Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2007 o 10:03, Chester001 napisał:

Witam to znowu ja :P
zozejrzałem sie i zobaczyłem nastepujące aparaty jakie byście mi polecali a jakie odradzali
:

http://tnij.com/aparat1 ten mi sie podoba bo jest płaski i z tego co widze jest szybki

Jest płaski, ale to raczej bardzo podstawowy model. Nie wygląda na taki, który dałby Ci możliwość ustawienia czegokolwiek samemu. To raczej małpka.

Dnia 31.12.2007 o 10:03, Chester001 napisał:

http://tnij.com/aparat2 ten jest stosunkowo tani i ma 10 x zoom

Jest OK, ale zamiast niego wziąłbym wspomnianego Fuji 6500, Canona S5 lub Panasa FZ50

Dnia 31.12.2007 o 10:03, Chester001 napisał:

http://tnij.com/aparat3 tenest drozszy ale ma zoom 18 i większą matryce :)

Jak chcesz coś z 18-krotnym zoomem to Panasonic Lumix DMC-FZ18
Przeczytaj sobie jeszcze ten test porównawczy.
http://fotopolis.pl/index.php?n=6591&p=0

Z tego co słyszę w internecie, Fuji zbiera raczej fatalne opinie, olympus jest dość przyzwoity (jak na taki ''wynalazek'' z 18-krotnym zoomem), a Panasa ludzie sobie chwalą... choć i tak po przejściu na lustrzankę nie wróciłbym do hybrydy, a tym bardziej do żadnego z 18-tkowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje chyba najlepsze fotografie. Przepraszam za jakość, moim aparatem lepszych zdjęć się robić nie da (szczególnie cierpi na to widok słońca). Zdolności też mam dotchczas ograniczone, więc porszę o pobłażliwość. ;] Fotki nie przerabiane.

20080101174946

20080101175047

20080101175132

20080101175323

20080101175337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 12:18, Monastor napisał:

Trochę podrasowane niestety. Żaden aparat sam nie odda takiego światła należycie dobrze...
przynajmniej żaden z tych, które znam :)
Próbowałem różnych ekspozycji, ale i tak skończyło się na cyknięciu RAWa i poprawieniu nieco
kontrastu.

Co by nie było i tak zdjęcie super :)

To ja może wrzucę widok z wrocławskiego Mostu Grunwaldzkiego nocą (fotki 1 i 2) i widok Most Uniwersytecki również we Wrocławiu :) (fotki 3 i 4)

20080101185503

20080101185514

20080101185525

20080101185539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie fotki zrobione przeze mnie w ostatnich dniach 2007 roku ;)

SONY Cyber-shot DSC-S650

1. Pierwszy śnieg (szkoda, że już się roztopił).
2. Jeziorko :P


P.S. ten mój aparat to do jakich się zalicza? Kiepskich? Średnich? W miarę?

20080101200426

20080101200815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli chodzi o fotografie, to jestem ambitnym amatorem i chce kupic aparat. Interesuja mnie modele do 1200zl, ale nie jestem pewien jaki konkretnie. Najlepiej zeby byl w stanie zrobic dobre zdjecia pejzazy, jak i przyrody mniejszej. Moze mi ktos cos zaproponowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:20, Mechu95 napisał:

Witam. Jesli chodzi o fotografie, to jestem ambitnym amatorem i chce kupic aparat. Interesuja
mnie modele do 1200zl, ale nie jestem pewien jaki konkretnie. Najlepiej zeby byl w stanie zrobic
dobre zdjecia pejzazy, jak i przyrody mniejszej. Moze mi ktos cos zaproponowac?


Myślę, że może się nadać Panasonic Lumix DMC-FZ8
Przyzwoity aparat, kosztuje teraz naprawdę niewiele i możesz zmieścić się w kwocie razem z kartą pamięci, torbą i zapasowym akumulatorem.

Sprecyzuj jeszcze co rozumiesz przez przyrodę mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:29, Monastor napisał:

> Witam. Jesli chodzi o fotografie, to jestem ambitnym amatorem i chce kupic aparat. Interesuja

> mnie modele do 1200zl, ale nie jestem pewien jaki konkretnie. Najlepiej zeby byl w stanie
zrobic
> dobre zdjecia pejzazy, jak i przyrody mniejszej. Moze mi ktos cos zaproponowac?

Myślę, że może się nadać Panasonic Lumix DMC-FZ8
Przyzwoity aparat, kosztuje teraz naprawdę niewiele i możesz zmieścić się w kwocie razem z
kartą pamięci, torbą i zapasowym akumulatorem.

Sprecyzuj jeszcze co rozumiesz przez przyrodę mniejszą.


Przyroda mniejsza, czyli np. przysypana sniegiem galazka w parku, wiewiorka zbierajaca orzechy na trawie, te rzeczy.

Co do tego Lumixa, to rzeczywiscie, jest naprawde tani wzgledem tego co otrzymuje! Na dodatek patrzac na dane techniczne wypada calkiem niezle. A czy ktos kto kupil ten aparat moze mi powiedziec jak jest z kwestia szumow (tzn. rozmazan i innych zaklocen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumixa FZ8 od bodajze maja zeszłego roku i jeszcze nie narzekałem. Szumy sa to oczywiste, nie ma kompaktu, który by nie szumił. Ale wyraźne szumy pojawiają sie na wyszych wartościach ISO. A gwarantuje, że 99% fotek będziesz robił przy ISO nie wyższym niż 200.
Zresztą co ja Ci będę opowiadał. Tutaj możesz zobaczyć przykładowe fotki: http://www.lumisfera.pl/gallery/Humanghost Wszystko robione FZ8. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 08:41, HumanGhost napisał:

Mam Lumixa FZ8 od bodajze maja zeszłego roku i jeszcze nie narzekałem. Szumy sa to oczywiste,
nie ma kompaktu, który by nie szumił. Ale wyraźne szumy pojawiają sie na wyszych wartościach
ISO. A gwarantuje, że 99% fotek będziesz robił przy ISO nie wyższym niż 200.
Zresztą co ja Ci będę opowiadał. Tutaj możesz zobaczyć przykładowe fotki: http://www.lumisfera.pl/gallery/Humanghost
Wszystko robione FZ8. :-)


Tak, wiem ze nie ma aparatu bez szumow, ale chodzilo mi o to czy jest jakis powazniejszy problem z szumami, np. mocne szumy przy 99% zdjec. No, ale sadzac po tych zdjeciach ktore mi podales, jest to dobry aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 12:17, HumanGhost napisał:

Tak z ciekawości: w jakim formacie i jakiej wielkości robicie zwykle fotki?

Zawsze fotografuję z największą dostępną rozdzielczością (w moim przypadku jest to 10MPIX). Najczęściej korzystam z formatu .jpg, choć przy ciekawszych plenerach używam RAW, by mieć więcej możliwości edycji takiego zdjęcia. Gdybym mógł, z pewnością używałbym RAW częściej, jednak mój aparat nie radzi sobie dobrze z szybkim przetwarzaniem zdjęć w tym formacie, dlatego w wielu sytuacjach jestem zmuszony zrezygnować z RAW na rzecz .jpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 12:17, HumanGhost napisał:

Tak z ciekawości: w jakim formacie i jakiej wielkości robicie zwykle fotki?

Robie w największym (7.1 MP) ale potem na kompie zmiejszam, szczegolnie jesli chodzi o obróbkę HDR bo strasznie dużo czasu zajmuje obrabianie wszystkiego przy najwiekszym formacie. Największy zostawiam tylko dla zdjęć które planuje kiedys tam wydrukować w wiekszym formacie. Te mniej ciekawe zdjecia raczej od razu zmiejszam po wrzuceniu na kompa zeby łatwiej było to archiwizować na dysku. I tak sobie nagrywarke w koncu musze kupic i zaczac zgrywac wszystkie zdjecia na płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:48, HumanGhost napisał:

Hmm powinienem był przewidzieć, że nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisząc format miałem na myśli,
np. 4:3, 3:2, 16:9. :-)

4:3. 16:9 bardzo rzadko, bardziej opłaca się panorame zrobić. Na razie kupiłem sobie nowy monitor 4:3 wiec dalej w tym formacie bede zdjęcia robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:48, HumanGhost napisał:

Hmm powinienem był przewidzieć, że nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisząc format miałem na myśli,
np. 4:3, 3:2, 16:9. :-)

Gdybym częściej wyświetlał zdjęcia na ekranie telewizora, być może korzystałbym też z formatu 16:9. Póki co jest on mi zbędny, używam 4:3, gdyż taki posiadam monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 15:48, HumanGhost napisał:

Hmm powinienem był przewidzieć, że nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisząc format miałem na myśli,
np. 4:3, 3:2, 16:9. :-)


W fotograficznym, 3:2... niestety duża część zdjęć jest też w tapetowym, 4:3 , ale tylko dlatego, że kompakt innym formatem nie dysponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:45, Monastor napisał:

W fotograficznym, 3:2... niestety duża część zdjęć jest też w tapetowym, 4:3 , ale tylko dlatego,
że kompakt innym formatem nie dysponował.


A wyjaw mi co takiego jest zlego w tym tapetowym formacie 4:3. Sam w takim klepie zdjatka i nie mam mu nic do zarzucenia a wrecz kadrowanie w takim jest dla mnie wygodniejsze (opcja bezposredniego stworzenia ze zdjecia tapety tez jest niczego sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować