Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2010 o 21:31, Desann235 napisał:

A gdzie dokładnie?

Taką "decyzję" podejmuje się dużo wcześniej, tu gdzie jesteś nie bardzo można już coś zmienić. Ale nie martw się,

Spoiler

żeby zginąć trzeba się bardzo postarać. Jeżeli zadbałeś o lojalność większości twojej ekipy to nic ci nie będzie.

Dnia 05.04.2010 o 21:31, Desann235 napisał:

PS: Ale się autorzy wysilili przy tej scenie "miłosnej" z Tali... Ehhh szkoda gadać.
A już myślałem że zobaczę quarianina bez maski.

A mi się podobało. Niech twarz Tali zostanie słodką tajemnicą Shepharda i pozwoli pracować naszej wyobraźni, której w obecnych grach nie trzeba praktycznie używać. Jednak znając życie i patrząc na flame jaki rozpętali na forach ortodoksyjni fani Quarianki to w ME3 już pewnie jej facjatę ujrzymy i czar pryśnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Na pewno do szybu warto wysłać Tali, ona przeżyje. Na przywódcę nadaje się Garrus, ja tak zrobiłem. Potem wybierzesz jeszcze biotyka, ja wybrałem Jack, a i jeszcze raz przywódcę drugiego oddziału, możesz zrobić analogicznie, czyli znów Garrus. Nie wiem czy Legion przeżyje, będziesz mógł wysłać jedną osobę do odeskortowania ocalałej załogi, ja wysłałem właśnie rzeczonego getha, przeżył.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do specjalistów:

Spoiler

Do szybu wyślij kogoś dobrego w technice: Tali, Legion, Mordin.
Jako biotyk najlepiej sprawdzą się Jack,Samara lub Morinth.
Jako dowódcę drugiego zespołu wyślij kogoś kto ma w tym doświadczenie czyli Garrusa, Jacoba ewentualnie Mirandę.
A do eskorty to już wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 21:39, mati285 napisał:

A mi się podobało. Niech twarz Tali zostanie słodką tajemnicą Shepharda i pozwoli pracować
naszej wyobraźni, której w obecnych grach nie trzeba praktycznie używać. Jednak znając
życie i patrząc na flame jaki rozpętali na forach ortodoksyjni fani Quarianki to w ME3
już pewnie jej facjatę ujrzymy i czar pryśnie :/


Hmmm, w sumie to masz rację. Chyba lepiej użyć wyobraźni niż od razu zobaczyć twarz Tali. Po prostu jedynym problemem w tym wszystkim jest to że jak używam głowy do wykreowania wizerunku quarianki to powstają mi coraz gorsze wizerunki. Więc wolę sobie tego nie wyobrażać bo jeszcze wyjdzie mi jakiś mutant popromienny. Cóż poradzić. Taka wyobraźnia.

Tak w ogóle to dzięki za pomoc Adidas66. Zacznę misję od nowa i zastosuję się do twoich rad. Teraz pozostaje już tylko skopać tyłki Zbieraczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu w ogóle za bzdury Ci wciskają??? Że decyzja o śmierci Shepard zapada przed wyruszeniem na misję samobójczą???

Decyzja taka nie zapada sama od siebie w żaden sposób nigdzie. Kalkulacja jest prosta -

Spoiler

jeżeli po finałowej przynajmniej jeden członek składu ocaleje, to ocaleje i Shep, bo potrzeba dwóch osób by wciągnąć do na Normandię.

A wykonanie misji lojalnościowych do przeżywalności Shepa ma niewiele - bo nawet nie wykonując żadnej nie jest tak łatwo go zabić, a z drugiej strony - można to zrobić nawet wykonując wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A wykonanie misji lojalnościowych

Dnia 05.04.2010 o 21:53, Siriondel napisał:

do przeżywalności Shepa ma niewiele

Ale ma "całkiem" sporo do przeżywalności naszego składu,

Spoiler

a jak udało ci się słusznie zauważyć, ktoś z nich musi przeżyć, by uratować Sheparda.

Cytując więc: "Kalkulacja jest prosta"
Spoiler

nie robisz lojalnościówek, tracisz ludzi, tracisz Sheparda. Robisz większość, Shepard żyje, choć może być kilka innych ofiar.

Ulepszenia też są dość istotne, bo możesz stracić kilka osób już po drodze, ale najważniejsze są właśnie misje lojalnościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 21:45, mati285 napisał:

Co do specjalistów:

Spoiler

Do szybu wyślij kogoś dobrego w technice: Tali, Legion, Mordin.
Jako biotyk najlepiej sprawdzą się Jack,Samara lub Morinth.
Jako dowódcę drugiego zespołu wyślij kogoś kto ma w tym doświadczenie czyli Garrusa,
Jacoba ewentualnie Mirandę.
A do eskorty to już wedle uznania.


Spoiler

Mordin może tego nie przeżyć, 100% pewniaki to Tali i Legion, co do liderów Garrus / Miranda, Jacob niestety to nie lider :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszenie, owszem.

Spoiler

Tu temat jest oczywisty - upgrade jest, ekipa żyje, upgrade''u nie ma, są ofiary. W przypadku misji lojalnościowych nie działa to tak łatwo, chyba że w kwestii doboru ludzi do zadań

- chodzi mi o to, że nie warunkują tak mocno przeżywalności i można obejść się bez nich, czy schrzanić z nimi. Dlatego w ogólnym kontekście wcale nie są aż tak ważne, jak się wydaje.
Spoiler

Tym bardziej, że - nie oszukujmy się - ocalić Shepard jest banalnie łatwo, zabić zaś już nie.


//
@Exelius
Spoiler

Jacob jest tak samo dobrym liderem jak Garrus i można spokojnie brać go na dowódcę fireteamu. To właśnie Miranda jest IMO beznadziejnym liderem, ale nadaje się, bo przebieg fabuły gwarantuje jej nietykalność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 22:08, Exelius napisał:

Spoiler

Mordin może tego nie przeżyć, 100% pewniaki to Tali i Legion, co do liderów Garrus
/ Miranda, Jacob niestety to nie lider :)


Spoiler

No nie wiem czy Legion to pewniak, bo u mnie na samym końcu swego zadania, jak zamykał te drzwi to dostał pięknego headshota.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 22:04, zerohunter napisał:

Hmm, w sprawie łączenia modów napisałem do tego IlusiveMan, ciekawe czy odpisze;]


Pewnie powie żebys sie odwalił i wyśle cie na kolejna misje samobójczą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 22:10, cichy10 napisał:

Spoiler

No nie wiem czy Legion to pewniak, bo u mnie na samym końcu swego zadania, jak zamykał
te drzwi to dostał pięknego headshota.;]


Spoiler

Pewniak. Wybrałeś złego/nielojalnego dowódcę fireteamu, lub Legion nie był lojalny.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 22:13, Siriondel napisał:

>

Spoiler

No nie wiem czy Legion to pewniak, bo u mnie na samym końcu swego zadania, jak
zamykał
> te drzwi to dostał pięknego headshota.;]


Spoiler

Pewniak. Wybrałeś złego/nielojalnego dowódcę fireteamu, lub Legion nie był lojalny.


Co do lojalności to wszyscy byli lojani, a przywódcą był Zaeed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 22:20, cichy10 napisał:

Co do lojalności to wszyscy byli lojani, a przywódcą był Zaeed.

Masz odpowiedź ;)

Spoiler

Dowódcą może być tylko Garrus, Miranda lub Jacob, jak to napisane jest w kilku postach wyżej. Każdy inny członek drużyny niezależnie od lojalności spowoduje śmierć specjalisty z szybu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 21:21, Adidas66 napisał:

Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale chyba można grać na dwa fronty bez skrępowania ;)

Nie mozna, dlatego ze nie mozesz miec dwoch opcji zaproszenia do kajuty. Nie ma achievementa ale flaga romansu przelacza sie na 1 i romanse z innymi postaciami bez ingerencji w save sa niemozliwe.

@mati285
>... flame jaki rozpętali na forach ortodoksyjni fani Quarianki...
Gdyby byli ortodoksyjni to wlasnie nie chceliby widziec jej twarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mordin jako specjalista w tunelu ginie, niestety, za pierwszym razem go tam posłałem, więc wryło się w pamięć ;)



===> Desann235

Nie ma sprawy. Chociaż najlepiej samemu popróbować i zobaczyć, jakie skutki przynoszą poszczególne decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować