Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabezpieczenia drugiego Far Cry'a tylko pozornie restrykcyjne

119 postów w tym temacie

Pile :
To co ja mam to rozumiec tak że nie macz PC? :D
-------------------------------------------------------------------------------
Beleth:
No dobra ale miałem już tak kilka razy że padł mi dysk i co wtedy? jak odinstaluje ? czyli co ? padnie mi dysk albo winda i mam juz kilka instalacji mniej? buhah, w mniejszym czy większym stopniu to i tak kontrola , a z nią to wiadomo jak jest :> Stalinowskie zapędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:49, Beleth napisał:

_sahib_ - z tego co rozumiem to ten revoke ma działać przy deinstalacji gry więc co
się burzysz? że jeden dodatkowy proces będzie działał w trakcie usuwania jej z twardziela?

a piraci może i będą grać, ale to nie oznacza że ma się im ułatwić zadanie, jak dla mnie
pomysł Ubi jest najbardziej "user friendly" ze wszystkich systemów zabnezpieczających
jakie widziałem


1. Padnie Ci dysk (albo system jako taki) - o deinstalacji mozesz sobie zapomniec.
2. Jak bedziesz miec tak z 10 takich gierek na hdd, i koniecznosc reinstalu systemu, to zobaczymy czy tez bedziesz sie tak cieszyc perspektywa stracenia godziny czy dwoch zeby to wszystko _legalnie_ _odinstalowac_. Ja juz teraz wiem, nie mam ani czasu, ani ochoty zeby takimi duperelami sie zajmowac, za malo czasu mam na cokolwiek, zeby go tak bez sensu tracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:56, Llordus napisał:

Ja juz teraz wiem, nie mam ani czasu, ani
ochoty zeby takimi duperelami sie zajmowac, za malo czasu mam na cokolwiek, zeby go tak
bez sensu tracic.


Pięknie uderzyłeś w sendo sprawy.

Na mojej czarnej liście, obok EA, właśnie pojawił się Ubisoft. Ci moich pieniążków już nigdy nie zobaczą, a na GoG.com (bez jakichkolwiek zabezpieczeń) zostawiłem już ponad 100$ i zostawię pewnie dużo więcej w nadchodzących miesiącach. O Steamie przez litość nawet nie wspominam. Ale jak ktoś lubi sobie strzelać w stopę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to i tak jest kompletny idiotyzm, bo pirat niezależnie od tego jak upierdliwe zabezpieczenia zaimplementują wydawcy i tak w 5 sekund znajdzie na necie cracka i ma po problemie. Za to ta upierdliwość uderza TYLKO I WYŁĄCZNIE w uczciwych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:00, _sahib_ napisał:

Pięknie uderzyłeś w sendo sprawy.

Dokładnie.

Dnia 15.10.2008 o 19:00, _sahib_ napisał:

Na mojej czarnej liście, obok EA, właśnie pojawił się Ubisoft.

Jak napisałem wcześniej - nie jesteś sam.

Dnia 15.10.2008 o 19:00, _sahib_ napisał:

a na GoG.com (bez jakichkolwiek zabezpieczeń) zostawiłem już ponad
100$ i zostawię pewnie dużo więcej w nadchodzących miesiącach. O Steamie przez litość
nawet nie wspominam.

Coraz częściej myślę o karcie kredytowej, coraz częściej. Przynajmniej w obu wypadkach wiem, na co się piszę. I z miłą chęcią udostępniam Steam informacje o mojej konfiguracji sprzętowej bo jestem o to grzecznie proszony i wcale nie jest to obowiązkiem.

Chyba już zacznę pisać e-maile do Ubisoft i EA - niech wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo. Po prostu chamstwo. Już się cieszyłem, że będę miał grę bez takich idiotycznych zabezpieczeń a tutaj... teraz wogóle myślę, czy kupić grę czy nie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:03, misioo napisał:

Za to ta upierdliwość uderza TYLKO I WYŁĄCZNIE w uczciwych graczy.


Bez przesady. Nie bez przyczyny producent wykłada kasę na zabezpieczenia, by nie spełniały swoich celów (niezależnie od skali tego spełnienia). Innymi słowy: gdyby nie przynosiły jakiegoś rezultatu, już dawno prawdopodobnie porzucono by wszelkie zabezpieczenia. No i nie każdy pirat ma tyle oleju w głowie, by tego cracka znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:12, mist`shoo napisał:

Zamiast pieprzyc kupcie konsole . Pozdro.


A po jaka cholere? Prawie wszystko co mnie ciekawi do grania, wychodzi na pc. Dla 2-3 gierek nie bede wywalac kasy na jakies denne urzadzenie, bo i tak nie mam dosc czasu, zeby grac we wszystko co chce. Jesli dodac do tego fakt, ze 50% tego w co gram na konsoli jest nieosiagalne i nie zanosi sie, zeby kiedykolwiek bylo, to musialbym skretyniec do reszty, zeby kupowac konsole.
Nie zmienia to faktu, ze granie na pc nie upowaznia wydawcow do traktowania mnie jak zlodzieja i uprzykrzania mi maksymalnie zycia, tylko dlatego ze kupuje ich gry.

Poza tym - to ze sie nie zgadzasz z czyimis pogladami, nie upowaznia Cie do uzywania okreslen typu "pieprzyc" - to sie zreszta nazywa kultura osobista - radzilbym sie zorientowac co to i jak sie z tym obchodzic, bo wbrew pozorom wiele to w zyciu pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:08, hallas napisał:

Coraz częściej myślę o karcie kredytowej, coraz częściej. Przynajmniej w obu wypadkach
wiem, na co się piszę. I z miłą chęcią udostępniam Steam informacje o mojej konfiguracji
sprzętowej bo jestem o to grzecznie proszony i wcale nie jest to obowiązkiem.


Ano właśnie - o wszystko wystarczy grzecznie zapytać, zamiast po kryjomu instalować rootkity, uwalać mi system i ograniczać prawa do produktu, który kupiłem. Nie wspominam też o tym, że jakikolwiek problem z grą pochodzącą ze steama/gog nie ogranicza się do standardowej (w EA) odpowiedzi supportu: zaktualizuj sterowniki od .../przeinstaluj system/idź w cholerę. Taka prawda - jestem szanowany jako klient, to dam zarobić. Wali się mnie od tyłu bez wazeliny, to w takim razie see ya.

Co do kart kredytowych - Steam korzysta bodajże również z PayPala, a na konto w PayPalu można (w końcu) przelewać pieniądze ze zwykłego konta. Tak więc karta kredytowa nie jest koniecznie wymagana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że i tak Far Cry 2 będzie na torrentach...
PS: mam rozumieć, po tym newsie, że już wogóle zabezpieczeń [teoretycznie] nie będzie? :/ Gdyby jeszcze dodali możliwość grania bez płyty [tak jak w Warheadzie] to już by był spox. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:15, DJ Szlafrok napisał:

> Za to ta upierdliwość uderza TYLKO I WYŁĄCZNIE w uczciwych graczy.

Bez przesady. Nie bez przyczyny producent wykłada kasę na zabezpieczenia, by nie spełniały
swoich celów (niezależnie od skali tego spełnienia). Innymi słowy: gdyby nie przynosiły
jakiegoś rezultatu, już dawno prawdopodobnie porzucono by wszelkie zabezpieczenia. No
i nie każdy pirat ma tyle oleju w głowie, by tego cracka znaleźć.


Tak - i dlatego Spore z cholernie restrykcyjnymi zabezpieczeniami było ściągane tydzień przed premierą w USA. I zapewniam cię - jak komuś zależy, to cracka znajdzie (zakładając na wstępie, że nie ściąga od razu spacyfikowanej wersji z torrentów).

Przykro mi, ale twoje podejście jest najzwyczajniej w świecie sprzeczne z rzeczywistością. Ale jak fakty nie pasują do postawionej tezy, to tym gorzej dla faktów...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ze trochę obok... Nie wiecie czy Dead Space też ma to g...o? Bo waham się czy zamówić w tym miesiącu tą gierę,czy Kings Bounty? -Taka informacja bardzo by mi pomogła w rozwiązaniu dylematu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:12, mist`shoo napisał:

Zamiast pieprzyc kupcie konsole . Pozdro.


Kupiłem, pograłem, popsuła się, naprawili, pograłem, popsuła się, sprzedałem. Wniosek: Nie kupuj konsoli jeśli nie promuje jej Chuck Norris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:21, gienek1 napisał:

Przepraszam,ze trochę obok... Nie wiecie czy Dead Space też ma to g...o? Bo waham się
czy zamówić w tym miesiącu tą gierę,czy Kings Bounty? -Taka informacja bardzo by mi pomogła
w rozwiązaniu dylematu...:)


Dead Space jest wydane przez EA - wszystkie ich gry posiadają ten syf.

Polecam strony:
http://www.daemon-tools.cc/dtcc/gamedb.php (lista gier i ich zabezpieczeń)
http://reclaimyourgame.com (link Securom Affected Games po lewej stronie)
Listy nie są w 100% aktualne, ale warto pierwsze kroki tam właśnie kierować przed kupnem czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:15, DJ Szlafrok napisał:

> Za to ta upierdliwość uderza TYLKO I WYŁĄCZNIE w uczciwych graczy.

Bez przesady. Nie bez przyczyny producent wykłada kasę na zabezpieczenia, by nie spełniały
swoich celów (niezależnie od skali tego spełnienia). Innymi słowy: gdyby nie przynosiły
jakiegoś rezultatu, już dawno prawdopodobnie porzucono by wszelkie zabezpieczenia. No
i nie każdy pirat ma tyle oleju w głowie, by tego cracka znaleźć.

A ja mam inne zdanie, generalnie zabezpieczenie jest zabezpieczeniem i 99,(9)% użytkowników go nie złamie jakie by one nie było. A ci którzy potrafią znaleźć cracka w internecie zrobią to niezależnie czy zabezpieczenie było dla crackera upierdliwe i super trudne do obejścia czy jakieś najzwyklejsze. Więc nie widzę sensu robienia zabezpieczeń które uderzają w uczciwych graczy, bo efekt dla piratów jest identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 19:30, misioo napisał:

A ja mam inne zdanie, generalnie zabezpieczenie jest zabezpieczeniem i 99,(9)% użytkowników
go nie złamie jakie by one nie było. A ci którzy potrafią znaleźć cracka w internecie
zrobią to niezależnie czy zabezpieczenie było dla crackera upierdliwe i super trudne
do obejścia czy jakieś najzwyklejsze. Więc nie widzę sensu robienia zabezpieczeń które
uderzają w uczciwych graczy, bo efekt dla piratów jest identyczny.


Ba - ja mam nawet cos na ksztalt dowodu, potwierdzajacego ta teze :)
Polecam lekture tych linkow:

http://www.gamasutra.pair.com/php-bin/news_index.php?story=17350
http:// www.positech.co.uk/talkingtopirates.html

Szczegolnie ciekawe sa wnioski z tego pierwszego - na 1000 ograniczonych nieautoryzowanych kopii wzrost sprzedazy az o 1 kopie legalna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:19, _sahib_ napisał:

Przykro mi, ale twoje podejście jest najzwyczajniej w świecie sprzeczne z rzeczywistością. Ale jak fakty nie pasują do postawionej tezy, to tym gorzej dla faktów...?


Tak na logikę - po jaką cholerę płaci się za zabezpieczenia? Dla zirytowania kolejnych potencjalnych nabywców produktu?
Co do cracka:

Dnia 15.10.2008 o 19:19, _sahib_ napisał:

No i nie każdy pirat ma tyle oleju w głowie, by tego cracka znaleźć.

Czy w jakikolwiek sposób zaprzeczyłem Twojej teorii co do cracków?

W żadnej mierze nie popieram tego typu zabezpieczeń. Poproszę jedynie odpowiedzi na te pytania, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować