Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - wszystko co chciałbyś wiedzieć o polskim wydaniu. Zadaj pytanie i podyskutuj!

522 postów w tym temacie

Najlepsze jest to, że do Northrendu przed północą w czwartek i tak nikt nie wejdzie... Więc komu by to zaszkodziło? Wychodzi na to, że ten cały preorder to zwykła porażka, ot co. Co to za preorder, kiedy grę być może otrzymasz nawet później od ludzi, którzy ją sobie spokojnie kupią w sklepach na miejscu? O ile kurier nie nawali i o ile jesteś cały dzień w domu, bo miałem już przypadki kiedy kurier był i nie raczył nawet umówić się na konkretną godzinę i przez to z 1 dniowego kuriera miałem 2-3 dniowego kuriera...

EDIT: już nie mówiąc o tym, że zbliża się weekend, jak przesyłka nawali, to do poniedzialku trzeba czekać -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowód i dla wielu zapewne już w pełni wystarczający do tego, aby na gram.pl które jest portalem i sklepem, a nie dystrybutorem nie zamawiać wydań premierowych. Te jak widać lepiej kupić osobiście w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:27, AnTIzZz napisał:

To prawda że gra ma premierę jutro o 0:01 ale ciężko mi uwierzyć że nie dało się tej
gry dostarczyć ludziom dziś choćby na wieczór albo że Blizzard się na to nie zgodził.
Przecież każdy wie że kurier to minimum 20h. Dostarczenie ludziom gry na 6h przed oficjalną
premierą nie zrujnowało by świata wowa, wręcz przeciwnie, usatysfakcjonowało by masę
klientów. Przecież to tego wszystkiego dochodzi instalacja/patchowanie itp, to też trochę
czasu zajmuje.


A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed 24.oo. Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:43, Jay Z napisał:

>

A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed 24.oo.
Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.


Wystarczający argument.

Ale mi chodziło o negocjacje z Blizzardem, czytając te wszystkie posty niezadowolonych klientów trudno jest uwierzyć że nie zgodzili się na dostarczanie paczek 6h przed premierą.
I tak jak pisze kolega niżej, nikt do northrend nie wejdzie przed 12:00 wiec o to ten cały hałas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko jedną rzecz.
Zapewne nic tutaj już nie napiszecie co by kupujących usatysfakcjonowało. My najwyżej możemy poczekać, lub zrezygnować z zamówienia. Lecz najważniejsze co możemy zrobić to pamiętać i przypominać o tym fakcie innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:52, AnTIzZz napisał:

Ale mi chodziło o negocjacje z Blizzardem, czytając te wszystkie posty niezadowolonych
klientów trudno jest uwierzyć że nie zgodzili się na dostarczanie paczek 6h przed premierą.
I tak jak pisze kolega niżej, nikt do northrend nie wejdzie przed 12:00 wiec o to ten
cały hałas :/


Wiesz, ja też gram w WoWa. Też wolałbym być już w domu i o 24.oo wbić się na serwer a nie pracować. Współpracowałem z kilkoma firmami i często nie rozumiem pewnych decyzji, ale co zrobić. Cieszę się, że w odróżnieniu do poprzednich części będziemy mieli towar na nocną premierę, bo i tego mogłoby nie być :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi to (a preorder składałem w lipcu), że nadal na stronie tej firmy kurierskiej nie znajduje mojej przesyłki. Ciągle jest niepoprawny numer. Czy nawet jeśli nie będzie wyświetlało się na tamtej stronie to przesyłka przyjdzie? Nie podoba mi się to, że dzisiaj nie przyszło, ale jeśli jutro nie dotrze to będzie to moje ostatnie zamówienie w tym sklepie. Nawet nie wiem czy w takim przypadku przyjmę paczkę jeśli przyjdzie np. z opóźnieniem w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:43, Jay Z napisał:

A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed 24.oo.
Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.


Po pierwsze, bardzo zle to swiadczy o waszych negecjatorach. Niestety widac, ze nie postarali sie na tyle by Blizz potraktowal Wasza firme powaznie - wiele dystrybutorow w europie wyslalo gry juz wczoraj. Wierze, ze osoby za to odpowiedzialnie zostana odpowiednio pouczone lub wymienione na inne (np takie ktore znaja angielski).

Po drugie, chcialbym zauwazyc ze na Waszej stronie nigdzie nie ma odpowiedniego wytlumaczenia slowa "pre-order". Jezeli posiadacie tak slaba pozycje na rynku to powinniscie zadbac o to, zeby chociaz nie wprowadzac klienta w blad (zaoszczedziloby to wielu "gniewnych" postow na forum). W cywilizowanym świecie dystrybutorow gier, pre-order jest rownoznaczny z wczesniejszym otrzymaniem gry. My placimy Wam na dlugo przed dostawa produktu - Wy nam wysylacie go przed sprzedaza w sklepach. W innym przypadku jest to zwykle zamowienie a nie pre-order. Prosze to sprostowac.

Bardzo przepraszam za brak polskich liter i ewentualne bledy gramatyczno-skladniowe, ale jezyk polski nie juz moja mocna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czego sie czepiacie? sami otwórzcie sklep i go poprowadźcie tak by wszystko prosperowało tip top. Pozdrawiam ekipe Gram.pl nigdy nie miałem problemów, a nawet sam kilka razy stwarzałem nie odbierając paczki za co sorry. Polacy zawsze potrafią tylko narzekać nie mając o wielu czynnikach zależnych bladego pojęcia w branży... ehh żal.

Edit: jest jak jest... wyluzujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:43, Jay Z napisał:

A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed 24.oo.
Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.


klienci wirtusa juz przesylki z gra dostali, tylko wy i wieksze sieci (empik, saturn) ta lojalke podpisaliscie czy jak?

nie mam jakiegos wielkiego cisnienia zeby grac juz o polnocy, ale srednio podoba mi sie to ze kupujac gre bezposrednio u dystrybutora mam gre pozniej niz znajomi kupujacy w sklepie ktory bierze swoje kopie od was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:07, wutek03 napisał:

Ludzie czego sie czepiacie? sami otwórzcie sklep i go poprowadźcie tak by wszystko prosperowało
tip top. Pozdrawiam ekipe Gram.pl nigdy nie miałem problemów, a nawet sam kilka razy
stwarzałem nie odbierając paczki za co sorry. Polacy zawsze potrafią tylko narzekać
nie mając o wielu czynnikach zależnych bladego pojęcia w branży... ehh żal.

Edit: jest jak jest... wyluzujcie.


Ja jestem bardzo wyluzowany. Jestem rowniez przytomny i potrafie spojrzec z szerszej perspektywy - a jest ona taka, ze to wszystko moglo byc przeprowadzone lepiej. Miejmy wszyscy nadzieje, ze gram.pl wyciagnie odpowiednie wnioski i zapobiegnie takim sutacja na przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:07, wutek03 napisał:

Ludzie czego sie czepiacie? sami otwórzcie sklep i go poprowadźcie tak by wszystko prosperowało
tip top.


Zawsze śmieszą mnie tego typu argumenty. "Zrób sam, poprowadź sam", albo "a co ty zrobiłeś w życiu" itp. Otóż, to czego wymaga klient to profesjonalizm i skoro ktoś prowadzi sklep, powinien robić to profesjonalnie. Ja wiele innych rzeczy w życiu robię profesjonalnie, a to że nie prowadzę akurat sklepu, nie oznacza, że nie mam prawa krytyki. Według Twojego toku rozumowania, wypowiadać w negatywnym tonie mogą się tylko właściciele świetnie prosperujących sieci sprzedaży. Innym wara. Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:06, Duncans napisał:

> A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed
24.oo.
> Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.

Po pierwsze, bardzo zle to swiadczy o waszych negecjatorach. Niestety widac, ze nie postarali
sie na tyle by Blizz potraktowal Wasza firme powaznie - wiele dystrybutorow w europie
wyslalo gry juz wczoraj. Wierze, ze osoby za to odpowiedzialnie zostana odpowiednio pouczone
lub wymienione na inne (np takie ktore znaja angielski).

Po drugie, chcialbym zauwazyc ze na Waszej stronie nigdzie nie ma odpowiedniego wytlumaczenia
slowa "pre-order". Jezeli posiadacie tak slaba pozycje na rynku to powinniscie zadbac
o to, zeby chociaz nie wprowadzac klienta w blad (zaoszczedziloby to wielu "gniewnych"
postow na forum). W cywilizowanym świecie dystrybutorow gier, pre-order jest rownoznaczny
z wczesniejszym otrzymaniem gry. My placimy Wam na dlugo przed dostawa produktu - Wy
nam wysylacie go przed sprzedaza w sklepach. W innym przypadku jest to zwykle zamowienie
a nie pre-order. Prosze to sprostowac.

Bardzo przepraszam za brak polskich liter i ewentualne bledy gramatyczno-skladniowe,
ale jezyk polski nie juz moja mocna strona.


"Trochę inaczej jest z zamówieniami przedpremierowymi (dla produktów, które mają status pre-order na swojej karcie) oraz produktami na zamówienie (posiadającymi status 1-X dni). W takim przypadku, zamówienie możesz złożyć już dzisiaj, jednak paczkę wyślemy dopiero w chwili, kiedy wybrany przez Ciebie produkt zostanie dostarczony do naszego magazynu przez dystrybutora"

Odpowiedz na Twoje pytanie czym jest takowe zamówienie według gram.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, dochodzi godzina 16:30. A stan mojego zamowienia nadal nie zmienil sie na "wyslany". Jak tak dalej pojdzie, to ta paczka do mnie jutro nie dojdzie - mam nadzieje, ze tak sie nie stanie bo nie lubie sie meczyc z reklamacjami i odzyskiwaniem kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:25, Duncans napisał:

Eh, dochodzi godzina 16:30. A stan mojego zamowienia nadal nie zmienil sie na "wyslany".
Jak tak dalej pojdzie, to ta paczka do mnie jutro nie dojdzie - mam nadzieje, ze tak
sie nie stanie bo nie lubie sie meczyc z reklamacjami i odzyskiwaniem kasy...



Widze, że należysz do tego grona szczęśliwców, którzy jak ja już zapłacili za gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:22, maciejka napisał:

"Trochę inaczej jest z zamówieniami przedpremierowymi (dla produktów, które mają status
pre-order na swojej karcie) oraz produktami na zamówienie (posiadającymi status 1-X dni).
W takim przypadku, zamówienie możesz złożyć już dzisiaj, jednak paczkę wyślemy dopiero
w chwili, kiedy wybrany przez Ciebie produkt zostanie dostarczony do naszego magazynu
przez dystrybutora"

Odpowiedz na Twoje pytanie czym jest takowe zamówienie według gram.pl .

Czyli paczka powinna zostac wyslana 2 dni temu wedlug tego opisu (o ile jeszcze nie wczesniej) - dlatego domagam sie sprostowania tego na: "paczke wyslemy kiedy wydawca nam pozwoli". Niestety, Blizz przyslal domyslna umowe a gram.pl podpisalo ja bez nawet proby jakiej kolwiek negocjacji - istny cud, ze jest impra w sklepie.. eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:14, Ravushimo napisał:

> A tu się mylisz. Trzeba podpisac lojalke, ze nie bedzie sie sprzedawac gry przed
24.oo.
> Zlamanie lojalki grozi spora kara finansowa.

klienci wirtusa juz przesylki z gra dostali, tylko wy i wieksze sieci (empik, saturn)
ta lojalke podpisaliscie czy jak?


Bo to pewnie było tak, ze Blizzard na odczepnego pozwolił CDP to sprzedawać w zamian za podpisanie dokumentu, który gwarantuje, że nie będą wcinać się innym, którzy mogli zacząć wysyłki wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:29, Duncans napisał:

Czyli paczka powinna zostac wyslana 2 dni temu wedlug tego opisu (o ile jeszcze nie wczesniej)
- dlatego domagam sie sprostowania tego na: "paczke wyslemy kiedy wydawca nam pozwoli".
Niestety, Blizz przyslal domyslna umowe a gram.pl podpisalo ja bez nawet proby jakiej
kolwiek negocjacji - istny cud, ze jest impra w sklepie.. eh.


To nie cud. Trzeba było zachęcić jakoś ludzi, aby jednak nie rezygnowali. Garścią plakatów albo czapeczek częściowo pewnie się to uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować