Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wszystkim podoba się Diablo III

421 postów w tym temacie

Mam gdzieś jak cukierkowy będzie Diablo (choć dla mnie nie jest) Inni po prostu lubią płakać/panikować i porównywać ową grę do WoW-a. Ten styl graficzny jest ponad czasowy, nie starzeje się, jest unikatowy (jak dla mnie). Ludzie chcą "ZŁŁŁŁOOO" widzieć w tej produkcji... Dla mnie liczy się grywalność, przede wszystkim muzyka, a grafika no cóż, trochę za bardzo nasycona, nic poza tym. Ale nie będę panikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widze, zes zjadl wszystkie rozumy, O Panie! Taki umysl jednak nie powinien sie marnowac
> na byle forum! Idz w swiat i rozglaszaj swoje nauki! Zapewne dorobisz sie kilku honorowych
> stron w podreczniku do historii ;) No i pare pomnikow tez ktos postawi, by wychwalic
> Twoj bystry i przenikliwy umysl! ;)
Co tam kilka stron. O mnie już piszą całe książki. Tylko nie wydaje się ich w Polsce - na razie

> Tu nie chodzi tylko o przyciemnienie paru pikseli, ale nie smiem polemizowac z umyslem
> tak poteznym i przenikliwym, jak Twoj :P
Jak nie chcesz rozmawiać o detalach to ok.
Jednak i tak wszyscy co podpisali petycje w dniu wydania gry będą już ze swoim preorderem ślinić się w zaciszu własnego pokoju.

> @ Maerius
Rozumiem, że popisanie się fachową terminologią czyni Cie większym? - Szkoda tylko, że sprowadza się to do tego samego. Pozbawienia D3 pastelowych kolorów.

Zresztą co ja się będę wykłucać. Grafika wygląda super i mam nadzieje, że zostanie - na złość tym co narzekają.
Natomiast liczy się grywalność i fabuła. No i BN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że to sie niby upodabnia do WoWa?
WoWa nie widzieli :)
O Age of Conan moglibyśmy porozmawiać, ale czy naprawdę nie rozumieją, że teraz wszystkie gry przechodzą przemianę graficzną?
Jeśli chodzi o ciemną stronę gry - A Lut Gholein i II akt to niby ciemne były? Dlaczego chodź raz, dla odmiany więcej aktów nie może być... hmmm powiedzmy normalne? Przecież to nie WoW i to widać! WoW jest naprawdę... bajkowy, a to co ja tu widziałem to grafika jak w normalnych crRPGach i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:22, Madoxx napisał:

> Widze, zes zjadl wszystkie rozumy, O Panie! Taki umysl jednak nie powinien sie marnowac

> na byle forum! Idz w swiat i rozglaszaj swoje nauki! Zapewne dorobisz sie kilku
honorowych
> stron w podreczniku do historii ;) No i pare pomnikow tez ktos postawi, by wychwalic

> Twoj bystry i przenikliwy umysl! ;)
Co tam kilka stron. O mnie już piszą całe książki. Tylko nie wydaje się ich w Polsce
- na razie

> Tu nie chodzi tylko o przyciemnienie paru pikseli, ale nie smiem polemizowac z umyslem

> tak poteznym i przenikliwym, jak Twoj :P
Jak nie chcesz rozmawiać o detalach to ok.
Jednak i tak wszyscy co podpisali petycje w dniu wydania gry będą już ze swoim preorderem
ślinić się w zaciszu własnego pokoju.

> @ Maerius
Rozumiem, że popisanie się fachową terminologią czyni Cie większym? - Szkoda tylko, że
sprowadza się to do tego samego. Pozbawienia D3 pastelowych kolorów.

Zresztą co ja się będę wykłucać. Grafika wygląda super i mam nadzieje, że zostanie -
na złość tym co narzekają.
Natomiast liczy się grywalność i fabuła. No i BN.



Nic Panowie, nietkórzy już dawno zapomnieli co tak naprawdę liczy się w Diablo. Oczy im spowiła mgła pasteli i mmorpg ( ponieważ tam grywalność jest przecież największa). Otóż wg mnie najbardziej liczy się klimat, a grafika oraz muzyka jest znaczącym jej elementem, zwłaszcza w tak znanej serii. No cóż , jak łatwo teraz zrobić grę, która bęzie się przecież sprzedawać jak ciepłe bułeczki wystarczy podpisać to tytułem znanej serii oraz dodać parę pasteli aby Wowocy także chętnie grali. To lekka dramatyzacja, ale efekt końcowy taki przecież jest. Szkoda wyjdzie na to, że pod wzglem klimatu taki Torment lub Diablo 1 pozostaną niedoścignionymi ideałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fungames
W WoWa gralem pare miesiecy od premiery majac w tym kilka przerw :) Natomiast kompletnie nie rozumiem co ma rozmawianie o AoC do Diablo? :)
"Grafika jak w normalnych cRPGACH i innych". Jakby D1 i D2 bylo takie, jak inne gry to mi by bylo obojetne czy zacinam w Diablo, Dungeon Siedge, Sacred, czy cos jeszcze innego. Ta seria blizza byla bardzo odwazna ze wzgledu na swoja symbolike i jej zastosowanie :) i jeszcze raz co do Lut Gholein - przeczytaj moje poprzednie posty, tam znajdziesz odpowiedz. Grobowce zostaly zrobione ladnie, a piwnice pod palacem stanowilyby bardzo interesujacy punkt wyjsciowy do szerszych eksperymentow z motywami orientalnymi i mrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2008 o 12:33, Hidden666 napisał:

Szkoda wyjdzie na to, że pod wzglem klimatu taki Torment lub Diablo
1 pozostaną niedoścignionymi ideałami.

dokładnie brakuje mi tego klimatu z Diablo 1 bo takie Diablo 2 to już nie było to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się takiego "udarkowania" lokacji ponieważ bardzo wpływa to na klimat gry... a jak wiemy.. Diablo nigdy nie było wesołą o kreskówkowej graficę giercą... ciekawe jak sprawuje się muzyka w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2008 o 12:33, Hidden666 napisał:

Nic Panowie, nietkórzy już dawno zapomnieli co tak naprawdę liczy się w Diablo. Oczy
im spowiła mgła pasteli i mmorpg ( ponieważ tam grywalność jest przecież największa).
Otóż wg mnie najbardziej liczy się klimat, a grafika oraz muzyka jest znaczącym jej elementem,
zwłaszcza w tak znanej serii. No cóż , jak łatwo teraz zrobić grę, która bęzie się przecież
sprzedawać jak ciepłe bułeczki wystarczy podpisać to tytułem znanej serii oraz dodać
parę pasteli aby Wowocy także chętnie grali. To lekka dramatyzacja, ale efekt końcowy
taki przecież jest. Szkoda wyjdzie na to, że pod wzglem klimatu taki Torment lub Diablo
1 pozostaną niedoścignionymi ideałami.


Anoo pewnie, dali kolory by miliony graczy zagrało w Diablo3...pewnie :P. Ja natomiast mam nadzieję, że ta petycja pójdzie szybciutko w zapomnienie. I dodatkowo widzę, że gracze pozapominali co się liczy w Diablo... Fabuła się liczy, a nie ciemnie kolorki, co ma gra z ciemnymi kolorkami bez fabuły... powiem wam co... nic nie ma ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezzuuu ludzie wy nie macie co na kompie robic tylko petycje pisać(do osób którzy podpisali się pod petycją) czepiacie się o grafa.. jak wam sie niepodoba to nie kupujcie i nie grajcie... macie problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AjKnowJu
Tylko mi nie wmawiaj, ze Diablo ma piekna, epicka, wielowatkowa fabule z mnostwem zaskakujacych i niespodziewanych zwrotow akcji (np. szkielet wyskakujacy z ciemnosci!) Jeszcze mi wyskocz, ze to nie h''n''s, a rasowe cRPG bijace pod wzgledem tekstu i osi fabularnej wszelkie fallouty, baldury, tormeny itd. Nie, nie zapomnialem co to Diablo. Na ogol hack and slashy nie lubie, ale ten tytul mial w sobie cos, dzieki czemu chcialo sie bic kolejne poziomy, zwiedzac po raz N-ty zatechle katakumby i zraszac posoka pokryte wiekowym kurzem posadzki.
godrobq
Odbijajac pileczke - jak Ci sie nie podoba o czym tu mowimy to z łaski swojej nie czytaj tych postow i nic nie pisz... Masz problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie D3 mogłoby wyglądać jak D1... To IMO najdoskonalsza grafika w hack''n slash jaką stworzono. Trochę się właśnie martwię, że w D3 trochę przegną z tym - typowym dla Blizza ostatnio designem. Pod petycją się podpisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:35, Revan 666 napisał:

AjKnowJu
Tylko mi nie wmawiaj, ze Diablo ma piekna, epicka, wielowatkowa fabule z mnostwem zaskakujacych
i niespodziewanych zwrotow akcji (np. szkielet wyskakujacy z ciemnosci!) Jeszcze mi wyskocz,
ze to nie h''n''s, a rasowe cRPG bijace pod wzgledem tekstu i osi fabularnej wszelkie
fallouty, baldury, tormeny itd. Nie, nie zapomnialem co to Diablo. Na ogol hack and slashy
nie lubie, ale ten tytul mial w sobie cos, dzieki czemu chcialo sie bic kolejne poziomy,
zwiedzac po raz N-ty zatechle katakumby i zraszac posoka pokryte wiekowym kurzem posadzki.
godrobq
Odbijajac pileczke - jak Ci sie nie podoba o czym tu mowimy to z łaski swojej nie czytaj
tych postow i nic nie pisz... Masz problem...


Muszę się zgodzić. Mówienie, że w Diablo liczyła się fabuła to bzdura. Fabułą Diablo była dobra na papierze czyli w instrukcji pierwszego Diablo, na stronach internetowych itp. w samej grze była tylko nędznym pretekstem wycinania w pień kolejnych chmar wrogów. Co do grafiki mi tam nie przeszkadza, potwory mi się podobają, a pokazani bossowie zwalili mnie z nóg. Blizzard wie co robi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 18:56, Astmatyk napisał:

Dla mnie D3 mogłoby wyglądać jak D1... To IMO najdoskonalsza grafika w hack''n slash
jaką stworzono. Trochę się właśnie martwię, że w D3 trochę przegną z tym - typowym dla
Blizza ostatnio designem. Pod petycją się podpisuję.


Nie ma sensu. Blizzard już się na ten temat wypowiedział. Kolorki zostaną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to będzie żal :/ miałem nadzieję że pójdą jednak na rękę fanom i zmienią troszke tą szatę graficzną aby ta miała bardziej mroczny klimat rodem z diablo 2 :) niestety pozostaje nam pomieszanie wartrafta ze starcraftem a nie prawdziwie graficzne diablo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat rodem z D2? Diablo 2 nie jest mroczne. Brak oświetlenia to tylko brak oświetlenia, jak wam przeszkadza ze coś widać i że grafika jest szczegółowa to sobie zmniejszcie brigtness.

Mroczne było Diablo 1, dwójka jest w porównaniu śmieszna i ma bajkową grafikę,

Dobrze, że będą zmiany i ze Blizzard nie słucha ''fanów'' którzy grafikę 800x600 uważają za ósmy cud świata, grafikę która notabene była objechana z góry na dół za brak klimatu i MROCZNOŚCI przy okazji ukazania się D2 - wszyscy twierdzili że to nie jest prawdziwe Diablo. Dziwnym zbiegiem okoliczności niby D2 teraz wyznacza standard mroczności - jakim cudem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że teraz im się chce zamieniać silnik graficzny? Czy też teksturki ? Coraz częściej mam wrazenie, że dla nich liczy się już tylko kupno tego piątego wozu w celu wypełnienia pustki w garażu obok czwartego porsche. Wszystko to za ładne liczby na tzw sell-oucie. I denerwuje mnie to począwszy od warcraft 3 ( gdzie faktycznie pastelowa grafika uchodziła za oryginalną) po D3 ( gdzie pastele to solidny cios w samo serce klimatu owej gry). I pisanie tekstów pt. " nie podoba ci się..nie graj" jest nie na miejscu. Oczywiście, że ja, wszyscy na tym forum orazi miliony graczy będą z niecierpliwością czekać na owy tytuł. Ale to już nie będzie to samo..i tutaj nie zgodzę się z AjKnowJu, fabuła aż taką mocną stroną Diablo nie jest i nigdy nie była. Natomiast dzięki grafice oraz genialnej oprawie muzycznej (klimat notabene) gra wywarła silny wpływ na wszystkich nas tu obecnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D2 dziejace sie na powierzchni zbytnio mroczne nie bylo. Zgodze sie. Jednak wieksza czesc gry, podziemia w rodzaju katakumb z pierwszego aktu badz kazamatow nienawisci byly po prostu czyms pieknym (w pewnym tego slowa znaczeniu). Grafika w lochach byla pierwszorzedna, zmasakrowane ciala, tu i owdzie lezace na stole zwloki wypatroszonego czlowieka, brodziki wypelnione spuszczona z ofiar krwia. To wszystko jeszcze potegowala muzyka. W lochu przedstawionym na gameplayu nie ma nawet tego. Jak ktos juz wczesniej powiedzial, a ja potwierdzilem, to przywodzi na mysl Scholomance. Oczywiscie, tam tez byly szkieletorki, pajaki, ghule, zombie i inne maszkary, ale gdzie tej instancji do lochow ze swiata Sanktuarium?
Niestety, ale kiedys gdy robiono gre to starano sie czyms ja wybic ponad inne produkcje, tak tez powstaly wspaniale RPGi, w ktorych widac ''serce tworcow''. No i tak zapewne bylo z poczatkami blizza, byle ochlapem sie fan nie zadowolil, stad chlopcy byli znani ze swego dopieszczania produktu. Teraz juz tego robic nie musza, liczy sie w gruncie rzeczy marka i tytul. Z komentarzy, ktore czytalem wynika, ze wiele ludzi ma gdzies, jak ta gra wyglada, byleby byla. Jakby w D IV ogloszono inwazje Plonacego Legionu dowodzonego przez zmutowanego przez zergi Arthasa to wielu by az piszczalo z radosci i z pazurami rzucalo sie na tych, ktorzy by rzekli, ze laczenie swiatow to durnota jest. No i oczywiscie zaraz by polecialy komentarze, ze przez tych wiecznych narzekaczy wydluzy sie czas produkcji ich ukochanego World of Stablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Blizz stawia na innowacje? Ok, niech tylko wyjdzie to grze na dobrze, a będę szczęśliwy. I zrozumcie, nie wszystkim zawsze można dogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest innowacja. Pod pretekstem grafiki ''ponadczasowej'' juz zrobili WoWa. Pierwsza czesc starcrafta tez ma jakos grafike ponadczasowa i do tej pory sama gra jest bardzo zywotna. Czy jest bajkowa? Nie.
Faktem jest, ze WoWem niezmiernie sie rozslawili i juz nie potrzebuja prosic o zdanie fanow ktorejs z serii. Jesli my nie kupimy D3 to zrobia to za nas fani WoW, ktorzy potraktuja to jako mila odskocznie od zwiedzania caly czas tych samych terenow (tym bardziej, ze gdy nadejdzie premiera D3 WotLK bedzie juz deczko wyfarmiony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mroczny Pan Zniszczenia - Diablo spustoszył obóz barbarzyńców zasypując go kolorowymi gumisiami-żelkami! Kierując się tęczą dojdź do Siedliska Barw i zniszcz wszystkie żelowe monstra. Gdy powrócisz otrzymasz od nas potężny unikatowy pierścień, gdy go założysz ziemia pod twymi stopami odżyje i będziesz zostawiał za sobą szlak zieleni."
Normalnie FLOWER-POWER! Kolorowemu Diablo mówimy NIE!
PS. Na dokładkę obrazek. ...wygląda co najmniej dziwnie :/

20080703214511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować