Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

Do radia Maryja samego w sobie (jako stacji religijnej) nic nie mam, ale jak słyszę co ten "Rydzu" wyprawia, to krew mnie zalewa... Ludzie (czytaj: staruszki) wysyłają pieniądze do "fundacji ojca Rydzyka" na "cele charytatywne" (tak się to dzisiaj nazywa) lub "Dar na cele kultu religijnego", za które Rydzyk kupuje Maybacha.
A jak ktoś w rodzinie (staruszki) np.zachoruje, to płacz i zgrzytanie zębów. A ojciec dyrektor ani myśli wspomóc potrzebujących. Może gdyby dyrektorem tego radia był ktoś inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie babcie to poprostu porażka ;/ Zamiast dać tą kase do własnej parafii albo choć trochę podarować wnusiom, to przesyłają do Rydzyka >:( Są inne cele, inni potrzebujący, Rydzyk tą kasę poprostu przepuści a babki ślepo wierzą, że to idzie na jakieś tam cele. To poprostu granie ludźmi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RM jest chore...
Byłą taki reportaż, że jakiś dziadek dał RM kupę pieniędzy, na serio dużo, a jak był strasznie chory, to zwrócił się o pomoc do RM... i co?
I nic nie dostał, oczywiście zmarł :< Szok!

A tak nawiasem:
I.
Gdy moherowy wkładam berecik,
Zaraz mi jaśniej słoneczko świeci.
Od razu troska i kłopot znika
I wszędzie widzę Ojca Rydzyka.

II.
Wczoraj kupiłem kolejny beret
Taki konkretny - już bez usterek.
Choć te poprzednie miały swe wdzięki
To brakowało im wciąż "antenki".

III.
Teraz odbieram fale radiowe,
Naszpikowaną mam ciągle głowę
Wiadomościami z Radia Maryja
I tak mi życie spokojnie mija.

IV.
I choć brakuje mi kasy do 1-go,
Choć w domu głodno i brak wszystkiego;
Dzieci buszują już po śmietnikach -
Włączam "radyjko" i troska znika!

V.
Ojciec dyrektor wyprał mą "dynię",
Ale mu wierzę, że z nim nie zginę.
Czekam na pensję jak na zbawienie
Żeby zapełnić jego kieszenie.

VI.
O Ty Narodzie, Ty polski Ludzie
Weź się otrząśnij - nie daj się złudzie,
Że Ojciec Rydzyk coś nam pomoże,
Wyleczy Polskę, rozświetli zorzę!!!

^^
Moher is my Power ];-> || xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam tu na posty w zamkniętym temacie o Rydzyku:

witek194:
> > Rydzyka z duchowieństwa nie wyrzucą, bo nie mają za co.
> przeczytaj temat http://pl.wikipedia.org/wiki/Debata_o_Radiu_Maryja

I co? Teraz ty przeczytaj Kodeks Prawa Kanonicznego to zrozumiesz, że nie ma go za co wyrzucić. I czekam na te cytaty, które potwierdzą faszyzm.
Pomijam to, że zarzut lefebryzmu w tym artykule jest bzdurą, bo RM jest całkowitym przeciwieństwem lefebrystów.

@Mateusz9214:
> no szkoda tylko ze jeszcze tej pralni mozgownie zamkneli

A za co mieli by zamykać? Widzę, że mamy na tym forum ludzi o zapędach totalitatnych i faszystowskich (ograniczanie wolności słowa). Pięknie.

Budo:
>Mogrim---> nie nie maja za co, tylko nie mają siły- kościół jest słaby i nie może pozwolić sobie na rozłam, >któryby wystapił po spacyfikowaniu RM i Rydzyka.

Bzdura kompletna. Wiesz w ogóle, za co można wykluczyć ze stanu duchownego? Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:22, Sith66 napisał:

W jakim innym radiu przed i po każdej audycji podają numery kont ??

Nie muszą. Za inne płacisz abonament. Chcesz, czy nie, za inne płacisz przymusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

> W jakim innym radiu przed i po każdej audycji podają numery kont ??
Nie muszą. Za inne płacisz abonament. Chcesz, czy nie, za inne płacisz przymusowo.

Hehe kto dzisiaj płaci abonament za TV i radio... ;)
BTW przeczytałem tylko pierwszą stronę tego tematu (reszty mi się nie chce :P ) i myślę, że większość dyskutantów, to młodzi ludzie, którzy do końca nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi i po prostu idą za tłumem ludzi, bo trendy w dzisiejszych czasach jest piętnowanie Radia Maryja i tzw. moherowych beretów...
Ja tego radia nie słucham i nie zamierzam. Dlatego nie przeszkadza mi ono w ogóle. Rydzyk ma łeb do interesów i (uczciwie czy nieuczciwie) sie dorobił i mu gratuluję. Ma władzę i pieniądze - tylko pozazdrościć :)
P.S. Nie jestem zwolennikiem Rydzyka jak coś. Żeby niedomówień nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

> W jakim innym radiu przed i po każdej audycji podają numery kont ??
Nie muszą. Za inne płacisz abonament. Chcesz, czy nie, za inne płacisz przymusowo.

za jakie radio place abonament ? abonament obejmuje PANSTWOWE stacje radiowe i telewizyjne. Tymczasem w Polsce od jakis juz prawie 17 lat mamy prywatnych nadawcow rtv.W przewazajacej czesci ich stacje mozna odbierac za darmo, wystarczy ze masz radioodbiornik.Z tv placisz na ogol sieci kablowej tyle ze ona na ogol placi grosze albo nic nadawcom, ty placisz im za to ze masz kabel i tlumaczenia zagranicznych programow.Ale mialo byc o radio. No wiec ja slucham sobie tylko komercyjnego darmowego radia, wolnego od oplat i przede wszystkim indoktrynacji i prania mozgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, wolnego od oplat i przede wszystkim indoktrynacji

Dnia 08.08.2007 o 21:41, dobrakos napisał:

i prania mozgu.



wolnego tak ale od prania mozgu to juz takich malo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:41, dobrakos napisał:

> > /.../No wiec ja slucham
sobie tylko komercyjnego darmowego radia, wolnego od oplat i przede wszystkim indoktrynacji
i prania mozgu.

1. Mylisz się. Abonament ma charakter podatku od posiadania radia i posiadania telewizora.
2. Jeśli jakis program Ci się nie podoba, to go nie słuchaj i nie oglądaj.
3. Mylisz się. Każda prywatna stacja też pierze Ci mózg. Tylko Ty tego nie widzisz. Ale jeśli to Ci odpowiada, to tylko Twoja sprawa.
4. Innym odpowiada inne pranie mózgu i inna indoktrynacja. Nawet za nią gotowi są płacić. Gdzie się podziała sławetna tolerancja u Ciebie? Czyzby liczyło się tylko to, co Tobie się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

3. Mylisz się. Każda prywatna stacja też pierze Ci mózg. Tylko Ty tego nie widzisz. Ale jeśli
to Ci odpowiada, to tylko Twoja sprawa.

szczegolnie tvn24......

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

4. Innym odpowiada inne pranie mózgu i inna indoktrynacja.

szczegolnie berecikom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobię lubię odreagować czasem - puścić Radio Maryja - "głos z niebios";) i włączyć Diablo - "niszczyć sługusów szatana" a potem zapomnieć o tym i wziąć się do roboty;) Muszę jednak przyznać, że niektóre wypowiedzi na antenie zionęły nienawiścią, co wydaje mi się raczej sprzeczne z założeniami religii chrześcijańskiej.

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

4. Innym odpowiada inne pranie mózgu i inna indoktrynacja. Nawet za nią gotowi są płacić. Gdzie
się podziała sławetna tolerancja u Ciebie? Czyzby liczyło się tylko to, co Tobie się podoba?


Dobrze, tylko dlaczego w tym radiu jest tyle nietolerancji?
Żeby nie było, że jestem za zamknięciem RM. Mają audycje o świecie, czytają nawet ciekawe felietony, czas przeznaczony dla ludzi, którzy mają jakiś problem albo chcą komuś pomóc. Transmisje mszy świętych - ok. Tylko dlaczego przekreślają (nie wiem czy nie użyć nawet słowa "prześladują") ludzi, którzy nie myślą jak oni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wbrew ogólnej opinii, powiem, że RM nie jest złe. Sam go nie słucham, bo ejdnak moje poglądy ostają trochę od tych prezentowanych w radiu. Ale jestem pewny, że wiekszość ludzi tutaj nie słuchała ani razu RM, a informacje bierze z tego, co gdzieś przeczytali lub usłyszeli. Może dajmu mu jednak szanse? Czy to naprawde dobre, jak wszystkie stacje i kanały, piszą o tych samych rzeczach w ten sam sposób? Ten sam tok myślenia.
BTW: Rydzyk zostal zakwalfikowany do najbogtszych ludzi w Polsce? Ciekawe, skoro jest zakonnikiem i z racji tego,nie posiada praktycznie nic własnego, bardzo ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:33, Lina napisał:

/.../> Dobrze, tylko dlaczego w tym radiu jest tyle nietolerancji? /.../

Gdzie jest ta nietolerancja?
Nie są poprawni politycznie, jeszcze nie dali się aż tak ogłupić, ale w czym widzisz nietolerancję? Jeśli coś jest złe, to trzeba, w imie tolerancji, udawać, że tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:36, Blackgoat napisał:

/.../ > BTW: Rydzyk zostal zakwalfikowany do najbogtszych ludzi w Polsce? /.../

Rozpowszechniane w necie zdjęcie Rydzyka z Maybachem jest fotomontażem, do tego dość kiepskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

1. Mylisz się. Abonament ma charakter podatku od posiadania radia i posiadania telewizora.

co z tego skoro ta kasa idzie w calosci na publiczne radio i telewizje, tak jest uzasadniane przeciez - cele informacyjne i edukacyjne.Komercyjni nadawcy nie dostaja z tego tytulu dotacji wiec chyba jednak sie nie myle.

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

2. Jeśli jakis program Ci się nie podoba, to go nie słuchaj i nie oglądaj.

Na to bym samodzielnie nie wpadl. Dzieki za porade.

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

3. Mylisz się. Każda prywatna stacja też pierze Ci mózg. Tylko Ty tego nie widzisz. Ale jeśli
to Ci odpowiada, to tylko Twoja sprawa.

Nic mnie nie obchodzi RM , ja go nie slucham i nie daje na to ani grosza, jak ktos chce to robic to jego sprawa. Otoz ja nie lubie zajmowac sie polityka i jej unikam, ciekaw jestem tylko jak bardzo pierze mi mozg stacja ktora puszcza glownie muzyke i audycje rozrywkowe ? Pewnie przez reklamy co ? I co mam zrobic, z tego powodu nie sluchac niczego ? No tak, spiskowa teoria swiata, uklady, baju baju.

Dnia 08.08.2007 o 21:54, KrzysztofMarek napisał:

4. Innym odpowiada inne pranie mózgu i inna indoktrynacja. Nawet za nią gotowi są płacić. Gdzie
się podziała sławetna tolerancja u Ciebie? Czyzby liczyło się tylko to, co Tobie się podoba?

ja nigdzie sie nie chwalilem swoja tolerancja, nawet slowa nie napisalem nigdy na ten temat. Dla Ciebie musi to byc jednak czuly punkt skoro to wyciagasz, ciekawe. Tak, dla mnie liczy sie tylko to co mi sie podoba, jezeli myslales ze bardziej dla mnie liczy sie to co podoba sie Tobie, to z przykroscia musze Cie rozczarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować