Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Wiesz co Aniu, teraz już dokładnie wiem, dlaczego robię zakupy, tylko w Waszym sklepie. Otóż robiłem ostatnio zakupy w sklepie Cenegi w pre-orderze grę Kingdom Hearts Re:coded, data premiery była w sklepie na 14 stycznia 2011 roku, a ja do tej pory jeszcze gry nie dostałem, ale to nie wszystko. Do środy włącznie ( 19 styczeń ) była informacja, że "towar dostępny natychmiast", a dzisiaj ( 20 stycznia ) dostałem odpowiedź ze sklepu Cenegi, że niestety data premiery tej gry w Polsce nie została jeszcze ustalona. Ten e-mail był odpowiedzią na moje zapytani co z tą przesyłką ( wysłałem 18 stycznia ). Na dodatek, wczoraj jeszcze dzwoniłem do Centrum Obsługi Klienta Cenegi w sprawie tej przesyłki, a oni mi powiedzieli, że do piątku powinienem tą grę dostać, nie dostałem żadnej informacji, że tej gry nie dostanę tak jak zaplanowali. Tak więc nigdy więcej Cenegi i zakupów w jej sklepie.

Pozdrawiam szefową najbardziej przyjaznego, dla klienta, sklepu internetowego w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 09:45, akne napisał:

Płatność zmieniłam sama, odbiór w Sferis ustawi Dr Evil dziś.

Poproszę jeszcze o zmianę kosztu wysyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 18:33, Piotrbov napisał:

Wiesz co Aniu, teraz już dokładnie wiem, dlaczego robię zakupy, tylko w Waszym sklepie.
Otóż robiłem ostatnio zakupy w sklepie Cenegi w pre-orderze grę Kingdom Hearts Re:coded,

[ciach]
U nas stan na sklepie "dostępny, duża ilość", "dostępny. mała ilość" pokazuje, że naprawdę mamy dany towar w magazynie (synchronizacja stanów magazynowych pokazywanych na kartach produktów z faktycznym stanem w magazynie odbywa się co 30 minut).
Ale oczywiście, jak dowodzi przykład użytkownika skodr parę postów wyżej (który w momencie zamawiania widział status "dostępny", ale potem nie dostał tego produktu w zamówieniu, bo rezerwacja dla niego się nie utworzyła - szansa 1/100), nie jesteśmy idealni.
Ale jeśli data premiery się przesuwa, albo cena się zmienia itp., to informujemy klientów.
A jeśli produkt ma u nas status "pre-order" to oznacza, że go nie mamy w magazynie jeszcze.
Widocznie sklep Cenegi jest słabiej oprogramowany.

Dnia 20.01.2011 o 18:33, Piotrbov napisał:

Pozdrawiam szefową najbardziej przyjaznego, dla klienta, sklepu internetowego w Polsce.

Nie jestem szefową sklepu, a na ten przymiotnik pracuje ciężko cała ekipa. Bardzo dziękujemy za dowody uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:28, akne napisał:

[ciach]


To ja wszystko o tym dobrze wiem, tylko, jeszcze raz powtórzę, przez kilka dni po tym 14 stycznia ( dokładnie to jeszcze 19 widziałem taką informację ) była informacja w sklepie cenegi, że towar jest dostępny od razu. A nie, że w pre-orderze, lub niedostępny ( jak teraz ).

Dnia 20.01.2011 o 19:28, akne napisał:

Nie jestem szefową sklepu, a na ten przymiotnik pracuje ciężko cała ekipa. Bardzo dziękujemy
za dowody uznania :)


Jesteś szefową, nie jesteś, ale jako że z tobą, głównie, mamy kontakty, to trzeba takie rzeczy przekazywać tobie, a ty całej ekipie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:35, Piotrbov napisał:

To ja wszystko o tym dobrze wiem, tylko, jeszcze raz powtórzę, przez kilka dni po tym
14 stycznia ( dokładnie to jeszcze 19 widziałem taką informację ) była informacja w sklepie
cenegi, że towar jest dostępny od razu. A nie, że w pre-orderze, lub niedostępny ( jak
teraz ).

Stawiam na to, że dostępność towaru w sklepie Cenegi ustawia się ręcznie - produktowi przypisuje się wartość "dostępny natychmiast" i dopiero jeśli ktoś się nie zorientuje, że towaru zabrakło, to wtedy jego status jest ręcznie zmieniany na "niedostępny". Czyli kiepskie oprogramowanie.
Ale z tego, co mi wiadomo, sklepem Cenegi zajmuje się nowa osoba od stycznia (pozdrowienia :) więc z pewnością jakość się poprawi.

Dnia 20.01.2011 o 19:35, Piotrbov napisał:

Jesteś szefową, nie jesteś, ale jako że z tobą, głównie, mamy kontakty, to trzeba takie
rzeczy przekazywać tobie, a ty całej ekipie ;)

Co też uczynię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:41, akne napisał:

Stawiam na to, że dostępność towaru w sklepie Cenegi ustawia się ręcznie - produktowi
przypisuje się wartość "dostępny natychmiast" i dopiero jeśli ktoś się nie zorientuje,
że towaru zabrakło, to wtedy jego status jest ręcznie zmieniany na "niedostępny". Czyli
kiepskie oprogramowanie.


Ale chodzi o to że nikomu nie wysłali, bo po premierze napisali mi informacje, że data premiery została przełożona. Towaru nie mogło zabraknąć, gdy go nie było. I głównie dlatego jestem wściekły na nich. Gdybym to wiedział bym zamówił tą grę na amazonie i już bym na 100% ją miał.
A teraz najgorsza część będzie, czyli walka o zwrócenie mi pieniędzy ( bo zapłaciłem przelewem, do odbioru osobistego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:03, Piotrbov napisał:

Ale chodzi o to że nikomu nie wysłali, bo po premierze napisali mi informacje, że data
premiery została przełożona. Towaru nie mogło zabraknąć, gdy go nie było.

Czyli pewnie czeski błąd - ktoś zaznaczył ten towar ręcznie jako dostępny.

Dnia 20.01.2011 o 20:03, Piotrbov napisał:

A teraz najgorsza część będzie, czyli walka o zwrócenie mi pieniędzy ( bo zapłaciłem
przelewem, do odbioru osobistego )

Nie pamiętam, kiedy ostatnio zapłaciłam z góry za zamówienie :D
Nawet jeśli różnica w koszcie dostawy jest kilkuzłotowa, to wybieram pobranie, nie mam zaufania do żadnego sklepu internetowego - naprawdę.
W Allegro zawsze wybieram pobranie, a w Merlinie i Empiku odbiór osobisty z płatnością na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:23, akne napisał:

Nie pamiętam, kiedy ostatnio zapłaciłam z góry za zamówienie :D


No cóż, to był odbiór osobisty, a w Cenedze odbiory osobiste są płatne tylko z góry.

Nawet w sklepie gramu zawsze płacę z góry i nigdy się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:27, Piotrbov napisał:

No cóż, to był odbiór osobisty, a w Cenedze odbiory osobiste są płatne tylko z góry.

A to ciekawe, nie wiedziałam, że to jest konieczne przy odbiorze osobistym u nich.

Dnia 20.01.2011 o 20:27, Piotrbov napisał:

Nawet w sklepie gramu zawsze płacę z góry i nigdy się nie zawiodłem.

Kiedy kupuję coś w sklepie gram.pl, to najpierw sprowadzam sobie towar do biura, a potem wystawiam sobie dokument sprzedaży i płacę gotówką lub przelewem. Nawet sobie nie można ufać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:35, akne napisał:

A to ciekawe, nie wiedziałam, że to jest konieczne przy odbiorze osobistym u nich.


Może dlatego, że to nie jest odbiór osobisty w biurze Cenegi, tylko jednej kafejce internetowej w Metro Centrum.

Dnia 20.01.2011 o 20:35, akne napisał:

Kiedy kupuję coś w sklepie gram.pl, to najpierw sprowadzam sobie towar do biura, a potem
wystawiam sobie dokument sprzedaży i płacę gotówką lub przelewem. Nawet sobie nie można
ufać ;)


Ech... No cóż nie wszyscy maja tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:39, Piotrbov napisał:

> A to ciekawe, nie wiedziałam, że to jest konieczne przy odbiorze osobistym u nich.
Może dlatego, że to nie jest odbiór osobisty w biurze Cenegi, tylko jednej kafejce internetowej
w Metro Centrum.

A to faktycznie raczej uzasadnione, rozliczanie z kasy pobranej od obcej firmy jest kłopotliwe.

Dnia 20.01.2011 o 20:39, Piotrbov napisał:

Ech... No cóż nie wszyscy maja tak dobrze.

Wcale nie mam dobrze, bo ostatnio zarządziłam, że sprowadzamy towar do biura pod zamówienia pracowników itp. tylko raz w tygodniu, bo za dużo papierologii jest przy każdym odbiorze, więc czas realizacji zamówienia jest relatywnie długi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 20:57, akne napisał:

Wcale nie mam dobrze, bo ostatnio zarządziłam, że sprowadzamy towar do biura pod zamówienia
pracowników itp. tylko raz w tygodniu, bo za dużo papierologii jest przy każdym odbiorze,
więc czas realizacji zamówienia jest relatywnie długi :)


A to nie możecie po prostu do biura zamówić kuriera? Albo utworzyć w waszym biurze odbiór GO24, byście mieli gry z kosztami przesyłki, tylko 3,99 za zamówienie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 21:24, Piotrbov napisał:

A to nie możecie po prostu do biura zamówić kuriera? Albo utworzyć w waszym biurze odbiór
GO24, byście mieli gry z kosztami przesyłki, tylko 3,99 za zamówienie ;P >

no nie, bo bym musiała dzielić to 3,99 lub 13,90 zł po równo po ludziach, a ludzie z grama nie chcą płacić za odbiór :) a odbiór osobisty nam się kalkuluje bez kosztów tylko raz w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 22:05, akne napisał:

no nie, bo bym musiała dzielić to 3,99 lub 13,90 zł po równo po ludziach, a ludzie z
grama nie chcą płacić za odbiór :) a odbiór osobisty nam się kalkuluje bez kosztów tylko
raz w tygodniu :)


Czy wy wszyscy w gramie jesteście takimi sknerami? To tylko 13 złotych podzielić na kilka osób co jakiś czas. Ale fakt jak co tydzień do was przychodzą rzeczy to nie jest tragicznie.
A tak BTW. Dzięki za szybką wysyłkę do odbioru w Falenicy Alpha Protocol. Świetna gra, lecz kurczę... Jutro mam kolosa z Analizy matematycznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 22:51, Piotrbov napisał:

Czy wy wszyscy w gramie jesteście takimi sknerami? To tylko 13 złotych podzielić na kilka
osób co jakiś czas.

To nic, ale najgorsze to jest wyliczanie i ściąganie kasy itp.

A koło na pewno zaliczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:20, akne napisał:

> Poproszę jeszcze o zmianę kosztu wysyłki :)
Sprawdź teraz.

Jest ok, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 11:07, akne napisał:

To nic, ale najgorsze to jest wyliczanie i ściąganie kasy itp.


To trzeba jakąś listę zrobić co kto chciał, a jak nie wywiąże się to na przykład skrócić mu urlopy o jeden dzień

Dnia 21.01.2011 o 11:07, akne napisał:

A koło na pewno zaliczysz :)


Zaliczę? To zaliczę, wystarczy mi żebym zdobył 3 punkty na 12, lecz on był całkiem, całkiem trudny i za mało czasu było ( jak zwykle ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 16:16, Piotrbov napisał:

To trzeba jakąś listę zrobić co kto chciał, a jak nie wywiąże się to na przykład skrócić
mu urlopy o jeden dzień

Lista to nic nie da, najwięcej papierologii jest przy fakturowaniu itp. :)

Dnia 21.01.2011 o 16:16, Piotrbov napisał:

Zaliczę? To zaliczę, wystarczy mi żebym zdobył 3 punkty na 12, lecz on był całkiem, całkiem
trudny i za mało czasu było ( jak zwykle ).

Za parę lat i tak już nic nie będziesz pamiętać :) Ja teraz nawet bym nie potrafiła rozpykać najprostszej całki itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować