Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Wybory Forumowiczki i Forumowicza 2008 roku!

611 postów w tym temacie

Bez owijania w bawełnę - nic nie zamierzamy. Liczymy na uczciwość, jeśli forumowicze nie są uczciwi - to zwycięzca będzie w takim razie najlepiej takich reprezentował :P
A tak na serio, to oczywiście tylko zabawa - nie warto się oskarżać i nawzajem obrzucać inwektywami, a wiadomo nie od dziś, że wielu generalnie przydało by się trochę dystansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyć to można na siebie, bądź na palcach/liczydle/kalkulatorze, jak kto woli. Ale nie ma co liczyć na uczciwość. Moze w poprzednich wyborach było to możliwe, ale poziom forum spada - spada poziom zabaw. A pozatym jeżeli nie można zrobić jak wcześniej ze wyniki sa tajne to potem są takie kfffaitki, ale jak to woli. Jeżeli to was rajcuje, prosz bardzo. Ja tu już tylko posty pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 15:36, Budyn napisał:

Już nie naróbcie w gacie z powodu tych wyborów, łolaBoga :P


Łokejku, nie narobimy. ;- ) Chodzi właśnie o to, że pewne osoby traktują to w sposób taki, a nie inny, co w opinii jakiejś-tam grupy ludzi należy piętnować. Savvy? :- P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybory powinny być utajnione do czasu ogłoszenia wyników. Wtedy byłyby uczciwe... Dlatego więcej nie biorę udziału w tego typu zabawach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 17:20, Laid back napisał:

Bez owijania w bawełnę - nic nie zamierzamy. Liczymy na uczciwość, jeśli forumowicze
nie są uczciwi - to zwycięzca będzie w takim razie najlepiej takich reprezentował


A kto się z tym liczy? Liczy się to co pisze pod nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:21, Union Pacific napisał:

A kto się z tym liczy? Liczy się to co pisze pod nickiem.

Ze względu na "gry i zabawy forumowe" co najwyżej kolor tego napisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 07:10, Union Pacific napisał:

A co mają "gry i zabawy forumowe" do zdobycia tytułu Forumowicza Roku? Chociaż... w takich
najłatwiej popularność zyskać.

sorki, myślałem że ci o status chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 17:37, wip_01 napisał:

Liczyć to można na siebie, bądź na palcach/liczydle/kalkulatorze, jak kto woli. Ale nie
ma co liczyć na uczciwość. Moze w poprzednich wyborach było to możliwe, ale poziom forum
spada - spada poziom zabaw.


Poziom spada już od czasów starożytnego Egiptu, a w ogóle panie dziejku, to przed wojną lepiej było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 09:42, Laid back napisał:

Poziom spada już od czasów starożytnego Egiptu, a w ogóle panie dziejku, to przed wojną
lepiej było...


Może i tak, ale na niektórych serwisach starają się z tym jakoś walczyć, na innych mają to głęboko w D, żeby nie powiedzieć, że jest im to na rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 09:45, rob006 napisał:

Może i tak, ale na niektórych serwisach starają się z tym jakoś walczyć, na innych mają
to głęboko w D, żeby nie powiedzieć, że jest im to na rękę...


Też walczymy z głupotą i oszustwami. Niestety głupota niektórych niedojrzałych użytkowników czasami przerasta wszystko - wybory to jest zabawa i tak powinno to być traktowane. Nie nasza wina, że jakąkolwiek akcję, konkurs, zabawę, promocję itp. itd. by się nie zrobiło, to zawsze znajdzie się grupa, która zrobi wszystko byle tylko to popsuć, zdyskredytować, ośmieszyć i zniszczyć. Ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bez owijania w bawełnę - nic nie zamierzamy.
Jak zwykle zresztą, spoko ... rozumiem. Tradycja musi być zachowana. Bo po co wykazywać się choćby najmniejszą odpowiedzialnością i inicjatywą ... -_-. Gratuluję podejścia.
>Liczymy na uczciwość, jeśli forumowicze nie są uczciwi - to zwycięzca będzie w takim razie najlepiej takich >reprezentował :P
Żart miesiąca ...
>A tak na serio, to oczywiście tylko zabawa - nie warto się oskarżać i nawzajem obrzucać inwektywami,
Obrzucanie się gołosłownymi inwektywami a wykazanie dowodów oszustwa to dwie różne rzeczy ...
>Poziom spada już od czasów starożytnego Egiptu, a w ogóle panie dziejku, to przed wojną lepiej było...
Bardzo fajnie się zbywa ludzi takimi tekstami prawda? Ja rozumiem, że to nie jest proste i w ogóle ale nie dość, że userzy pokazują wam luki w systemie / forum / etc etc to wy się jeszcze na nich wypinacie? O_o
>Też walczymy z głupotą i oszustwami.
Jakoś tego nie widać ...
>Nie nasza wina, że jakąkolwiek akcję, konkurs, zabawę, promocję itp. itd. by się nie zrobiło, to zawsze znajdzie >się grupa, która zrobi wszystko byle tylko to popsuć, zdyskredytować, ośmieszyć i zniszczyć.
Ale kto wam zakazuje się bronić, przewidywać i egzekwować kary? Hm? Jeszcze bym to mógł zrozumieć jak ktoś rzuca bezpodstawne zarzuty, ale jak widać nawet jak pokazujemy wam co i gdzie jest "be" + argumenty / dowody to i tak na nic liczyć nie można ...
>Ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni...:)
Spoko, my też. Ciekawe tylko kto dłużej wytrzyma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mówisz tak, jakby strategia tego serwisu (czyli w sumie wasza strategia), nie miała żadnego wpływu na ogólny poziom użytkowników tego forum/serwisu. Samo się zrobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 14:22, KŁEJK napisał:

Jak zwykle zresztą, spoko ... rozumiem. Tradycja musi być zachowana. Bo po co wykazywać
się choćby najmniejszą odpowiedzialnością i inicjatywą ... -_-. Gratuluję podejścia.


Pokaż mi jakąkolwiek inicjatywę która wyszła od Ciebie. Jesteś stałym Gramowiczem, kandydujesz do miana forumowicza roku, a nie widziałem z Twojej strony wyjścia z żadną akcją lub udziału przy organizacji czegokolwiek...

Dnia 19.02.2009 o 14:22, KŁEJK napisał:

Obrzucanie się gołosłownymi inwektywami a wykazanie dowodów oszustwa to dwie różne rzeczy
...


To znaczy konkretnie co - myślisz że ktoś 24/7 siedzi i sprawdza czy jakiś użytkownik nie oddał dwóch głosów w sondzie? To jest żart miesiąca.

Dnia 19.02.2009 o 14:22, KŁEJK napisał:

Bardzo fajnie się zbywa ludzi takimi tekstami prawda? Ja rozumiem, że to nie jest proste
i w ogóle ale nie dość, że userzy pokazują wam luki w systemie / forum / etc etc to wy
się jeszcze na nich wypinacie? O_o


Userzy pokazują wiele rzeczy i konstruktywna krytyka jest pomocna - niestety większość nie jest... ostatnio czytałem, że nasz system powinien z góry blokować gramsajty z plagiatami, a poza tym powinniśmy sprawdzać czy nadsyłane prace konkursowe przypadkiem nie są ściągnięte z netu...

Dnia 19.02.2009 o 14:22, KŁEJK napisał:

Jakoś tego nie widać ...

Powietrza tez nie widać, co to za argument. Oczywiście, że wszystkich oszustw i przekrętów nie zlikwidujemy. Według takich rad najlepiej nic nie robić, bo przecież zawsze może się znaleźć ktoś kto znajdzie lukę.

Dnia 19.02.2009 o 14:22, KŁEJK napisał:

Ale kto wam zakazuje się bronić, przewidywać i egzekwować kary? Hm? Jeszcze bym to mógł
zrozumieć jak ktoś rzuca bezpodstawne zarzuty, ale jak widać nawet jak pokazujemy wam
co i gdzie jest "be" + argumenty / dowody to i tak na nic liczyć nie można ...


I? Mamy dać bana Falconerowi za to, że zagłosował z kilku kont? Ok dostał bana i to nie jeden raz - wróci pod inną ksywką, bo za bardzo tęskni. Czy może ograniczyć głosowanie tylko do kilkudziesięciu kont z przestawieniem dowodu osobistego jako zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 14:59, rob006 napisał:

Heh, mówisz tak, jakby strategia tego serwisu (czyli w sumie wasza strategia), nie miała
żadnego wpływu na ogólny poziom użytkowników tego forum/serwisu. Samo się zrobiło...


Zdajesz sobie sprawę ile masz ostrzeżeń od Moderatorów? Może więc powinniśmy zacząć podnoszenie poziomu od przyznania Ci bana na początek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

Pokaż mi jakąkolwiek inicjatywę która wyszła od Ciebie. Jesteś stałym Gramowiczem, kandydujesz
do miana forumowicza roku, a nie widziałem z Twojej strony wyjścia z żadną akcją lub
udziału przy organizacji czegokolwiek...

Po pierwsze, ja tu jestem zwykłym szarym userem w przeciwieństwie do np: Ciebie co nieco mnie ogranicza, po drugie to dlaczego startuję w wyborach to moja sprawa. Owszem, żadnej inicjatywy nie zapoczątkowałem ale czy to oznacza iż nie mogę napisać co mi się w obecnej formie wyborów / głosowania nie podoba? Poza tym to chyba Ty odpowiadasz za te wybory i to chyba Tobie powinno zależeć na tym by wypadły one jak najlepiej.

Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

> Obrzucanie się gołosłownymi inwektywami a wykazanie dowodów oszustwa to dwie różne
rzeczy
> ...
To znaczy konkretnie co - myślisz że ktoś 24/7 siedzi i sprawdza czy jakiś użytkownik
nie oddał dwóch głosów w sondzie?

Nie, bo gdyby nie kulfonito prawdopodobnie nikt by o niczym nie wiedział. Nie chodzi o to, by ktoś siedział 24/7 sprawdzał skąd poszły głosy i na kogo. Wystarczy że zbanowane konta pozbawi się możliwości udziału w sondach. To chyba o niebo prostsze rozwiązanie? Hm?
>To jest żart miesiąca.
Jasssne.

Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

> Bardzo fajnie się zbywa ludzi takimi tekstami prawda? Ja rozumiem, że to nie jest
proste
> i w ogóle ale nie dość, że userzy pokazują wam luki w systemie / forum / etc etc
to wy
> się jeszcze na nich wypinacie? O_o

Userzy pokazują wiele rzeczy i konstruktywna krytyka jest pomocna - niestety większość
nie jest... ostatnio czytałem, że nasz system powinien z góry blokować gramsajty z plagiatami,
a poza tym powinniśmy sprawdzać czy nadsyłane prace konkursowe przypadkiem nie są ściągnięte
z netu...

Nie wiem kto tak pisał, ale sam przyznaj, że coś jest na rzeczy. Plagiatorów imo powinno się banować / dawać -1 ale co ja tam wiem. Ja tam tylko szary user jestem, Wy tu rządzicie ... tylko się potem nie dziwcie, że community upadło / upada. btw ... ostrożności nigdy za wiele.

Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

> Jakoś tego nie widać ...
Powietrza tez nie widać, co to za argument. Oczywiście, że wszystkich oszustw i przekrętów
nie zlikwidujemy. Według takich rad najlepiej nic nie robić, bo przecież zawsze może
się znaleźć ktoś kto znajdzie lukę.

Owszem, ale COŚ zawsze można zrobić. CO zrobiliście bo aferze z Balukiem? Jakoś nic nie zauważyłem poza tym, że całą inicjatywę przejął / dostał Wojman. Zero reakcji, sprawy nie było? Ale przecież nie robić nic jest łatwiej ...

Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

> Ale kto wam zakazuje się bronić, przewidywać i egzekwować kary? Hm? Jeszcze bym
to mógł
> zrozumieć jak ktoś rzuca bezpodstawne zarzuty, ale jak widać nawet jak pokazujemy
wam
> co i gdzie jest "be" + argumenty / dowody to i tak na nic liczyć nie można ...


I? Mamy dać bana Falconerowi za to, że zagłosował z kilku kont?

Nie, to bezcelowe w tym momencie. Już pisałem, wystarczyć pozbawić zbanowane konta możliwości głosowania - to co genialne jest proste.
>Ok dostał bana i to nie

Dnia 19.02.2009 o 15:19, Laid back napisał:

jeden raz - wróci pod inną ksywką, bo za bardzo tęskni. Czy może ograniczyć głosowanie
tylko do kilkudziesięciu kont z przestawieniem dowodu osobistego jako zabezpieczenie.

Też nie, róbcie co chcecie byle dobrze. Tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 17:20, Laid back napisał:

Liczymy na uczciwość, jeśli forumowicze nie są uczciwi - to zwycięzca będzie w takim razie najlepiej takich reprezentował :P

No to świetnie zachęciłeś każdego kandydata do walki o głosy, skoro ma tę grupę reprezentować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:23, Laid back napisał:

Zdajesz sobie sprawę ile masz ostrzeżeń od Moderatorów?

2, z tego co pamiętam, plus 2 degrady. Brzmi straszniej niż jest w rzeczywistości :D

Dnia 19.02.2009 o 15:23, Laid back napisał:

Może więc powinniśmy zacząć podnoszenie
poziomu od przyznania Ci bana na początek? :)

Myślę że w pierwszej kolejności powinniście cofnąć bany wszystkich "kalejdoskopodobnych" użytkowników, a dopiero później banować takich jak ja. Myślę że wtedy już nikt nie miałby złudzeń co do kierunku w jakim zmierza to forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Oczywiście, wszystkim zależy aby wypadły jak najlepiej - myslę, że szarym użytkownikom również. Możesz oczywiście również pisać co Ci się podoba o wyborach - do tego jest forum.

Dnia 19.02.2009 o 15:32, KŁEJK napisał:

Nie, bo gdyby nie kulfonito prawdopodobnie nikt by o niczym nie wiedział. Nie chodzi
o to, by ktoś siedział 24/7 sprawdzał skąd poszły głosy i na kogo. Wystarczy że zbanowane
konta pozbawi się możliwości udziału w sondach. To chyba o niebo prostsze rozwiązanie?


Jak ktoś będzie chciał zagłosować to sobie stworzy inne konto, mamy przecież również takich desperatów którzy sobie robią po kilka.

Dnia 19.02.2009 o 15:32, KŁEJK napisał:

Nie wiem kto tak pisał, ale sam przyznaj, że coś jest na rzeczy. Plagiatorów imo powinno
się banować / dawać -1 ale co ja tam wiem. Ja tam tylko szary user jestem, Wy tu rządzicie
... tylko się potem nie dziwcie, że community upadło / upada. btw ... ostrożności nigdy
za wiele.


Pamiętam, że na starym forum CDP też były głosy o upadku, nic nowego.

Dnia 19.02.2009 o 15:32, KŁEJK napisał:

Owszem, ale COŚ zawsze można zrobić. CO zrobiliście bo aferze z Balukiem? Jakoś nic nie
zauważyłem poza tym, że całą inicjatywę przejął / dostał Wojman. Zero reakcji, sprawy
nie było? Ale przecież nie robić nic jest łatwiej ...


Patrząc na to z innej strony to sami Gramowicze postarali się o to, by Baluk zdobył tytuł. Znaczy, że jednak nie wszystkim to przeszkadzało.

Dnia 19.02.2009 o 15:32, KŁEJK napisał:

Też nie, róbcie co chcecie byle dobrze. Tyle mam do powiedzenia.

Jak już pisałem, zawsze chętnie zbieramy konstruktywną krytykę i porady - taka jak ta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy Robie, już nie będzie potrzeby banowania poważniejszych użytkowników, bo sami odejdą.

Laid -> Wybacz, ale na prawdę NIE widać żebyście cokolwiek robili z oszustami, poza tym, że głaszczecie ich po główce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować