Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2009 o 14:18, AdamSloma napisał:

Tylko korona bohatera rośnie z rzadka... Gdyby nie to, to już w pierwszym rozdziale miałbym
ze 100 siły,


Trzeba szukać;) Tylko nie ma sensu przed 100 siły pić mikstury bo potem u trenera i tak nie nauczysz się więcej. Ja rozwinąłem siłę do 101 u trenera bo dalej się nie da, potem wypiłem 13 miksturek +5 do siły które zrobiłem przy pomocy alchemii:) Na alchemię wydałem 15 punktów, a zyskałem 65 siły, plus 2 czy 3 miksturki dodające życie. Więc nie tak mało tych koron, tylko trzeba szukać, jak dla mnie i tak za dużo znalazłem bo mam teraz lekko przepakowaną postać:) A jeszcze nie skończyłem grać, dopiero co miasto przejęte przez Dona zostało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przygotowałem mały modzik (nieoficjalny) do Risen, który aktywuje oryginalną czcionkę w polskim wydaniu gry.

Poniżej znajdziecie przykładowy obrazek z porównaniem:

20091015144227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli połączymy to, co powiedział KM z resztą, oznaczałoby to, iż można nauczyć się oficjalnie 100 siły plus drugie 100 z mikstur. Max siły w grze, to 200 - przynajmniej na to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 14:42, RobeN napisał:

Przygotowałem mały modzik (nieoficjalny) do Risen, który aktywuje oryginalną czcionkę
w polskim wydaniu gry.


A moglbys gdzies go wrzucic w sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 14:49, Wojman napisał:

A moglbys gdzies go wrzucic w sieci?


Jest w sieci... Linki na GSie są, ale nie chciałem tego pisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera chyba znalazłem poważnego buga w queście. Chciałem zostać magiem wiec przeszedłem trening podstawowy, rozwiązałem sprawę morderstwa i wykonałem prawie wszystkie próby mistrzów. Prawie wszystkie...
Mistrz Vitus każe mi szukać "mądrości w walce", znalazłem ją, przeczytałem ale nic ciekawego tam nie było, nie dostałem przy tym żadnego info dodatkowego. Wracam do mistrzunia a on każe mi ją komuś oddać. Oddaję ją wojownikowi w bibliotece. Wracam do Vitusa a ten nie chce ze mną gadać :< Ignatus też nie chce. Świetnie...
Okraść tego wojownika nie mogę, nawet z 3 poziomem Kradzieży, pobić tez nie mogę bo jest nieśmiertelny (rotfl!). Spróbuję jeszcze przywołać kodem księgę, jeśli się nie uda to muszę zacząć od nowa grę:/ niech to szlag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2009 o 14:53, SpecShadow napisał:

Mistrz Vitus każe mi szukać "mądrości w walce", znalazłem ją, przeczytałem ale nic ciekawego
tam nie było, nie dostałem przy tym żadnego info dodatkowego. Wracam do mistrzunia a
on każe mi ją komuś oddać. Oddaję ją wojownikowi w bibliotece. Wracam do Vitusa a ten
nie chce ze mną gadać :< Ignatus też nie chce. Świetnie...


A zrobiłeś qeścika dotyczącego zaufania? Tego z

Spoiler

przerzucaczem gnoju

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2009 o 14:56, Tajemnic napisał:

A zrobiłeś qeścika dotyczącego zaufania? Tego z

Spoiler

przerzucaczem gnoju

?


Nie zrobiłem, a to się jakoś łączy z zadaniem? Sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2009 o 14:57, SpecShadow napisał:

Nie zrobiłem, a to się jakoś łączy z zadaniem? Sprawdzę.


Ano łączy, łączy. Z kumplem się dłuższą chwilę nad tym głowiliśmy, dopiero potem przypomnieliśmy sobie o drugiej części tego qesta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 14:38, Stfforex napisał:

Trzeba szukać;) Tylko nie ma sensu przed 100 siły pić mikstury bo potem u trenera i tak
nie nauczysz się więcej. Ja rozwinąłem siłę do 101 u trenera bo dalej się nie da, potem
wypiłem 13 miksturek +5 do siły które zrobiłem przy pomocy alchemii:)


13 miksturek to ja już dawno wypiłem, a dopiero zacząłem 2 rozdział. Ogólnie u trenerów wydałem 15 pkt na siłę i 5 na zręczność, a reszta to eliksiry. Gram magiem, także więcej siły już raczej mi nie trzeba, za to many owszem. A nie wie ktoś jaki jest limit szkolenia many u trenerów? Bo też parę eliksirów łyknąłem...

http://www.youtube.com/watch?v=iz5FWzKh0e8 - wreszcie mi się udało zaciukać popiołaka ręcznie, a właściwie miecznie;) I moje statystyki są na tym filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:11, zajacisko napisał:

Później kilka ciosów i Popiołak leży:) Też się męczyłem, ale po

Spoiler

wyjściu z Wulkanu


i odwiedzeniu trenerów jesteś niezniszczalny:)

Wiem że potem będę rzeźnik, ale ja lubię wyzwania;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już napierśnik,nagolenniki i naramienniki,młot i tarczę Ursegora,czego jeszcze mi brakuje i w którym grobowcu to znajdę bo nie pamiętam w których już byłem :D
A co do postaci,też wrzucę,a jak,ale jak skończę grę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykuwanie amuletów i pierścieni to świetna sprawa. Szczególnie jak znajdziemy diament, który daje największą moc przy amuletach i pierścieniach ochronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:05, AdamSloma napisał:

13 miksturek to ja już dawno wypiłem, a dopiero zacząłem 2 rozdział. Ogólnie u trenerów
wydałem 15 pkt na siłę i 5 na zręczność, a reszta to eliksiry. Gram magiem, także więcej
siły już raczej mi nie trzeba, za to many owszem. A nie wie ktoś jaki jest limit szkolenia
many u trenerów? Bo też parę eliksirów łyknąłem...


Skoro grasz magiem nie dziwię się że wypiłeś miksturki siły. Ale jak gram bandyta wolę mieć 170 siły, 100 trener reszta mikstury, niż mieć 100 siły z mikstur:) Moja cała siła opiera się na walce w zwarciu też wolałem oszczędzać.
Magiem zresztą zrobię pewnie podobnie. Wpierw trener do maksa potem miksturki by mieć jak najlepsze współczynniki:)

Gra mi się znakomicie, panowie z Piranii świetna robota;-) Aż chce się przechodzić innymi postaciami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:55, Shlafrok napisał:

O to to. Dzięki wielkie, sam się za takim rozglądałem, a nawet w akcie rozpaczy chciałem
sam wymodzić.


:) No problemo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:49, Izrafel92 napisał:

> Czy ktokolwiek tutaj miał osobiście styczność z wersją X360?
> Nie pytam o znajomych, o opinie ze stron, o recenzje.
> Pytam o ludzi, którzy grali.
> Są tu takowi?


ja, a co ?


Słyszałem, że grafika jest absolutnie tragiczna, ale nie to mi przeszkadza.
Chcę, byś przyrównał całą resztę do wersji z PC. Płynność rozgrywki, sterowanie, ''wygoda użytkowania'', ogół - wszystko, tylko bez grafiki (no, możesz wspomnieć, że jest gówniana - i na tym koniec).
Dałoby się zrobić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up:
A jest sens inwestować w postać więcej niż 120 pkt siły? Bo tyle wymaga najlepsza zdobyta przeze mnie broń.
Ja właśnie badam magie i planuję swoją inwestycję punktów.
A, nauki złodziejstwa można uczyć się w klasztorze. Kowal nauczy nas 2 poziomów Otwierania Zamków a ten od winiarni nauczy nas okradania. Tylko przeraża mnie konieczność inwestowania masy punktów w manę i jeden kryształ :/ No i mądrość by się przydała, nikt nie uczy i trzeba się sporo nalatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować