Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Mam pytanie. Czy jek już spotkałem się z Donem i załatwiłem te obozowisko inkwizycji przy świątyni prowadzone chyba przez Olafa(kompletnie mi z głowy wyleciało jak się on zwał) to czy mogę wykonywać questy dla inkwizycji takie jakbym chciał s9ę do niej przyłączyć, a ostatecznie dołączyć do bandytów ? ;p

No i jeszcze jedno. Czy to, że wydałem Brogara przed Donem ma jakieś negatywne strony ?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 15:36, Albii napisał:

No i jeszcze jedno. Czy to, że wydałem Brogara przed Donem ma jakieś negatywne strony
?


Nie wydaje mi się..przynajmniej u mnie nie miało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:43, Longer napisał:

Nie wydaje mi się..przynajmniej u mnie nie miało ;)

Może negatywne nie, ale coś takiego, że od Rejczel(pozwoliłem sobie spolszczyć imię) moglibyśmy dostać jakąś fajną rzecz, czy jakiś przywilej itp. ;)

Wie ktoś czy ggdzieś po ucieczce brogara możemy go spotkać ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem wielkim fanem Gothica i zastanawiam się nad kupnem tej gry. Warto ją kupić? będe zadowolony?
Ok, ale to było tylko tak, chciałem się zapytać was jak wygląda system magii? Czy szkolimy się u mistrza, a nastepnie korzystamy z run tak jak w gothicu czy mamy do wyboru tylko zwoje z zaklęciami jak mi już ktoś powiedział... silnie mnie to zniechęciło do tej gry bo magia to mój ulubiony element prawie każdej gry.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:48, Albii napisał:

> Nie wydaje mi się..przynajmniej u mnie nie miało ;)
Może negatywne nie, ale coś takiego, że od Rejczel(pozwoliłem sobie spolszczyć imię)
moglibyśmy dostać jakąś fajną rzecz, czy jakiś przywilej itp. ;)

Tego nie wiem bo od razu wydałem go Donowi

Dnia 03.11.2009 o 15:48, Albii napisał:

Wie ktoś czy ggdzieś po ucieczce brogara możemy go spotkać ? :]

Po ucieczce? Jeśli dobrze pamiętam to on nie uciekł...siedzi na którejś ławce w wiosce na bagnach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:49, kuki288 napisał:

Hej, jestem wielkim fanem Gothica i zastanawiam się nad kupnem tej gry. Warto ją kupić?
będe zadowolony?
Ok, ale to było tylko tak, chciałem się zapytać was jak wygląda system magii? Czy szkolimy
się u mistrza, a nastepnie korzystamy z run tak jak w gothicu czy mamy do wyboru tylko
zwoje z zaklęciami jak mi już ktoś powiedział... silnie mnie to zniechęciło do tej gry
bo magia to mój ulubiony element prawie każdej gry.

Pozdro

Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał- mamy trzy kryształy - kuli ognistej, zamrażania i magicznego pocisku, które rozwijamy u mistrzów, poza tym kupujemy i znajdujemy runy podzielone na cztery kręgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:49, kuki288 napisał:

Hej, jestem wielkim fanem Gothica i zastanawiam się nad kupnem tej gry. Warto ją kupić?
będe zadowolony?
Ok, ale to było tylko tak, chciałem się zapytać was jak wygląda system magii? Czy szkolimy
się u mistrza, a nastepnie korzystamy z run tak jak w gothicu czy mamy do wyboru tylko
zwoje z zaklęciami jak mi już ktoś powiedział... silnie mnie to zniechęciło do tej gry
bo magia to mój ulubiony element prawie każdej gry.

Pozdro

Nie będziesz żałował,no,chyba że sięgniesz po paskudztwo zwane kodami.Ktoś ci źle powiedział na temat magii.Możesz tworzyć zwoje będąc po stronie inkwizycji.Żeby stworzyć zwój potrzebne jest pióro do pisania,pusty pergamin no i runa danego zaklęcia.(o składnikach nie wspominam)
Gdy nauczysz się Pieczęci możesz korzystać z run,które nie znikają po jednym użyciu.Jeśli wolisz połączenie magii i walki to magia kryształów(wymagany kryształ lodu,ognia lub magiczny no i co najmniej 1 poziom skilla który dostajesz od razu po dołączeniu do Inkwizycji).Pytania jeszcze?Pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 15:56, Wrukos napisał:

Nie będziesz żałował,no,chyba że sięgniesz po paskudztwo zwane kodami.Ktoś ci źle powiedział
na temat magii.Możesz tworzyć zwoje będąc po stronie inkwizycji.Żeby stworzyć zwój potrzebne
jest pióro do pisania,pusty pergamin no i runa danego zaklęcia.(o składnikach nie wspominam)
Gdy nauczysz się Pieczęci możesz korzystać z run,które nie znikają po jednym użyciu.Jeśli
wolisz połączenie magii i walki to magia kryształów(wymagany kryształ lodu,ognia lub
magiczny no i co najmniej 1 poziom skilla który dostajesz od razu po dołączeniu do Inkwizycji).Pytania
jeszcze?Pisz.


No to kamień spadł mi z serca;p A jak jest z walką? Czy jest taka sama jak w G1 i 2:NK czy jak w G3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:49, kuki288 napisał:

Hej, jestem wielkim fanem Gothica i zastanawiam się nad kupnem tej gry. Warto ją kupić?
będe zadowolony?
Ok, ale to było tylko tak, chciałem się zapytać was jak wygląda system magii? Czy szkolimy
się u mistrza, a nastepnie korzystamy z run tak jak w gothicu czy mamy do wyboru tylko
zwoje z zaklęciami jak mi już ktoś powiedział... silnie mnie to zniechęciło do tej gry
bo magia to mój ulubiony element prawie każdej gry.


Risen pod względem klimatu przypomina bardzo dwa pierwsze części Gothica co już jest wielkim plusem. Duży świat, masa questów pobocznych (szczególnie w 2/4 gry). No i nie jest tak zabugowana jak Gothic 3. Ja się nie zawiodłem.

>No to kamień spadł mi z serca;p A jak jest z walką? Czy jest taka sama jak w G1 i 2:NK czy jak w G3?
Walka jest bardziej dopracowana, na pewno trzeba troche więcej sił włozyc na wygranie walki, nie wystarczy klikanie bez przerwy jak to w Gothicu 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

|No to spoko... już dużo wiem;p
A sterowanie, myszka i strzałki?
Ok to skoro już tu piszę to mogę i tu zapytać (mam nadzieje że mogę), kupić Risena czy WoW''a? Mam taki mały dylemacik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen a WoW to tak jak samochody NASCAR (chyba tak się piszę) i F1. To są całkiem inne gry. Jeśli zależy ci na "panowaniu nad światem" i klimacie to Risen a WoW to wspaniała zabawa z ludźmi. Ogólnie polecam serwery PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 16:06, kuki288 napisał:

|No to spoko... już dużo wiem;p
A sterowanie, myszka i strzałki?

tak jest...

Dnia 03.11.2009 o 16:06, kuki288 napisał:

Ok to skoro już tu piszę to mogę i tu zapytać (mam nadzieje że mogę), kupić Risena czy
WoW''a? Mam taki mały dylemacik...

To pytanie raczej nie do tego tematu...ale to zależy od Ciebie. Jeśli grałeś w Gothica i spodobał Ci się bardzo to bierz Risena bo się nie zawiedziesz. Jesli wolisz płacić miesięcznie za granie w sieci to WOW..ja za MMO nie przepadam i nie gram więc Ci nie doradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 16:10, Los_Emilos napisał:

Risen a WoW to tak jak samochody NASCAR (chyba tak się piszę) i F1. To są całkiem inne
gry. Jeśli zależy ci na "panowaniu nad światem" i klimacie to Risen a WoW to wspaniała
zabawa z ludźmi. Ogólnie polecam serwery PR.


Ehh... widać tutaj też mi nie pomogą...;/ Bo wiadome jest że grałbyym na privach bo na odficjala nie mam poniędzy. A jak jóż mówiłem jestrem fanem Gothica więc Risen mnie także bardzo kusi... Ehh cięzki wyrór;/

Czy mamy w Risenie reputacje? Czy jest z tym tak jak w Gothicu 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW był dla mnie grą wielką, ale szybko się znudził. Albo lecisz questy w pt, albo nabijasz dużo wyższy level od wymaganego, aby móc przejść dalej. Ciężki wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 16:12, kuki288 napisał:

Ehh... widać tutaj też mi nie pomogą...;/ Bo wiadome jest że grałbyym na privach bo na
odficjala nie mam poniędzy. A jak jóż mówiłem jestrem fanem Gothica więc Risen mnie także
bardzo kusi... Ehh cięzki wyrór;/
Skoro jesteś fanem Gothica to bierz Risena w ciemno..

Dnia 03.11.2009 o 16:12, kuki288 napisał:

Czy mamy w Risenie reputacje? Czy jest z tym tak jak w Gothicu 3?

Nie bardzo bo nie ma tyle stron do których można się przyłączyć. Są tylko dwie : Inkwizycja i bandyci...w pierwszym akcie znaczenie do której strony dołączysz ma duże znaczenie w questach..później to wszystko się zlewa ale nie będe zdradzał fabuły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 16:12, kuki288 napisał:

> Risen a WoW to tak jak samochody NASCAR (chyba tak się piszę) i F1. To są całkiem
inne
> gry. Jeśli zależy ci na "panowaniu nad światem" i klimacie to Risen a WoW to wspaniała

> zabawa z ludźmi. Ogólnie polecam serwery PR.
>

Ehh... widać tutaj też mi nie pomogą...;/ Bo wiadome jest że grałbyym na privach bo na
odficjala nie mam poniędzy. A jak jóż mówiłem jestrem fanem Gothica więc Risen mnie także
bardzo kusi... Ehh cięzki wyrór;/

Czy mamy w Risenie reputacje? Czy jest z tym tak jak w Gothicu 3?

W Risen nie ma reputacji.Co więcej są niestety TYLKO 2 frakcje..lecz jak już kiedyś pisałem Risen wszystko nadrabia questami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, ale ja czegoś nie rozumiem... Chodzi o ten dylemat co kupić?
Przecież jeśli zamierzasz grać w WoW''a na privach to, przynajmniej z tego co mi wiadomo nie kupujesz oryginała? Tylko (sorry za wyrażenie) chamsko zasysasz clienta i okradasz blizzard grając na prywatnych ( które nota bene nie są wcale takie darmowe, znajomy gra w Line Age II i robią "nieobowiązkowe" składki na utrzymanie serwera, oczywiście możesz nie zapłacić, ale wtedy popadasz w niełaskę game masterów - paranoja)

Ja polecam Riesen jeśli lubisz klimat Gothica, WoWa, tylko jeśli lubisz grind, zabawę z innymi graczami, i dość płytką fabułę zapewniającą jednak setki godzin rozrywki ( Riesen: 30-45 godzin na jedno przejście x 3 możliwe klasy)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 15:48, Albii napisał:

Wie ktoś czy ggdzieś po ucieczce brogara możemy go spotkać ? :]

Podczas szukania elementów pancerza jest w jednej ze świątyń, będzie próbował Cię zatrzymać ale na tym etapie już nie jest taki wymagający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2009 o 16:17, Wrukos napisał:

> Czy mamy w Risenie reputacje? Czy jest z tym tak jak w Gothicu 3?
W Risen nie ma reputacji.Co więcej są niestety TYLKO 2 frakcje..lecz jak już kiedyś pisałem
Risen wszystko nadrabia questami..



Aha, to chyba wezme Risena... bo nie chce płacić abonamentu;p
A słyszałem że inkwizycja może walczyć tylko kijami i magią a bandyci nieco cięższym uzbrojeniem ale magii nie? Tak? Wy do których dołączyliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować