Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Jeszcze kilka osób powie, że nie pójdzie do szkoły z powodu meczu i ja też się chyba zacznę zastanawiać. :D A może ktoś wie, czy w jakimś radiu będzie można posłuchać relacji z meczu? Bo tak zabrałbym do szkoły MP3 i być może poznałbym wynik jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej lekcji (która zaczyna się o 8:30, więc gdyby były tylko trzy sety, to mógłbym poznać wynik do tej godziny). Ewentualnie posłuchałbym sobie relacji podczas pierwszej lekcji. :]
Czy będzie jakaś relacja w radiu? Jeśli ktoś wie, niech podzieli się swoja wiedzą. :D Będę bardzo wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie tą wiadomość:
http://sport.onet.pl/0,1256559,1440290,wiadomosc.html
Co wy na to? Mam nadzieję, że w meczu z Rosją się to już nie zdarzy.

Z tego co się orientuję to aby wejść do półfinału musimy z Rosjanami wygrać, inaczej nawet spektakularne zwycięstwo nad Serbami nic nam nie pomoże (idiotyczne małe punkty). Tak więc trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 09:08, Jarys napisał:

Z tego co się orientuję to aby wejść do półfinału musimy z Rosjanami wygrać, inaczej nawet
spektakularne zwycięstwo nad Serbami nic nam nie pomoże (idiotyczne małe punkty). Tak więc
trzymamy kciuki.


No tak siatkówka jest pod tym względem bardzo niewdzięcznym sportem ale miejmy nadzieję że odpowiednią formę nasi utrzymają i spokojnie będziemy mogli się cieszyć ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać nad małymi punktami. Tej zasady i tak nie zmini FIVB podczas mistrzostw :) W każdym razie musimy jutro wygrać z Rosją. Nie ważne czy 3:0, bądź 3:2 - po prostu trzeba wywalczyć zwycięstwo. Za dużo roboty wykonali nasi siatkarze i za daleko doszli, żeby teraz dać się wyeliminować z walki o medale, na którą zasługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe punkty to zmaora tej dyscypliny. Nie wiem czemu to się jeszcze utrzymuje. Przecież lepiej jest oceniać według różnicy wygranych do przegranych setów. Głupota i tyle. Mam nadzieje, ze nasi wygraja oba mecze - i z Rosją i z Serbią. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskutować nad tym, czy liczenie wg. małych punktów to dobry system czy niedobry. Tak jest w zasadaach i koniec, trzeba sie dostosować. A że niekiedy to doprowadza do kuriozalnych sytuacji? No cóż, koszt alternatywny. Zresztą trzeba pamiętać o tym, że gdy jeden na tych przepisach traci, to drugi automatycznie na nich zyskuje, więc dyskusja o sensowności tej zasady jest niepotrzebna.

Zresztą, jak ktoś jest dobry to ma wygrywać mecze, a nie kombinować z punktami. Nie ma możliwości, żeby zespół który wygrał wszystko nie przeszedł dalej. I takiego podejścia życze naszym. By nie odpuszczali sobie żadnego meczu, bo każdy jest ważny i każdy decyduje o losie naszej reprezenacji w tych MŚ. Dlatego powinni wygrać oba te mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 09:59, HumanGhost napisał:

Małe punkty to zmaora tej dyscypliny. Nie wiem czemu to się jeszcze utrzymuje. Przecież lepiej
jest oceniać według różnicy wygranych do przegranych setów. Głupota i tyle. Mam nadzieje, ze
nasi wygraja oba mecze - i z Rosją i z Serbią. :-)


Tak też myślę! Małe punkty są jakieś dziwne i nie odzwierciedlają prawdziwej formy i predyspozycji drużnyn. Mam nadzieję, że władzie Federacji zobaczą niedociągnieńcia i zmienią ten przepis ;P
Ja jutro nie idę do szkoły to sobie meczyk obejrzę i mam nadzieję, że utrzemy "ruskim" nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe punkty to patologia. Potrafia wypaczyć wynik rywalizacji. Powodują to, że wyżej ceni się drużynę, która gra jak cwaniak, przegrywajac sety gdzie nie zdobyłaby dostatecznie dużej przewagi. A drużyny grajace równo i wygrywajace 3:0 się olewa. Smutne to.
Jutro od rana trzymam kciuki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło. Mam nadzieję, że jakaś dobra duszyczka poratuje wynikiem poszczególnych setów (u mnie w robocie wyników online oczywiście brak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś im chyba znowu siada psychika z meczu z Ruskimi. Przydałoby sie chociaż raz z nimi wygrać jakiś ważniejszy mecz... narazie 12-16, sprawa nadal jest otwarta, ale nie można tracić takich głupich punktów jak przez złą zagrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeee.... wtf?!? Rosja nie gra wcale lepiej od Japonii a z naszych jakby powietrze uszło. Co Ci ruscy, im grozili czy jak?!? Normalnie inna drużyna. Kompleksy mają nasi jakieś? Nie widze wielkich szans w takim meczu i zaraz zapewne będziemy przegrywać 2:0. Szkoda, bo Rosja nie gra jakoś specjalnie super. Cos się z naszymi dzieje niedobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 08:09, HumanGhost napisał:

Eeeee.... wtf?!? Rosja nie gra wcale lepiej od Japonii a z naszych jakby powietrze uszło. Co
Ci ruscy, im grozili czy jak?!? Normalnie inna drużyna. Kompleksy mają nasi jakieś? Nie widze
wielkich szans w takim meczu i zaraz zapewne będziemy przegrywać 2:0. Szkoda, bo Rosja nie
gra jakoś specjalnie super. Cos się z naszymi dzieje niedobrego.


Jak pisałem - to jest coś z psychiką i z tymi kompleksami właśnie. Może jakiś psycholog specjalny by się przydał w kadrze?

Już jest 0-2 :/

Znowu do 19-stu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrde no! Co sie z nimi dzieje? ja tu szkołe zawalam a oni przegrywają?!? Cos niedobrego dzieje sie ze Świderskim. No cóż, trzymajmy kciuki w trzecim secie. PS. jest juz 4-1 dla naszych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze - przegrywamy 0:2 z Rosją. Mam nadzieję, że Polacy się otrząsną i następne wieści już nie będą takie hiobowe jak do tej pory.
Może Polacy biorą przykład z Bułgarów, którzy z Francuzami też przegrywali 0:2 i jakoś im się udało wygrać cały mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2006 o 08:30, Jarys napisał:

Może Polacy biorą przykład z Bułgarów, którzy z Francuzami też przegrywali 0:2 i jakoś im się
udało wygrać cały mecz.

Miejmy nadzieję, jak na razie trzeci jest nie jest bardzo zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcą, to potrafią :) 24-22 dla Nas i piłka setowa... powinien być punkt zwrotny w całym meczu :]

Jest! 25-22 i już tylko 1-2 :) Sprawa końcowego wyniku jest otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować