobrze na tych rzeczach nie znam to zapytam: Co daje ilość GHz? Wiem, że im więcej tym lepiej, ale nic po za tym. Jak ktoś ma taki sam sprzęt jak ja tylko on ma np 2 GHz, a ja 3 GHz to czym się to różni, na co wpływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2009 o 14:51, choper napisał:

Ja się dobrze na tych rzeczach nie znam to zapytam: Co daje ilość GHz? Wiem, że im więcej
tym lepiej, ale nic po za tym. Jak ktoś ma taki sam sprzęt jak ja tylko on ma np 2 GHz,
a ja 3 GHz to czym się to różni, na co wpływa?

No skoro wiesz, że im więcej, tym lepiej, to o co te pytania? :PP Więcej GHz to szybszy procesor, co z kolei wpływa na wydajność całego sprzętu. I tyle. Niemniej nie zawsze gigaherc jest równy gigahercowi - np. taki Core i7 taktowany 2GHz będzie szybszy od Phenoma II AM3 taktowanego również 2GHz (zakładając, że reszta sprzętu jest identyczna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przede wszystkim zadałem pytanie czy GuildWars będzie działał tak aby dało się grać na niskich detalach na tym komputerze:
Peentium 4 3 GHz 256 ram GeForce 5200 FX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2009 o 17:09, choper napisał:

Przede wszystkim zadałem pytanie czy GuildWars będzie działał tak aby dało się grać na
niskich detalach na tym komputerze:
Peentium 4 3 GHz 256 ram GeForce 5200 FX

A ja jak widać odpowiedziałem tylko na drugie z twoich pytań. Nie wiem, czy sobie pograsz. Ani nie miałem podobnej konfiguracji nigdy, ani nie grałem w Guild Wars. Mogę ci podać tylko wymagania, ale te równie dobrze możesz sam wyszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2009 o 17:22, szypek26 napisał:

> Przede wszystkim zadałem pytanie czy GuildWars będzie działał tak aby dało się grać
na
> niskich detalach na tym komputerze:
> Peentium 4 3 GHz 256 ram GeForce 5200 FX
A ja jak widać odpowiedziałem tylko na drugie z twoich pytań. Nie wiem, czy sobie pograsz.
Ani nie miałem podobnej konfiguracji nigdy, ani nie grałem w Guild Wars. Mogę ci podać
tylko wymagania, ale te równie dobrze możesz sam wyszukać.

Z tymi wymaganiami to jest różnie. W jednych stronach, że na 256 ram, na innych 512. Jedni mówią, że na 256 gra im się świetnie, inni, że na 512 nie da się grać. Dlatego się pytam jak będzie u mnie, bo uwierz mi, o wymaganiach czytałem naprawdę dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Core 2 Quad 6600 2.4 GHz
GeForce 8800 GS
2 GB RAM

Jest jakis sens kupowac GTAIV z tym kompem? Slyszalem ze optymalizacja jest kompletnie skopana, wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 08:15, CNCMFE napisał:

Core 2 Quad 6600 2.4 GHz
GeForce 8800 GS
2 GB RAM

Jest jakis sens kupowac GTAIV z tym kompem? Slyszalem ze optymalizacja jest kompletnie
skopana, wiec...



Choć zależy. Mojemu kumplowi chodzi na podobnym kompie tylko 4 G ramu na max. detalach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 10:13, Peter44 napisał:

Mojemu kumplowi chodzi na podobnym kompie tylko 4 G ramu na max. detalach

>
W takim razie kumpel robi Cie w bambuko ;) Niemożliwe jest granie w GTA IV na maksymalnych detalach mając na pokładzie kartę GeForce 8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę i jest słabsza nawet od GF 9600GT. Żeby w tej grze włączyć wszystko na max to potrzeba by co najmniej karty GF z serii 2xx, a i tak i tutaj może być problem z wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 08:15, CNCMFE napisał:

Core 2 Quad 6600 2.4 GHz
GeForce 8800 GS
2 GB RAM

Jest jakis sens kupowac GTAIV z tym kompem? Slyszalem ze optymalizacja jest kompletnie
skopana, wiec...


Jak nie jak tak poleci spokojnie ale oczywiście nie na high możesz liczyć na średnie niskie, ale czy jest sens ją kupować to już nie wiem jeśli jesteś fanem lub lubisz serie GTA to owszem ale jęsli nie to za te pieniądze możesz mieć o wiele lepsze gry. Ale to nie ten więc nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 11:20, dave03 napisał:

> Mojemu kumplowi chodzi na podobnym kompie tylko 4 G ramu na max. detalach
>
W takim razie kumpel robi Cie w bambuko ;) Niemożliwe jest granie w GTA IV na maksymalnych
detalach mając na pokładzie kartę GeForce 8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę
i jest słabsza nawet od GF 9600GT. Żeby w tej grze włączyć wszystko na max to potrzeba
by co najmniej karty GF z serii 2xx, a i tak i tutaj może być problem z wydajnością.


z kartą moge sie troche mylić , ale wiem że coś (Geforce 8***) takiago, a sam u niego bylem i widzialem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 11:20, dave03 napisał:

> Mojemu kumplowi chodzi na podobnym kompie tylko 4 G ramu na max. detalach
>
W takim razie kumpel robi Cie w bambuko ;) Niemożliwe jest granie w GTA IV na maksymalnych
detalach mając na pokładzie kartę GeForce 8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę
i jest słabsza nawet od GF 9600GT. Żeby w tej grze włączyć wszystko na max to potrzeba
by co najmniej karty GF z serii 2xx, a i tak i tutaj może być problem z wydajnością.


"8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę i jest słabsza nawet od GF 9600GT" - nawet? Chyba nie wmówisz mi, że 9600GT jest słabą kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.02.2009 o 17:23, 0HoMicide0 napisał:

> > Mojemu kumplowi chodzi na podobnym kompie tylko 4 G ramu na max. detalach

> >
> W takim razie kumpel robi Cie w bambuko ;) Niemożliwe jest granie w GTA IV na maksymalnych

> detalach mając na pokładzie kartę GeForce 8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę

> i jest słabsza nawet od GF 9600GT. Żeby w tej grze włączyć wszystko na max to potrzeba

> by co najmniej karty GF z serii 2xx, a i tak i tutaj może być problem z wydajnością.

>

"8800GS, gdyż ona ma tylko 196 bitową szynę i jest słabsza nawet od GF 9600GT" - nawet?
Chyba nie wmówisz mi, że 9600GT jest słabą kartą.



9600GT jest super mam 2x Athlon 4200+, 2G RAM i a dzięki tej karcie narazie wszystkie gry które mam (moze nie najnowsze choć wiedżmin) chodzą mi na MAX Detalach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się