Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Odpowiem na jedno, bo na resztę WW3PL już odpowiedział ;)

Chodzi mianowicie o obserwowanie Alyx, a nie nas. Odważna i sensowna teoria - G-man po prostu z nas zrezygnował, widząc, że Alyx ma... większą wartość? W każdym bądź razie uważasz, że teraz cała uwaga G-mana skupia się na Alyx, a nie na nas... I że obserwuje ją, a nie nas... A nas używa w roli ochroniarza... A potem zakończy to jak z Shepherdem? :) Idealne zakończenie dla HL 2... I daje podstawy pod HL3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muahahaha, ja dorzucę swoje 3 grosze :) [i przepraszam jezeli powtorze czyjąś teorie ale mam gorączkę i nie ogarniam :/]

G-Man był przedstawicielem Vortów na ziemi, ale mu się znudziło więc się zwolnił, a Vorty maja mu to za złe. pewnie moja teoria jest bez sensu ale coż ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, Lamb3rt, podstawy tego przecież omawiamy. Alyx będzie niczym koń trojański. Ale co tam, niech czekają do jutra, damy im trochę :>
Mr. Cin
Jakby były jakieś dobre argumenty... a tak, bez sensu, jak lokata ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 18:22, Lamb3rt napisał:


> ach te stare dobre czasy gdy ganiało się Vorty z zabójczym żelastwem, a teraz...są
nietykalni...chlip:(

Polecam dwa mody: SMOD i Combine Destiny ;) Pierwszy to taka wariacja podstawowego HL
2 - zwariowane bronie etc, no i można WSZYSTKICH zabijać :)

ee tam, chyba widok zamęczonego w Nova Prospect Vorta na pewien czas zaspokoił moje pragnienie krwi, ale już nie mogę się doczekać jakiegoś zwrotu akcji (np. w Ep3) w stylu, Vorty nagle ujawniają swoją prawdziwą twarz: zdrada, podwójni agenci, spisek, mutacje, strzelanie do wszystkiego co się rusza...ech, rozmarzyłem się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:42, galbaroquo098 napisał:

Mam takie pytanie a co sie stało z shephardem on nieżyje? bo na końcu OP G-man gdzies
go zabral nieznam dobrze się na angielskim co sie z nim stało?

Z gadki wynika, że zamkneli go u czubków albo w jakimś ośrodku /przechowalni agentów(tak jak w filmie Ryzykanci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:52, galbaroquo098 napisał:

Też gdzieś czytałem że shephard jest na artknartydzie(jak to sie pisze niewiem xD) czy
pomyliłem coś całkiem innego??

Może chodzi o biegun:)
To taka wojskowa tradycja US Army: kto podpadnie przełożonym idzie tam służyć (tak jak w filmie Sierżant Bilko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a w EP 3 Gordon i Alyx wybierają się właśnie na ten biegun w poszukiwaniu Borealis i Judith,a tam voila! Adrian! Pięknie by było,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:07, mati285 napisał:

Hmm, a w EP 3 Gordon i Alyx wybierają się właśnie na ten biegun w poszukiwaniu Borealis
i Judith,a tam voila! Adrian! Pięknie by było,nie?

Fantazjujesz, wolałbym by seria wróciła do horrorowych korzeni(o ile ktoś jeszcze pamięta, H-L był nastawiony głównie na zaskakiwnie i straszenie gracza). Ja tu widziałbym coś w stylu The Thing-zamarznięte zwłoki Adriana, ostatnia wiadomość, zruinowany posterunek...najwyraźniej Shepard nie był tam bezpieczny jak mówił pan G, ew. jednak jakoś stamtąd bruździł i musiał zostać uciszony. A może pod lodem w okolicy znalazł zatopiony protytp Borealis (cokolwiek to jest)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 22:18, Pablo Querte napisał:

Jeśli Shepard jest na biegunie to hmmm... :D Wreszcie mamy Sheparda!
A tak swoja drogą, widzieliście to ?

http://www.brickshelf.com/gallery/SaberScorpion/Half-Life/barney_gordon_alien_sl ave_vortigaunt.jpg
Link nie chce wejść :/ Poszukajcie na googlach klockowego Freemana :D

ja jeszcze takiego zestawu LEGO nie widziałem w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 11.03.2008 o 02:58, master962 napisał:

ja jeszcze takiego zestawu LEGO nie widziałem w sklepie :)

Niestety, ale to albo elitarny zestaw, albo własnej roboty. Ciekawe jak by wyglądał G-man :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:07, mati285 napisał:

Hmm, a w EP 3 Gordon i Alyx wybierają się właśnie na ten biegun w poszukiwaniu Borealis
i Judith,a tam voila! Adrian! Pięknie by było,nie?


Jeśli sie niemyle Borealis to ten statek co robili w nim eksperymenty od teleportacji i on gdzieś znikł, ale co to jest ten judith, i skąd Gorgon i Alyx mają informacje że Borealis jest właśnie na biegunie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Judith to jest kobieta-naukowiec która pracuje z Kleinerem i Vance''m [przynajmniej ne pierwszy rzut oka] a Gordon i Alyx informacje mają własnie od niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po formacie i w końcu mogę pograć w Half-Life: Source. Powiem tylko, że gra nic się nie zestarzała i gra się znakomicie. Dodatkowo dzięki zastosowaniu tekstur HD wygląda całkiem nieźle. Daję też kilka screenów, abyście sami mogli się o tym przekonać - sceny na pustyni wyglądają prawie jak w HL2 ;)

BTW - w podstawkę HL wcześniej zbyt dużo nie grałem. Pora to nadrobić ;) To, co już mi się rzuciło w oczy to obecność G-Man''a w znacznie szerszej skali niż w dwójce. Spotykam go tu niemal co krok! ;) Przy okazji jego twarz to chyba jedyna tekstura głowy, której zbytnio nie zmieniono w modzie.

I jeszcze jedno - czy wiadomo coś o tym, czy Gordon ma dziecko? Jeśli nie, to co w takim razie robi jego zdjęcie w prywatnej szafie Freemana (screen niżej)? Przy okazji znalazło się też miejsce na zrobienie małego Easter Egga - znajdują się tam też książki napisane przez jednego z twórców. Zresztą zakładam, że zdjęcie dziecka to też potomek jednego z nich ;)

20080312173815

20080312174125

20080312174217

20080312174255

20080312174403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak przypuszczałem ,zmiany w H-L Source nie wyszły poza dodanie kilku efektów odnośnie cieczy, nie sądziłem jednak, że wpakują tam High Definition Pack z Blue Shift'a, zawsze to jakaś odmiana:)

PS G-ma jakoś za bardzo nie nie zmienił, a wszafce Gordona to już chyba w ogóle nic nie zmieniono:(
PS2 A ta rana na żołnieżyu, czy ona oznacza, że na modelach pojawiają się ślady obrażeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:55, zadymek napisał:

tak jak przypuszczałem ,zmiany w H-L Source nie wyszły poza dodanie kilku efektów odnośnie
cieczy, nie sądziłem jednak, że wpaklują tam High Definition Pack z Blue Shift''a, zawsze
to jakaś odmiana:)


W HL:S dodano z tego co mi wiadomo właśnie shadery do cieczy i poprawiono fizykę obiektów. High Definition Pack zassałem z jednej ze stron, na której znajdują się mody m.in. do HL. Link niżej:

http://www.fpsbanana.com/skins/15204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować