Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

No i kolejne zwycięstwo 3:0! Hehe niezła passa. Dziś zabłysnęliśmy blokiem. Chyba kilkanaście punktów w ten sposób zarobiliśmy. W trzecim secie były problemy, ale nasi sie pozbierali, odrobili straty w końcowce seta i wygrali. Brawo! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 meczy, 6 zwycięstw - bez srtaconego seta. Robi wrażanie. Cieszy przede wszystkim systematyczność i "równość" w grze. Na szczęście już nie grają skokowo i nie tracą głupio punktów z potencjalnie słabszymi drużynami. Jednakże prawdziwa próba przed nami. Dopiero mecze z Serbią i Rosją pokażą na co stać "biało-czerwonych". Wystarczy wygrać jedną z tych ekip, a walka o medale stoi otworem. No, ale to już nie będzie takie łatwe. Mimo to, wierzę że nam się uda i wywieziemy medal z kraju kwitnącej wiśni. Nie wiem jaki, ale gorącą liczę, że... jakiś :) Paweł Zagumny rozgrywa turniej życia i liczę, że będzie "dobrym duchem" drużyny w tych dwóch trudnych meczach i poprowadzi reprezentację do zwycięstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Serbia już dwa razy wygrała 3:1, a są cały czas przed Polską, mimo że oni stracili 2 sety, a my żadnego.

Co ten system ma wspólnego z siatkówką? Co za kretyn uwzględnia najpierw małe punkty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzisiaj momentami było gorąco, jednak udało nam się wygrać. Tak naprawdę jutro czeka nas mecz z trochę już bardziej wymagającym przeciwnikiem, czyli z Kanadą. Sądzę, że ten mecz spokojnie wygramy, jednak nie zdziwiłbym się gdyby nie zakończył się on wynikiem 3:0 dla naszych. Potem dzień przerwy i zagramy nasze najważniejsze spotkanie na tych mistrzostwach z Rosją... Pozostaje trzymać kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 11:53, Monastor napisał:

Co ten system ma wspólnego z siatkówką? Co za kretyn uwzględnia najpierw małe punkty :/


Masz rację. Uważam, że małe punkty powinny być (żeby właśnie rozstrzygać w przypadku jednakowych "wyników setowych"), ale stawiać je przed najważniejszym: wygranym setem? Kretynizm.

Tu coś jest nie tak. Przecież ważne jest to, że się wygrało, a nie jak. Tak jak powiedział Sebastian po meczu (chyba) z Japonią: "To nie łyżwy - nie dają punktów za styl" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 11:53, Monastor napisał:

Zauważ, że Serbia już dwa razy wygrała 3:1, a są cały czas przed Polską, mimo że oni stracili
2 sety, a my żadnego.

Dla tego mówię, że musimy wygrać choć jeden mecz z Serbią, bądź z Rosją. Przecież wystarczy drugie miejsce w grupie żeby wyjść, choć wiadomo - wtedy mecz w półfinale z liderem II grupy. W przypadku wygranej z Rosją niemal pewny awans byśmy mieli. A do tego przecież Serbia gra z Rosją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:06, paweusz napisał:

> Zauważ, że Serbia już dwa razy wygrała 3:1, a są cały czas przed Polską, mimo że oni stracili

> 2 sety, a my żadnego.
Dla tego mówię, że musimy wygrać choć jeden mecz z Serbią, bądź z Rosją. Przecież wystarczy
drugie miejsce w grupie żeby wyjść, choć wiadomo - wtedy mecz w półfinale z liderem II grupy.
W przypadku wygranej z Rosją niemal pewny awans byśmy mieli. A do tego przecież Serbia gra
z Rosją...

Żeby wyjść trzeba będzie wygrać 3 mecze. Serbia już nie gra z Rosją, bo z nią wygrała a już się drugi raz nie gra. Więc jak my wygrywamy z Rosją to automatycznie mamy pewne wyjście z grupy, a na którym miejscu to by się rozstrzygnęło w meczu z Serbią. A jeśli chodzi o te małe punkty to moim zdaniem to też jest głupota. Powinny się liczyć w pierwszej kolejności sety, a dopiero potem małe punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie przedmówcy. Najważniejszy mecz będzie z Rosją. Jutro sobie raczej poradzimy, może stracimy seta, ale wygramy. A z Rosją, będzie prawdziwy bój o być albo nie być. Gdybyśmy wygrali, to mecz z Serbią byłby tylko przetarciem przed półfinałem, gdzie spotkamy zapewne Brazylię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz mnie nie rozczarował - opłacało się wstawać o 7 rano. :) Mam nadzieję, że jutro Polska też wygra 3:0. Chociaż z Kanadą może być trochę gorzej. Będę miał tylko kłopot z obudzeniem się o 5 godzinie. :P W dzisiejszym meczu bardzo dobrze zagrał Świderski - jego ataki z szóstej strefy robiły wrażenie. :) Podobała mi się też gra Zagumnego - ja go ciągle podziwiam za jego zagrywki, niby takie lekkie, a potrafi nimi zdobyć kilka punktów.

Jeśli chodzi o te małe punkty, to według mnie też jest to bez sensu. Przez coś takiego drużyna, która wygrywała wszystkie mecze 3:2 mogłaby być przed taką, która zawsze pokonywała przeciwnika w trzech setach. To jest po prostu głupie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu do zera - co prawda z Tunezją, która prawdopodobnie będzie w tej grupie chłopakiem do bicia ale to zawsze cieszy. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 13:41, HumanGhost napisał:

Jutro z kim gramy, z Kanadą? Tez powinno być bez większych problemów. Zwykle ich obijamy. Zobaczymy
jak bedzie tym razem. Też 3:0? :-D

Dzsiaj Japonia pokonała Kanadę 3:1 - czyli dość gładko. Co prawda sędziowie nie są do końca obiektywni, gdy gra Japonia, ale z Kanadą nie powinniśmy tracić punktów, ba nawet seta nie powinniśmy z nimi tracić. To nie drużyna, która postawi nam wysokie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 14:35, paweusz napisał:

Co prawda sędziowie nie są do końca obiektywni, gdy gra Japonia

Gospodarzom nawet ściany pomagają ;P

Dnia 25.11.2006 o 14:35, paweusz napisał:

ale z Kanadą nie powinniśmy tracić punktów, ba nawet seta nie powinniśmy z nimi tracić.

No nie powinniśmy, bo jesteśmy w naprawdę dobrej dyspozycji i nie myślę żeby to się szybko zmieniło. Ja trzymam kciki na każdym meczu i zawszę modlę się, żeby nasi nie popełniali głupich błędów, które potem się zemszczczą.

>To nie drużyna, która postawi nam wysokie wymagania.
Pewnie, że ni i dlatego powinniśmy się postarać, żeby nam nie sprawili niespodzianki. Trzeba zagrać w pełni profesjonalnie i nie tracić punktów, bo jak narazie z Serbami w klasyfikacji przegrywamy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zepsół nie wytrzymał. Tym razem rozbilismy Kandaę, również 3:0. Sety do 21 i dwa do 17. Chłopaki juz się pewnie tak rozochocili,ze Serbie i Rosję rozbiją samą pewnością siebie. Nie no, żart. ;-)
Ale tak grajacej reprezentacji dawno nie było. Zobaczymy jak się spiszą w meczach o najwyższa stawkę. Szkoda tylko, że są te cholerne małe punkty zamiast różnicy setów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj jestem niestety bardzo chory na katar w stopniu zaawansowanym, ale na szczęście są tego dobre strony. Jak dobrze pójdzie to we Wtorek zostaje w domu i oglądam mecz. ;) Dzisiaj po prostu rozbiliśmy Kanadę i szczerzę przyznam, że więcej się po Kanadyjczykach spodziewałem. Cóż to nie nasz problem... teraz pozostaje nam walczyć z Rosją o awans. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spowdziewałem. Prawdziwe MŚ zaczynają się dla nas dopiero we wtorek. I praktycznie wszystko od tego wtorku zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz także sobie obejrzałem i nawet nie miałem kłopotów z obudzeniem się (mimo pójścia spać o pierwszej). :P Meczyk bardzo mi się podobał i warto było wstawać. :D Chociaż trzeba przyznać, że Polacy raczej nie dysponują jakoś szczególnie mcną zagrywką. To może być problemem podczas meczy z Serbią i Rosją. Ale ciagle trzymam za Polaków kciuki i mam nadzieję, że będą wygrywali do końca wszystkie mecze 3:0. :D

Czy może mi ktoś powiedzieć, o której godzinie będą mecze z Serbią i Rosją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 12:11, matiz123 napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć, o której godzinie będą mecze z Serbią i Rosją?

Obydwa mecze gramy o godzinie 7:00 we wtorek i w środę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE!!! :( Ja się na to nie zgadzam. :/ Żeby zdążyć do szkoły, muszę wyjść o 7:45, więc nie zobaczę nawet dwóch setów. Nie mogą tego przesunąć na piątą rano? :P Bo do szkoły raczej trzeba będzie pójść... Nie planuję aktualnie jakiejś choroby. :D
Ja chcę mecz o 5 rano!!! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 12:31, matiz123 napisał:

NIE!!! :( Ja się na to nie zgadzam. :/ Żeby zdążyć do szkoły, muszę wyjść o 7:45, więc nie
zobaczę nawet dwóch setów. Nie mogą tego przesunąć na piątą rano? :P Bo do szkoły raczej trzeba
będzie pójść... Nie planuję aktualnie jakiejś choroby. :D
Ja chcę mecz o 5 rano!!! ;(

Mhm... Ja we wtoerk i w sorde w takim razie nie ide...
Phi... Zadna nauka nie jest wazniejsza od Polskiej Reprezentacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować