Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2010 o 15:52, Neisha napisał:

Skoro wszystkie Asari wytwarzają komórki jajowe

Zakladajac ze maja taka wlasnie fizjologie, nie ma nigdzie powiedziane ze to przebiega u nich w ten sposob, natomiast powiedziane jest ze w zwiazku z kazda inna rasa tylko asari moze miec dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 17:39, Terrorite napisał:

> Skoro wszystkie Asari wytwarzają komórki jajowe
Zakladajac ze maja taka wlasnie fizjologie, nie ma nigdzie powiedziane ze to przebiega
u nich w ten sposob, natomiast powiedziane jest ze w zwiazku z kazda inna rasa tylko
asari moze miec dzieci.


Założenie, że wszystkie Asari wytwarzają komórki jajowe wynika z tego, że zostały sklasyfikowane jako wyłącznie żeński gatunek (dla przypomnienia, jak wynika z informacji zawartych w grze, ich fizjologia i genom są powszechnie znane), a to jedyny warunek zezwalający na taką klasyfikację.

Podając za Wiki:

Nie istnieje jeden mechanizm genetyczny odpowiadający za rozwój w kierunku samca bądź samicy. Przykłady:
* u ludzi (Homo sapiens) mężczyzna poza 22 parami chromosomów autosomalnych posiada dwa różne chromosomy płciowe X i Y (kobieta X i X)
* dziobaki – samiec ma 5X i 5Y, samica 10X
* ptaki: samiec ZZ, samiczka ZW
* gady: płeć zależy od temperatury, w której rozwijają się jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, możecie mi wymienić wszystkich towarzyszy jakich możemy dołączyć do drużyny? Bo brakuje mi przed ostatniej osoby i nie wiem kto to jest....
A skoro już o towarzyszach to którzy waszym zdaniem są najciekawsi? Nie chodzi mi o umiejętności bojowe ale o klimat i historię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lewej: Zaeed, Legion, Samara/Morinth, Tali, Mordin, Garrus, Miranda, Grunt, Jacob, Thane, Jack.
Kolejność z pamięci mam nadzieję, że się nie pomyliłem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2010 o 21:17, mati285 napisał:

Kolejność z pamięci mam nadzieję, że się nie pomyliłem :-)

Nie pomyliłeś...brakuje mi

Spoiler

Legiona

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:06, Longer napisał:

Mam małe pytanko, możecie mi wymienić wszystkich towarzyszy jakich możemy dołączyć do
drużyny? Bo brakuje mi przed ostatniej osoby i nie wiem kto to jest....
A skoro już o towarzyszach to którzy waszym zdaniem są najciekawsi? Nie chodzi mi o umiejętności
bojowe ale o klimat i historię...


W tej chwili dostępni są:

Spoiler

Garrus,
Tali,
Miranda,
Jacob,
Jack,
Grunt,
Mordin,
Thane,
Samara / Morinth
Legion
Zaeed, --> DLC

6 kwietnia w nowym DLC ma być Kasumi :)



Wg mnie najfajniejsze postaci to: Garrus, Mordin i Legion, a do Tali mam słabość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2010 o 21:22, Phobos_s napisał:

Wg mnie najfajniejsze postaci to: Garrus, Mordin i Legion, a do Tali mam słabość :)

Garrusa bardzo lubiłem w pierwszej części, teraz się zmienił i już mi się nie podoba, do Tali również mam słabość choć romansu z nią nie chciałem...poleciałem na sylikonową Mirandę;p. Legion jeszcze do mnie nie dołączył.
Zawiodły mnie trochę

Spoiler

misje lojalnościowe

, nie były złe choć spodziewałem się więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 18:13, xkarionx napisał:

Na uszkodzony statek zbieraczy dostanę się gdy skompletuje drużynę 11-stu osób?


Nie. Na ten statek dostaniesz się po zwerbowaniu 1 z postaci po Freedoms Progress. Czy po tym jak zwerbujesz Thane''a lub Samarę lub Tali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:18, Longer napisał:

Nie pomyliłeś...brakuje mi

Spoiler

Legiona

:)

Normalka.

Spoiler

Zważywszy na to, że to jedyna postać obok Mirandy i Jacoba, której nie mamy w dossier (no dobra Grunta też nie mamy) to nie bardzo miałem pojęcie gdzie go spotkać i też przyłączyłem go jako ostatniego.

. Co do najciekawszych towarzyszy to zgadzam się z Phobo_sem z tym, że dorzuciłbym jeszcze Thane''a. A Mordin to mój osobisty faworyt :-) W sumie historie wszystkich są bardzo dobrze dopracowane, a loyality missions to IMO małe arcydzieła. Może nawet przebijające główną fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W sumie historie wszystkich są bardzo dobrze dopracowane, a loyality missions to

Dnia 02.04.2010 o 21:33, mati285 napisał:

IMO małe arcydzieła. Może nawet przebijające główną fabułę.

Nie wszystkie, Jacob swoją misję w porównaniu z taką np u Thane''a miał bardzo słabą...Zresztą Thane to moja ulubiona postać. Jeśli idzie o wygląd to również Zaed jest ciekawy choć jego misję jeszcze nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 20:47, Neisha napisał:

Założenie, że wszystkie Asari wytwarzają komórki jajowe wynika z tego, że zostały sklasyfikowane
jako wyłącznie żeński gatunek (dla przypomnienia, jak wynika z informacji zawartych w
grze, ich fizjologia i genom są powszechnie znane), a to jedyny warunek zezwalający na
taką klasyfikację.

Ta, tyle ze asari sa sklasyfikowane jako na dodatek ssaki, co juz zupelnie jest absurdem, a dlaczego jako ssaki? No to popatrz na dekolt Samary ;) Wiec to wszystko jest tak naciagane ze glowa mala. Poza tym w grze nigdzie nie jest powiedziane ze fizjologia jest dobrze znana. To ze zna ja Chakwas nie kwalifikuje jej jako "wszystkich". Moze ma takie hobby albo asari ja fascynuja ale ze jest juz starym pudlem w dodatku z takim zachowaniem ze pierwszy bym jej chetnie walnal z wdowy miedzy oczy to wstydzi sie przyznac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:44, Longer napisał:

Nie wszystkie, Jacob swoją misję w porównaniu z taką np u Thane''a miał bardzo słabą...Zresztą
Thane to moja ulubiona postać. Jeśli idzie o wygląd to również Zaed jest ciekawy choć
jego misję jeszcze nie zrobiłem.


Garrus jest fajny. Pogadaj z nim trochę :) Szczególnie jak opowiada, że zawsze wszystki babki leciały na niego zamiast na Sheparda :) Zmienił się, fakt. Jest taki bardziej zgorzkniały... cyniczy?
A Thane? Jest fajny, ok,ale taki aż "przefilozofowany". Trochę autorzy polecieli z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2010 o 21:51, Phobos_s napisał:

Garrus jest fajny. Pogadaj z nim trochę :) Szczególnie jak opowiada, że zawsze wszystki
babki leciały na niego zamiast na Sheparda :) Zmienił się, fakt. Jest taki bardziej zgorzkniały...
cyniczy?

Zmienił się właśnie i nie potrafię się do niego przekonać, zobaczymy jak to z nim będzie jeszcze;p

Dnia 02.04.2010 o 21:51, Phobos_s napisał:

A Thane? Jest fajny, ok,ale taki aż "przefilozofowany". Trochę autorzy polecieli z nim
:)

No i dlatego mi się podoba, jest ciekawy;p Ja żałuję trochę Zaed''a, autorzy mogli z nim bardziej zaszaleć jeśli idzie o historię, łowca głów i w ogóle...szkoda . A jeśli o nim mowa to też macie wszystkie dialogi z nim po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:55, Longer napisał:

A jeśli
o nim mowa to też macie wszystkie dialogi z nim po angielsku?


U mnie to on po ang spika ale napisy są po polsku.
Jeśli Ty masz napisy po pol a u Zaeeda masz po ang to znaczy, że nie zmieniłeś plików DLC_2_INT.tlk i DLC_2_POL.tlk w katalogu z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:51, Phobos_s napisał:

Garrus jest fajny. Pogadaj z nim trochę :)

"Can it wait for a bit? I''m just in a middle of some calibrations" To głównie zapamiętałem z rozmów z Garrusem w ME2. A poważnie to mi się bardzo przemiana Garrusa podoba, teraz bardziej pasuje do mojej komandor renegat :-) Zgorzkniały, cyniczny? Może i tak,

Spoiler

ale ostatnie dwa lata spędził walcząc z najgorszym galaktycznym ścierwem na Omedze, stracił cały zespół, a do tego został zdradzony przez bliską mu osobę.

Chyba trudno mu się dziwić. Szkoda tylko, że walce jest nadal słaby, gdybym miał policzyć ile razy padł mi lącznie podczas pierwszej i drugiej części chyba przekroczyłbym setkę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2010 o 22:00, Phobos_s napisał:

U mnie to on po ang spika ale napisy są po polsku.
Jeśli Ty masz napisy po pol a u Zaeeda masz po ang to znaczy, że nie zmieniłeś plików
DLC_2_INT.tlk i DLC_2_POL.tlk w katalogu z DLC.


A widzisz, dzięki za przypomnienie. Oczywiście dubbingu nie używam bo psuje cały klimat gry. Dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 22:00, mati285 napisał:

"Can it wait for a bit? I''m just in a middle of some calibrations" To głównie zapamiętałem
z rozmów z Garrusem w ME2.


Fakt, ale nie bardziej gadatliwi są Miranda, Tali, Grunt, Jacob...
Mam czasem wrażenie, że porządne dialogi zrobione zostały tylko dla połowy załogi.

Dnia 02.04.2010 o 22:00, mati285 napisał:

A poważnie to mi się bardzo przemiana Garrusa podoba, teraz
bardziej pasuje do mojej komandor renegat :-) Zgorzkniały, cyniczny? Może i tak,

Spoiler

ale
ostatnie dwa lata spędził walcząc z najgorszym galaktycznym ścierwem na Omedze, stracił
cały zespół, a do tego został zdradzony przez bliską mu osobę.

Chyba trudno mu się
dziwić.


Racja racja. Ja też go wolę takiego po przejściach, doświadczonego starego wyjadacza niż nieopierzonego a porywczego młodzika z ME1 :)

Dnia 02.04.2010 o 22:00, mati285 napisał:

Szkoda tylko, że walce jest nadal słaby, gdybym miał policzyć ile razy padł mi
lącznie podczas pierwszej i drugiej części chyba przekroczyłbym setkę ;D


Eee tam. Mnie jak ostatnio grałem to przez całą grę padł może ze 2-3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:22, Phobos_s napisał:

> Mam małe pytanko, możecie mi wymienić wszystkich towarzyszy jakich możemy dołączyć
do
> drużyny? Bo brakuje mi przed ostatniej osoby i nie wiem kto to jest....
> A skoro już o towarzyszach to którzy waszym zdaniem są najciekawsi? Nie chodzi mi
o umiejętności
> bojowe ale o klimat i historię...

W tej chwili dostępni są:

Spoiler

Garrus,
Tali,
Miranda,
Jacob,
Jack,
Grunt,
Mordin,
Thane,
Samara / Morinth
Legion
Zaeed, --> DLC

6 kwietnia w nowym DLC ma być Kasumi :)



Wg mnie najfajniejsze postaci to: Garrus, Mordin i Legion, a do Tali mam słabość :)

Do Tali też mam słabość, ale Miranda ją przebiła. Z resztą przez ME2 zacząłem oglądać Chuck ;P
Co do najfajniejszej postaci to ja jestem zachwycony Mordinem, Thane i ogólnie Drellami jako rasą. Ta ich pamięć absolutna. Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ME2. I cóż- zaczynając byłem bardzo sceptycznie nastawiony do nowego modelu rozgrywki, jednak szybko okazało się że jest on po rostu przyjemniejszy i brdziej efektowny. W zasadzie otetchnąłem z ulgą że już nie muszę zbierać ton śmieci i wyłuskiwać z niego dobrego sprzętu, ani uzbrajac mojej drużyny... no może żal trochę pancerzy- mało ich bardzo.
Fabularnie- nie zawiodłem się - świetne wątki poboczne i fajny watek główny. Zastrzeżenia mam natomiast do braku jakichkolwiek interakcji między członkami naszego teamu. Kiedyś to był bardzo mocny punkt gier które robił Bioware,jednak z gry na grę jest coraz gorzej z tym elementem( w zasdzie w ME1 temat był juz potraktowany po macoszemu)

Mimo tego ze nowy model rozgrywki bardzo mi się podobał(grałem żołnierzem) odniosłem wrażenie że jestem takim "One Man Army", który nie potrzebuje nikogo do wsparcia. W ME1 grając żołnierzem było dość ważne zeby w teamie mieć biotyka i technika, skolei w ME2 już nie koniecznie- w zasadzie w każdej sytuacji byłem gotów poradzic sobie sam.
Grając na poziomie "Wteran" gra jest piekelnie...łatwa. Ginąłem z reguły przez nieuwagę z opcji taktycznych korzystałem sporadycznie.

Generalnie grą jestem oczarowany, i jak tylko ukaże się pare nowych dlc przejdę grę ponownie- tym razem "złym" Shepardem.

BTW: Czy ktoś orientuje się czy zaczynając nową postacią na xpudle, poprzednia postac zostanie zachowana? Tak w razie checi exportu postaci do ME3.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować