Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Jeśli ktoś jeszcze nie ma gry, to niech zajrzy tutaj:
http://www.empik.com/risen-pc-multimedia,prod19610132,p
Sprawa została już poruszona w wątku o promocjach, ale sądzę, że warto podać tę informację również tutaj. W końcu Risen za 56zł to nie lada gratka.

Master_J

Ja byłem w ciężkim szoku, gdy pełen obaw po dość długim ładowaniu gry (za to save jest błyskawiczny, load też całkiem znośny), pojawiłem się na plaży, w nocy, podczas wciąż trwającego sztormu. I tak stałem dobre kilka minut i czekałem, aż gra się zatnie albo wysypie, bo to przecież twórcy G3 robili, to nie może działać aż tak dobrze. Jakże byłem miło zaskoczony, gdy okazało się, że cała gra działa i wygląda wspaniale. A na moim komputerze oczywiście G3 (nawet z najnowszym patchem) dalej się zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie - Risen za 55 zł na empik.com - grzech nie kupić ;)
Podaję te info, bo może nie każdy czyta temat "promocje, wyprzedaże...", a tak ma okazję nawet podziękować koledze Gryczce za przekazanie kapitalnej nowiny.

Muah, jak odbiorę gierkę z salonu to też sobie pospamuję w tym temacie, ot, jak Wy możecie, to i ja ;)

edyta: GanD - I teraz Tobie będą dziękować, super :/
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:43, Ecko09 napisał:

nie ma. Byłem w klasztorze, gadałem z każdym, ale żaden nie ma zwojów na sprzedaż.

A na pewno rozmawiałeś z tym gościem, który uczy innych pisania zwojów i który gdzieś na początku zleca zadanie przeczytania paru ksiąg w pomieszczeniu w którym się znajduje? Nie pamiętam jego imienia więc tak opisowo :P Jest w budynku po lewej stronie gdy idzie się do głównego budynku w którym na początku był Inkwizytor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:24, Magwisienka napisał:

>


Gadałem z każdym, z tym od zwojów też, z nim nie moge w ogóle handlować ;/

aha...i mam problem ze znalezieniem grobowca kapłana. Dobrze idę, mam tam szukać czy źle poszedłem? Bo jeśli tam to ja nie wiem ,byłem w jaskini za tym wodospadem i tam nic nie ma ;/

http://img208.imageshack.us/img208/7383/risen.png
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/5ffef82c9808d335d8dcf0912d6efca4e0b75215.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał wcześniej. Pewnie zauważyliście, że kamienie szlachetne można zdobyć z co 3-4 złoża rudy. Ale pewnego razu po wgraniu save''a ze złoża z którego wcześniej pozyskałem tylko rudę, udało się zdobyć mały diament... Myślałem, że to jest losowe, ale się okazało że nie;p
http://www.youtube.com/watch?v=I2ZPAMPPtQA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie mozna nauczyć się poszukiwania rudy?

Czy po przejściu do drugiego rozdziału "stworki" odrodzą się czy pozostaje pustka aż do końca gry, jestem w pierwszym rozdziale ale "wyczyściłem" już sporą część obszaru.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Za te w stylu czy ta gra jest aż tak trudna, skomplikowana, też dziękuje.

Jaki sens miałby ten temat gdyby wszyscy odpisywali "czy ta gra jest aż tak trudna"?

Może ludzie nie mają czasu na szukanie odpowiedzi w sieci i tutaj proszą o radę, a gra na komputerze jest chwilową rozrywką, a nie całym życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 17:09, Ecko09 napisał:

Kolejny problem.

Spoiler

Jak opuścić ten most? Magii w tym pomieszczeniu nie można używać.

http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/d36d272d84a2b89391108a399a1c103bc6086b4e.png



Wtedy musisz iść do innego pomieszczenia z którego widać ten most, widać też kołowrót. Zestrzelisz go łukiem lub kuszą i opuści się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Jakiś czas temu wszedłem do miasta i zacząłem robić questy. Mam zamiar przyłączyć się do magów. Otrzymałem już błogosławieństwo tego maga co rozdaje gulasz i robię teraz questy, aby zdobyć uznanie Carlosa. Czy jest to dobra ścieżka do zostania magiem? Nie mam zamiaru niechcący przyłączyć się do inkwizycji. Z góry dziękuję za odpowiedź. (a przy okazji: kto może mnie nauczyć kradzieży kieszonkowej i skradania się? niby delgado mi to proponował ale będę musiał go wydać dla inkwizycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:03, Dysten napisał:

Witam

Gdzie mozna nauczyć się poszukiwania rudy?

Uczy go jeden z trojaczków w willi Don Estebana w mieście portowym. Jak zagadasz strażnika o amulet (uprzednio rozmawiając z Tonym naprzeciwko willi) to cie wpuści.

Dnia 14.10.2009 o 18:03, Dysten napisał:

Czy po przejściu do drugiego rozdziału "stworki" odrodzą się czy pozostaje pustka aż
do końca gry, jestem w pierwszym rozdziale ale "wyczyściłem" już sporą część obszaru.

Odradzają się.

Dnia 14.10.2009 o 18:03, Dysten napisał:

Za te w stylu czy ta gra jest aż tak trudna, skomplikowana, też dziękuje.

Trzeba być cały czas skupionym i nie walić LPM aż tyle co w Gothic3. Taktyka ponad wszystko. Na Easy gra jest łatwa, różnica polega na innej wytrzymałości przeciwników i obrażeniach jakie otrzymujemy.

Dnia 14.10.2009 o 18:03, Dysten napisał:

Jaki sens miałby ten temat gdyby wszyscy odpisywali "czy ta gra jest aż tak trudna"?

Jeśli mają zadawać takie pytania to polecam tradycyjny windowsowy Pasjans.

Dnia 14.10.2009 o 18:03, Dysten napisał:

Może ludzie nie mają czasu na szukanie odpowiedzi w sieci i tutaj proszą o radę, a gra
na komputerze jest chwilową rozrywką, a nie całym życiem.

Oksymoron. To zależy tylko i wyłącznie od człowieka, chce to dawkuje sobie gry ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:24, revolt505 napisał:

Witam. Mam takie pytanko. Jakiś czas temu wszedłem do miasta i zacząłem robić questy.
Mam zamiar przyłączyć się do magów. Otrzymałem już błogosławieństwo tego maga co rozdaje
gulasz i robię teraz questy, aby zdobyć uznanie Carlosa. Czy jest to dobra ścieżka do
zostania magiem? Nie mam zamiaru niechcący przyłączyć się do inkwizycji. Z góry dziękuję
za odpowiedź. (a przy okazji: kto może mnie nauczyć kradzieży kieszonkowej i skradania
się? niby delgado mi to proponował ale będę musiał go wydać dla inkwizycji)


Też mam z tym problem i nie nauczyłem się ani otwierania zamków ani kradzieży ani skradania (skradania uczy myśliwy na bagnach jakby co).
Wykonuj wszelkie zadania dla Zakonu, otrzymasz wtedy list polecający od Carlosa (komendanta straży w mieście), udajesz się do klasztoru a wtedy pytają się Ciebie czy chcesz dołączyć do Inkwizycji czy do Magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 18:25, SpecShadow napisał:

Uczy go jeden z trojaczków w willi Don Estebana w mieście portowym. Jak zagadasz strażnika
o amulet (uprzednio rozmawiając z Tonym naprzeciwko willi) to cie wpuści.


Ok, poki co nie chca mnie tam wpuścić, amulet odzyskany, rozumiem, że po rozwiazaniu zadania z misami nauczyciel zostanie wypuszczony?

Dnia 14.10.2009 o 18:25, SpecShadow napisał:

Odradzają się.


Dzieki to cenna informacja.

Dnia 14.10.2009 o 18:25, SpecShadow napisał:

Trzeba być cały czas skupionym i nie walić LPM aż tyle co w Gothic3. Taktyka ponad wszystko.
Na Easy gra jest łatwa, różnica polega na innej wytrzymałości przeciwników i obrażeniach
jakie otrzymujemy.


To, że wyczyścilem połowę mapy nie oznacza, że cały czas walę w LPM, od czasu do czasu używam PPM.

Dnia 14.10.2009 o 18:25, SpecShadow napisał:

Jeśli mają zadawać takie pytania to polecam tradycyjny windowsowy Pasjans.


Teraz naprawdę zrobiło mi się głupio.

Dnia 14.10.2009 o 18:25, SpecShadow napisał:

Oksymoron. To zależy tylko i wyłącznie od człowieka, chce to dawkuje sobie gry ile chce.


Stwierdzenie "szukanie w sieci" oznaczało większy zakres poszukiwań niż napisanie postu na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować