Zaloguj się, aby obserwować  
Paladynka

Gry komputerowe – Co wam dają, czy mają na was pozytywny wpływ? Ogólna dyskusja

238 postów w tym temacie

Gry to dla mnie najbardziej pozytywna forma rozrywki.Mają na mnie bardzo dobry wpływ no może 1 minus jest, mam problem ze wstaniem do pracy no i żonka się wkurza jak siedzę do 2 w nocy przed pc-etem.Jak mnie jakaś gra bardzo wciągnie to potrafię wolne w pracy zrobić i wcale się tego nie wstydzę warto grać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:46, Grzegorztrias napisał:

Gry to dla mnie najbardziej pozytywna forma rozrywki.Mają na mnie bardzo dobry wpływ
no może 1 minus jest, mam problem ze wstaniem do pracy no i żonka się wkurza jak siedzę
do 2 w nocy przed pc-etem.Jak mnie jakaś gra bardzo wciągnie to potrafię wolne w pracy
zrobić i wcale się tego nie wstydzę warto grać!



No i widac że masz "problemy" z graniem. Jesteś już uzależniony od tej formy rozrywki. Wszystko jest dla człowieka o ile wie jak z tego korzystac i ile. A siedzenie do drugiej to moim zdaniem troche długo tym bardziej jeśli się pracuje i ma na rano do pracy. Nie potępiam tego ale moim zdaniem troche presadzasz. Może zamiast dnia wolnego od pracy zrobiłbyś sobie dzień wolny od grania?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gry dużo dały. Szczególnie Medieval II + Kingdoms - dowiedziałem się wiele o historii i historii, szczególnie o krucjatach, które po tej grze stały się moim ulubionym tematem na historii.
Inne gry to np CoD itp, dzięki niemu znam nazwy wielu broni itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kocha Assassins Creed i cały dzień biega w kapturze i wykonuje questy... nawet próbował ze starego prześcieradła zrobić szatę ale pas i czerwony szał z tyłu nie wyszedł. Dla relaksu wystarczy 30 min Halo2 i git. Jestem spokojny. ale jak nie mogę misji przejść i przechodzę ją 30 raz to odrazu gaszę i muszę się w inny sposób relaksować (bez skojarzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się najlepiej relaksuję przy jednej grze... Gothic''u 3 i ogólnie wszystkich częściach tej gry. Też jak mnie wciągnie mogę grać naprawdę długo mój rekord to 10 godzin bez przerwy. Ale żeby się tylko zrelaksować wystarczy 1-2 godzinki grania. ;) I lubię też grać w CS''a ale jak na jakieś nooby na "czitach" to tylko mnie denerwują. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie relaksują strzelanki typu hmm Call of Duty czy tam tym podobne lubię też gry typu Dead Space ale relaksik jest gdy się gra w GTA albo NFS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry relaksują, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, odpocząć. Jedynym minusem jest to że zabierają mnóstwo czasu jeśli kogoś jakiś tytuł naprawdę wciągnie.
Osobiście najlepiej się relaksuje przed RPG''ami i RTS''ami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy gram w gry zwłaszcza na słuchawkach to czuje że mam spokuj. Moge kogoś zabić jeśli chce lub pojeździć samochodem bez prawka. Gdy wracam do rzeczywistości to wszystko znika. Z gier można się nauczyć angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gram, szczeegulnie w FPS i RPG (w tym MMORPG) to moge odpocząć, zrelaxowac sie po szkole, oderwac sie od reala, zapomnieć o tym ze za oknem pada deszcz i jest zimno tylko śmigać po dzungli czy po czyms :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. rozwinął trochę moją wiedzę o tym co się działo w Czarnobylu po wybuchu reaktora (oczywiście nie ma tam takich mutantów)
Natomiast różne gry RPG rozwinęły moje umiejętności taktyczne. Gra w GTA mi raczej nie zaszkodziła , ale unikam tej przyjemności.
Gry anglojęzyczne rozwinęły mój poziom języka angielskiego.
Gry strategiczne zaś dostarczyły mi ... dobrej zabawy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkim ^^
ale najbardziej to z tym angielskim :D mi to bardzo pomogły gry anglojęzyczne itp.
ale tez rozmowa z innymi graczami w multiplayerze (po angielsku rzecz jasna) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry komputerowe zjechały mi psychike, spowodowały pełną znieczulicę, orazz sprawiły że stałem się psychopatycznym mordercą kretów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 20:27, lama123 napisał:

Gry komputerowe zjechały mi psychike, spowodowały pełną znieczulicę, orazz sprawiły że
stałem się psychopatycznym mordercą kretów :(



eh... za dużo GTA i tym podobnych na okładce jest napisane dużymi cyferkami +18 !! Jeżeli nie jesteś zapoznany radzę wejść na stronę pegi.info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:51, lama123 napisał:

Przepraszam błagam, nie mów mojej mamie PROSZĘ !!! :<
Od dziś tylko teletubisie :<


hehe fajnie sobie pożartować ale już wróćmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wielu grach MMORPG lub przy samym single player nauczyłem się angielskiego, dzięki czemu wybijam się pośród innych w wiedzy z angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:17, Obelix93 napisał:

Ja przy wielu grach MMORPG lub przy samym single player nauczyłem się angielskiego, dzięki
czemu wybijam się pośród innych w wiedzy z angielskiego.


Racja ja też dużo angielskiego nauczyłem się z gier (np. Baldurs Gate), choć wiadomo na początku było dosyć trudno ale teraz nie żałuję. Tak ogólnie to gry są dla mnie źródłem przyjemnej i satysfakcjonującej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować