Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda: "Fallout 3 taki sam na wszystkich platformach" - fanboye płaczą

357 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2008 o 17:22, SoundWave napisał:

Nie badz zalosny i nie zaslaniaj sie "opiniami". Twierdzisz, ze jeczymy bo bethesda nie
zrobila Fallouta w 2d i 256 kolorach. Mam z toba dyskutowac? Z kolesiem, ktory wyciaga
"swoje fakty" z czterech liter? Gadka z takimi to tylko strata czasu.


W takim układzie - eot z mojej strony, bo ja również nie zamierzam dyskutować z kimś kto z całego posta wyciąga jedno zdanie i ma problemy ze zrozumieniem przenośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą opinią, ale... Czy uważasz, że wszystkie małolaty z wypiekami na twarzy jarają się Oblivionem? Moim zdaniem ta gra przeszła bez echa bo była pusta i nudna. To samo będzie z Falloutem, bo nic nie zapowiada zmiany polityki producenta w merytorycznym zapełnianiu gry. "Dzieła" B. ogólnie przechodzą bez większego rozgłosu, przynajmniej w społeczeństwie prawdziwych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:36, Lordpilot napisał:

> Nie badz zalosny i nie zaslaniaj sie "opiniami". Twierdzisz, ze jeczymy bo bethesda
nie
> zrobila Fallouta w 2d i 256 kolorach. Mam z toba dyskutowac? Z kolesiem, ktory wyciaga

> "swoje fakty" z czterech liter? Gadka z takimi to tylko strata czasu.

W takim układzie - eot z mojej strony, bo ja również nie zamierzam dyskutować z kimś
kto z całego posta wyciąga jedno zdanie i ma problemy ze zrozumieniem przenośni.

Jesli to byla przenosnia to bledna ;) I popracuj nad swoimi faktam i przenosniami.i. Bo zdanie jak "Powiem więcej - "Fallout 3" jest najbardziej opluwaną grą jeszcze przed premierą." moglo wyjsc od goscia, ktory totalnie nie jest w temacie. Przegapiles wszystkie newsy i zapowiedzi jaki to Fallout 3 bedzie wspanaily, a juz teraz wygral nagrody na najlepiej zapowiadajace sie gry? Szkoda, ale nie probuj pouczac innych jesli sam nic nie wiesz. Gadac z pseudo-znawcami nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jesli to byla przenosnia to bledna ;)

Nie moja wina że nie zrozumialeś. Widzialeś ostatnimi czasy jakąś grę w 256 kolorach ? Bo ja nie.

popracuj nad swoimi faktam i przenosniami.i.

Dnia 30.05.2008 o 17:40, SoundWave napisał:

Bo zdanie jak "Powiem więcej - "Fallout 3" jest najbardziej opluwaną grą jeszcze przed
premierą." moglo wyjsc od goscia, ktory totalnie nie jest w temacie. Przegapiles wszystkie
newsy i zapowiedzi jaki to Fallout 3 bedzie wspanaily, a juz teraz wygral nagrody na
najlepiej zapowiadajace sie gry? Szkoda, ale nie probuj pouczac innych jesli sam nic
nie wiesz. Gadac z pseudo-znawcami nie mam zamiaru.


Nie spinaj sie tak. I nie wyrywaj zdań z kontekstu - oczywiście, że Fallout 3 jest opluwany, przez "fanatyków" (nazwijmy ich tak delikatnie) nie akceptujących zmian. I tych mialem na mysli - co zresztą jest zaznaczone w dalszej części mojego postu (listy z pogróżkami do Bethesdy). Tyle - bo chyba wyczerpaliśmy temat. Ani ja nie przekonam ciebie, ani ty mnie. Poza tym, w ogole nie rozumiem dlaczego tak naskoczyłeś na mnie, tym bardziej że mój pierwszy post byl skierowany do Marsellusa, który moim zdaniem wlaśnie jest takim przesadzonym fanatykiem.
A to że newsy są "pozytywne" - co w tym zlego ? To przecież wypowiadają się ludzie, którzy już F3 widzieli i grali. A czy te ich pozytywne opinie nie są przesadzone to okaże się po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 18:11, Lordpilot napisał:

Nie moja wina że nie zrozumialeś. Widzialeś ostatnimi czasy jakąś grę w 256 kolorach
? Bo ja nie.

Hahaha, nie zwalaj tego na "rozumienie", bledna przenosnia jest bledna ;D Zaden fan nie chcial FO3 identycznego jak FO1 czy 2, kazdy chcial cos poprawic. To, ze ty sobie ubzdurales, ze "fanatycy" musza miec wszystko tak samo to twoja ulomnosc, a nie tych fanatykow ;)

Dnia 30.05.2008 o 18:11, Lordpilot napisał:


Nie spinaj sie tak. I nie wyrywaj zdań z kontekstu - oczywiście, że Fallout 3 jest opluwany,
przez "fanatyków" (nazwijmy ich tak delikatnie) nie akceptujących zmian. I tych mialem
na mysli - co zresztą jest zaznaczone w dalszej części mojego postu (listy z pogróżkami
do Bethesdy). Tyle - bo chyba wyczerpaliśmy temat. Ani ja nie przekonam ciebie, ani ty
mnie. Poza tym, w ogole nie rozumiem dlaczego tak naskoczyłeś na mnie, tym bardziej że
mój pierwszy post byl skierowany do Marsellusa, który moim zdaniem wlaśnie jest takim
przesadzonym fanatykiem.

Co nie jest w kontekscie? To, ze FO3 jest opluwany przed premiera? Twoj cytat z pamieci itd jest bardzo zabawny, szkoda, ze nie potrafisz zapewne pokazac kto wyzywal tworcow FO3 od pedalow itd ;] To tylko twoja mala bajeczka, zeby fanatycy brzydko wygladali. Gdybys mial mi pokazac teraz tego zlego "fanatyka", ktory nie chce nic zmieniac w FO3 to co bys zrobil? Chyba glowa w piasek, bo takiego nie znajdziesz. Zalosne male klamstwo, ale czego to sie nie robi, zeby pokazac jacy to oni sa zli. Cel uswieca srodki, no nie?

Dnia 30.05.2008 o 18:11, Lordpilot napisał:

A to że newsy są "pozytywne" - co w tym zlego ? To przecież wypowiadają się ludzie, którzy
już F3 widzieli i grali. A czy te ich pozytywne opinie nie są przesadzone to okaże się
po premierze.

Oczywiscie, gdybym powiedzial ci, ze sa ludzie, ktorzy widzieli gre ale nie sa pozytywnie nastawieni to twoj maly urojony swiat by sie rozpadl ;) Ale snij dalej i wmawiaj innym, ze taki Brother None z NMA nie widzial FO3 na oczy.
Szkoda tylko, ze ci ludzie nie prowadza "profesjonalnych" magazynow i nie daja roznych swietnych nagrod ;D

Nie wiem co w tym dziwnego, ze na ciebie naskoczylem. Poslugujesz sie klamstwami (wyzywanie od pedalow itd), blednymi stereotypami (zli fani, ktorzy nie chca nic zmieniac), zlymi przenosniami (fani chcacy FO3 w 2d i 256 kolorach) i tym starasz sie udowodnic, jaki to ty jestes dobry :D Jestes jakims gram-owym dziennikarzem Faktu?


Hej, Marselus- czy wg ciebie w starych Falloutach nic nie nadaje sie do zmiany lub ulepszenia?

No, i zobaczymy, czy tacy fanatycy zli jak ich ci drudzy fanatycy maluja ;) Tylko bez klamstw znowu, a jesli nie potrafisz uzywac przenosni to ich nie uzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:40, DoomnY napisał:

Zgadzam się z tą opinią, ale... Czy uważasz, że wszystkie małolaty z wypiekami na twarzy
jarają się Oblivionem? Moim zdaniem ta gra przeszła bez echa bo była pusta i nudna. To
samo będzie z Falloutem, bo nic nie zapowiada zmiany polityki producenta w merytorycznym
zapełnianiu gry. "Dzieła" B. ogólnie przechodzą bez większego rozgłosu, przynajmniej
w społeczeństwie prawdziwych graczy.


Wiem, że w tej sytuacji potraktowałem temat za bardzo ogólnie, niemniej jednak gro graczy jest typem bezwysiłkowo myślowego grania... wiem ich wybór, nic mi do tego, niemniej jednak ja osobiście nie lubię takiego grania, gram w gry taktyczne, cywilizacja była mi miast butelki mleczka na dobra noc gdy mały jeszcze byłem...

Co do Obliviona, wiele czasopism jak i zinów oceniło tą grę na 10/10 zwłaszcza taka jedna gazetka z polski podobno największy..<wiadomo o kogo chodzi>, ja zaś byłem na tyle głupi, że tą grę kupiłem, cóż każdy się może zawieść raz, określę to inaczej
Tylko głupca można nabrać dwa razy na ten sam chwyt....

Ja się złapać Bethezdzie po raz drugi nie dam, mam torchę oleju w głowie, szkoda tylko, że dzięki temu, iz nie będzie dema tejże gdy nie bedzie mi dane się z nią przynajmniej trochę zaznajomić, kupowac nie będę a znajomych którzy kupują oryginalne wersje tez nie mam, bowiem nie ta mentalność co moja......


Dla mnie Fallout 3 było by dobrą grą gdyby nie było w tej grze 2 rzeczy a mianowicie
Fallout
i
3
Tak to gra zmierza w kierunku wielkiego kiczu chalonego przez wielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave ---> Króciutko, bo widze że z kulturą u ciebie kiepsko:

1) To nie ja używam błędnych przenośni, tylko ty nie potrafisz ich zrozumieć - nie moja wina, że jesteś ograniczony.

2)Listy z pogróżkami, wyzywanie tworców od debili, pedałów, etc ----> funkcja "szukaj"; polecam przejrzeć to forum, folum gol-a, nma, a pewnie i na oficjalnym forum Bethesdy sie znajdzie male co nieco. Nie jestem twoim chłopcem na posyłki żebym ci cos szukał, czy wklejał posty - zreszta pewnie byś mi zarzucił od razu że sam to napisałem

3)Opinie ludzi którzy widzieli grę i nie są do niej pozytywnie nastawieni - mój "mały, urojony świat się od nich nie rozpadnie". Gdyby te opinie stanowiły większość, a gra znacznie odstawała od moich oczekiwań - to jej po prostu nie kupię. I tyle - to tylko gra, nie ma o co kruszyć kopii. Za to - używając twoich sformułowań: twój świat wali się w gruzy kiedy czytasz pozytywne opinie o F3 - rujnują one wszystkie twoje założenie, no bo ty przecież wiesz lepiej że F3 jest do dupy. Więc, taki np. dziennikarzyna z gol-a nie ma prawa chwalić tej gry. W skrocie - opinie Brother None z NMA łykasz bezkrytycznie jak młody pelikan, bo pisze o grze źle. Natomiast jak ktoś pisze dobrze - to jest z "profesjonalnego" magazynu (specjalnie w cudzyslowiu, bo wg. ciebie jak jakiś dziennikarz pisze o F3 dobrze, to z profesjonalizmem nie może mieć nic wspólnego). Ot, hipokryzja na całego

4)Odnośnie urojeń - gdzie niby napisałem i komu wmawialem że taki Brother None nie widział gry na oczy ? I gdzie napisałem że nie ma opini krytycznych ? Jakbyś trochę wysilił szare komórki i czytał ze zrozumieniem - to w moich wcześniejszych postach, tam gdzie jest przytoczona zapowiedź z gol-a napisałem że mają (drobne, bo drobne) obawy. Więc to raczej ty masz urojenia, a nie ja.

Tyle z mojej strony - przekrzykiwać się nie zamierzam. Przekonać mnie nie przekonałeś. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

SoundWave ---> Króciutko, bo widze że z kulturą u ciebie kiepsko:

Krocitko bo na malo cie stac, koles.

Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

1) To nie ja używam błędnych przenośni, tylko ty nie potrafisz ich zrozumieć - nie moja
wina, że jesteś ograniczony.

Tak? Wiec wytlumacz ograniczonemu co chciales ta przenosnia pokazac! W koncu musi miec jakas funkcje, no nie? Smialo, nie wstydz sie. Ja pewnie nie zrozumiem, ale inni zapewne tak.

Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

2)Listy z pogróżkami, wyzywanie tworców od debili, pedałów, etc ----> funkcja "szukaj";
polecam przejrzeć to forum, folum gol-a, nma, a pewnie i na oficjalnym forum Bethesdy
sie znajdzie male co nieco. Nie jestem twoim chłopcem na posyłki żebym ci cos szukał,
czy wklejał posty - zreszta pewnie byś mi zarzucił od razu że sam to napisałem

Nie, nie jestes chlopcem na posylki. Jestes nedznym klamca, bo na NMA jak i forum bethesdy panuje polityka zabraniajaca nedznego wyzywania. Ale ty oczywiscie zamiast udowodnic swoje walisz czerepem w piasek z okrzykiem "sam se szukaj". Powinienes lepiej sie zastanowic zanim zaczniesz wypisywac klamstwa nt. NMA w obecnosci usera NMA. I tak samo usera forum bethesdy.

Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

3)Opinie ludzi którzy widzieli grę i nie są do niej pozytywnie nastawieni - mój "mały,
urojony świat się od nich nie rozpadnie". Gdyby te opinie stanowiły większość, a gra
znacznie odstawała od moich oczekiwań - to jej po prostu nie kupię. I tyle - to tylko
gra, nie ma o co kruszyć kopii. Za to - używając twoich sformułowań: twój świat wali
się w gruzy kiedy czytasz pozytywne opinie o F3 - rujnują one wszystkie twoje założenie,
no bo ty przecież wiesz lepiej że F3 jest do dupy. Więc, taki np. dziennikarzyna z gol-a
nie ma prawa chwalić tej gry. W skrocie - opinie Brother None z NMA łykasz bezkrytycznie
jak młody pelikan, bo pisze o grze źle. Natomiast jak ktoś pisze dobrze - to jest z "profesjonalnego"
magazynu (specjalnie w cudzyslowiu, bo wg. ciebie jak jakiś dziennikarz pisze o F3 dobrze,
to z profesjonalizmem nie może mieć nic wspólnego). Ot, hipokryzja na całego

Tylko, ze ja nie uzywam glupiego porownania "kto ma wiecej zwolennikow" i smarkam na opinie, bo jesli chodzi o Fallouta to interesuja mnie fakty. Fakty sa takie, ze bethesda olala calkowicie to czym Fallout byl, albo nie zrozumiala. To cos sie nazywa jadro gry. A jesli o lykaniu mowa, to ty za duzo lyknales od Pete''a i Todd''a, a takze od "profesjonalnych" magazynow.

Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

4)Odnośnie urojeń - gdzie niby napisałem i komu wmawialem że taki Brother None nie widział
gry na oczy ? I gdzie napisałem że nie ma opini krytycznych ? Jakbyś trochę wysilił
szare komórki i czytał ze zrozumieniem - to w moich wcześniejszych postach, tam gdzie
jest przytoczona zapowiedź z gol-a napisałem że mają (drobne, bo drobne) obawy. Więc
to raczej ty masz urojenia, a nie ja.

Ja mam urojenia? Czy to przypadkiem nie ty uroiles sobie wyzywajacych fanatykow i zadania o Fallouta 3 robionego jak sprzed 20 lat? Tak, to ty i twoje nedzne klamstwa.

Dnia 30.05.2008 o 20:00, Lordpilot napisał:

Tyle z mojej strony - przekrzykiwać się nie zamierzam. Przekonać mnie nie przekonałeś.
Ot co.

Tia, to tak samo jak z przekonywaniem katolika, ze boga nie ma ;). Szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie musisz mnie uważać za auterytet nikt tego od ciebie nie wymaga, niemniej jednak łatwo zauważyć, iż jesteś osobą nadpobudliwą dlatego też, proponuję zażycie meliski....
Nie wiem dlaczegóż też potraktowałeś ten tekst tak bardzo osobiście, może po prostu ubodło cię tam gdzieś w środeczku i musiałeś wyrazić swoje zdanie, osobiście co się zaś tyczy twojej osoby, powinieneś się nad sobą zastanowić gdyż, "Ty jestes wielki" bowiem oceniasz ową grę pozytywnie, ja zaś jestem złym niedobrym gnomem który próbuje całość zniweczyć i posłać do piekieł tylko dla tego, iż Mam własne zdanie na ten temat i próbuję go w jakiś sposób przekazać...

Próbuję - to pragnę zauważyć gdyż nie narzucam ci tego - nikt ci nie nakazuje przyswoić sobie tą moją prawdę jako własną i według niej postępować...

Osobiście zaś skoro już jesteś tak ekspolozywnie nastawiony to musiało cię coś ewidentnie zdenerwować bądź też jesteś <i tutaj uwaga jest to celowo mierzona riposta osobiście skierowana do Ciebie>, z kategorii osób "Mi myśleć nie kazano"

Nikt tutaj nie beczy, nik tutaj nie mazgai się, po prostu w odróżnieniu od Ciebie o "Wielki" Ja uważam JA i tylko JA, nie Ty bo ja za Ciebie nie myślę - ty czasami zapewne za siebie też nie, że ta gra nie dorówna do pięt Falloutom, tak bardzo się miotacie towarzyszu, obok cudownych recenzji na wszystkich zinach stronach etc, pofatyguj się też i czasem popatrz na te komentarze tych co się pod tym podpisują, wtedy zobaczysz komentarze w stylu
-wow ale fajna grafa muszę tą grę mieć
- niezła grafa, nie lubiłem popzrednich Falloutów ale ten mi się pewnie spodoba etc...

Ale pewnie się nie fatygujesz, takie komentarze nie tylko są z polskich stron, takie coś także uświadczyć można na zagranicznych forach....

Nie napiszę ci, że jesteś pseudo falloutowcem, napisze ci że jesteś pseudo człowiekiem, wyciągając na powierzchnię swoje własne wnioski skąś je musiałem wziąć - tto nie bajki wyssane z palca - zaś twoja wiara w prężny samonakręcający się rynek wielbiący kity nadawjąc im nazwy gier - dprowadza to tego, że sam się albo osmieszasz albo jesteś na tyle naiwny, iż wierzysz w te wszystkie pseudobajki którymi cię można poczęstować....

Branża oceniająca gry już dawno nie jest tym czym była, teraz jest pełno exclusivów pełno damy grę do recenzji za wyższą notę itc, to brudny rynek w którym liczy się tylko kasa a nie oczekiwania graczy. niemniej jednak skoro nie jestes w stanie zrozumieć pojęcia kontynuacja Tytułu to nie ma o czym dyskutować, kontynuacja musi jakoś zazębiać się z tym co było wcześniej Fallout tego nie robi, nie dość, że mamy tutaj widok FTP oczywiście może taki być, zmiany są potrzebne, to poprzez oglądanie wiadomości wypływających na powierzchnię można dojść do wniosku, że z tej gry robi się pseudo Fallout zwykła rombanka z nuklearnymi wyrzutniami i wybuchającymi samochodami - ta gra to nie fallout, a falloutem nazwana jest tylko dla kasy i dla niczego więcej.

A co do oceny twojej osoby której tak się domagasz hmmm mam jedną...

Żal mi cię..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozstrzygnę wasz spór - jacy gracze - takie gry ...
powyższe posty najlepszym tego przykładem...
i żeby nie odstawać od wyżej opisanej normy - jak ktoś mi powie że jestem pseudo fanem Fallouta to ma ode mnie w pape ...

osobiście Fallouta 1 i 2 kocham - za klimat i za grę jako całość (a nie za walki w izometrii i tury bo to chore) a na F3 bez wątpienia czekam z niecierpliwością. samą grę będę oceniał jak będe mógł zagrać i jak ukończę. przynajmniej będzie jakaś miarodajna opinia. czego i wszystkim "fanboyom i fangirlsom" życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 18:33, SoundWave napisał:

Hej, Marselus- czy wg ciebie w starych Falloutach nic nie nadaje sie do zmiany lub ulepszenia?


Oj dało by się dużo w tej grze zmienić... oj bardzo dużo... czasami po prostu AI komputerowych graczy wprawiała mnie w rozpacz w zakładce ustawione burst only u cant hit me a koleś walił przezemnie z mini guna;)

Kruczków i problemów było wiele, lecz ta gra wygrywała swoim klimatem brutalnością, czasami czarnym humorem, czasami była nudnawa to szczerze, nie zliczę z ilu random encounterów uciekałem, czasami rozbawiłem się do łez czytając komentarze NPC-ów, osobiście uważam, że tą grę można spokojnie wsadzić w inny widok, w trójwymiarową grafikę, można zadowolić i jednych i drugich trzeba by było tylko chcieć...
Lecz B. nei chce, oni idą swym utartym torem bowiem innego nie znają....

Oceniając Fallouta z bugami czasami nudnego i długaśnie dłużącego sie w porównaniu do hiciora B. Obliviona to wygrywa ten pierwszy Oblivion jest pusty i nudny... włączyłem grałem na siłę i tylko na siłę nie chwyciła mnie ta gra...

Ja płace ja wymagam to jest chyba normalne, a od tytułu Fallout 3 oczekuję tego, że to będzie Fallout 3 a nie jakaś wizja gościa wychodzącego z założenia że on to umie RPG robić i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:23, marselus napisał:

> Hej, Marselus- czy wg ciebie w starych Falloutach nic nie nadaje sie do zmiany
lub ulepszenia?

Oj dało by się dużo w tej grze zmienić

No co ty mowisz, jak ten gosciu z gory nam udowodnil solidnymi faktami i argumentami, jestesmy fanatykami, ktorzy nie chca zadnych zmian! Kogo ty probujesz oszukac? Zaraz ide na NMA i bede wyzywal tworcow FO3 od pedalow, po czym zaloze konto na forum bethesdy bo poprzednie juz pewnie zbanowali za to, ze grozilem tworcom, ze ich zamorduje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam mu rację w jednym, jest kilkunastu/kilkudziesięciu niewyrośniętych świrów którzy próbowali groźbami i wyzywaniami ocenić B. lecz nie ma tutaj, wśród nich żadnego z nas, sam oczywiście dla "jaj" napisałem bierzemy pochodnie i idziemy spalić B. lecz to był taki sarkazm połączony z ubolewaniem nad tym w którą stronę idzie ta gra, prawda jest taka, że biorą nas za "osłów" i zacofańców bowiem chcemy od gier tego czym raczyły nas w latach wcześniejszych, a to, że próbujemy obstawać przy naszej wizji Falloutów czyni z nas zacofanych debili nie znających się na grach i na tym, że przecież postęp mamy.
Dziwnym jest to, że ci co chwalą tą grę są ok, w porzo gites, a ci co ją krytykują są złymi fanami chcącymi obalić dobre imię B.
Ja wyrażam tylko moje osobiste odczucia bazując na tym co wiem co widziałem, oczywiście przeczytałem całą recenzję z gry-online, wszystko pięknie tylko ktoś tam tak ładnie to ujął, że do tej pory prócz samej walki B. nie zaprezentowała nic więcej, czyżby się czegoś obawiali..?
Może tak płytkich dialogów jak w O..??
uważajcie sobie co chcecie ja od następny Fallouta oczekuję tego co było w jego poprzednikach tego klimatu, tego brudu chamstwa, ćpunów na co drugim rogu New Reno, możliwości stania się porno gwiazdą, bądź też zwykłym boxerem, tego śledztwa kto zabił syna jednej z mafijnych rodzin, te rozmowy które trzeba było toczyć, faktycznie quest ten oplegał na bieganiu z jednej części miasta do drugiej - ale trzeba było przyznać była to przednia zabawa jak dla mnie, a Oblivion..?
Dialogi i questy..??
Powiem tylko tyle Phie...

I mogę negatywnie oceniać to co wychodzi z pod rąk B tak samo jak ktoś może wielbić to, niemniej jednak najczęściej jest tak, że na wyżyny wznoszą tą grę ci co z F.. nie mieli wcześniej nic do czynienia...

A kolega o ciętym języku ma coś z osobowością bo frustracja z niego wychodzi pełnymi wiadrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 13:30, Graffis napisał:

@ Graffis
Nie twierdzę, że jest. Ale jeśli coś jest nieidealnym, ale i tak wybitnym cRPG, to deweloper
winien poprawia to co jeszcze idealne nie jest, a nie zmienia koncepcję gry. Zachowanie
Bethesdy można opisac tak: ''Fallout nie był idealnym cRPG, a przez 10 lat jakie minęły
stało się oczywiste, że takie nieidealne cRPG powinno się zamieniac w FPSy.''
System walki nie był trudny, a już na pewno nie trudniejszy niż alchemia w Wiedźminie.
Nie zmienia to faktu, że przekraczał on możliwości większości dzisiejszych konsolowców
i coraz większej grupy graczy PC. I nie przekonasz mnie, że FPS i maltretowanie przycisków
na padzie jest bardziej taktyczne - wystarczy pograc w Obliviona, by doświadczyc dobrodziejstw
taktyki a''la Bethesda.


to co mówicie jest conajmniej smieszne zważywszy, że na konsole jeśli wychodzą jakieś rpg to prawie zawsze są turówkami. Jak tak dalej pójdzie, bede musiał zacząć kłamać że nie mam konsoli, bo zaraz na mnie naskoczy ktoś, że gupek jestem, że cholera wie w jakie bzdury gram itp...

śmieszne jest też to, że choć NIKT nie widział gamepleyu już wszyscy wiedzą, zę gra jest uproszczona, do bani, itp, mimo, że same zapowiedzi zdają się temu przeczyć

co gorsze jedynym argumentem, który zdaje się być żelazny i w miarę z sensem( choć by tak się stało trzeba to wyłowić z morza inwektyw) jest to, że gra ta jest na licencji świata Fallout. I co z tego że jest? wszystkei znaki na neibie i ziemi wzkazują, że robią grę inna niżoblivion, na innym systemie, i innymi priritetami w rozgrywce

oczywiście jest też rzecz której ja nigdy nigdzie nie zrozumiem. Wszyscy w mniej lub bardziej finezyjny i wyszukany sposób obrażacie nawzajem własną, i cudzą inteligencje, oskarżacie jednego z drugim o coś tam, samemu przy okazji charakteryzując się tą cecha. To już na którymś forum z rzędu... czy naprawdę nie można proawdzić dyskusj przy założeniu, że mój adwersarz w dyskusji choć ma odmienne zdanie, nie musi być tumanem? ba może być nwet inteligentny. To naprawde boli moje oczy, kiedy widzę jakim stylu się tu zwraca do przeciwników.

Apeluje do wszystkich rozsądnych ludzi czytających te słowa, wyrażenia mające na celu obrażenie drugiej osoby, z jakiegokolwiek powodu, i napisane w jakikolwiek sposób, czy to elegancki, czy to wybitnie chamski, nie jest żadnym rozwiązaniem, utrudnia znalezienie sensu wypowiedzi, i sprawia, e całośc nei wygląda zbyt ładnie, źle to również świadczy o tym co tak pisze
osobo rozsądna, jeśli sprubuje cię ktoś znieważyć, urazić obrazić itp, nie odpowiadaj w identycznej tonacji, tylko puśc uwagę mimo uszu. Odpowiadając stajemy się tacy sami, a działa to tak jak lawina, sprawia, że poziom spada coraz niżej i niżej, i pozbawia dyskusję smaku, elgancji i sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoundWave ---> Nie sil się na riposty, bo z mojej strony eot. Nie potrafisz pojąc prostej przenośni, nie chce ci sie użyć funkcji "szukaj", więc nie mamy o czym dyskutować. Pomijam juz wycieczki osobiste.

Marsellus --->
"Cóż, nie musisz mnie uważać za auterytet nikt tego od ciebie nie wymaga, niemniej jednak łatwo zauważyć, iż jesteś osobą nadpobudliwą dlatego też, proponuję zażycie meliski...."

A ja proponuje żebyś wrzucił trochę na luz. Rozmawiamy o grze, więc świat się chyba nie zawali jak będziemy mieli inne zdanie.

"Nie wiem dlaczegóż też potraktowałeś ten tekst tak bardzo osobiście, może po prostu ubodło cię tam gdzieś w środeczku i musiałeś wyrazić swoje zdanie, osobiście co się zaś tyczy twojej osoby, powinieneś się nad sobą zastanowić gdyż, "Ty jestes wielki" bowiem oceniasz ową grę pozytywnie, ja zaś jestem złym niedobrym gnomem który próbuje całość zniweczyć i posłać do piekieł tylko dla tego, iż Mam własne zdanie na ten temat i próbuję go w jakiś sposób przekazać..."

No i ok.... by było gdybyś skonczyl na tym. Nie jestem wielki, nie uważam się za autorytet, itd. Ty natomiast nie jesteś żadnym gnomem z tego powodu że "jedziesz" po F3 - pisałem przecież, każdy ma prawo do własnego zdania. Chodzi o to, że probujesz wszystkim udowodnic że to ty masz rację, a jak ktoś mysli inaczej to (nie piszesz tego wprost, ale sugerujesz) to jest głupi. Przykłady w twoim poście skierowanym do mnie poniżej:

"Osobiście zaś skoro już jesteś tak ekspolozywnie nastawiony to musiało cię coś ewidentnie zdenerwować bądź też jesteś <i tutaj uwaga jest to celowo mierzona riposta osobiście skierowana do Ciebie>, z kategorii osób "Mi myśleć nie kazano"

O "pseudo czlowieku" nawet nie wspominam...

"Nie napiszę ci, że jesteś pseudo falloutowcem, napisze ci że jesteś pseudo człowiekiem, wyciągając na powierzchnię swoje własne wnioski skąś je musiałem wziąć - tto nie bajki wyssane z palca - zaś twoja wiara w prężny samonakręcający się rynek wielbiący kity nadawjąc im nazwy gier - dprowadza to tego, że sam się albo osmieszasz albo jesteś na tyle naiwny, iż wierzysz w te wszystkie pseudobajki którymi cię można poczęstować...."

Nie wierzę w pseudbajki "ktorymi mnie mozna poczęstować" ani w "rynek wielbiacy kity". Wpadasz tu we wlasna pułapkę. Bo po pierwsze - kit to w twojej definicji gra, ktora się tobie nie podoba - choćby inni gracze i recenzenci ja uwielbiali. Założenie to od podstaw jest bzdurne - bo opiera sie na gustach, a o tych nie powinno się dyskutować.

"Branża oceniająca gry już dawno nie jest tym czym była, teraz jest pełno exclusivów pełno damy grę do recenzji za wyższą notę itc, to brudny rynek w którym liczy się tylko kasa a nie oczekiwania graczy"

W takim miejscu krótko - dowody. Bo jak na razie to są zwykłe pomówienia. Jak pokażesz jakieś filmy/zdjęcia jak to deweloperzy wręczają jakieś łapówki redakcjom to zwracam honor.
Myślę że piszesz tak, bo wtopiłeś z "Oblivionem" - swoja drogą niezbyt mądre było kupować tą grę tylko na podstawie recenzji z CDA. Tylko widzisz - "Oblivion" miał wysokie oceny, nie dlatego że ktoś kogoś przekupił, tylko się po prostu podobał graczom i recenzentom. W twoje gusta gra nie trafiła i szkoda (pisze to bez złośliwości), że wtopiłeś kase. Nie ty pierwszy i nie ostatni. Recenzję Allora pamietam - była kompletnie bezkrytyczna, ale to widzisz znowu - kwestia gustu, on się zachwycił grą i dał 10. Ja (jakbym miał dobry humor to w porywach dałbym 8) - grało mi się dobrze, ale momentami wiało już nudą a system dialogów byl prosty jak konstrukcja cepa :/

Ok - żeby już nie robić offtopu. "Pojechaleś" mi, były "wycieczki osobiste"... tylko że ja naprawdę nie jestem jakimś nerwusem w bojowym nastroju. Nie ma sensu się kłócić. Ty pozostaniesz przy swoim zdaniu, a ja przy swoim. Zrobiła się tu niezła pyskówka - ale niech będzie: wezmę tą melisę, ale ty też wyluzuj. I żeby było jasne - absolutnie mnie to nie boli że "jedziesz" po F3, ani nie mam zamiaru ci narzucać swojego zdania. Po prostu - wyszło jak wyszło, a początkowo chciałem ci tylko zwrócić uwagę żebyś nie obrażał tych ktorzy maja ine zdanie niz ty. I tyle.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 21:14, pRed@toor napisał:


to co mówicie jest conajmniej smieszne zważywszy, że na konsole jeśli wychodzą jakieś
rpg to prawie zawsze są turówkami. Jak tak dalej pójdzie, bede musiał zacząć kłamać że
nie mam konsoli, bo zaraz na mnie naskoczy ktoś, że gupek jestem, że cholera wie w jakie
bzdury gram itp...

Tak, tak, a jrpg i rpg to to samo. No i FO3 ze swoim VATSem tez jest turowy, nie?

@pilocik- tak, tak, jak widac sam nie potrafisz pojac a co dopiero wytlumaczyc tej przenosni, az taka wspaniala jest ;) Postow z wyzywaniem bethesdy tez bylo tak wiele, ze nie wiesz z czego wybierac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie to nie to samo, ale jest oparte na systemie turowym. jeśli już tak bardzo chcemy się czepiać to powiedz mi ile znasz gier rpg(nie H&S) która nie ma turowego trybu prowadznai walki na konsole? ja znam dwie oblivion i morrowind.
Vats to jest system pseudo turowy, bardzo podobny do tego, co użyte w Fallout tactic, wiec nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 21:45, pRed@toor napisał:

nie to nie to samo, ale jest oparte na systemie turowym. jeśli już tak bardzo chcemy
się czepiać to powiedz mi ile znasz gier rpg(nie H&S) która nie ma turowego trybu prowadznai
walki na konsole? ja znam dwie oblivion i morrowind.
Vats to jest system pseudo turowy, bardzo podobny do tego, co użyte w Fallout tactic,
wiec nie wiem w czym problem.


Rofl, nie jest oparte na systemie turowym, nie bede powtarzal kolejny raz tego, co mozna przeczytac i w innych tematach na gram.pl, na No Mutants Allowed, a nawet w wypowiedziach samych tworcow.
Zawsze zabawne jest gdy ludzie zyjacy pod kamieniem wylaza na slonce i chca sie z innymi podzielic swoja wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze zabawne jest kiedy ktoś próbuje m izaimponować swoimi chamskimi wyzywankami :)
jest oparty na punktach akcji, tak samo jak w fallout tactis.
tam jak być może wiesz miałeś wybór, na real time, i turówke.

porównaj ten tacticowy real timowy system, z vatsem, napisz jakieś różnica.
tym razem grzeczniej jeśli można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować