Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Gram adeptem i mam takie pytanie: otóż słyszałem o możliwości robienia combosów za pomocą biotyki, lecz jak dotąd żadnego nie udało mi się wykonać. Możecie mi podać link do strony opisującej jak to zrobić albo przynajmniej sami wypisać co i jak? Będę wdzięczny za pomoc. O ile w ogóle te combosy są. Bo dowiedziałem się o tym jeszcze przed premierą ME2 i możliwe że autorzy zrezygnowali z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komobosów jako takich nie ma. Możesz po prostu robić proste kombinacje mocy (technicznych lub biotycznych), rzucając zwyczajnie dwie na jeden cel. Z tym, że muszą to też robić dwie osoby.

nov_pl
Za pierwszym razem trochę ponad 40h. Teraz mam 26 na liczniku i jestem na Illium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 19:06, Desann235 napisał:

Gram adeptem i mam takie pytanie: otóż słyszałem o możliwości robienia combosów za pomocą
biotyki, lecz jak dotąd żadnego nie udało mi się wykonać. Możecie mi podać link do strony
opisującej jak to zrobić albo przynajmniej sami wypisać co i jak? Będę wdzięczny za pomoc.
O ile w ogóle te combosy są. Bo dowiedziałem się o tym jeszcze przed premierą ME2 i możliwe
że autorzy zrezygnowali z tego.


Kombosami jako tako bym tego nie nazwał, ale coś tam jednak jest:

Pull/Singularity + Warp = wybuch mocy = większe obrażenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie wszystkich questów pobocznych, głównych, odwiedzenie wszystkich planet etc etc etc jest w stanie zająć nawet do 70 godzin. Ja osobiście skończyłem grę po 48h zrobiwszy może z 60% tego co zamierzałem. Teraz przechodzę drugi raz, mam zrekrutowanych na razie trzech członów, a zegar już pokazuje 31h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 20:16, 4ny4 napisał:

Zrobienie wszystkich questów pobocznych, głównych, odwiedzenie wszystkich planet etc
etc etc jest w stanie zająć nawet do 70 godzin. Ja osobiście skończyłem grę po 48h zrobiwszy
może z 60% tego co zamierzałem. Teraz przechodzę drugi raz, mam zrekrutowanych na razie
trzech członów, a zegar już pokazuje 31h.

Zadania, zadaniami, ale skanowanie planet to niezła masakra :)


ale i tak lepsze od mako ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podobno po tym jak Zbieracze porywają załogę Normandii trzeba natychmiast udać się do ich bazy inaczej zostaną zabici. Czy oznacza to, że nie mogę wykonać żadnych zadań w tym misji dla Legiona? Poprawcie mnie jeśli się mylę ale myślę, że każdy nielojalny członek ekipy tam zginie. Tak czy inaczej wolałbym żeby wszyscy mieli ukończone misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie na to skanowanie planet.. mnie to jakos nie znudziło, a zeskanowałam wszystkie.

38h zajęło mi przejscie skrupulatnie wszystkiego wraz z DLC (oprócz tego ostatniego Firewalker, którego nie mogę zainstalwoać i szukam pomocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisał Some_kind_of_Devil dopiszę jeszcze takie dwie sztuczki, sprawdzone przeze mnie, nie adeptem, ale dla adepta zupełnie dostępne:

Pull + Heavy Throw wymierzony od dołu = ofiara wylatuje poza mapę nawet jeśli walczysz w zamkniętej przestrzeni
Karabin Viper + AP Ammo + Warp = Scion na Insanity zdjęty w 7 - 10 sekund ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pupu2

Ściągasz dodatek ze strony social bioware, instalujesz, wchodzisz do gry i dostajesz maila od Illusive mana (chyba od niego nie pamiętam) zresztą mail jest o misji Firewalker, więc jeśli maila nie ma to coś się pokręciło ?
Może spróbuj jeszcze raz grę zainstalować albo dodatki jeszcze raz ?
A próbowałaś zrobić misje Firewalker przed przejściem gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Możesz wykonać misję dla Legiona, dopóki nie zrobisz nic innego i nie wylądujesz na żadnej innej planecie. Ta jedna misja to jest jeszcze czas, kiedy Twoja załoga na pewno przeżyje. Jeżeli zaczniesz wykonywać przydziały i latać po sklepach, zginie część załogi lub cała, zależnie od tego jak bardzo się ociągasz. Dlatego właśnie wskazane jest podejście do misji po Reaper IFF, kiedy zrobiłeś już wszystko wcześniej. A i nielojalni członkowie składu mogą przeżyć, odpowiednio przydzieleni, choć szansa jest dość mała.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wcale nie trzeba, po prostu jeśli polecisz od razu, to uratujesz wszystkich. Ja wykonałem jeszcze misją lojalnościową dla Samary i dopiero poleciałem. Skończyło się tak, że uratowałem połowę załogi. Nie wykluczone, że gdybym zwlekał dłużej nie uratowałbym nikogo, nie wiem, rzecz do sprawdzenia. Ale niewątpliwie będzie to miało odbicie w ME3.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2010 o 20:21, Exelius napisał:

ale i tak lepsze od mako ! :P

mako nie było takie złe. Zły był totalny brak urozmaicenia tego co mozna było znaleźć na powierzchni planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2010 o 21:59, Minsc_i_Boo napisał:

mako nie było takie złe. Zły był totalny brak urozmaicenia tego co mozna było znaleźć
na powierzchni planety.


Popieram całkowicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 20:16, 4ny4 napisał:

Zrobienie wszystkich questów pobocznych, głównych, odwiedzenie wszystkich planet etc
etc etc jest w stanie zająć nawet do 70 godzin. Ja osobiście skończyłem grę po 48h zrobiwszy
może z 60% tego co zamierzałem. Teraz przechodzę drugi raz, mam zrekrutowanych na razie
trzech członów, a zegar już pokazuje 31h.


To prędzej w przypadku jedynki niż dwójki - mnie przejście wszystkich questów, przeskanowanie wszystkich planet itd itp zajęło 46 godzin (nie licząc misji z hammerheadem). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 19:06, Desann235 napisał:

Gram adeptem i mam takie pytanie: otóż słyszałem o możliwości robienia combosów za pomocą
biotyki, lecz jak dotąd żadnego nie udało mi się wykonać. Możecie mi podać link do strony
opisującej jak to zrobić albo przynajmniej sami wypisać co i jak? Będę wdzięczny za pomoc.
O ile w ogóle te combosy są. Bo dowiedziałem się o tym jeszcze przed premierą ME2 i możliwe
że autorzy zrezygnowali z tego.


Tutaj masz opisane dwie podstawowe kombinacje adepta:
http://masseffect.wikia.com/wiki/Adept_Guide_(Mass_Effect_2)#Class_Powers

Poza tym jesli nauczyłbyś się też jako dodatkowej mocy Szarży jest też kombinacja Przyciągnięcie + Szarża. Tylko przed tym musisz zdjąć przeciwnikowi osłony i pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:13, SwenG napisał:

Hmm, jak się zdobywa achievment ze spalaniem tarcz czy czymś takim ? Nie udało mi się
nawet tego zacząć ;)

Umiejętność musi zniszczysz tarcze, czy bariere wtedy zalicza punkcik do achievmentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, np: Mordin ma umiejętność spalanie, karzesz mu ją użyć na przeciwnika z pancerzach, ale chodzi o to, by po jej zastosowaniu pancerz zmalał do 0, czyli jeśli gracz na Szaleńcu lepiej najpierw podniszczyć pancerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować