Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Świat jest mały, a dzięki znajomym, którym się powiodło w USA, mogę sie podzielić następującą informacją: będzie mała niespodzianka w 4 sezonie BSG i to dla nas - Polaków! Po pierwsze w sześciu odcinkach będzie wykorzystana muzyka Wojciecha Kilara, skomponowana przez naszego genialnego kompozytora wespół z Niedźwiedziem McCreary! Twórcom serialu zależało na oddaniu ciężkiej, mrocznej atmosfery nowego sezonu i powiew świeżości! Po drugie, ale akurat to jest mało prawdopodobne - gościnnie w jednym z odcinków ma wystąpić Izabella Scorupco! Tak, tak... Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 11:41, Andrejew napisał:

Świat jest mały, a dzięki znajomym, którym się powiodło w USA, mogę sie podzielić następującą
informacją: będzie mała niespodzianka w 4 sezonie BSG i to dla nas - Polaków! Po pierwsze
w sześciu odcinkach będzie wykorzystana muzyka Wojciecha Kilara, skomponowana przez naszego
genialnego kompozytora wespół z Niedźwiedziem McCreary! Twórcom serialu zależało na oddaniu
ciężkiej, mrocznej atmosfery nowego sezonu i powiew świeżości! Po drugie, ale akurat
to jest mało prawdopodobne - gościnnie w jednym z odcinków ma wystąpić Izabella Scorupco!
Tak, tak... Poczekamy, zobaczymy.


Jak mi to napiszesz innego dnia niż pierwszego kwietnia, to może Ci uwierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 16:14, jakubcjusz napisał:

Jak mi to napiszesz innego dnia niż pierwszego kwietnia, to może Ci uwierzę ;)


I dobrze, że mi nie wierzysz, bo sam sobie nie wierzę :-) Tak, oczywiście, owe informacje były prima aprilisową krotochwilą :-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po tylu miesiącach oczekiwania, BSG powróciło wczoraj na antenę! I jakiż to był powrót! Jeden z lepszych odcinków jaki widziałem w całym serialu. Tyle pytań, tyle wątpliwości, czekanie do przyszłego tygodnia będzie bardzo trudne.
Bitwa, która rozpoczęła się w ostatnim odcinku 3 sezonu wyglądała oszałamiająco w jakości HD, spece od efektów specjalnych naprawdę się postarali i szkoda tylko, że była tak krótka, a scena z Tigh''em zaraz potem na mostku... Przez chwilę uwierzyłem, że to się naprawdę dzieje.
Dalej nie wiem, kim/czym jest Starbuck (choć jej nowiutki Viper daje do myślenia), dalej nie mam zielonego pojęcia, kim może być ostatni z Cylonów (jeśli to nikt z głównej obsady, to strzelam, że chodzi o dziewczynę, która uratowała życie Baltar''owi w łazience).
Jak ja nie cierpię napisu "to be continued..." :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Good one.
Bardzo dobry i jeszcze bardziej podnoszący napięcie i oczekiwanie. Ale czy jeden z najlepszych w serialu - nie powiedziałbym. :D Może dlatego nie zrobił na mnie AŻ takiego wrażenia, bo sporo scen z tego odcinka widziałem już w przeróżnych trailerach.
Ale tak czy siak dwie sceny zrobiły na mnie piekielnie mocne wrażenie - Tigh w CIC w trakcie bitwy zaraz na początku epizodu (damn, ciśnienie podniosło mi niesamowicie) i rozmowa Starbuck z Andersem pod koniec ("ja wpakowałabym ci kulkę między oczy", pomyślmy, jak poczuł sie wtedy Sammy ;P).
Jak dla mnie Starbuck wyprali mózgownicę, czy coś w tym stylu i pełni ona, jak zauważył Apollo, rolę tego kierunkowskazu, który mieli zgodnie z przepowiedniami znaleźć w mgławicy. Co do ostatniego Cylona - aż tak się na tym nie głowię, wolę sprawdzić, czy uda im się zaskoczyć mnie jeszcze mocniej. ;) Bardziej kręci mnie to, jak dalej poradzi sobie nasza Fantastyczna Czwórka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinek świetny! Jak dla mnie Starbuck może być dla Galactici tym samym, czym Szóstka dla Baltra (czyli i tak nie wiadomo czym ;)). Scena z Tigh''em na mostku mnie rozbroiła. Z efektów specjalnych najbardziej zapadła mi w pamięć scena, gdzie obserwujemy bitwę z kokpitu Andersa. (Mówicie co chcecie, ale ja bym tą walkę z chęcią całą tak obejrzał ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten odcinek... rozczarował. Nie żeby był zły, jest bardzo dobry. Ale twórcy chyba za dużo trailerów pierwszego odcinka puścili w ten i ponad 50% (znacznie ponad) tego odcinka można było w sumie obejrzeć na trailerach (na przyszłość nie oglądam już żadnych :P). Przede wszystkim strasznie krótki mi się wydał, skończył się jak zwykle po chamsku w najlepszym momencie :P Naprawdę robi się ciekawie dopiero teraz. Co do bitwy... imo nawet w "Resurection Ship" była znacznie bardziej emocjonująca. Przy scenie z Tigh''em faktycznie aż mi ciarki przeszły po plecach - brawa dla twórców. Ale poza tym nie było nic specjalnego. Było wiele znacznie lepszych odcinków, po tylu miesiącach wyczekiwania oczekiwałem czegoś więcej. Wybaczcie moją krytykę, ale takie jest po prostu moje zdanie jako fan(atyk) BSG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieliście to samo co ja? Zamach stanu wśród Cylonów. Co teraz będzie, zostaną tylko trzy aktywne modele i Final Five? Aż się w to wierzyć nie chce. Natomiast co do Starbuck i prezydent Roslin. Po ostatnim występie, doszedłem do wniosku, że Starbuck nie może być Cylonem. No po prostu scenarzyści nie mogliby zrobić czegoś takiego admirałowi, to by było zbyt okrutne.

Poza tym jak zwykle sceny z Baltarem x2 - bezcenne ("Szóstka" w przebraniu! ha!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:45, GanD napisał:

Czy widzieliście to samo co ja? Zamach stanu wśród Cylonów. Co teraz będzie, zostaną
tylko trzy aktywne modele i Final Five? Aż się w to wierzyć nie chce.


"Coś się zmienia..."
A propos modeli, dotychczas myślałem, że tylko jeden egzemplarz "trójki" został "zamrożony", a z tego odcinka wynika że jednak cała linia? A może na potrzebę głosowania co do losów The Final Five, linia trójki wróci...
Zdravim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 19:06, darsz napisał:

> Czy widzieliście to samo co ja? Zamach stanu wśród Cylonów. Co teraz będzie, zostaną

> tylko trzy aktywne modele i Final Five? Aż się w to wierzyć nie chce.

"Coś się zmienia..."
A propos modeli, dotychczas myślałem, że tylko jeden egzemplarz "trójki" został "zamrożony",
a z tego odcinka wynika że jednak cała linia? A może na potrzebę głosowania co do losów
The Final Five, linia trójki wróci...
Zdravim



juz wczesniej bylo dane wyraznie do zrozumienia ze wszystkie trojki sa niebezpieczne i leca do lodowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzies spis tych modeli bo juz nie kojarze ktory to 3 ;)

PS. Baltar widzial finalna piatke, nie? Bo cos dziwnego ze nie poznal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:04, Volvox napisał:

A jest gdzies spis tych modeli bo juz nie kojarze ktory to 3 ;)

PS. Baltar widzial finalna piatke, nie? Bo cos dziwnego ze nie poznal.

3 to Xena :D (Lucy Lawless)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 22:04, Volvox napisał:

PS. Baltar widzial finalna piatke, nie? Bo cos dziwnego ze nie poznal.


Nie. Jedyne D''anna widziała jednego z pięciu (ja obstawiam, że widziała Tigh''a). Baltar w Świątyni nie zdążył nic zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baltar widział tylko zakapturzone postacie, ale teraz w zasadzie z tego powodu i jego znajomości z "trójką" wynikła ciekawa sytuacja, z tym jak Tory wyciąga od doktorka informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... obejrzałem "Six of one" i już w tej chwili stwierdzam, że 4 sezon to jakaś pomyłka. Ten odcinek był żenujący, poza sceną z Baltarem i Baltarem oraz z zamachem stanu u Cylonów. Jeszcze była ładna scena jak naprawiali jeden z uszkodzonych statków. Reszty zdzierżyć nie mogłem, dialogi u Cylonów są mdłe, podobnie między starym Adamą a Roslin. W ogóle Adama i syn to porażka, postacie tak charakterystyczne są mdłe. Czerwonego, pijącego whisky Adamę porównałbym do... Leppera. Nie wiem do czego to dąży, ale ja już mam dość oglądania tego serialu. Wolę pooglądać wcześniejsze sezony niż kontynuować ten. Wątpię, żeby cokolwiek go uratowało. Starbuck? Leży cały film na podłodze i jęczy... Po raz pierwszy oglądając BSG zacząłem przewijać niektóre sceny, bo po prostu były nudne i bezsensowne. A takie coś nawet nie zdarzyło mi się przy oglądaniu powtórek sezonów 1-3. Poddaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, choć w najnoszym odcinku było kilka scen nudnych... ten był chyba najgorszy. Te sceny z Kelly to chyba tylko po to by wrociła jako cylon..

Ale za to Starbuck prowadzi ludzi do Alfa Centauri...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni odcinek zostawił z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony bardzo ciekawie rozwija się wątek wojny domowej wśród Cylonów, bo tak to teraz wygląda, o ile jednym rzutem nie zniszczono wszystkich zbuntowanych, choć to byłoby sporo przesadzone. A z drugiej powrót na scenę po długiej nieobecności Kally, tylko po to by zaraz zginęła i obnażyła prawdziwe intencje jednego z Cylonów. Takie... płytkie to było. Za to Roslin wyraźnie ewoluuje i to w kierunku, który kiedyś z pewnością uznałaby za całkowicie sprzeczny z jej charakterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta motyw z Kelly był dla mnie beznadziejny...

Choć ten cios był lekkim zaskoczeniem. Ale jak dla mnie to ten odcinek to jakaś zapchajdziura tyle czasu kręcili i nie mogli porządnie czegoś nakręcić. Jakoś tandetnie nakręcono ten wątek z nią, był strasznie mdły.

Może nie natura, ale to, że zrobią wszystko, by inni się o nich nie dowiedzieli...

Co do zniszczenia zbuntowanych, jak jeden z braci powiedział "Ze czół by się nieswojo, gdyby tu został" + spojrzenie drugiego... uswiadomiło mi, że statek idzie na złomowanie. Miałem wielka nadzieje na reanimacje 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:23, Night Elf napisał:

Może nie natura, ale to, że zrobią wszystko, by inni się o nich nie dowiedzieli...


Tyle że to była tylko jedna Tory i prawdopodobnie nawet nie powie Tyrolowi, o tym co tam zaszło. Ostatnia scena wskazywała na to, że on opłakuje samobójstwo żony. Jakoś nie wydaje mi się, że Tyrol mógłby zrobić coś takiego własnej kobiecie, gdyby był tam zamiast Tory. Może Tigh zważywszy na jego przeszłość na Caprice...

Dnia 21.04.2008 o 00:23, Night Elf napisał:

Co do zniszczenia zbuntowanych, jak jeden z braci powiedział "Ze czół by się nieswojo,
gdyby tu został" + spojrzenie drugiego... uswiadomiło mi, że statek idzie na złomowanie.
Miałem wielka nadzieje na reanimacje 3...


No tak, tyle że to był tylko jeden statek otoczony przez 6 innych. Niemożliwe, żeby na tym jednym baseshipie była cała populacja 3 modeli Cylonów. Gdzie były inne? Nawet biorąc pod uwagę, że część pozostaje nieaktywna na Ressurection Shipach, to przecież reszta chcących odszukać ukrytą piątkę powinna stawić opór za tę hekatombę. Ci z tego statku zginą na dobre z braku Ress Shipa w pobliżu, no ale reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować