Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Siatkówka

3097 postów w tym temacie

I kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy, Super funkcjonował dzisiaj blok, A ostatnio akcja meczu kiedy to Kadziewicz 3 razy blokował ataki tego samego gracza była poprostu najwyższej klasy i ośmieszyła atakującego z Bułgarii. Jedyne do czego można się przyczepić to 3 set kiedy to Polacy stracili 10 pkt i wynik brzmiał 14:4. Ale powalczyli trochę i końcowy wynik tego seta wyglądał normalnie czyli 25:20. Mamy światowej klasy drużynę. Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 18:38, pretorianie napisał:

Mamy światowej klasy drużynę. Brawo!

Teraz to możemy spokojnie przyznac i tym się puszyć wręcz :D bo te wygrane z Chinami i Argentyną były spodziewane. Zarówno jedna jak i druga drużyna są ambitne aczkolwiek średnie. Mecze z Bułgarami pokazały, że Polacy są na dobrej drodze na ME. Bułgaria to nie dość, że świetna to jeszcze wyjątkowo niewygona drużyna. Pokazaliśmy, że forma z MŚ nie poszła w las. Miejmy nadzieję, że na ME będzie jeszcze lepiej (wszak nie będzie Brazylii :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję,

Dnia 24.06.2007 o 19:10, Madia napisał:

że na ME będzie jeszcze lepiej (wszak nie będzie Brazylii :D)

A może jakieś mistrzostwo europy? Chociaż trzeba przyznać, że Rosjanie też grają bardzo dobrze, 2 razy pokonali Kubę 3:0. A Kuba to nie jest chłopiec do bicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 19:39, pretorianie napisał:

A może jakieś mistrzostwo europy?

Ooooo bardzo chętnie :)

Dnia 24.06.2007 o 19:39, pretorianie napisał:

Chociaż trzeba przyznać, że Rosjanie też grają bardzo dobrze,
2 razy pokonali Kubę 3:0. A Kuba to nie jest chłopiec do bicia.

Rosjanie z reguły grają bardzo dobrze, w końcu to światowej klasy drużyna. Ostatnio z tego co widzę grają naprawdę nierówno. Bo potrafią wygrać z Kubą, ale z tą samą Kubą potrafią równie dobrze przegrać. Pamiętny mecz. Dwa sety dla Kuby, trzeci dla Rosjan, w czwartym bodaj 23-18 dla Rosji i jednak wygrana Kuby. Jak ustabilizują formę będzie dobrze dla nich jak nie... to pozostaje liczyć, że w ewentualnych meczach z Polakami na ME... będą mieli słabszy dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to orzełki pokazały klase, niestety nie oglądałem bo bylem w kinie, ale i tak jestem szczęśliwy, bułgaria to dobry zespół a my im daliśmy - moze nie baty - ale nauczke ze nie mozna naszych zawodników tak wygwizdywac, za tydzien mecze w polsce a co za tym idzie piekne widowisko i miejmy nadzieje wygrana polaków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm np. plaga kontuzji to możemy być spokojni. widać, że drużyna jest mocna psychicznie. dobrze to było widać na tle bułgarów.
choć ME to będzie niezwykle trudny turniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:41, jaceloth napisał:

jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm np. plaga kontuzji to możemy być spokojni. widać, że drużyna
jest mocna psychicznie. dobrze to było widać na tle bułgarów.
choć ME to będzie niezwykle trudny turniej.

Dokładnie. Rozśmieszył mnie trener Bułgarów jak powiedział, że Bułgarzy są teraz nie w formie. Że forma ma przyjść na finał Ligi Światowej. Jak wygrywali z Chinami i Argentyną po 3:0 to nikt nie mówił, że są w słabszej formie, że Kazinsky jest słaby narazie itd. My również znajdujemy się na jakimś etapie przygotowań bo Lozano chce żebyśmy mieli szczyt formy na mistrzostwa europy, Ale prezentujemy wysoki poziom. To wskazuje na to, że nasza drużyna jest naprawdę światowej klasy i poziom jest ustabilizowany, Nawet jak jesteśmy w słabszej formie to nie schodzimy poniżej określonego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:48, pretorianie napisał:

Dokładnie. Rozśmieszył mnie trener Bułgarów jak powiedział, że Bułgarzy są teraz nie w formie.
Że forma ma przyjść na finał Ligi Światowej. Jak wygrywali z Chinami i Argentyną po 3:0 to
nikt nie mówił, że są w słabszej formie, że Kazinsky jest słaby narazie itd.

to przypomina trochę tłumaczenia naszych poprzednich trenerów

My również znajdujemy

Dnia 24.06.2007 o 22:48, pretorianie napisał:

się na jakimś etapie przygotowań bo Lozano chce żebyśmy mieli szczyt formy na mistrzostwa europy,
Ale prezentujemy wysoki poziom.

właśnie, o to chodzi, żeby bez względu na poziom formy być skutecznym i nie schodzić poniżej pewnego pułapu.to właśnie cechuje wielkich - potrafią nawet grając przeciętnie wygrać mecz.
myślę, że w polsce przejedziemy bułgarów i to dwukrotnie. a jak sie ułoży, to w finale znowu z brazylią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kto dostanie się do finału LŚ z "dziką kartą". prawdopodobnie będzie to albo Francja, albo Kuba lub Serbia. najmniej wygodnym przeciwnikiem byliby chyba ci pierwsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:04, jaceloth napisał:

ciekawe kto dostanie się do finału LŚ z "dziką kartą". prawdopodobnie będzie to albo Francja,
albo Kuba lub Serbia. najmniej wygodnym przeciwnikiem byliby chyba ci pierwsi

Też słyszałem, że ma być to Francja, Niezbyt fajna perspektywa, ale jeśli oni wejdą to miejmy nadzieję, że z nimi nie będziemy grać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:15, pretorianie napisał:

Też słyszałem, że ma być to Francja, Niezbyt fajna perspektywa, ale jeśli oni wejdą to miejmy
nadzieję, że z nimi nie będziemy grać,

W finałach będzie grała Rosja i Brazylia, a wy się martwicie o Francję. Poza tym jeżeli się chce wygrać Ligę Światową, a wierzę że takie są aspiracje naszej reprezentacji - tym bardziej że będziemy gospodarzami, nie ma znaczenia z kim zagramy, bo każdy jest bardzo silny. Ja osobiście nie chciałbym od razu wpaść na ''canarinios''. Poza tym trochę dziwne, że boicie się tak Francji - w końcu ich grupę wygrywają Stany Zjednoczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stany zjednoczone to co, pies? :P

Też nie są słabą ekipą, choć ostatnio z nimi wygrywaliśmy. Tak naprawdę w finałach będą same światowej klasy drużyny. Co do Francji. Nieraz z nimi przerżnęliśmy, oni naprawdę potrafią grać, zwłaszcza w obronie.

Z kim by nam nie przyszło grać, najtrudniejszym rywalem byłaby Brazylia. Jak się popatrzy na ich grę to cała reszta światowej siatkówki wydaje się archaiczna. Grają niżej i bardzo szybko, do tego są świetnie zgrani.
Zauważcie jak atakują, jeśli przyjęcie jest ok to w momencie wystawy w powietrzu jest 3 zawodników. U innych zespołów na ogół w powietrzu jest jeden, a reszta dopiero nabiega. Potrafią grać płaską, bardzo szybką piłkę. Trudno zgadnąć jak oni się komunikują.
Wydaje mi się, że wcale tego nie robią. Wygląda na to, że wystawiają taką piłkę, z której może zagrać i środkowy i atakujący ze skrzydła. Każdy zespół potrafi zrobić taką zmyłkę, że piłka przeleci koło środkowego i trafi na skrzydło, ale to jest z góry określona piłka, albo do jednego, albo do drugiego. Tylko jeden z nich tak naprawdę może zaatakować. Natomiast Brazylia zdaje się grać identyczną piłkę na środek i skrzydło. Obaj zawodnicy mogą ją wbić w parkiet. Decyzja należy do środkowego. Jak ma podwójny czy potrójny blok, zostawia piłkę, a ona leci do skrzydłowego. Jeśli ma czystą siatkę, uderza.
Nie wiem jak to inaczej mogłoby wyglądać. Zdarza się, że trzech zawodników jest jednocześnie oderwanych od ziemi. Nikt inny tak nie gra. Niby się zdarza, ale to są pojedyncze akcje. Natomiast Brazylijczycy grają tak prawie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 17:15, pretorianie napisał:

Też słyszałem, że ma być to Francja, Niezbyt fajna perspektywa, ale jeśli oni wejdą to miejmy
nadzieję, że z nimi nie będziemy grać,


niestety Polacy beda najprawdopodobniej w grupie z Francja (dzika karta) i USA (zwyciesca grupy B), choc dzika karte moze dostac jeszce Serbia, ewentualnie Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:20, gmichal napisał:

> Też słyszałem, że ma być to Francja, Niezbyt fajna perspektywa, ale jeśli oni wejdą to
miejmy
> nadzieję, że z nimi nie będziemy grać,

niestety Polacy beda najprawdopodobniej w grupie z Francja (dzika karta) i USA (zwyciesca grupy
B), choc dzika karte moze dostac jeszce Serbia, ewentualnie Kuba

No to nie jest zaraz taka straszna grupa :) dobrze że nie ma Brazyli a Francja i USA to rzeczywiście grozni rywale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:29, cybekziom napisał:

Siatkówka to nawet fajny sport.Ale jak już JA gram to w siatkówke plażową.
Tak 1 vs. 1 albo 2 vs. 2 ...Rewelacja :P

1 vs. 1 no nie wiem, za duzo zamieszania
ja preferuje 3 vs. 3 to dopiero zabawa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 18:38, bezimienny15 napisał:

> Siatkówka to nawet fajny sport.Ale jak już JA gram to w siatkówke plażową.
> Tak 1 vs. 1 albo 2 vs. 2 ...Rewelacja :P
1 vs. 1 no nie wiem, za duzo zamieszania
ja preferuje 3 vs. 3 to dopiero zabawa xD

3 vs. 3 powiadasz ? ? ?
Hmm... Będzie trzeba spróbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę 6 na 6, potem 3 na 3, a potem reszta :)

Najlepszy wycisk można sobie dać grając w 3 osoby, przy czym jedne biega z jednej strony siatki na drugą.
Na dłuższą metę zupełny bezsens i żadna to siatkówka, ale niezła zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować