Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

"The G-Shot DV610 is an example of how not to make a great digital camera/camcorder hybrid. In fact, Genius touts the DV610 as a six-in-one voice recorder, MP3 player, webcam and mass storage product. Any device that does this much is obviously overcompensating and the DV610 is no exception - it promises everything but delivers little."

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/index.cfm?reviewid=146


Sprzedaj sprzęt w cholerę, dodaj trochę pieniędzy i kup przyzwoity aparat cyfrowy. Tylko zmarnujesz sobie dobre ujęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 10:37, Galdor napisał:

"The G-Shot DV610 is an example of how not to make a great digital camera/camcorder hybrid.
In fact, Genius touts the DV610 as a six-in-one voice recorder, MP3 player, webcam and mass
storage product. Any device that does this much is obviously overcompensating and the DV610
is no exception - it promises everything but delivers little."

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/index.cfm?reviewid=146


Sprzedaj sprzęt w cholerę, dodaj trochę pieniędzy i kup przyzwoity aparat cyfrowy. Tylko zmarnujesz
sobie dobre ujęcia...

Mimo wszystko dla moich bardzo skromnych potrzeb sprzęt jak na razie wydaje się być w pełni wystarczający, a jak przestanie taki być to wtedy zakupię coś lepszego. Czytając inną recenzję wraz z przykładowymi zdjęciami wykonanymi tym kombajnem muszę przyznać, że jakoś dla mnie jest wystarczająca.
Co prawda uważam, że większość rzeczy mająca być do wszystkiego jest do niczego, ale na razie przy tym urządzonku pozostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że pochwalę się kilkoma fotkami zrobionymi w wakacje, czyli coś, co już dla większości z nas, uczniów jest abstrakcją ;) Wszystkie robione na Canonie A640, który jest nawet całkiem niezłym aparacikiem, choć już parę jego wad znalazłem. Ale mniejsza o nie. Wszystkie skompresowane do 800x600.

1) Dosyć długo starałem się, by odpowiednio uchwycić tą lilię (czy co to tam jest), ale opłaciło się, wyszła nawet ładnie
2) Ot, kwiat drzewa w porannej rosie, ale bardzo mi się owe zdjęcie podoba. Czy słusznie?
3) Trudno było uchwycić pszczołę, bywają zgrzyty z odpowiednim ustawieniu ostrości przez aparat, ale tu wyszło nieźle.
4) Kaczki nie doświetliło ale poza tym zdjęcie wydaje się dosyć dobre.
5) Tu zabawa z efektem zmiany kolorów. Wyszedł IMO dużo ciekawiej niż standardowo fioletowy. Zauważcie, że obwódka została ;)

Chętnie wysłuchałbym komentarzy.

20070905154526

20070905154539

20070905154555

20070905154620

20070905154656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2) Kwiat jest nieostry. Aparat złapał ostrość na liść, IMHO nie wygląda to źle.
3) Muszę przyznać, że pszczoła nie wyszła źle, choć akurat nigdy nie miałem problemów ze złapaniem ostrości na owada siedzącego na kwiatku :-P
4) Fotka pewnie pod słońce? Nic więc dziwnego, że nie doświetliło kaczki, mogłeś spróbować lampą, czasem daje to dobre efekty.
5) Też się bawiłem swego czasu w zamianę kolorów, ale praktycznego pożytku z tego nie ma, co do zdjęcia - kwiat jest nieostry.

Ja tam dalej mam wakacje, ale pogoda uniemożliwia wyprawy fotograficzne :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:52, Liqid napisał:

Chętnie wysłuchałbym komentarzy.

Zwracaj uwagę na to na który punkt aparat ustawi ostrość (takie kwadraciki na lcd jak masz tryb ustawiania ostrości AIAF). Czasami trzeba odpuścić spust, przesunąć trochę aparat, ustawić ostrość jeszcze raz i cofnąć aparat do właściwej pozycji. Jeśli to nie pomaga to przełącz się na manual focus ( MF ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Świetny, niebanalny pomysł na zdjęcie. :) Robiłeś ze statywu?

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Kolejny oryginalny pomysł. Zdjęcie ma swój klimat. Drażnić mogą jedynie małe refleksy świetlne na postaci chłopca.

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Widok jak z bajki. Aż zapiera dech w piersiach. Niby zachód słońca, a więc dość oklepany temat, ale robi ogromne wrażenie.

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Wydaje mi się, czy zdjęcie jest lekko poruszone? Albo kamienie na pierwszym planie są nieostre. Poza tym świetna kompozycja. :)

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Ciekawy efekt. Jak się robi takie zdjęcia? ^^

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

Żaglowiec wręcz imponujący. Pierwsze zdjęcie można spokojnie umieszczać na wizytówkach załogi. W drugim natomiast trochę szkoda, że uciąłeś maszt. :)

Dnia 09.09.2007 o 00:36, Monastor napisał:

A ta strona nie chce mi się załadować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:42, Bumber napisał:

> http://monastor.deviantart.com/art/The-Light-Keeper-64082534
Świetny, niebanalny pomysł na zdjęcie. :) Robiłeś ze statywu?

Czemu? To bardzo krótki czas więc robiłem z ręki, mimo maksymalnej przysłony. Głębia ostrości i tak wyszła nieco za mała, co widać na pełnym powiększeniu, ale do takiego formatu jest OK. W sumie gdybym zatargał tam statyw, mógłbym zrobić dof stack.

Dnia 09.09.2007 o 14:42, Bumber napisał:

> http://monastor.deviantart.com/art/Sailor-s-Son-63983315
Kolejny oryginalny pomysł. Zdjęcie ma swój klimat. Drażnić mogą jedynie małe refleksy świetlne
na postaci chłopca.

Troszeczkę brudny filtr. Muszę go w wolnej chwili przeczyścić. Refleksy można by zakleić czernią w Corelu, ale stwierdziłem że i z nimi nie jest źle.

Dnia 09.09.2007 o 14:42, Bumber napisał:

> http://monastor.deviantart.com/art/Mare-Tranquillitatis-64410131
Wydaje mi się, czy zdjęcie jest lekko poruszone? Albo kamienie na pierwszym planie są nieostre.
Poza tym świetna kompozycja. :)

Zdjęcie z 30-sekundową ekspozycją bez statywu :), oparte na leżącej dłoni ;)

Dnia 09.09.2007 o 14:42, Bumber napisał:

> http://monastor.deviantart.com/art/The-Twilight-Walkers-64410415
Ciekawy efekt. Jak się robi takie zdjęcia? ^^

Z niskiej perspektywy, z czasem naświetlania dostosowanym do słońca.

Dnia 09.09.2007 o 14:42, Bumber napisał:

W drugim natomiast trochę szkoda, że uciąłeś maszt. :)

Nie uciąłem :)
W oryginale jest pionowa kompozycja z całym statkiem i przyległościami. Specjalnie zrobiłem ciaśniejszą kompozycję na wycinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 14:55, Monastor napisał:

Czemu? /.../

Po prostu zastanawiałem się, jak udało Ci się utrzymać aparat jedną ręką, a drugą wykonać taki gest, i pstryknąć zdjęcie. Słońce jest idealnie między palcami, mi osobiście trzęsłyby się ręce. ;)

Dnia 09.09.2007 o 14:55, Monastor napisał:

Troszeczkę brudny filtr. Muszę go w wolnej chwili przeczyścić. Refleksy można by zakleić czernią
w Corelu, ale stwierdziłem że i z nimi nie jest źle.

Jasne, że nie jest. Tylko ja jestem trochę wyczulony na tym punkcie, a na to czyszczenie filtra nie pomoże. ;)

Dnia 09.09.2007 o 14:55, Monastor napisał:

Zdjęcie z 30-sekundową ekspozycją bez statywu :), oparte na leżącej dłoni ;)

Wszystko jasne. :)

Dnia 09.09.2007 o 14:55, Monastor napisał:

Z niskiej perspektywy, z czasem naświetlania dostosowanym do słońca.

Ciekawy efekt. Słońce dość mocne, a jednak niebo jest granatowe. Podoba mi się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 15:20, Bumber napisał:

> Czemu? /.../
Po prostu zastanawiałem się, jak udało Ci się utrzymać aparat jedną ręką, a drugą wykonać taki
gest, i pstryknąć zdjęcie. Słońce jest idealnie między palcami, mi osobiście trzęsłyby się
ręce. ;)

Nawet z trzęsącymi się rękami, trudno rozmazać zdjęcie słońca :D

Dnia 09.09.2007 o 15:20, Bumber napisał:

> Z niskiej perspektywy, z czasem naświetlania dostosowanym do słońca.
Ciekawy efekt. Słońce dość mocne, a jednak niebo jest granatowe. Podoba mi się. :)

Niesławne winietowanie mojej sigmy przy otwartej przysłonie :)
Wszyscy na to psioczą a ja wolę z tego skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 15:38, Monastor napisał:

Nawet z trzęsącymi się rękami, trudno rozmazać zdjęcie słońca :D /.../

Nie mam na myśli rozmazania, czy też poruszenia takiego ujęcia, chodzi mi o słońce, które jest idealnie między palcami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 15:48, Bumber napisał:

Nie mam na myśli rozmazania, czy też poruszenia takiego ujęcia, chodzi mi o słońce, które jest
idealnie między palcami. :)

To nie jest problem. W każdym razie na pewno nie z 400D :)
Może jakbym miał do niego podpiętą jakąś wielką elkę to nie dałoby się tak zrobić, ale przy kącie 17 mm bardzo trudno zgubić perspektywę. Poza tym zawsze można robić kilka ujęć. Udało mi się za 2 razem, wcześniej okazało się, że trzymałem rękę nieco za wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Końcowe pytanie: Hama Star 61 czy Velbon DF-50? :-)
Te dwa statywy są do siebie dosyć podobne, także pod względem ceny. Velbon nie posiada haczyka u dołu natomiast wydaje się bardziej masywną i stabilniejszą konstrukcją. Poza tym posiada kolce na nogach co zapewne ułatwi stabilizację statywu.
Sam nie wiem. Może ktoś posiada jakies doświadczenia z firmą Velbon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam dopłacić i kupić velbon sherpa 450R lub 600R - jeden ma korbkę, a drubi szeroko rozstawiane nogi. lepiej raz więcej zaplacić i miec spokój. takie moje zdanie :) niestabilny statyw to katorga i tyle - sam sie o tym przekonałem zanim zmieniłem swoją hame na 450R. do df-50 tez sie przymierzałem, ale nie zdał ''testu na stabilność''. wystarczyło go lekko puknąć i cały sie trząsł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh wiesz, z tym, że jakbym miał kasę na taki wydatek to bym sie Was nie pytał, tylko sprawdził opinie na skąpcu i kupił. Wiadomo, że za 300zł to można sobie kupić porządny sprzęt. Tylko trzeba miec te 300zł. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to oznaczenie aparatów Sony (domniemam, że masz Sony Ericssona). Nie daje to nic, niby ma oznaczać, że aparat w telefonie to taki Sony CyberShot, tylko pomniejszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 13:51, Arclight napisał:

Nie, to oznaczenie aparatów Sony (domniemam, że masz Sony Ericssona). Nie daje to nic, niby
ma oznaczać, że aparat w telefonie to taki Sony CyberShot, tylko pomniejszony.

ja mam aparat cyfrowy ale to znaczy moich rodziców którzy mówią że zepsuję :/ to prędzej oni :)
a tak to mam tylko sony k550i 2 mpx i robi mi on bardzo ładne zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować