Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Wiewiór wydaje się być mile zaskoczony. ;)
Przepał dookoła daje fajny kontrast, tylko sam futerkowy mógłby być ciut bardziej na prawo.

Pustki jednak nie zostawię i kilka pstryków ze swego podwórka wstawię, o! :)

20101208003500

20101208003626

20101208003754

20101208003903

20101208004200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wręcz cały bawarski front. I to o tyle unikalny, że w Drauzie.
BMW 326 Drauz Roadster, gwoli ten tego, ścisłości.
Z samym zdjęciem miałem taki problem, że nie potrafiłem znaleźć idealnego kompromisu między tym, co powinno
być widoczne, a tym, co wręcz przeciwnie. ;)
Chińskim targiem jest powyższy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała próba odratowania tego co zaprzepaściło brak dobrego światła i pośpiech.

Dwa darmowe programy, trochę czasu i moim zdaniem efekt wyszedł ładny, chociaż może taki... pospolity.

20101209193530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemacie, myślałem ostatnio nad tilt-shift`em a dokładnie nad tym jaką metodą osiągnąć zamierzony efekt, gdyż jak wiadomo oryginalny osprzęt jest dość drogi. Mam na wykorzystaniu parę słoików M-42 i to właśnie z nich chciałbym zrobić użytek. Zawsze można się pobawić na "czuja", trzymając wykręcony obiektyw, jednakże chciałbym wykombinować coś bardziej statycznego. Znalazłem na YT dość ciekawy film instruktażowy. Zapraszam do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=c0rPecCq1tc

Czy macie może jeszcze jakieś swoje pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 20:15, ArkStorm napisał:

Czy macie może jeszcze jakieś swoje pomysły?

Jak podepniesz tilta do analoga, to będziesz mógł się pobawić. Do cyfry - nie, chyba że masz pełną klatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowe pytanie: otóż posiadam w domu aparat Sony Mavica mvc-fd73. Jest to pełen zestaw, aparat działający, dwie baterie, ładowarka, pokrowiec, dodatkowy obiektyw + dwa zafoliowane pudełka dyskietek. Aparat w niezłym stanie. Ile może być warte takie "cudeńko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza cyfrówka? Co chcesz fotografować? Totalnie amatorsko [ czytaj - zwykłe zdjęcia z imprez rodzinnych czy wakacji "byleby były" czy nieco bardziej profesjonalnie [ obróbka i takie tam ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Przejrzałem właśnie zdjęcia z naszego pobytu sylwestrowego na Roztoczu i znalazłem jedno zdjęcie z ładnym ujęciem ale jest lekko ruszone i brakuje trochę ostrości. Zna się ktoś na obróbce i retuszu aby mi pomóc ,,naprawić" to zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 18:42, Citkowsky napisał:

Mam pytanie.
Przejrzałem właśnie zdjęcia z naszego pobytu sylwestrowego na Roztoczu i znalazłem jedno
zdjęcie z ładnym ujęciem ale jest lekko ruszone i brakuje trochę ostrości. Zna się ktoś
na obróbce i retuszu aby mi pomóc ,,naprawić" to zdjęcie?


Zależy jak bardzo "ruszone", wstaw je tu jak możesz i się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie maniacy, poszukujemy naszego pierwszego [w końcu...] rodzinnego aparatu cyfrowego.
Zrobiłem rozpoznanie i wybraliśmy kilka modeli:

Canon SX20 IS
Nikon P100
Olympus SP-800UZ
Samsung EX1


Mogę liczyć na wasze sugestie co do wyboru? Może jakieś dalsze propozycje? Nie mamy żadnych mega wymagań, ma być to po prostu bardzo przyzwoity, długo służący aparat. Granica cenowa taka jak powyżej, czyli ~1200 zł.

Proszę o pomoc :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 16:21, Piciambeer napisał:

Proszę o pomoc :>


Widzę, że interesują Cię superzoomy, bo pojawiły się w zestawieniu. Tutaj masz teścik z m.in. dwoma aparatami z twojej listy. Sa tam też galerie przykładowych fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu najlepiej moim zdaniem prezentuje się samsung. W kompaktach z obiektywem ultrazoom niestety optyka jest dość słaba co przekłada się bezpośrednio na jakość zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować