Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Wie ktoś co zrobić, żeby przechodzić ME2 drugi raz, zatrzymując swoje surowce, technologie i postać? Wiem że po przejściu gry była taka opcja, ale ja chyba wybrałem że chcę chwilowo pozostać na Normandii i rozejrzeć się jeszcze (po zabiciu ostatniego bossa). Teraz chciałbym grać dalej i nie wiem czy mogę to jeszcze jakoś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:42, FGrey napisał:

Wie ktoś co zrobić, żeby przechodzić ME2 drugi raz, zatrzymując swoje surowce, technologie
i postać? Wiem że po przejściu gry była taka opcja, ale ja chyba wybrałem że chcę chwilowo
pozostać na Normandii i rozejrzeć się jeszcze (po zabiciu ostatniego bossa). Teraz chciałbym
grać dalej i nie wiem czy mogę to jeszcze jakoś zrobić.

Normalnie rozpoczynasz nowa gre i masz opcje importu postaci z poprzedniego save, z tym ze mocno watpie zebys zatrzymal surowce i technologie. Gra nie oferuje takiej opcji. Przenosisz tylko postac, tyle ze zostaje bron znaleziona na statku zniwiarzy (mozna ja wybrac tylko grajac postacia po raz pierwszy) i mozesz wybrac jedna dodatkowa umiejetnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ważne pytanie właśnie zwerbowałem wszystkich kolesi oprócz Legiona i teraz wykonuje misje lojalnościowe. Czy trzeba kupować umocnienia do statku Normandia 2.0? I po co one wogóle są? Bardzo proszę żeby mi ktoś wytłumaczył o co z nimi chodzi i jak wpływają na rozgrywkę.

(chodzi mi tylko o umocnienia do statku te pancerze bariery itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wykupisz kilka ważniejszych z tych ulepszeń ( sam zdecyduj które, nie będę spoilerował ) to w ostatniej misji w grze masz zwiększoną szansę na uratowanie wszystkich swoich towarzyszy . Nie jest to jednak konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 17:04, xkarionx napisał:

Mam bardzo ważne pytanie właśnie zwerbowałem wszystkich kolesi oprócz Legiona i teraz
wykonuje misje lojalnościowe. Czy trzeba kupować umocnienia do statku Normandia 2.0?
I po co one wogóle są? Bardzo proszę żeby mi ktoś wytłumaczył o co z nimi chodzi i jak
wpływają na rozgrywkę.

(chodzi mi tylko o umocnienia do statku te pancerze bariery itp)

Spoiler


Będą one miały znaczenie podczas ataku na siedzibę Zbieraczy. Jeśli nie ulepszysz statku dozna on poważnych uszkodzeń od ostrzału krążownika wroga i stracisz kilku członków załogi przed wylądowaniem na stacji. Jeśli nie ulepszysz tarcz to zginie Tali, a jak nie masz opracowanego pancerza to stracisz chyba Grunta, nie wiem kto ucierpi od nieulepszonych dział ale ktoś na pewno. Tak więc radze wykupi te ulepszenia jeśli chcesz ocalić ekipę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 17:09, Zabujca_Smokuf napisał:

Kiedy wykupisz kilka ważniejszych z tych ulepszeń ( sam zdecyduj które, nie będę spoilerował
) to w ostatniej misji w grze masz zwiększoną szansę na uratowanie wszystkich swoich
towarzyszy . Nie jest to jednak konieczne.


Aha.
Ale może lepiej spoilerów mi jakie bo one strasznie duzo kosztuje a skanowanie planet jest dość bardzo uciążliwe. Prosze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 17:12, GodOfLiar napisał:

> Mam bardzo ważne pytanie właśnie zwerbowałem wszystkich kolesi oprócz Legiona i
teraz
> wykonuje misje lojalnościowe. Czy trzeba kupować umocnienia do statku Normandia
2.0?
> I po co one wogóle są? Bardzo proszę żeby mi ktoś wytłumaczył o co z nimi chodzi
i jak
> wpływają na rozgrywkę.
>
> (chodzi mi tylko o umocnienia do statku te pancerze bariery itp)

Spoiler


Będą one miały znaczenie podczas ataku na siedzibę Zbieraczy. Jeśli nie ulepszysz statku
dozna on poważnych uszkodzeń od ostrzału krążownika wroga i stracisz kilku członków załogi
przed wylądowaniem na stacji. Jeśli nie ulepszysz tarcz to zginie Tali, a jak nie masz
opracowanego pancerza to stracisz chyba Grunta, nie wiem kto ucierpi od nieulepszonych
dział ale ktoś na pewno. Tak więc radze wykupi te ulepszenia jeśli chcesz ocalić ekipę.




Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 19:17, nov_pl napisał:

Mi za pierwszym razem zajęło jakieś 48h ^^


Heh , mi za pierwszym razem nie spiesząc się robiąc sporo questów pobocznych i wszystkie lojalnościowe zajęło 22h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 20:05, Jedimax napisał:

> Mi za pierwszym razem zajęło jakieś 48h ^^

Heh , mi za pierwszym razem nie spiesząc się robiąc sporo questów pobocznych i wszystkie
lojalnościowe zajęło 22h...

Też wpływa na długość gry ma poziom trudności (walki są dłuższe), więc poziom typu soldier czy coś tam jeszcze mniejszego skraca nam zabawę z gry trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tracisz Tali (tarcze), Jack (pancerz) i Thane''a (działko).


Swoją drogę na launch trailerze widziałem jak Thane odbiega od uszkodzonego generatora piezo. Da się to jakoś osiągnąć w grze czy to był tylko trik? (Thane lepiej wyglądał jak biegł uciekając przed tymi wybuchami)

I Wesołego Jajka a także mokrego poniedziałku wszystkim życzę.

PS. MI pierwsze podejście zajęło 38h, zaś drugie - ze słuchaniem wszystkiego bez wciskania spacji - 56h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Słyszalem że gdy drugi raz przechodzi się grę to można dodac dodatkowa umiejetność swojemu Shepardowi. A punkty do tej umiejętności dostaje się czy trzeba na tą umiejetność wydać z tych 50 punktów które się ma jak się zdobędzie 30 lvl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 20:11, Leos8 napisał:

Spoiler

Tracisz Tali (tarcze), Jack (pancerz) i Thane''a (działko).


Swoją drogę na launch trailerze widziałem jak Thane odbiega od uszkodzonego generatora
piezo. Da się to jakoś osiągnąć w grze czy to był tylko trik? (Thane lepiej wyglądał
jak biegł uciekając przed tymi wybuchami)

I Wesołego Jajka a także mokrego poniedziałku wszystkim życzę.

PS. MI pierwsze podejście zajęło 38h, zaś drugie - ze słuchaniem wszystkiego bez wciskania
spacji - 56h.


Spoiler

Thane uciekający od wybuchu to wtedy gdy bierzesz Tali i Legiona żeby odeprzeć atak Oculusa.
Co do śmierci Thane albo Garrus giną od nieulepszenia działek chyba w zależności kogo weźmiemy na Oculusa, jak nikogo to gra sama wybierze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 21:12, xkarionx napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko. Słyszalem że gdy drugi raz przechodzi się grę to można dodac
dodatkowa umiejetność swojemu Shepardowi. A punkty do tej umiejętności dostaje się czy
trzeba na tą umiejetność wydać z tych 50 punktów które się ma jak się zdobędzie 30 lvl?

To jest już możliwe po wykonaniu jakiejś loyalty mission np. zaeeda, odblokowuje nam ogniste granaty czy jakoś tak.
I wtedy możemy dać to naszemu shepardowi, do każdej zmiany dostajemy 1 punkcik na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jest zachwycony tą grą. Prawdziwy z niego koneser, musi to zatem być coś naprawdę ciekawego. Na moim komputerze jednak nie ma żadnych szans na płynną rozgrywkę, możliwe, że nawet na samo otwarcie aplikacji. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2010 o 21:37, Exelius napisał:

I wtedy możemy dać to naszemu shepardowi, do każdej zmiany dostajemy 1 punkcik na s

To znaczy że jeśli zdobedę lojalność 10 osób to będę miał dodatkowo 10 punktów czy tylko 1 na start nowej umiejetności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:36, xkarionx napisał:


> I wtedy możemy dać to naszemu shepardowi, do każdej zmiany dostajemy 1 punkcik na
s
To znaczy że jeśli zdobedę lojalność 10 osób to będę miał dodatkowo 10 punktów czy tylko
1 na start nowej umiejetności?

Będziesz mógł wybrać jedną umiejętność, do której dostaniesz 1 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łokiej, drugie podejście - na Insanity - zaliczone. Było znacznie łatwiej niż na Veteranie za pierwszym razem, pewnie przez ogranie się wcześniej. Udało mi się tym razem zdobyć absolutnie wszystkie ulepszenia i ocalić absolutnie wszystkich, mimo że Tali nie była lojalna przez awanturę z Legionem, a musiałem stanąć po jego stronie przez głupi błąd gry, który nie zwraca wszystkich punktów moralności po zresetowaniu punktów. Gra Sentinelem przyjemniejsza niż Vanguardem, zauważyłem sporo nowych i irytujących jak cholera błędów, ale mimo to jakoś patrzę przychylniejszym okiem na grę.

Myślałem, że nie skanując planet oszczędzę mnóstwo czasu (pierwsze podejście z przeskanowaniem wszystkiego zajęło mi 58h, teraz liczyłem na pół tego czasu), a tu lipa - 48h, tylko 10h mniej.

Dochodzę do wniosku, że Grunt to najlepszy wymiatacz w całej galaktyce normalnie. Nie ma na niego mocnych! Ogromne zdrowie, regeneracja, ogromny pancerz, Claymore... no nie wyobrażałem sobie misji bez niego! Kozak nad kozaki. Padł mi tylko raz przytłoczony bez chmarę Husków. Wymiatacz i do tego teksty w walce ustępują Garrusowi i Mordinowi wyłącznie. Mogłem spokojnie schować się za murkiem przed Harbringerami i czasem machnąć Warpem, a on sam szedł z tarana i ich załatwiał ;]

Mam dwa pytania do pozostałych speców:
1. Czy NG+ na Insanity jest faktycznie trudniejsze niż zwykłe Insanity? Bo jeżeli tylko przeciwnicy są doskalowani do poziomu Shepa, to jaka tu trudność, jeżeli Shep też od razu jest całkiem pakerny?
2. Chcę zrobić szybki speedrun na najniższym poziomie by zobaczyć kilka ciekawych scen. Chcę też jednak mieć Geth Pulse Rifle, bo karabiny szturmowe to jedyna rzecz, którą się jeszcze nie bawiłem. I pytam się - czy mogę całą grę przelecieć na Casual, przed misją na Haestromie przełączyć na Hardcore i po misji znów Casual i będę miał swój karabinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 23:43, Siriondel napisał:

1. Czy NG+ na Insanity jest faktycznie trudniejsze niż zwykłe Insanity? Bo jeżeli tylko
przeciwnicy są doskalowani do poziomu Shepa, to jaka tu trudność, jeżeli Shep też od
razu jest całkiem pakerny?

NG czyli gra bez importu save z 1 ma poziom Insanity6, przy imporcie Insanity5. Roznica polega na tym ze w pierwszym wypadku nie masz absolutnie zadnego bonusa wiec to jest to teoretyczne utrudnienie.

Dnia 04.04.2010 o 23:43, Siriondel napisał:

Chcę też jednak mieć Geth Pulse Rifle, bo karabiny szturmowe to jedyna rzecz, którą się
jeszcze nie bawiłem. I pytam się - czy mogę całą grę przelecieć na Casual, przed misją
na Haestromie przełączyć na Hardcore i po misji znów Casual i będę miał swój karabinek?

Mozesz. Warunkiem jest zrobienie calej tej misji minimum na Veteran. Najlepiej zrobic zmiane poziomu trudnosci na statku i dla pewnosci save i restart gry albo nawet po zmianie machnac jakas popierdolkowata misje poboczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 00:00, Terrorite napisał:

NG czyli gra bez importu save z 1 ma poziom Insanity6, przy imporcie Insanity5. Roznica
polega na tym ze w pierwszym wypadku nie masz absolutnie zadnego bonusa wiec to jest
to teoretyczne utrudnienie.

Nie nie, mi chodzi o NG+, czyli przejście gry jeszcze na Insanity tą samą postacią - importowaną z ME2 (wiesz, 30 poziom, skille i takie tam od samego początku). Czy taka gra jest trudniejsza niż w innych przypadkach? Niż w normalnych, wspomnianych przez Ciebie trybach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować