Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 22:40, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > BTW: Rydzyk zostal zakwalfikowany do najbogtszych ludzi w Polsce? /.../
Rozpowszechniane w necie zdjęcie Rydzyka z Maybachem jest fotomontażem, do tego dość kiepskim.

Z tym maybachem, to już wczesniej wiedziałem że coś jest ,,nie halo" i to urban legend:D. A co do listy najbogatszych ludzi w Polsce to rzeczywiscie trafił tam o.Tadeusz, była to lista publikowanan chyba we ,,Wprost".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:38, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Dobrze, tylko dlaczego w tym radiu jest tyle nietolerancji? /.../
Gdzie jest ta nietolerancja?
Nie są poprawni politycznie, jeszcze nie dali się aż tak ogłupić, ale w czym widzisz nietolerancję?
Jeśli coś jest złe, to trzeba, w imie tolerancji, udawać, że tego nie ma?


Np. słyszałam dość długi wywód na temat tego, że Gazeta Wybocza jest siedliskiem szatana. Trwał może z pół godziny i nie było w nim żadnych racjonalnych argumentów, tylko "to siedlisko szatana jest, nie czytajcie". A co z promowaniem nienawiści do Żydów, masonów? Czy to są ludzie źli z założenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 13:14, Mogrim napisał:

@Mateusz9214:
> no szkoda tylko ze jeszcze tej pralni mozgownie zamkneli

A za co mieli by zamykać? Widzę, że mamy na tym forum ludzi o zapędach totalitatnych i faszystowskich
(ograniczanie wolności słowa). Pięknie.


Po pierwsze sorki ze tak pozno odpowiadam ale teraz to dopiero zobaczylem.
Zapedow totalitarnych i faszystkowskich nie mam i nie zamierzam ograniczyac wolnosci slowa, no ale nie sadzisz ze cos z tym radiem jest nie tak. Każdy kto jawnie powie cos na rydzyka lub mu sie nie spodoba jest obgadywany przez niego itd. Ja jak kiedys rozmawialem z kolegami na temat rydzyka (jeden z nich slucha i oglada media rydzyka) i powiedzialem cos zlego na temat tych mediow, to ten zacza wyzywac mnie od niedojrzalych smarkaczy ulegajacym byle jakim wplywom i propagandom...wiec to troche dziwne ze jak cos sie powie na ten temat cos zlego(chodzi mi tu o moje poglady) sluchaczowi tej stacji ten zaczyna jej bronic obrazajac mnie i nie dopuszczajac innych pogladow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Wydarzeniach mówili że Ojciec Rydzyk poleciał do Watykanu i poprosił Benedykta XVI żeby udzielił błogosławieństwa dla niego i Radia Maryja, a z tego co słyszałem w tych Wydarzeniach to poleciał on tam i fakt odbył z papieżem rozmowę lecz trwała ona parę sekund. Z tego co wiem to papież nie popiera Radia Maryja więc jakim cudem dał owe błogosławieństwo :O. <<<< dziwne nie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 23:43, Yanek12 napisał:

Ostatnio w Wydarzeniach mówili że Ojciec Rydzyk poleciał do Watykanu i poprosił Benedykta XVI
żeby udzielił błogosławieństwa dla niego i Radia Maryja, a z tego co słyszałem w tych Wydarzeniach
to poleciał on tam i fakt odbył z papieżem rozmowę lecz trwała ona parę sekund. Z tego co
wiem to papież nie popiera Radia Maryja więc jakim cudem dał owe błogosławieństwo :O. <<<<
dziwne nie ? :P


hmm to chyba najkrotsza rozmowa w dziejach watykanu, a wracajac do tematu to ja wiem napewno ze JP II nie popieral RM i ojca dyrektora co do BXVI pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.

wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze? to że to ,,radio'''' miesza się w politykę, zamiast zająć się modlitwą... jestem Katolikiem ale tego radia jakoś nie mogę znieść... słyszę głosy starszych ludzi: ,, wiesz, to radio jest moim CAAAAAŁYM ŻYCIEM"

LUDZIE!!!!
PRZEZ TYCH DWÓCH BIZNESMANÓW będzie wojna domowa w kraju... chyba wiecie o kim mówię. mam na myśli tadzia i Pana prezydenta...

2. czasami obija mi się o uszy: [nie pomyślcie że ja to nagrywałem czy coś. po prostu obiło mi sie o uszy.]
ojciec prowadzący -proszę, słuchamy RM...
sluchacz/sluchaczka - Pochwalony
- Pochwalony
- ojoj ojoj pierwszy raz dzwonię (mowi przez łzy) jakie to radio cudowne, jesteście dla mnie wszystkim. nie wiem co bez was bym robił/a
-dziekujemy. prosze nie zabierac czasu antenowego inni tez chca dzwonić.

2,5 ...
kolejny dialog...
ociec- prosze słuchamy e.t.c.
słuchacz - dzien dobry
- powinien powiedziec pan Pochwalony.... [czasami się zastanawiam kto. czy Jezus czy rYDZYK]
- jakie wy ludziom robiecie pranie mózgu!!!....

tyt tyt tyt

- ooo przepraszamy bardzo najwidoczniej pomyłka. ktoś zapewne źle nr wybrał...

3. Pranie mózgu robione naszym szanownym babciom i dziadkom, którzy walczyli za Polskę, Polskę wolną a nie sterowaną radiem...
najgorsze jest w tym to że jak juz starsza osoba zacznie słuchać, musi juz to robić CODZINNIE!!!!! to jest tak jak jakiś nałóg...

ja czasami się zastanawiam jaki miał być cel Rydzyka.
a ) przejęcie władzy w Polsce
b ) przejęcie władzy w mediach
c ) może chciał rzeczywiście radia tylko do modlitwy
d ) chciał zarobić fortunę? ma już ją...

co do tego ,,radia'''' to naprawdę trzeba uwarzać... kto wie czy nie mają gdzieś wtyk tak jak SB...

jeśli kogoś uraziłem przepraszam (ale chyba żyjemy w kraju demokratycznym a nie sterowanym radiem? chociaż już sam nie wiem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co Ty mówisz???????????!!!!!!!!! JP II BYŁ !ZA! tym radiem... codziennie rydzyk puszcza takie coś [cytat wyjety z radia...]
nagrany głoś JP II
,,JP II: Ja Panu Bogu codzinnie dziękuje za to że w Polsce jest takie radio co się nazywa RM..."

i co teraz powiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym co do tego do końca pewien bo także słyszałem że Jan Paweł II nie popierał Radia Maryja, i z tego powodu nie zadawał się też z Ojcem dyrektorem Rydzykiem :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:43, Yanek12 napisał:

Nie był bym co do tego do końca pewien bo także słyszałem że Jan Paweł II nie popierał Radia
Maryja, i z tego powodu nie zadawał się też z Ojcem dyrektorem Rydzykiem :].

zgadzam sie z toba. JP II byl przeciwny Radiu Maryja za sprawa chorej sytuacji i chorych ukladow panujacych wewnatrz tej stacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:46, Samildanach napisał:

> Nie był bym co do tego do końca pewien bo także słyszałem że Jan Paweł II nie popierał
Radia
> Maryja, i z tego powodu nie zadawał się też z Ojcem dyrektorem Rydzykiem :].
zgadzam sie z toba. JP II byl przeciwny Radiu Maryja za sprawa chorej sytuacji i chorych ukladow
panujacych wewnatrz tej stacji


JPII był przeciw łączeniu polityki z kościołem. Ale sama idea katolickiego radia była dobra według Niego.

Ale teraz jakby widział co się tam dzieje po jego śmierci to by powiedział że lepiej jakby tego radia nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:27, młody grafik napisał:

,,JP II: Ja Panu Bogu codzinnie dziękuje za to że w Polsce jest takie radio co się nazywa RM..."

i co teraz powiesz??

Spokojnie, nie krzycz. Ilość wykrzykników i znaków zapytania nie czyni argumentów bardziej zasadnymi, a jedynie utrudnia ich czytanie.

Sługa boży Jan Paweł II popierał Radio Maryja i dobrze robił. Czemu? Bo w Polsce potrzebne jest radio skierowane do ludzi, dla których wiara jest najważniejsza i którzy chcą ją w ten sposób przeżywać. Na tym polega wolność słowa. Jednak cechą wolności słowa jest to, że bywa nadużywana. I tak jednym ze sposobów takiego działania jest wyciąganie słów z kontekstu lub stosowanie ich mimo zmieniającej się sytuacji społecznej lub politycznej *czy jakiejkolwiek innej). Tak właśnie postępuje się ze słowami Jana Pawła II o RM. Pochodzą one z wypowiedzi bodajże z 1995 roku w czasie audiencji dla pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Czasy się zmieniły, a ... krystalizacja poglądów i postaw w RM utrzymała w mocy słowa wyrażające potrzebę istnienia katolickich mediów, chociaż na formę nie ma już tak wielkiej zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:51, CR7 napisał:

>

dokladnie to mialem na mysli... radjo katolickie to radio katolickie a nie rozglosnia pogladow Ojca Dyrektora. to radio juz calkowicie i otwarcie zaangazowane jest na polskiej scenie politycznej... Rydzyk by tylko kogos zatapial. moim skromnym zdaniem to on by sam chetnie zostal prezydentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:55, Samildanach napisał:

> >
dokladnie to mialem na mysli... radjo katolickie to radio katolickie a nie rozglosnia pogladow
Ojca Dyrektora. to radio juz calkowicie i otwarcie zaangazowane jest na polskiej scenie politycznej...
Rydzyk by tylko kogos zatapial. moim skromnym zdaniem to on by sam chetnie zostal prezydentem...


Można by tutaj także wspomnieć o powiązaniach O. Rydzyka z PiS (i innymi partiami) ale to już w innym temacie. Bo gdyby ktoś inny dzierżył władzę (myślę że każdy wie kto) w Polsce to nie pozwoliłby aby jego żonę nazywano "czarownicą" (zresztą wtedy pewnie O.Rydzyk nie musiałby tak nazywać pierwszej damy). Ale że ktoś się boi wpływów O. Rydzyka to nie reaguje. Ale jak mówię, o polityce to w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 01:03, CR7 napisał:


nie w tym temacie ale powiem tylko ze wiem o kim myslisz i zgadzam sie;p
w kazdym badz razie strasznie drazni mnie sama mysl ze bym zaczal sluchac radia maryja. rydzyk po prostu nie umie trzymac sie tematu religii i podburza starsze osoby-moherki przeciwko kazdemu kto mu sioe nie podoba... dziwie sie ze nawet te mohery jeszcze sie nie kapnely o co kaman.
P.S. tak nawiasem mowiac to en temat jednak jest polityczny i nie ma co tu ukrywac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rydzyk wykorzystuje radio do właśnych interesów. Jest on naprawdę wpływowym człowiekiem i przez to niebezpiecznym. Miesza się do spraw wewnątrznych kraju. Kto mu podpadnie, tego przeklina z ambony i już ten "ktoś" lub instytucja/media jest pod ostrym obstrzałem moherowego dżihadu jak i samego Ojca. Co naprawdę niekiedy bywa groźne, bowiem wielu z ludzi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, tracili często stanowiska lub po prostu coś im dewastowano. Rydzyk doprowadza do rozłamu religijnego. Tworzy fanatyczny odłam chrześcijański, który opiera się na "jednym i właściwym słowie i opinii" no i zachęcania do antysemityzmu, a nawet elementów rasizmu. Pamiętam jeszcze fragment relacji w TV ze sprawy abp. Wielgusa.
Jeden moherowy dziadek krzyczał do kamery, że winni za odejściem Wielgusa są żydzi i masoni!
Tekst zachowany prawie w oryginale. Albo niedawna pielgrzymka moherów. Tam również jakiś dziadunio krzyczał do kamer TVN-u że są zdrajcami narodu, folksdojczami etc. Skąd te opinie u nich? No oczywiście że z radyjka.
Ci ludzi nawet nie zastanawiają się, czy to co męci Rydzyk ma sens. Powiedział, że tak ma być i jest! Co mają wspólnego żydzi czy tym bardziej masoni do sprawy odwołania się Wielgusa???!!! Prostymi ludźmi najłatwiej jest manipulować. I niestety, większość członków moherowej armii to proste babcinki i dziadkowie. Pozostała część organizacji (wyższe szczeble) czerpie z tego korzyści, głównie majątkowe.
Paranoja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 01:07, Samildanach napisał:

P.S. tak nawiasem mowiac to en temat jednak jest polityczny i nie ma co tu ukrywac;p

Otóż to... jakie radio, taki temat ;P

A co do sprawowania władzy i ulegania RM. Nie sądzę, by na polskiej scenie politycznej znajdował się ktoś wolny od takich problemów i obaw. Dlaczego? Rydzyk jest na to za sprytny - udało mu się sparaliżować Episkopat, gdy trzeba podjąć zdecydowane działania wobec RM, nie sądzę by inaczej było z politykami. Wiele osób mało pochlebnie wypowiada się o inteligencji i bystrości o.Rydzyka, ale sprytu i zmysłu politycznego odmówić mu nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:58, Lina napisał:

> > /.../ A co z promowaniem nienawiści do Żydów, masonów? Czy to są ludzie źli
z założenia?

Daj wreszcie te przykłady nienawiści!
Bo nadgorliwi podali Michalkiewicza za wystapienie w Radiu Maryja do prokuratury, właśnie za rzekomy antysemityzm i prokuratura nie dopatrzyła się tam żadnego antysemityzmu. Powtarzasz bajdy promowane przez konkurencyjne media, a przypatrz się lepiej, kto jest ich właścicielem i czyją politykę wtłaczają do głów, i w czyim interesie. Polecam też lekturę książki "Dezinformacja. Oręż wojny", może będzie Ci łatwiej zrozumieć kto, co dlaczego i w jaki sposób kształtuje Twoje poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 23:57, Mateusz9214 napisał:

hmm to chyba najkrotsza rozmowa w dziejach watykanu, a wracajac do tematu to ja wiem napewno
ze JP II nie popieral RM i ojca dyrektora co do BXVI pewny nie jestem


Popierał czy nie popierał - o ile wiem nie zglaszał zastrzeżeń. Benedykt XVI o ile dobrze pamiętam miał jakieś uwagi na ten temat, a podczas pielgrzymki do Polski przypomniał, że ludzie nie oczekują od duchownych aby byli specjalistami od polityki.

Dnia 08.08.2007 o 23:57, Mateusz9214 napisał:

no ale nie sadzisz ze cos z tym radiem jest nie tak


Dużo gorzej jest z "NIE", "Faktami i mitami".

Dnia 08.08.2007 o 23:57, Mateusz9214 napisał:

Każdy kto jawnie powie cos na rydzyka lub mu sie nie spodoba jest obgadywany przez niego


Przecież to jest normalne. Jak Gazeta wyborcza czepia się Dziennika, to dziennik na następny dzień naskakuje na gazetę wyborczą, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś z tego powodu mówił, że z dziennikiem z tego powodu jest coś nie tak. Nie ważne CO Rydzyk robi, ważne że ON to robi - dlatego to jest złe.

I jeszcze nikt nie podał mi jednego antysemickiego cytatu z Rydzyka. Skoro to taki antysemita, to chyba nie powinno to być trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 00:25, młody grafik napisał:

1.

wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze? to że to ,,radio'''' miesza się w politykę, zamiast
zająć się modlitwą... jestem Katolikiem ale tego radia jakoś nie mogę znieść... słyszę głosy
starszych ludzi: ,, wiesz, to radio jest moim CAAAAAŁYM ŻYCIEM"

No i co z tego? Rydzyk jest także obywatelem tego kraju i ma pełnię praw obywatelskich więc dlaczego chcesz mu zabronić wypowiadania się w sposób, jaki uznaje za właściwy? A gdybym ja zabronił Ci wypowiedzi na temat jazdy samochodem pod pretekstem, że jesteś "młodym grafikiem" i powinieneś zajmować się grafiką? Co byś o mnie pomyślał? Pomyśl to samo o sobie, jeśli chcesz coś zabronić Rydzykowi. Nikt Ci nie każe słuchać Rydzyka...

Dnia 09.08.2007 o 00:25, młody grafik napisał:


LUDZIE!!!!
PRZEZ TYCH DWÓCH BIZNESMANÓW będzie wojna domowa w kraju... chyba wiecie o kim mówię. mam
na myśli tadzia i Pana prezydenta...

Rydzyk ma jakieś tam poglądy i nie boi się ich ujawnić. Jak coś mu się nie podoba, to nie owija w bawełnę bo "nie można nazywać szamba perfumerią". Nieważne kto za tym stoi.

Dnia 09.08.2007 o 00:25, młody grafik napisał:


2. czasami obija mi się o uszy: [nie pomyślcie że ja to nagrywałem czy coś. po prostu obiło
mi sie o uszy.] /.../

Coś Ci się o uszy obiło...No to może lepiej byłoby właśnie sobie nagrać i zanalizować? Wiedziałbyś lepiej. Ale po co, skoro można i tak drwić sobie z Rydzyka?

Dnia 09.08.2007 o 00:25, młody grafik napisał:

ja czasami się zastanawiam jaki miał być cel Rydzyka.
a ) przejęcie władzy w Polsce
b ) przejęcie władzy w mediach
c ) może chciał rzeczywiście radia tylko do modlitwy
d ) chciał zarobić fortunę? ma już ją...

No i do jakich wniosków doszedłeś?

Dnia 09.08.2007 o 00:25, młody grafik napisał:


co do tego ,,radia'''' to naprawdę trzeba uwarzać... kto wie czy nie mają gdzieś wtyk tak jak
SB...

jeśli kogoś uraziłem przepraszam (ale chyba żyjemy w kraju demokratycznym a nie sterowanym
radiem? chociaż już sam nie wiem...)

Nie musisz przepraszać. Mnie nie uraziłeś, dałeś okazję do napisania posta. Mamy przecież demokrację (podobno)... tylko ośrodków sterujących ta demokracją dużo, to i konkurencja między nimi też jest. A Rydzyk jest konkurencją dla całej reszty ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować