Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2010 o 19:00, Net_com napisał:

Glupie pytanie , ale gdzie na statku jest Jack , pisze , że w ładowni , ale za cholera
nie mogę jej tam znaleźć ...

Wychodzisz z windy, idziesz na prawo, przechodzisz przez drzwi.
Potem masz przestrzeń między kolejnymi drzwiami i skręcasz w prawo.
Schodami w dół i po lewej jest Jack.
Dało się zrozumieć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:06, olamis napisał:

> Glupie pytanie , ale gdzie na statku jest Jack , pisze , że w ładowni , ale za cholera

> nie mogę jej tam znaleźć ...
Wychodzisz z windy, idziesz na prawo, przechodzisz przez drzwi.
Potem masz przestrzeń między kolejnymi drzwiami i skręcasz w prawo.
Schodami w dół i po lewej jest Jack.
Dało się zrozumieć? :)

Tak ;)

I jeszcze jedno , jak w tej grze włączyć AA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:18, Net_com napisał:

I jeszcze jedno , jak w tej grze włączyć AA ?

Nie da się bo FSAA jest jakby wbudowane w silnik gry. Dzięki temu możesz w grze zauważyć efekty ogniskowej takie jak we własnej soczewce w oku. Obraz na zbyt dalekich lub zbyt bliskich obiektach jest nieostry i ostry tam gdzie ma się skupiać Twoja uwaga. AA by w takim wypadku tylko przeszkadzał bo powoduje na wszystkich krawędziach ten sam stopień "rozmazania". A gra oczekuje zmiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 20:41, Olamagato napisał:

> I jeszcze jedno , jak w tej grze włączyć AA ?
Nie da się bo FSAA jest jakby wbudowane w silnik gry. Dzięki temu możesz w grze zauważyć
efekty ogniskowej takie jak we własnej soczewce w oku. Obraz na zbyt dalekich lub zbyt
bliskich obiektach jest nieostry i ostry tam gdzie ma się skupiać Twoja uwaga. AA by
w takim wypadku tylko przeszkadzał bo powoduje na wszystkich krawędziach ten sam stopień
"rozmazania". A gra oczekuje zmiennego.

W jakiejś recenzji czytałem , że da się wlączyc AA , jeżeli nie to trudno. Będę musiał przemęczyć te nieostrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 10:31, zerohunter napisał:

Ponoć mogę wybrać Morinth przy misji dla samarze, jakie są różnice, i jakie to daje pkt?


Dostajesz punkty Renegata zamiast Idealisty przy samym wyborze.
Mornith sama w sobie nie wypływa zupełnie na resztę fabuły ma tylko inne umiejętności niż Samara. I to też tylko dwie bo obie mają Rzut i Przyciągnięcie (jeśli dobrze pamiętam polskie nazwy).

Tutaj możesz sobie poczytać:
http://masseffect.wikia.com/wiki/Samara
http://masseffect.wikia.com/wiki/Morinth

Dodatkowo możesz też z Mornith nawiązać ''zabójczy'' romans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wybierając Samarę dobre pkt, a Morinth złe?

Dnia 20.07.2010 o 10:40, Phobos_s napisał:

Dodatkowo możesz też z Mornith nawiązać ''zabójczy'' romans :)


I ginę?

I lepiej poprzeć Mirandę czy Jack?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 11:43, zerohunter napisał:

Znaczy wybierając Samarę dobre pkt, a Morinth złe?


Tak :)

Dnia 20.07.2010 o 11:43, zerohunter napisał:

I ginę?


Tak :)

Dnia 20.07.2010 o 11:43, zerohunter napisał:

I lepiej poprzeć Mirandę czy Jack?


Spoiler

Jeśli masz wystarczająco punktów renegata lub idealisty (albo złych lub dobrych :P ) możesz nie poprzeć żadnej z nich i wtedy obie pozostaną lojalne. Jeśli poprzesz jedną z nich drug a straci lojalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A będę mógł odzyskać lojalność?

Mam 3,5 paska, to jest chyba od 4, a jak nie będę mógł, to się cofnę przed misję i jej nie zrobię nie mając 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 13:28, zerohunter napisał:

A będę mógł odzyskać lojalność?


Lojalność Jack można odzyskać w późniejszych rozmowach ale wymagany jest do tego bardzo wysoki poziom Idealisty albo Renegata.
Co do Mirandy nie jestem pewien czy można odzyskać jej lojalność ale podejrzewam, że jest podobnie jak z Jack.

Pamiętaj, że nawet jeśli odzyskasz lojalność jednej z nich nie będziesz mógł nawiązać z nią romansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 13:28, zerohunter napisał:

A będę mógł odzyskać lojalność?


Tak. Ale trzeba mieć kosmiczną ilość pkt renegata/idealisty. Chyba maksa, bo miałem 4,5 kreski pod koniec gry i nadal nie mogłem "ułagodzić" Mirandy. A skoro nie, to bez łachy - uśmierciłem ją w misji samobójczej i po problemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 15:34, Feallan napisał:

> A będę mógł odzyskać lojalność?

Tak. Ale trzeba mieć kosmiczną ilość pkt renegata/idealisty. Chyba maksa, bo miałem 4,5
kreski pod koniec gry i nadal nie mogłem "ułagodzić" Mirandy. A skoro nie, to bez łachy
- uśmierciłem ją w misji samobójczej i po problemie. :)



Można "oszukać" i zmniejszyć na czas dialogu poziom trudności jak ktoś chce koniecznie mieć idealny save pod ME3 z wszystkimi członkami drużyny żywymi. Mniejszy poziom trudności ułatwia dialogi z użyciem opcji idealisty/renegata [przynajmniej mi zadziałało przy Jacobie grając renegatem jak robiłem sobie save pod ME3 własnie i nieco zwaliłem jego zaufanie]


P.S. do Phobos_s

Z tego co się orientuję można odzyskać lojalność każdego członka oddziału, wszystko rozbija się o poziom renegata/idealisty i ustawiony poziom trudności [tu nie jestem 100% pewien jak to działa, czy niższy poziom zmniejsza wymagany poziom idealisty/renegata czy też zmniejsza samą szansę niepowodzenia akcji, ja przynajmniej robiąc trik z Jacobem przy ustawieniu najniższego poziomu dawałem radę odzyskać jego zaufanie, a na trudnym nie było mowy żeby się cokolwiek udało]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość punktów potrzebna do odzyskania lojalności, jeżeli się ją straciło jest faktycznie bardzo wysoka, dlatego lepiej zadbać by już podczas kłótni mieć wymaganą ilość, gdzie próg jest niższy, ale ogólnie i tak zależy od postępu w grze (stosunek ilości możliwych punktów do zdobycia do punktów faktycznie posiadanych) . Czyli - o ile misje Mirandy i Jack można zrobić stosunkowo wcześnie, próg na odzyskanie zaufania nie musi być jeszcze maksymalny, o tyle akcje z Tali i Legionem robi się na tyle późno, że próg renegata zawsze jest maksymalny, bo dla idealisty jest nieco niższy (odwrotnie niż u Mirandy i Jack, gdzie próg renegata jest nieco niższy i łatwiej w ten sposób odzyskać lojalność).
Nie ma lekko. Ja zawsze całą pasywną umiejętność wykupywałem na samym początku, by mieć spokój, potem w grze wystarczy działać zdecydowanie i nie podejmować neutralnych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 16:04, Pietro87 napisał:

Można "oszukać" i zmniejszyć na czas dialogu poziom trudności jak ktoś chce koniecznie
mieć idealny save pod ME3 z wszystkimi członkami drużyny żywymi.


A patrz, nie wiedziałem. No nic. Miranda i Zaeed martwi. +50% to epickości. Z Mirandy i tak wredna pinda była.

Spoiler

Ja jej siostrę ratuję, a ona przestaje mi ufać z powodu jednego małego ochrzanu (zasłużonego).

PHI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 20:01, Net_com napisał:

Gdzie w grze można sprawdzić poziom lojalności członków drużyny ?


Status wyboru drużyny przed misją, lub zwyczajnie status oddziału w terminalu osobistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziomu lojalności jako takiego nie ma (tak jak np. w Dragon Age) towarzysz jest po prostu albo lojalny albo nielojalny, jeżeli o to chodzi to tak jak napisał Pietro87 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ME2, próbuje zmienić wersje językową, ale za cholere nie mogę zmienić napisów z polskich na angielskie. Zmiana pliku BioGAME_POL na INT nic nie daje. Czy dysponuje ktoś angielskim plikiem z napisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 21:55, Konrad512 napisał:

Właśnie kupiłem ME2, próbuje zmienić wersje językową, ale za cholere nie mogę zmienić
napisów z polskich na angielskie. Zmiana pliku BioGAME_POL na INT nic nie daje. Czy dysponuje
ktoś angielskim plikiem z napisami?


Tak wygląda plik sku.ini, w którym jest wszystko angielskie:

[SKU]
SKU=
VOLanguage=INT
TextLanguage=POL

Nie pytaj, czemu tak. Ja tak zrobiłem i wyszło mi wszystko ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować