Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2007 o 22:29, pretorianie napisał:

No i znowu wygrana bravo Polska! Ładny blok i w takich sytuacjach, w których inne formacje
zawodzą, Nie ma co, mamy klasowy zespół i niech trener bułgarski mówi co chce. Ważne jest to,
że sami zawodnicy potrafią wyciągnąć podczas gry wnioski i poprawić słabe strony swojej gry
podczas meczu.

Polacy ostatnio na każdym kroku pokazują że nasz zespół jest bardzo dojrzały. I mamy to czego chcieliśmy - rozgrywki grupowe bez porażki. Obyśmy mogli za niedługi czas powiedzieć także "rozgrywki finałowe bez porażki" ;)
Ogólnie, dzień bardzo udany dla polskiego sportu. Siatkarze wygrywają 3-1, piłkarze U-20 wygrywają z Brazylią 1-0 na MŚ, a Kubica 4 w kwalifikacjach ;) Oby tak dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2007 o 23:03, kolektor napisał:

Ogólnie, dzień bardzo udany dla polskiego sportu. Siatkarze wygrywają 3-1, piłkarze U-20 wygrywają
z Brazylią 1-0 na MŚ, a Kubica 4 w kwalifikacjach ;) Oby tak dalej :D

Mam cichą nadzieję, że Polacy mogą się pokusić o wygranie w tym roku Ligi Światowej. Dzisiaj Brazylijczycy stracili seta z Finami. Jeśli chodzi o Kubicę to się należy tylko cieszyć, że poradził sobie z presją jaka na nim ciążyła i pokazał się z jak najlepszej strony. A nasi młodzi piłkarze? Brak mi słów, to jest coś czego nikt się nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach pod koniec było naprawdę niebezpiecznie. Co i rusz remisy. 22:22...23:23...no a potem Polacy wzięli się do roboty i piłka meczowa. Brawo Polska! Kolejny powód do dumy. Czwarty mecz z rzędu z Bułgarami i ponownie 3:1! Jak oni to zrobili? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 23:12, Piterko napisał:

Ach pod koniec było naprawdę niebezpiecznie. Co i rusz remisy. 22:22...23:23...no a potem Polacy
wzięli się do roboty i piłka meczowa. Brawo Polska! Kolejny powód do dumy. Czwarty mecz z rzędu
z Bułgarami i ponownie 3:1! Jak oni to zrobili? xD

Właściwie to jakbyśmy liczyli ten mecz na mistrzostwach świata to 5 mecz z Bułgarami, piąty wygrany i żeby było śmieszniej to 5 zwycięstwo w stosunku 3:1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po prostu to było nieziemskie :) nieziemskie!
To co robią Polacy to jest genialne. Z ostatnich 38 spotkań przegraliśmy tylko finał MŚ :) Ale odegramy się. Z takim składem nikt nam nie straszny. Bo trzeba przyznać, że Bułgaria też grała znakomitą siatkówke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kto dostanie dziką kartę??? W 3 grupach drużyny, które zajęły 2 miejsca mają po 19 pkt. Są to Finlandia, Francja i Kuba. W grupie gdzie jest Kuba również Serbia ma 19 pkt ale Kuba wyprzedziła ich lepszym stosunkiem małych punktów. Ja wybrałbym Finlandię, ale pewnie szanse na to zawodnicy tego kraju mają chyba najmniejsze. Czy ktoś wie kiedy będzie decyzja o dzikiej karcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najczęściej do "dzikiej karty" wymienia sie jednak włochów i francję. jedna z tych drużyn będzie w naszej grupie. liczę, że większą siłę przebicia maja włosi, bo byliby chyba łatwiejszym przeciwnikiem dla nas, usa też powinniśmy przejść. swoją grupę musimy wygrać, bo inaczej w półfinale trafimy pewnie na brazylię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:46, jaceloth napisał:

najczęściej do "dzikiej karty" wymienia sie jednak włochów i francję. jedna z tych drużyn będzie
w naszej grupie. liczę, że większą siłę przebicia maja włosi, bo byliby chyba łatwiejszym przeciwnikiem
dla nas, usa też powinniśmy przejść. swoją grupę musimy wygrać, bo inaczej w półfinale trafimy
pewnie na brazylię


Ja stawiam, że dzika kartę otrzymaja francuzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:46, jaceloth napisał:

najczęściej do "dzikiej karty" wymienia sie jednak włochów i francję. jedna z tych drużyn będzie
w naszej grupie. liczę, że większą siłę przebicia maja włosi, bo byliby chyba łatwiejszym przeciwnikiem
dla nas, usa też powinniśmy przejść. swoją grupę musimy wygrać, bo inaczej w półfinale trafimy
pewnie na brazylię

Jeśliby Włosi dostali dziką kartę to byłby skandal. Niczego nie grają. A teraz czytałem, że jest przepis, że dziką kartę mogą dostać tylko zespoły, które zajęły 2 miejsca w swojej grupie. Więc w rachubę wchodzą tylko Francuzi, Kuba i Finlandia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:47, krzycho250 napisał:

Ja stawiam, że dzika kartę otrzymaja francuzi


to jest niestety bardzo prawdopodobne. nie byłby to łatwy przeciwnik dla nas. drużyna zgrana, grająca techniczną, inteligentną siatkówkę. to już lepiej zagrać z młodymi kubańczykami - potrafią być świetni, ale też grają bardzo nierówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:51, jaceloth napisał:

> Ja stawiam, że dzika kartę otrzymaja francuzi

to jest niestety bardzo prawdopodobne. nie byłby to łatwy przeciwnik dla nas. drużyna zgrana,
grająca techniczną, inteligentną siatkówkę. to już lepiej zagrać z młodymi kubańczykami - potrafią
być świetni, ale też grają bardzo nierówno

W swoim ostatnim meczu Francuzi przegrali z Japonią 1:3. Nie widziałem tam ani inteligencji ani zgrania. Ale masz rację są niebezpieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezes PZPS jest za tym, żeby przyznać dziką kartę reprezentacji Francji. Jako organizator turnieju finałowego mamy prawo przedstawić federacji FIVB z kim wolelibyśmy zagrać, kogo zaprosić na finał i jest to właśnie reprezenacja ''trójkolorowych''. Prezes Przedpełski wyśle list do FIVB by poparła tą kadydaturę. Francja na pewno nie zaniży poziomu finału - z jednej strony chciałoby się żeby wyrawale nie byli dla nas za silni, no ale Finlandia i turniej finałowy... Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:53, pretorianie napisał:

> > Ja stawiam, że dzika kartę otrzymaja francuzi
>
> to jest niestety bardzo prawdopodobne. nie byłby to łatwy przeciwnik dla nas. drużyna
zgrana,
> grająca techniczną, inteligentną siatkówkę. to już lepiej zagrać z młodymi kubańczykami
- potrafią
> być świetni, ale też grają bardzo nierówno
W swoim ostatnim meczu Francuzi przegrali z Japonią 1:3. Nie widziałem tam ani inteligencji
ani zgrania. Ale masz rację są niebezpieczni.


Niby przegrali, ale umieją sie dobrze zmotywowac, to doswiadczony zespól z sukcesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 11:58, krzycho250 napisał:


Niby przegrali, ale umieją sie dobrze zmotywowac, to doswiadczony zespól z sukcesami.

Zgadzam się, Może się źle wyraziłem/ Chodzi o to, że oni są do pokonania i nie wiedzę większej różnicy między nimi a drużyną np. Serbii czy innej. Niepokoją mnie Finowie, którzy są mało znani a do tego obejrzałem ich parę meczy i grają naprawdę bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:11, jaceloth napisał:

w finałach na pewno francuzi zagrają znacznie lepiej.chociaż nie mam nic przeciwko ich dyspozycji,
jak w meczu z japonią:-)
chyba jednak z nimi zagramy.ciekawe,że chce podobno tego sam lozano
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65111,4281643.html


Może raul chce aby polacy nie mieli łatwego zycia ale za to pokazali sie pokonując utytułowana francję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że każdy z możliwych rywali jest do pokonania. Jeśli naprawdę istnieje ten przepis że dzika karta to tylko dla drużyn z II miejsca to Włochów odrzucamy. Najbardziej zacięty bój byłby chyba z Francją. Zresztą... z nimi nigdy nie było łatwo. Potrafią wygrać wszystko i przegrać wszystko. Jeszcze bardziej nierówna jest Kuba. Ich obawiam się nieco mniej aczkolwiek to nie oznacza, że śmiem ich lekceważyć. To młoda ekipa i wydaje mi się że są bardziej szykowani na Pekin 2008. Finlandia? Szczerze powiedziawszy to największa zagadka ale i najwięszka niespodzianka in plus. Jestem najbardziej za nimi. Nie dlatego, że najsłabsi i ich możemy zgolić 3-0. Tylko dlatego, że mieli Brazylię w grupie. A wiadomo, że wtedy raczej o awansie nie ma co marzyć.. poza tym to zupełnie nieznana drużyna i pasowałoby żeby się pokazali w Świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy, FIVB przyznało dziką kartę Francji. To mamy już wszystkich uczestników tegorocznego finału Ligi Światowej. Grupa E: Brazylia, Rosja, Bułgaria. Grupa F: Polska, USA, Francja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować