ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2011 o 14:30, Kadaj napisał:

Fable III pojawiło się w przedsprzedaży na Steamie. Niby nic, tym bardziej że sam uważam
tę serię za gniota, ale po dłuższym zastanowieniu...


TAK SAMO JAK JA.

Którego Serious Sam można zarejestrować na steam kupując go w wersji pudełkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 14:30, Kadaj napisał:

Fable III pojawiło się w przedsprzedaży na Steamie. Niby nic, tym bardziej że sam uważam
tę serię za gniota, ale po dłuższym zastanowieniu...

ja mimo że spodobała mi się pierwsza część sobie odpuszczam trójkę z prostego powodu. nie wyszła i raczej nie wyjdzie II część na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersję HD, w sumie jest to wręcz konieczne :). Zwykłego SS (czy to Pierwsze czy Drugie Starcie) w żaden sposób nie "ożenisz" ze Steamem, SS2 też (chyba) nie ma z tym systemem dystrybucji nic wspólnego (ofc w wersji box).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 18:45, Blackhand napisał:

Wersję HD, w sumie jest to wręcz konieczne :). Zwykłego SS (czy to Pierwsze czy Drugie
Starcie) w żaden sposób nie "ożenisz" ze Steamem, SS2 też (chyba) nie ma z tym systemem
dystrybucji nic wspólnego (ofc w wersji box).


Chodzi mi o to http://www.nowaklasyka.com/serious_sam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio Magicke. Cały czas po uruchomieniu wyskakuje mi komunikat z jakimś kluczem rejestracyjnym czy czymś w ten deseń. Zawsze to olewam, ale, że jutro robię format to się wolę zapytać. Czy mam to zostawić jak jest, albo w wyłączyć komunikat, czy może gdzieś wpisać?

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy tworzę skrót do jakiejś gry ze steama, brakuje w nim ikonki, a jako że ostatnio wiele gier ze steama pobrałem, mam zawalony pulpit takimi samymi ikonami :/
Ktoś wie gdzie leży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja mam podobnie. Można zmienić oczywiście ikony dla urozmaicenia :P Wystarczy, że wejdziesz w folder Steam/SteamApps/common i tu będziesz miał foldery z zainstalowanymi grami, oraz ikonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem platformy Steam lub nie znasz zasad bezpieczeństwa ten temat jest dla Ciebie.
Polecam go przeczytać w końcu chodzi o bezpieczeństwo zainwestowanych przez Ciebie pieniędzy w rozrywkę.

BEZPIECZEŃSTWO

W zainstalowanej platformie steam wypełnił wszystkie opcje zwiększające Twoje bezpieczeństwo, pytanie i sekretną odpowiedź, mail itp itd.

Pamiętaj to!!!
Steam Support nigdy nie poprosi o twoje hasło, nigdy tez nie rozsyła powiadomień drogą e-mail - dodatkowo, każda wiadomość od Steam Support będzie pochodzić z domeny support.steampowered.com.

Odzyskiwanie konta Steam
Valve umożliwia odzyskanie skradzionego konta wyłącznie po okazaniu dowodu zakupu!
Tą możliwość masz w przypadkach:

» Jeżeli gra została zakupiona w sklepie
» Jeżeli gra została zakupiona w systemie Steam za pomocą karty kredytowej
» Jeżeli gra została zakupiona za pomocą konta PayPal


Gdy zakupujesz konto na allegro, zawsze istnieje możliwość, że ktoś może nadal posiadać oryginalne pudełko z grą i może odzyskać konto które zostało Ci sprzedane.

Po zakupie klucza nikomu go nie podawaj, może zostać on przypisany tylko do jednego konta steam!
W przypadku zakupu klucza przez internetowe sklepy kluczy Twoim dowodem zakupu jest otrzymany mail, nie wiem tylko jak bardzo jest ważny dla supportu steam.

Hasło
Pierwszym podstawowym i niezbędnym krokiem jest mocne hasło. To ono zapewnia w końcu bezpieczeństwo. Twoje hasło powinno spełniać wszystkie poniższe wymagania:

» Składać się przynajmniej z 6 znaków
» Zawierać małe i DUŻE litery
» Posiadać przynajmniej jedną cyfrę
» Nigdy nie używaj dat okolicznościowych z którymi można powiązać Twoją osobę (chodzi mi o urodziny lub też inne wydarzenia, gdyż są często sprawdzane)
» Nigdy nie używaj wyrazu, który może być znaleziony w słowniku, lub ciągu cyfr czy też liter które jesteś w stanie wpisać przeciągając palcem (mam na myśli "qwerty" , "123456" , "poiuyt")


Unikalność oraz przechowywanie i logowanie
Stwórz unikalne hasło, które zapewni Ci większe bezpieczeństwo. Upewnij się, że używasz różnych haseł dla Twojego konta Steam, konta Steam Support oraz kontaktowego adresu e-mail. (Osobiście polecam posiadanie różnych haseł do wszelkich miejsc do jakich możesz się zalogować).
Nie zapisuj haseł na komputerze! Przechowywanie ich w postaci cyfrowej jest podatne na ich uzyskanie przez osoby trzecie, jeżeli masz to robić przemyśl to.
Osobiście używam takiej metody: Stworzenie unikalnego hasła do własnego konta e-mail oraz zapamiętanie go w głowie, wtedy masz możliwość przechowywania tam innych ważnych dla Ciebie informacji czy nawet też haseł. Pamiętaj, aby nigdy nie logować się na komputerze do którego nie masz pewności co do poufności wpisywanych przez siebie danych (może zawierać keylogger''a, nigdy tego nie wiesz...)
Drugą opcją jest notes lub telefon komórkowy, pamiętaj że jedno jak i drugie można zgubić, tak więc najlepszą opcją jest i tak własna głowa Smile.

Dodatkowo warto
Jeśli udzielasz się na forach związanych z tematyka gier, upewnij się, że twoja nazwa użytkownika i hasło na forum są inne niż twoja nazwa użytkownika i hasło Steam.

Staraj się nie instalować oprogramowania oraz nie odwiedzać stron z niepewnych źródeł. Sprawdzaj swój komputer pod kątem, key-loggerów, spyware''u czy innego złośliwego oprogramowania przy użyciu programów antywirusowych działających na ostatniej aktualizacji bazy wirusów (aby był w stanie rozpoznać ostatnio stworzone wirusy które mogą zagrażać bezpieczeństwu Twoich danych).

Mam nadzieję że temat będzie dla was pomocny.

UDOSTĘPNIAM TAKŻE FILMIK JAK ODZYSKAĆ SKRADZIONE KONTO:
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-odzyskac-ukradzione-konto-steam-w-nowym-systemie-strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, pytanie mam, a nie chce mi się przebijać przez 91 stron wątku. Przez własną głupotę dałem steamowi podczas zakupów zapisać dane mojej karty, czyli numer, kod bezpieczeństwa itd (nie zauważyłem, że opcja nie jest odznaczona, a gadka "ułatwi to zakupy" do mnie nie przemawia). Generalnie chciałbym wiedzieć jak móc te dane wykasować, bo w opcjach tego nie widzę.
Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 18:51, dark_master napisał:

ok, pytanie mam, a nie chce mi się przebijać przez 91 stron wątku. Przez własną głupotę
dałem steamowi podczas zakupów zapisać dane mojej karty, czyli numer, kod bezpieczeństwa
itd (nie zauważyłem, że opcja nie jest odznaczona, a gadka "ułatwi to zakupy" do mnie
nie przemawia). Generalnie chciałbym wiedzieć jak móc te dane wykasować, bo w opcjach
tego nie widzę.
Help?


Dodaj jakąś grę do koszyka, przejdź do opcji zapłaty i jak zobaczysz swoje dane to odznacz ten ptaszek i... myślę, że wtedy Steam powinien zapomnieć te dane :)
Pamiętam, że jakiś czas temu właśnie przez przypadek je usunąłem u siebie, chyba jakoś w ten sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2011 o 19:09, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Dodaj jakąś grę do koszyka, przejdź do opcji zapłaty i jak zobaczysz swoje dane to odznacz
ten ptaszek i... myślę, że wtedy Steam powinien zapomnieć te dane :)
Pamiętam, że jakiś czas temu właśnie przez przypadek je usunąłem u siebie, chyba jakoś
w ten sposób...

ten sposób nie działał, ale na szczęście juz znalazłem rozwiązanie empirycznie - cholerstwo ukryło się w ''historii zamówień'', no już bardziej zakopać się chyba nie dało. Anyway thx ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 14:56, Lailonn napisał:

Z racji przewijającego się pytania. Wszystkie gry pudełkowe jakie można zarejestrować
- a czasem wręcz trzeba - na STEAMa są podane i aktualizowane tu:
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-WUSF-3601

Ten link już padał wiele razy w temacie, przydałoby się, by go ktoś przykleił. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się