Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 13:38, smuggler napisał:

To prawda, zgapilem sie. :) Poprawie.


To jeszcze przy okazji cropnij te znaki drogowe z dołu i będzie w ogóle super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 13:42, Klimos napisał:

> To prawda, zgapilem sie. :) Poprawie.

To jeszcze przy okazji cropnij te znaki drogowe z dołu i będzie w ogóle super :D

No dajcie ludzie spokój.. jeszcze trochę to będzie wątek jak dobrze przerobić zdjęcie w Photoshopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia, które tu umieszcze dobre nie są. Spodziewam sie ,, technicznego ochrzanu", ale je tu umieszczam bo jestem z nich naprawde bardzo dumny( przynajmniej ja :D

Czekam, na ochrzan, ale chciałem sie pochwalić :), bo zrobiłem w koncu zdjecia ( ptaki ( bez orzełka)i) na które polowałem od dawna.

1.Chmury - poodbno lepsze w czarno białym
2. Ptaszek numer 1
3. Mina ( wiem, wiem, ta ściana ;/) jest piękna.
4. test aparatu i bawienie sie funkcjami

20090120215718

20090120215731

20090120215737

20090120215743

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:

Zdjecia, które tu umieszcze dobre nie są. Spodziewam sie ,, technicznego ochrzanu",
ale je tu umieszczam bo jestem z nich naprawde bardzo dumny( przynajmniej ja :D

Czekam, na ochrzan, ale chciałem sie pochwalić :), bo zrobiłem w koncu zdjecia ( ptaki
( bez orzełka)i) na które polowałem od dawna.

1.Chmury - poodbno lepsze w czarno białym
2. Ptaszek numer 1
3. Mina ( wiem, wiem, ta ściana ;/) jest piękna.
4. test aparatu i bawienie sie funkcjami


Jak już masz okazję fotografować ptaki, to lepiej otwórz okno i trochę zmarznij:) Szyba paskudnie psuje jakość zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:20, destro177 napisał:

Jak już masz okazję fotografować ptaki, to lepiej otwórz okno i trochę zmarznij:) Szyba
paskudnie psuje jakość zdjęć.


Racja, zdjęcie byłoby duuużo lepsze. Niestety nie miałem możliwości otworzenia okna, gdyż by mi ,,obiekt " uciekł.

Po za tym to bystre bestie, fotografowałem je gdy sobie skubały słoninę w tym domku, aż do momenty gdy zrobiłem im małą sesję. Po kilku zdjęciach już nie chciały przylecieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 22:28, Ryan Kam napisał:

Po za tym to bystre bestie, fotografowałem je gdy sobie skubały słoninę w tym domku,
aż do momenty gdy zrobiłem im małą sesję. Po kilku zdjęciach już nie chciały przylecieć
:-)

Trza się wychylić i czekać, aż fotografującego uznają za element budynku ;) Wiesz, ile ja się w oknie wystałem robiąc zdjęcia piorunów? Już takie jest to nasze hobby, potrzeba cierpliwości i wytrwałości czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:31, destro177 napisał:

Trza się wychylić i czekać, aż fotografującego uznają za element budynku ;) Wiesz, ile
ja się w oknie wystałem robiąc zdjęcia piorunów? Już takie jest to nasze hobby, potrzeba
cierpliwości i wytrwałości czasem:)


Dziękuję za wskazówkę, wykorzystam ją podczas zbliżających się ferii :) Prawda trzeba być cierpliwym. Z 1000 zdjęć co zrobiłem jestem zadowolony tylko z 10. No, ale to jest po prostu ten ,,ćwir" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 22:34, Ryan Kam napisał:

Dziękuję za wskazówkę,

Ja tak sobie tylko powiedziałem, chyba ptaki nie są takie głupie, żeby człowieka uznać za ścianę ^^ Sam bym się pobawił w to, bo u nas też przylatują słoninę wtranżalać, ale niestety potrzeba dobrego przybliżenia żeby ładne zdjęcie zrobić. Z moim obiektywem 50mm bym musiał być góra metr od ptaka, żeby coś z tego wyszło po wycięciu... Ale jako że nie próbowałem fotografować ptaków, to nie wiem jak bardzo są płochliwe gdy się czeka w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:34, Ryan Kam napisał:

Z 1000 zdjęć co zrobiłem jestem zadowolony tylko z 10. No, ale to jest
po prostu ten ,,ćwir" :-)


Z ILU? Rany boskie :D

A co do ptakow to ostatnio natrafilem na chopaczka 14 lat ktory sie na bazanty zasadzil z obiektywem 50mm. mistrz. tu link : http://www.fotoprzyroda.pl/ogniskow-50mm-vt2055.htm, na swojej www ma lepsze fotki z tej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:

Zdjecia, które tu umieszcze dobre nie są. Spodziewam sie ,, technicznego ochrzanu",
ale je tu umieszczam bo jestem z nich naprawde bardzo dumny( przynajmniej ja :D

Czekam, na ochrzan, ale chciałem sie pochwalić :), bo zrobiłem w koncu zdjecia ( ptaki
( bez orzełka)i) na które polowałem od dawna.

1.Chmury - poodbno lepsze w czarno białym

Zwykłe chmurki.... tak jak moje kilka postów dalej mi się też podobały ale to nie było nic niezwykłego :P

Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:

2. Ptaszek numer 1

za szybką widaac i to jest bebe

Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:

3. Mina ( wiem, wiem, ta ściana ;/) jest piękna.

no kadrować , kadrować z początku też nie kadrowałem ale człowiek się zrozwija

Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:

4. test aparatu i bawienie sie funkcjami

ok, chodz nic interesującego, ale mam pomysł wydrukuj sobie i powieś na ścianie.

Dnia 20.01.2009 o 22:00, Ryan Kam napisał:



pozdro.
aha i bym zapomniał jaki aparat i ile dałeś ? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 08:12, Chester001 napisał:

No no 1000 zdjęc? nawet ja tylu nie zrobiłem ( chodzi o pojedyńcze zdjęcie moj rekord
to.. z 500 ale byłem na wycieczce


Jakie pojedyncze zdjęcie? Znaczy co, 1000 klatek jednego ujęcia? To chyba nawet w National Geographic tyle nie trzaskają. Z tego co zrozumiałem, to Ryan Kam ma całkowity przebieg aparatu właśnie koło 100 fotek.

A tak przy okazji, może już ktoś widział, ciekawy sposób zabawy z fotografią: http://www.joemonster.org/art/10678/Zabawa_z_latarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamtałem, chodziło o jednorazową wycieczke i ilość zdjęć które na niej zrobiłem ;)
a link ok dobre trzeba będzie pomyśleć nad takim czymś ale ja nie mam dobrej latarki :P
Co jeszcze z początku nawet fajne potem same gryzdały mogli by lepiej to wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 23:34, libero85 napisał:

A co do ptakow to ostatnio natrafilem na chopaczka 14 lat ktory sie na bazanty zasadzil
z obiektywem 50mm. mistrz. tu link : http://www.fotoprzyroda.pl/ogniskow-50mm-vt2055.htm,
na swojej www ma lepsze fotki z tej akcji.

Ups, mam dokładnie ten sam sprzęt i twierdziłem, że nie można nim robić zdjęć ptaków o_O Link boski :D Ale na stronce gostka naprawdę są fajne foty. Trza się brać do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:34, libero85 napisał:

A co do ptakow to ostatnio natrafilem na chopaczka (...)


Fajne, aż uwierzyć trudno, ze to 50mm. A ile cierpliwości trzeba mieć! to chyba nie dla mnie;)
Ryan Kam ---> życzę co najmniej tyle samo cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 20:25, rick90 napisał:

Sam go niedawno kupiłem. Bardzo mi się podoba, a i zdjęcia są dobrej jakości. Póki co
polecam;)


Słyszałem od pewnych osób ,że jak na aparat to ten model jest ciężki ,ale nie wiem czy to prawda. :]
A możesz mi powiedzieć czy ten aparat dobrze trzyma się w ręce ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 16:56, michu96 napisał:

Słyszałem od pewnych osób ,że jak na aparat to ten model jest ciężki ,ale nie wiem czy
to prawda. :]


No, jest troszkę cięższy, ale mi to nie przeszkadza :P

Dnia 21.01.2009 o 16:56, michu96 napisał:

A możesz mi powiedzieć czy ten aparat dobrze trzyma się w ręce ? :P

Dla mnie trzyma się dobrze, ale to że dlatego, że nie trzymałem zbyt wielu aparatów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcaiłbym zakupić soczewki makro do aparatu FujiFinepix s1000fd, lecz nie mam pojęcia na jaką wielkość je wybrać. Na obiektywie pisze niby 70.8mm, ale kiedy perfidnie zmierzyłem średnice tegóż obiektywu to wyszło mi 55mm. Może ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować