Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Wybory Forumowiczki i Forumowicza 2008 roku!

611 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2009 o 08:07, GeoT napisał:

O co macie żal do Laid Backa? On Wam zepsuł zabawę, czy Wy sami sobie?


O, GeoT, skoro już jesteś, może przy okazji wyjaśnisz jak dokładnie ma się ta niezależność moderatorów od ekipy? Kto wymyślił tą strategię "maksimum tolerancji", dzięki której forum wygląda jak wygląda, a dożywotnie bany okazują się niedożywotnie? Bo gdy ktoś doprowadza do obecnej sytuacji, a następnie wypina się, że nic nie będzie robił, bo to nie jego wina, to to nawet nie zasługuje na komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wybory nie miały nic z wyborami wspólnego... szkoda czasu na to było. Niezależnie od tego kto jaką kampanię miał to i tak wygra ten co se najwięcej multikontowców załatwił... a niby kazdy pisał, że to tylko "zabawa"... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:04, hunter22 napisał:

Niezależnie od tego kto jaką kampanię miał to i tak wygra ten co se najwięcej multikontowców załatwił...


Nie przesadzajmy znowu. Nie sądzę, żeby mefiperes, czy ktokolwiek inny prosił o takie głosy. A Falkoner to Falkoner, tacy ludzie zawsze coś takiego wykorzystają. Można to było ograniczyć nie ujawniając obecnego rozkładu głosów, ale prawdopodobnie nikt o tym nie pomyślał, zresztą czemu się dziwić...?

Aczkolwiek przyznaję, że w zeszłym roku nikomu (przynajmniej z mojego sztabu, bądź gdzieś na forum, czy ircu) nie wpadło nawet do głowy, by głosować z multikont...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:08, Arclight napisał:

A może CDP zrobi siupryzę "odwróćmy tabelę - zwycięzca na czele!" ;)


Wcale nie chciałbym tego tytułu. Nie po tym co się okazało... To na pewno były wybory o tytuł Forumowicza Roku 2008?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:11, Furrbacca napisał:

Nie przesadzajmy znowu. Nie sądzę, żeby mefiperes, czy ktokolwiek inny prosił o takie
głosy. A Falkoner to Falkoner, tacy ludzie zawsze coś takiego wykorzystają. Można to
było ograniczyć nie ujawniając obecnego rozkładu głosów, ale prawdopodobnie nikt o tym
nie pomyślał, zresztą czemu się dziwić...?


Nie piszę, że ktoś specjalnie sobie miltikontowców załatwił, ale oni wypaczyli wynik tych całych wyborów. Nie wiadomo na kogo kto głosował, czy mutlikonta czy nie. Jak dla mnie to te wybory powinny zostać anulowane i już więcej razy nieprzeprowadzane chyba, że głosowanie było by w innej formie. Jedynie by wypaliła forma komentarz = głos (status minimum brygadzista). To by poniekąd wyeliminowało multikontowe zagrywki.

Dnia 20.02.2009 o 10:11, Furrbacca napisał:

Aczkolwiek przyznaję, że w zeszłym roku nikomu (przynajmniej z mojego sztabu, bądź gdzieś
na forum, czy ircu) nie wpadło nawet do głowy, by głosować z multikont...


W zeszłym roku było inaczej. Jak zawsze kiedyś było lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:12, hunter22 napisał:

Wcale nie chciałbym tego tytułu. Nie po tym co się okazało... To na pewno były wybory
o tytuł Forumowicza Roku 2008?


Nie dziwię się, też bym tego tytułu nie chciał.

Cóż, farsa, nie wybory. Tak sobie myślę, że niektórzy naprawdę wzięli sobie do serca walkę o głosy (Twój sztab), inni zaś mogli akcję z multikontami planować od dawna. Szkoda, że CDP nie weźmie sobie tego do serca i nie sprawdzi kiedy założono konta z których oddano głos na poszczególnych kandydatów, ew. nie odsieje głosów oddanych z kont założonych parę dni przed bądź w czasie głosowania. Nie rozwiązałoby to sprawy, ale niejako byłoby znakiem, że im zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:22, Arclight napisał:

Nie dziwię się, też bym tego tytułu nie chciał.


Ktoś go jednak dostanie...

Dnia 20.02.2009 o 10:22, Arclight napisał:

Cóż, farsa, nie wybory. Tak sobie myślę, że niektórzy naprawdę wzięli sobie do serca
walkę o głosy (Twój sztab),


Moj sztab zrobił co mógł, ale widocznie nie pomogło to mi zdobyc głosów. Inni tyle zasług na forum mieli w zeszłym roku, że nie dało rady ich pokonać.

Dnia 20.02.2009 o 10:22, Arclight napisał:

inni zaś mogli akcję z multikontami planować od dawna. Szkoda,
że CDP nie weźmie sobie tego do serca i nie sprawdzi kiedy założono konta z których oddano
głos na poszczególnych kandydatów, ew. nie odsieje głosów oddanych z kont założonych
parę dni przed bądź w czasie głosowania. Nie rozwiązałoby to sprawy, ale niejako byłoby
znakiem, że im zależy.


Niech se wezną do serca i nie organizują więcej takich pseudowyborów. A jak już organizują to niech pilnują tego jak należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nic by nie dało, nie wiadomo nawet czy można to zrobić. No, ale cóż... miała być fajna zabawa, wyszła szopka, a to przez paru jeleni, którym się coś pod kopułą poprzestawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 09:53, rob006 napisał:

O, GeoT, skoro już jesteś, może przy okazji wyjaśnisz jak dokładnie ma się ta niezależność
moderatorów od ekipy?


"Przy okazji" to to nie jest wątek dotyczący prowadzenia forum i nie wiem jak Twoje pytanie ma się do wyborów (choć pewien ich sens zauważam, żeby nie było, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem).

Dnia 20.02.2009 o 09:53, rob006 napisał:

Kto wymyślił tą strategię "maksimum tolerancji", dzięki której forum wygląda jak wygląda,


Chcesz imię? Nazwisko? Adres? O co Ty się konkretnie pytasz? Uważasz, że forum jest własnością moderatorów? My nie jesteśmy od tego, by ustalać filozofię prowadzenia forum, tylko pilnować na nim porządku.
A to, określenie, którego używasz: "maksimum tolerancji" ... Nie wiem gdzie je przeczytałeś, a zakładam, ze jest ono odbiciem Twoich prywatnych ocen. Masz do nich prawo. Tyle, że nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc "maksimum". Jak pisałem wyżej, to nie temat na ten wątek - chcemy przecież, żeby tu był porządek prawda? (maksimum tolerancji, phew ...)

Dnia 20.02.2009 o 09:53, rob006 napisał:

A dożywotnie bany okazują się niedożywotnie?


Czyżby kadra moderatorska informowała Cię osobiście, który przydzielony ban jest dożywotni a który nie? Ja sobie tego nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 11:33, GeoT napisał:

Chcesz imię? Nazwisko? Adres? O co Ty się konkretnie pytasz?

Chciałbym wiedzieć jak konkretnie brzmią ustalenia narzucone wam przez ekipę, i jak do tego mają się słowa Laida: Nie nasza wina, że jakąkolwiek akcję, konkurs, zabawę, promocję itp. itd. by się nie zrobiło, to zawsze znajdzie się grupa, która zrobi wszystko byle tylko to popsuć, zdyskredytować, ośmieszyć i zniszczyć.

Dnia 20.02.2009 o 11:33, GeoT napisał:

Czyżby kadra moderatorska informowała Cię osobiście, który przydzielony ban jest dożywotni
a który nie? Ja sobie tego nie przypominam.


No cóż, jak ktoś oficjalnie pisze na forum, że bany za piractwo są dożywotnie, to wydaje mi się, że właśnie tak powinno być. Ale nie wiem, pewnie dziwny jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 11:43, rob006 napisał:

Chciałbym wiedzieć jak konkretnie brzmią ustalenia narzucone wam przez ekipę,


"My nie jesteśmy od tego, by ustalać filozofię prowadzenia forum, tylko pilnować na nim porządku", że tak siebie zacytuję :)
Na szczegółowe informacje z mojej strony nie licz. Pomijając fakt, do czego miałyby Ci być potrzebne.

Dnia 20.02.2009 o 11:43, rob006 napisał:

i jak do tego mają się słowa Laida: Nie nasza wina, że jakąkolwiek akcję, konkurs, zabawę,
promocję itp. itd. by się nie zrobiło, to zawsze znajdzie się grupa, która zrobi wszystko
byle tylko to popsuć, zdyskredytować, ośmieszyć i zniszczyć.


Mam dobry pomysł: zapytaj o to Laida, bo nie wiem czemu ja miałbym na takie pytanie odpowiadać.

Dnia 20.02.2009 o 11:43, rob006 napisał:

No cóż, jak ktoś oficjalnie pisze na forum, że bany za piractwo są dożywotnie, to wydaje
mi się, że właśnie tak powinno być.


I w 99,9% przypadków tak jest. Jeśli zdarzyły się wyjątki od tej reguły, to sama logika podpowiada, że musiały być ku temu ważne podstawy, prawda? Nie oznacza to jednak, że kolega rob006 musi je zaraz znać szczegółowo :)

Dnia 20.02.2009 o 11:43, rob006 napisał:

Ale nie wiem, pewnie dziwny jestem...


Do samokrytyki każdy ma prawo. Zawsze i wszędzie :)

Używając moderatorskiego sloganu: Ten wątek dyskusji zamykam. Kontynuowanie go tutaj będzie potraktowane jako spam. Możemy go do woli międlić w topikach na to przeznaczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 10:04, hunter22 napisał:

Te wybory nie miały nic z wyborami wspólnego... szkoda czasu na to było. Niezależnie
od tego kto jaką kampanię miał to i tak wygra ten co se najwięcej multikontowców załatwił...
a niby kazdy pisał, że to tylko "zabawa"... :/



Nikt mnie nie zachęcał. Sam wpadłem na ten genialny pomysł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

> Owszem, to może zablokować możliwość głosowania z drugiego i następnego konta danego

> usera ;-D? A może pobawić się adresami IP? :P

"to co genialne jest proste" - pamiętasz to stwierdzenie?

Pamiętam. ;-).
>Bo to wyżej ani nie jest proste

Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

ani genialne.

Owszem, pisałem już o tym, że jakiekolwiek działania mające wykryć oszustwa nie byłyby łatwe do wdrożenia, ale to chyba lepsze niż napisanie że nic się nie da zrobić i w ogóle całe to kombinowanie jest bez sensu ;-)? W końcu powinno się równać w górę a nie w dół, czyż nie?

Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

Jesteście Panowie, przykro to mówić, jak dzieci.

Kto jak kto, ale nie powiesz mi chyba, że ci którzy oburzają się / wyrażają swoje negatywne zdanie na temat tworzenia w celach wyborczych multikont są dziecinni ;-D? Tacy to co najwyżej mogą być ci, którzy je tworzą oraz ci którzy próbują udawać, że problemu nie ma ;-P.
>Mnóstwo było komentarzy, że te wybory

Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

to przecież tylko zabawa (sam to kilka razy pisałem), że niektórzy za bardzo się puszą,
zbyt poważnie do sprawy podchodzą itd itp.

Owszem, to dla mnie była zabawa [ mimo niezbyt licznej konkurencji i głosów, że "kiedyś to było lepiej ble ble ble" ] dopóki nie wyszło na jaw to co obecnie widać. ;-D A że niektórzy wyznają ciekawą filozofię "nieważne jak, ważne żeby wygrać" to już nie moja wina. :P Kto te wybory ''popsuł'', sami sobie dopowiedzcie ...
>Ale jak widać, każda zabawa zanim zostanie

Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

zorganizowana, musi mieć wyłonioną komisję weryfikacyjną, oddzielny regulamin, musi być
transparentna i najlepiej przeprowadzona w "realu". A przy tych wyborach powinna stać
w lokalu CDP urna wyborcza i każdy przyjedzie i będzie mógł po okazaniu dowodu wrzucić
swój głos, tak?

Nie, wystarczą jakiekolwiek zabezpieczenia i przemyślenie i poprawne wdrożenie tych rozwiązań w życie.

Dnia 20.02.2009 o 11:58, GeoT napisał:

O co macie żal do Laid Backa?

Już pisałem, powtarzać się nie zamierzam ;-)
>On Wam zepsuł zabawę, czy Wy sami sobie?
Ja samemu sobie raczej nie zepsułem, ktoś coś zrobił i kicha ;-DDD.

Furrbacca -->

>Można to było ograniczyć nie ujawniając obecnego rozkładu głosów, ale prawdopodobnie nikt o tym nie >pomyślał, zresztą czemu się dziwić...?

Mnie to BARDZO ciekawi ... dlaczego wyniki do końca zakończenia wyborów NIE były tajne ... no ale, cóż ... nie oczekujmy za wiele ;-D.

Arclight -->

>Nie rozwiązałoby to sprawy, ale niejako byłoby znakiem, że im zależy.
No i o to się właśnie rozchodzi ... o to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z multikontami nie mam nic wspólnego. A to, że Falconer wziął się za nie i o tym z uśmiechem na twarzy mówił, nie jest moją winą. Przecież to automatyczne niszczenie sobie reputacji.
Nie po to tworzyłem dniami i nocami materiały do kampanii wyborczej, by potem grać nieczysto. Ja się tak nie bawię, ludki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.. zdecydowanie trzeba udoskonalić procedurę głosowania...

... zrobić bota do robienia multikont, to jest męczące jak chcesz oddać np. 40 głosów i za każdym razem musisz konto zakładać XD.

Eh, końcówka głosowania, poziom bardzo wyrównany, niby powinny być emocje, ale całe wybory można sobie o kant d*** rozbić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multikonta.. tępe choo*e :/ Mam nadzieję wam ktoś palce połamie cobyście już więcej nic nie napisali :d
W ogóle nie interesowałem się wyborami, ale jak zobaczyłem podpis Huntera.. Dragon Ball już wiem na kogo oddam głos ;] Przynajmniej prawdziwy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:57, Paje96 napisał:

Do której godziny trwa głosowanie ?

Do północy ;) Zapowiada się ciekawy "finisz", tylko 9 głosów różnicy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować