Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Przeoczyliście jedną rzecz. Blizzard twierdzi, że fabuła jest rozległa, ale chyba nie wypowiada się na temat liczby misji w które przyjdzie grać. SC też był trylogią i mimo to był pojedynczą grą. Postępowanie to raczej przypomina mi praktyki Valve przy HL2 i dodatkach niż troskę o dobrą zabawę odbiorcy gry. Całe szczęście, że ja czekam na DOW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:11, Volvox napisał:

Na prawde wierzysz, ze bedzie to jakies 30+ misji? Bo ja jakos niebardzo. Moim zdaniem
pocieli to co mieli na 3 czesci zeby sprzedac to 3 razy. Ale pal licho Single Player
bo MOZE jakims cudem kampania rzeczywiscie bedzie dluga i fajna. Ale co z MP? Jak bede
chcial grac ze wszystkimi to bede musial zakupic kazda z czesci, czyli jedna rzecz kupic
3 razy zeby moc grac.


Przeciez do MP wystarczy kupic pierwsza czesc trylogii, po kolejnych premierach z pewnoscia wypuszcza patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:17, Dzikq napisał:

Przeciez do MP wystarczy kupic pierwsza czesc trylogii, po kolejnych premierach z pewnoscia
wypuszcza patche.


Bardzo watpie aby tak to sie skonczlo. W takim wypadku ludzie kupili by tylko pierwsza czesc, a wtedy caly plan podzalu na 3 czesci bylby bezsensowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:11, Volvox napisał:

Na prawde wierzysz, ze bedzie to jakies 30+ misji? Bo ja jakos niebardzo. Moim zdaniem
pocieli to co mieli na 3 czesci zeby sprzedac to 3 razy. Ale pal licho Single Player
bo MOZE jakims cudem kampania rzeczywiscie bedzie dluga i fajna. Ale co z MP? Jak bede
chcial grac ze wszystkimi to bede musial zakupic kazda z czesci, czyli jedna rzecz kupic
3 razy zeby moc grac.


Może będzie 30 misji, może będzie 15 misji które będą znacznie bardziej rozbudowane (ktoś tu wspomniał Supreme Commandera - 6 misji; krótkie? Tylko dla kogoś kto w następcę TA nie grał ;)).

Pytasz o MP? Jeżeli grałeś kiedykolwiek w SC lub W3 to powinieneś znać najprawdopodobniejsze rozwiązanie - Kupujesz SC i grasz po necie, to grasz jedynie z tymi co też grają w wersję "vanilla" (czyli bez dodatków), nie możesz grać z tymi co mają jeszcze Brood War (jak masz BW, to oczywiście wybierasz czy grasz w "original" czy "expansion"), to samo z Warcraftem 3, nie masz The Frozen Throne, to grasz tylko "vanilla"; masz - wybierasz podstawka czy z dodatkiem, chyba proste, tak?
No to tutaj pewnie będzie podobnie, nie masz rozszerzenia, to grasz "vanilla". Coś się w tej kwestii zmienia? Nie, to w czym znowu problem? Będą dodawać jednostki w kolejnych rozszerzeniach dla wszystkich 3 ras, które zawsze będą dostępne w trybie MP, więc standard nie tylko Blizzardowski, ale większości RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sam level designing jest najłatwiejszą częścią produkcji gry. Engine, rendery, fizyka, balans ras - to te trudniejsze. Skoro najtrudniejsze rzeczy już są gotowe, to dlaczego by nie natrzaskać więcej poziomów i sprzedać je w osobnych pudełkach? Choćby i 100 poziomów na kampanię było, nie zmienia to faktu, że płacimy 3 razy za 1 produkt!

>Będą dodawać jednostki w kolejnych
> rozszerzeniach dla wszystkich 3 ras, które zawsze będą dostępne w trybie MP, więc standard
> nie tylko Blizzardowski, ale większości RTSów.


Czyli grając powiedzmy 1 kampanię Terran walczę sobie z zergami, a potem grając 2 kampanię zergami dostaję nowe jednostki, z którymi nie musiałem walczyć w 1 kampanii? Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:13, wolf259 napisał:

Całe szczęście, że ja czekam na DOW2.

Nie wiem czy wiesz ( i nie tylko ), ale w DoW 2 też będzie jedna kampania. Tak jak w pierwszej części po stronie Space Marines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie bardzo ciesze z tego powodu ze blizzard tyo tak podzielil bo mysle ze dziek temu kazda rasa bedzie posiadala bardziej rozbudowana kampanie a co za tym idzie dluzsza i co sie z tym wiaze - wiecej zabawy czyli jak dla mnie ok blye by tylko sama gra wyszla w odpowiednim czasie bo czekac nie wiadomo ile to mi sie nie sumiecha. Najlepiej jakby dali w 11 urodziny SC 1 - i to najpozniej wtedy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:31, Volvox napisał:

> Przeciez do MP wystarczy kupic pierwsza czesc trylogii, po kolejnych premierach
z pewnoscia
> wypuszcza patche.

Bardzo watpie aby tak to sie skonczlo. W takim wypadku ludzie kupili by tylko pierwsza
czesc, a wtedy caly plan podzalu na 3 czesci bylby bezsensowny.


"Multiplayer obejdzie się bez większych zmian - nawet, gdy ktoś postanowi poznać fabułę wyłącznie z perspektywy jednej strony konfliktu, to tutaj zawsze będzie mógł zagrać wszystkimi."
Coś jeszcze? :>
Ja osobiście planuję poznać fabułę wszystkich trzech ras i jeżeli pierwsza część drugiej części mnie zadowoli, to zakupię wszystkie trzy. Myślę, że osób takich jak ja jest znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:37, mac aaron napisał:

>Będą dodawać jednostki w kolejnych
> rozszerzeniach dla wszystkich 3 ras, które zawsze będą dostępne w trybie MP, więc
standard
> nie tylko Blizzardowski, ale większości RTSów.


Czyli grając powiedzmy 1 kampanię Terran walczę sobie z zergami, a potem grając 2 kampanię
zergami dostaję nowe jednostki, z którymi nie musiałem walczyć w 1 kampanii? Bez sensu.


Czemu bez sensu? Czyli pewnie SC też ci nie pasował, bo najpierw grasz kampanię Terran i walczysz sobie z zergami, które nie mają np. lurków, a Zergami walczysz z Terranami, którzy nie mają np. mediców, w BW walczysz już przeciwko lurkom i medicom, to z kolei przekładało się na MP, czyli bez BW nie ma mediców i reszty, z BW są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:52, Choinix napisał:

Ja osobiście planuję poznać fabułę wszystkich trzech ras i jeżeli pierwsza część drugiej
części mnie zadowoli, to zakupię wszystkie trzy. Myślę, że osób takich jak ja jest znacznie
więcej.


Fani Blizzarda zapewnie kupia orginaly a co z reszta? Piratami? Czy Blizzard na cos wpadnie, zeby obyć sie bez strat? Na to wlasnie czekam, ze zamiec jeszcze nas czyms pozytwnie zaskoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co o tym mysleć :/ jak dla mnie dosyc dziwny pomysl ale zobaczymy efekty
mam nadzieje ze w zwiazku z tym kazda z tych czesci bedzie tansza... chyba ze to tak specjalnie aby zamiast 100 zł zarobic 300... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:42, L33T napisał:

Oby przekładało się to na jakość inaczej od "zamieci" powieje EA


Blizz nigdy nie wydał złej lub niedopracowanej gry. nie przypominam sobie też o jakichkolwiek skandalach / oskarżeniach. Zamieć to firma-legenda, nie może sobie pozwolić na wpadkę. i tego nie robi - chłopaki są co najmniej kilkanaście leveli lepsi od konkurencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:31, Volvox napisał:

> Przeciez do MP wystarczy kupic pierwsza czesc trylogii, po kolejnych premierach
z pewnoscia
> wypuszcza patche.

Bardzo watpie aby tak to sie skonczlo. W takim wypadku ludzie kupili by tylko pierwsza
czesc, a wtedy caly plan podzalu na 3 czesci bylby bezsensowny.

oj nie wiesz co piszesz
Żeby grać wszystkimi rasami w trybie multi wystarczy jedna (dowolna) gra
Tak jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2008 o 19:37, mac aaron napisał:



Czyli grając powiedzmy 1 kampanię Terran walczę sobie z zergami, a potem grając 2 kampanię
zergami dostaję nowe jednostki, z którymi nie musiałem walczyć w 1 kampanii? Bez sensu.

źle!
w pierwszej kampanii będziesz miał do dyspozycji wszystkie jednostki w trybie SP(single player) Terran
w drugiej wszystkie Zergów, a w trzeciej wszystkie Protossów
Pamiętajcie, że Blizzard wprowadził również taki bajer, że niektórych jednostek nie będzie w multi, a będą dostępne w trybie SP
np. Firebatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 20:46, Spychi napisał:

źle!
w pierwszej kampanii będziesz miał do dyspozycji wszystkie jednostki w trybie SP(single
player) Terran
w drugiej wszystkie Zergów, a w trzeciej wszystkie Protossów
Pamiętajcie, że Blizzard wprowadził również taki bajer, że niektórych jednostek nie będzie
w multi, a będą dostępne w trybie SP
np. Firebatów


No to jeżeli jest tak jak mówisz, to sytuacja jest jeszcze lepsza niż w przypadku SC, bo ktoś kto chce tylko MP kupuje tylko 1 część, a nie 2 (jak w SC, bo bez BW byłeś z tyłu).

Ja i tak kupie wszystkie części, co do tego nie ma wątpliwości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować