Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 22:23, lukasir napisał:

Cześć,ostatnio przeszedłem Mass Effect 2.Grałem cały czas jako dobry,idealistę miałem
prawie na maxa lub całkowicie na maxa,uratowałem radę nawet,i teraz mam pytanie...Czy
nawet jeżeli grałem jako dobry to będę miał te blizny na twarzy? Zauważyłem że oczy mam
błękitne ale mam blizny xD Nie wiem czy to jakiś błąd czy to tak ma być.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.


Im więcej masz punktów renegata, tym większe masz blizny. Jak nie chcesz ich mieć, to zainwestuj w usprawnienie stacji medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 22:29, NeroNarmeril napisał:

> Cześć,ostatnio przeszedłem Mass Effect 2.Grałem cały czas jako dobry,idealistę miałem

> prawie na maxa lub całkowicie na maxa,uratowałem radę nawet,i teraz mam pytanie...Czy

> nawet jeżeli grałem jako dobry to będę miał te blizny na twarzy? Zauważyłem że oczy
mam
> błękitne ale mam blizny xD Nie wiem czy to jakiś błąd czy to tak ma być.Proszę o
odpowiedź.Pozdrawiam.

Im więcej masz punktów renegata, tym większe masz blizny. Jak nie chcesz ich mieć, to
zainwestuj w usprawnienie stacji medycznej.

Właśnie renegata miałem mało ,chyba niecałe 2 poziomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z DLC "Kryjówka Handlarza Cieni". Chciałbym zapytać czy jest sens go kupować? Z tego co wiem to wnosi zadanie dla Liary, ale czy coś jeszcze? Możecie spoilerować, nie ma sprawy ;) Chciałbym tylko wiedzieć czy dodaje jakiś dodatkowy wątek, który dokończy romans z Liarą z ME lub jakieś inne nowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 22:59, Sithis napisał:

Mam pytanie związane z DLC "Kryjówka Handlarza Cieni". Chciałbym zapytać czy jest sens
go kupować? Z tego co wiem to wnosi zadanie dla Liary, ale czy coś jeszcze? Możecie spoilerować,
nie ma sprawy ;) Chciałbym tylko wiedzieć czy dodaje jakiś dodatkowy wątek, który dokończy
romans z Liarą z ME lub jakieś inne nowości?


Przydatne, jeśli w ME1 miałeś romans z Liarą (jest kontynuacja). No i misja jest ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 22:59, Sithis napisał:

Mam pytanie związane z DLC "Kryjówka Handlarza Cieni". Chciałbym zapytać czy jest sens
go kupować? Z tego co wiem to wnosi zadanie dla Liary, ale czy coś jeszcze? Możecie spoilerować,
nie ma sprawy ;) Chciałbym tylko wiedzieć czy dodaje jakiś dodatkowy wątek, który dokończy
romans z Liarą z ME lub jakieś inne nowości?

-kontynuuje romans z Liarą
-po ukończeniu daje dostęp do kryjówki Handlarza Cienii
-dossier członków zespołu i większości postaci napotykanych w grze
No i sama misja dla Liary jest bardzo miodna, ja nie żałuję zakupu tym bardziej, że w sieci jest instalator do polskiej wersji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dziwnie, ale przygodę z ME zacząłem od ostatniej części. Tak mi się spodobała, że przeszedłem 1 i teraz jestem pod koniec 2. Mam ostatnią misję, domyślam się, że duża część mojej drużyny, że tak to nazwę - będzie musiała zostać u Zbieraczy.
Skoro Mordin był związany z głównym wątkiem w 3ciej części, to pomyślałem, że on zginąć nie może i go dam jako ''specjalistę''. Niestety - padł. Jest ktoś, kto nie zginie jak go się pośle na misję? Albo czy są bohaterowie, którzy i tak nie dożyją końca Mass Effect 2, jak Jack (swoją drogą ją dało się uratować jakoś? lubiłem ją). Przeszedłem już 3kę z Mordinem, ale szkoda mi go poświęcać, a z drugiej strony nie widziałem w 3ce takich postaci jak Egzekutorka albo Grunt i jestem ciekawy misji z nimi, o ile jakieś by mnie czekały. Tak samo Garrusa bym wolał nie poświęcać, a z Mirandą fajny wątek był, więc też wolałbym, żeby została, ale tak myśląc w ten sposób wyjdzie, że najchętniej nikogo z załogi bym nie poświęcał.
Jakie ''rozwiązanie'' polecacie? Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link z przypiętego posta...
http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2010/06/04/how-to-save-or-kill-your-party-in-mass-effect-2.aspx

W skrócie:

Spoiler

Wykup wszystkie ulepszenia Normandii.
Zrób wszystkie misje lojalnościowe przed misją po moduł identyfikacyjny Żniwiarza.
Do szybu wentylacyjnego: Legion, Tali, Kasumi.
Dowódca drugiego oddziału: Miranda, Jacob, Garrus.
Biotyk: Samara/Morinth, Jack.
Do eskorty załogi i do finałowej bitwy weź najkruchszych i najwątlejszych, przykładowo: Kasumi do eskorty, do finalnej bitwy Mordin i Tali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jest ktoś, kto nie zginie jak go się pośle na misję?

Trzeba rozsądnie dobierać specjalistów i mieć wszystkich lojalnych, wtedy wszyscy przeżyją.

>Albo czy są bohaterowie, którzy i tak nie dożyją końca Mass Effect 2, jak Jack (swoją drogą ją dało się uratować jakoś? lubiłem ją).

Każdego da się uratować. Jack ci pewno padła, bo nie kupiłeś pancerza dla Normandii.


>Przeszedłem już 3kę z Mordinem, ale szkoda mi go poświęcać, a z drugiej strony nie widziałem w 3ce takich postaci jak Egzekutorka albo Grunt i jestem ciekawy misji z nimi, o ile jakieś by mnie czekały.

Misje wyglądają identycznie, tylko zamiast jednego kroganina jest Grunt i Samara się pojawia w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie przypuszczałem nawet, że znajdę tam rozwiązanie.
Chwała, że mam save sprzed wyruszenia do Zbieraczy, poszperam jeszcze i usprawnię Normandię. A stosunek z jedną z załogi ma jakiś ciekawy efekt w przyszłości? Bo chyba wybiorę Tali. No i, z innej beczki, grając kobietą można poderwać Grunta albo Garrusa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 00:09, griefDIVISION napisał:

A stosunek z jedną z załogi ma jakiś ciekawy efekt w przyszłości? Bo chyba wybiorę Tali.

Każdy romans daje dodatkowe scenki z postacią z którą romansujesz.

Dnia 24.04.2012 o 00:09, griefDIVISION napisał:

No i, z innej beczki, grając kobietą można poderwać Grunta albo Garrusa? :D

Grając facetem możesz romansować z Tali, Mirandą i Jack. Grając kobietą możesz romansować z Garrusem, Jacobem i Thane''em oraz możesz zostać spławiony przez Mordina (nie ma z nim romansu, po prostu jeśli często z nim rozmawiasz to w pewnym momencie zapyta się czy go nie podrywasz i powie że nie jest zainteresowany). Grając każdą płcią możesz romansować z Kelly (pod warunkiem że nie romansujesz z nikim innym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 18:41, lukasir napisał:

Jak mogę zdobyć tego Zeed''a? Który jest do odblokowania przez ten kod.Wpisywałem coś
i nic.Proszę mi dokładnie napisać o co chodzi.


Skoro wklepałeś ten kod to utworzyłeś konto Bioware. Wejdź na :

http://social.bioware.com/user_home.php

Zaloguj się, teraz wejdź w profil -> "zarejestrowane promocje gry" i sobie go zassaj i zainstaluj.

Tutaj przykład z mojego konta :

20120424185031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 18:50, KrzysztofT napisał:

> Jak mogę zdobyć tego Zeed''a? Który jest do odblokowania przez ten kod.Wpisywałem
coś
> i nic.Proszę mi dokładnie napisać o co chodzi.

Skoro wklepałeś ten kod to utworzyłeś konto Bioware. Wejdź na :

http://social.bioware.com/user_home.php

Zaloguj się, teraz wejdź w profil -> "zarejestrowane promocje gry" i sobie go zassaj
i zainstaluj.

Tutaj przykład z mojego konta :


Może to przez to,że nie zawsze chce mi się łączyć automatycznie się cerberusa,akurat wtedy gdy byłem w Omedze nie włączyłem jej bo nie chciało mi się.Nie wiem czemu ale tylko czasami łączy mi się automatycznie :/ Ta to pisze że nie ma dostępu do internetu,czy coś takiego...Muszę zazwyczaj sam się połączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając na jakiejś stronie informacje o ME3 znalazłem taki fragment: "Shepard zostaje przesłuchany w związku ze zdarzeniami, które miały miejsce w ostatnim DLC do drugiej części serii: Arrival. ". Ten DLC także jest niekompatybilny z polską wersją i chciałbym zapytać czy naprawdę wnosi on do gry coś istotnego skoro wydarzenia w nim odciskają swoje piętno na trzeciej części?

I czy romans z Liarą różni się w 3 części, jeżeli kupię DLC "Liar of Shadow Broker" od tego bez tego DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 09:05, Sithis napisał:

Ten DLC także jest niekompatybilny z polską wersją


Po pierwsze. Możesz spokojnie zagrać w Arrival nawet jeśli masz wersję polską ME2. W przypiętym poście masz wszytko napisane jak to DLC zainstalować. A jeśli nie przeszkadza Ci granie po angielsku to w ogóle nie ma najmniejszego z tym problemu.

Dnia 28.04.2012 o 09:05, Sithis napisał:

chciałbym zapytać czy naprawdę wnosi on do gry coś istotnego skoro wydarzenia w nim odciskają swoje
piętno na trzeciej części?


Wydarzenia z Arrival wyjaśniają początek ME3. Bez tego DLC nie wiadomo w sumie by było czemu Shepard jest tu gdzie jest i czemu Anderson prowadzi go na przesłuchanie.
Granie samo w sobie w tę przygodę, niezbędne nie jest jeśli wystarczy Ci przeczytanie streszczenia tego co się tam dzieje. Ale zawsze miło jest to wszystko zobaczyć na własne oczy :)

Dnia 28.04.2012 o 09:05, Sithis napisał:

I czy romans z Liarą różni się w 3 części, jeżeli kupię DLC "Liar of Shadow Broker"
od tego bez tego DLC.


Wydaje mi się, że raczej się nie różni. Co najwyżej może być kilka odrobinę innych dialogów ale raczej nic więcej.
Choć na 100% pewny nie jestem bo grałem tylko z DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 21:53, Olamagato napisał:

Ostrzeżenie: Spoiler
Jeżeli jeszcze znajdują się tu osoby, które nie wiedzą jak naprawdę wygląda Tali - oto
mały show w wykonaniu gifa zrobionego na podstawie prawdziwego rendera (prawdopodobnie
z nigdy nie użytego trailera, w którym szyba z jej hełmu rozbija się).


Daj link do tego trailera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2012 o 22:13, locarno napisał:

Daj link do tego trailera

To już się dawno zdezaktualizowało i przy okazji okazało się, że to był jednak fan-art.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie bonusy daje save z 1 przy starcie drugiej części Mass Effect ? Bo nie mogę znaleźć save''a i nie wiem czy się opłaca przechodzić jeszcze raz ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 13:28, Skajfer napisał:

Jakie bonusy daje save z 1 przy starcie drugiej części Mass Effect ? Bo nie mogę znaleźć
save''a i nie wiem czy się opłaca przechodzić jeszcze raz ;/.

Zależnie od jakości save-a - bonusy do exp, kasy i chyba zasobów.
Do tego zależnie od decyzji spotkasz lub nie pewne postacie (co ma jednak znaczenie raczej symboliczne - bo wpływu na fabułę większego niet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 13:28, Skajfer napisał:

Jakie bonusy daje save z 1 przy starcie drugiej części Mass Effect ? Bo nie mogę znaleźć save''a i nie wiem czy się opłaca przechodzić jeszcze raz ;/.

Najważniejsze jest to że gra zapamiętuje Twoje decyzje, jeśli zaczniesz ME2 nową postacią to dostaniesz najgorsze możliwe wybory (

Spoiler

Rada nie żyje więc wszyscy nienawidzą ludzi, w nowej Radzie siedzi Udina, Wrex nie żyje itp.

)
Jeśli idzie o bonusy do samej postaci to najbardziej użyteczne jest to że zależnie od wysokości paska reputacji otrzymasz na starcie dodatkowe punkty idealisty lub renegata co bardzo ułatwia perswazję (gra stosuje level scaling i dostosowuje trudność perswazji do wszystkich punktów jakie mogłeś zdobyć we wszystkich odwiedzonych przez siebie lokacjach, bonus otrzymany z ME1 nie jest przy tym uwzględniany więc jest bardzo pomocny).
Na koniec otrzymujesz bonusy zależne od poziomu postaci:
Zaimportowanie postaci na poziomach 1-49 da Ci dość expa na automatyczny awans na poziom 2, ponadto otrzymasz 20K kredytów i 2,5K każdego surowca
Zaimportowanie postaci na poziomach 50-59 da Ci dość expa na natychmiastowy awans na poziom 3, ponadto otrzymujesz 30K kredytów i po 5K każdego surowca
Zaimportowanie postaci na poziomie 60 da Ci natychmiastowy awans na poziom 5, otrzymasz też 50K kredytów i po 10K każdego surowca.
Jeśli miałeś achievement "Rich" dostaniesz na starcie dodatkowe 100K kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować