Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Właśnie przymierzam się do kupna 1 cyfrówki. Naazie miałem kilka idiotenek i Zenita 12 Xp (to raczej mojego straszego ale to ci..) Zastanawiałem się nad Sony H7. Mógłby ktoś powiedxieć coś na temat tej maszynki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:44, E.x.E. napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna 1 cyfrówki. Naazie miałem kilka idiotenek i Zenita 12 Xp (to
raczej mojego straszego ale to ci..) Zastanawiałem się nad Sony H7. Mógłby ktoś powiedxieć
coś na temat tej maszynki ?

Za tę cenę znajdziesz coś duzo lepszego. Generalnie Sony w dziedzinie aparatów jest trochę do tyłu. Do tego dochodzi wyższa cena za znaczek firmowy, więc zupełnie się nie opłaca. Za tę cenę polecam Canona S3 IS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 23:44, E.x.E. napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna 1 cyfrówki. Naazie miałem kilka idiotenek i Zenita 12 Xp (to
raczej mojego straszego ale to ci..) Zastanawiałem się nad Sony H7. Mógłby ktoś powiedxieć
coś na temat tej maszynki ?

Przereklamowane badziewie... Zastanów się lepiej nad Canonem S3 IS, albo którymś z Panasoniców, jeśli Cię stać to FZ-50 jest naprawdę dobry.
Jak już soniacza to H5, chociaż nie polecam tej firmy. Na aparatach to oni się niestety nie znają.

Możesz też rzucić okiem na Fuji 9600, albo Samsunga 815 pro
Chociaż raczej też odstają od powyższych (poza H5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem sobie sklep ze sprzętem rtv. Już chciałem sobie wypróbować Lumixa FZ8 kiedy to sprzedawca poinformował mnie o jego cenie. Tylko się uśmiechnąłem, podziękowałem i opuściłem sklep. Wiecie jaka była cena? 2,300zł. Nieźle nie? Pierwszy raz spotykam sklep którego głównym zadaniem jest nie sprzedawać sprzętu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma tendencję do przeostrzania zdjęć. Być może fotografujący, którego zdjęcia oglądałem źle ten aparat ustawił, ale wszystkie jego zdjęcia były przeostrzone. Dodatkowo na niektórych przy ISO 200 była już "kaszka".
Canon S3 IS będzie lepszym wyborem, Panasonic''i w sumie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiałem na canonem s3 is i nad fujji też ale narazie jeszcze nia mam kasiorki więc to tylko plany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:26, LuQeMaStEr napisał:

Co sądzicie o tym zdjęciu ? ( zostało wykonane na aparacie cyfrowym Konica Minolta Dimage X31

Ładnie wygląda w bw.
Ale kilka zastrzeżeń: nadrukowana data niepotrzebnie i dobrze byłoby przesunąc kadr tak aby obiekt znalazł się np w lewym górnym rogu. Tylko wtedy trzeba by troszeczkę zredukować światło padające na blat. Poza tym fotka się podoba. Wędrujesz w dobrym kiedrunku jeśli chodzi o fotografię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki. A jeśli chodzi o tą datę. Po prostu wrzuciłem to zdjęcie od razu po pstryknięciu i nic nie zmieniałem, ale zaraz coś z tym zrobię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 18:26, LuQeMaStEr napisał:

Co sądzicie o tym zdjęciu ? ( zostało wykonane na aparacie cyfrowym Konica Minolta Dimage X31

Sądzę, że jest trochę nieostre i blat niepotrzebnie rozprasza wzrok, za mocno odbija światło. Tło zdecydowanie za jasne i odwodzi od tematu.
Data do wywalenia, nie wiem po co komu tego używać. Datownik chrzani zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwne odczucie, że mój Sony DSC-W17, który ma już prawie 3 lata nadal jakością zdjęć bije aparaty z niższej półki. Wprawdzie brak mu np. stabilizacji obrazu, ale na tyle na ile go wykorzystuję, zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 07:26, HumanGhost napisał:

Czy wie ktoś jakie akcesoria można zakupić do Lumixa FZ8? Jakies obiektywy, filtry itp.

z tego co widzę to nie za bardzo. Można dokupić tylko zewnętrzną lampę błyskową, jednak FZ8 nie ma gorącej stopki i trzeba by ją było przykręcać za pośrednictwem szyny. Gwinta na filtr też w nim nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, noobowskie pytanie. Co to jest pierścień adaptacyjny? Skoro jest ocś takiego do FZ7 to chyba i do FZ8 też powinno? W końcu te aparaty wyglądem się praktycznie nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 14:42, HumanGhost napisał:

Uwaga, noobowskie pytanie. Co to jest pierścień adaptacyjny? Skoro jest ocś takiego do FZ7
to chyba i do FZ8 też powinno? W końcu te aparaty wyglądem się praktycznie nie różnią.

aa, dopiero teraz znalazłem akcesoria. Chodzi o to http://www.pikob.pl/index.php?s=details&cat_id=257&id=2523 ? nakładasz coś takiego na obiektyw, przykręcasz i możesz potem mocować filtry (polaryzacyjny, uv, skylight, zmiękczający) itp. o średnicy 55 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 14:44, Grucha91 napisał:

nakładasz coś takiego na obiektyw, przykręcasz i możesz potem mocować filtry (polaryzacyjny, uv, skylight, zmiękczający) itp. o średnicy 55 mm.


No i dla mnie bomba. Lubie miec duże pole możliwości. Chyba się w końcu decyduję zakupić FZ8. Widziałem fotki przykładowe i tak przez wielu bluzgane szumy mi właściwie nie przeszkadzają. Tym bardziej, że przy niskich ISO praktycznie nie sa większe niż przy takim Sony H5 w podobnej cenie. Fotki przy dobrych ustawieniach aparatu wychodza naprawdę fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FZ5 jest miejsce na filtr jak odkręcisz tulipana od osłony przeciwsłonecznej, w FZ8 pewnie tak samo
Polecam FZ8, mam FZ5 i to świetna maszyna.

H5 ma jednak coś, czego żaden z panasów Ci nie zaoferuje... OBRZYDLIWE ABERRACJE :)
Obiektywy leiki jakoś się lepiej zachowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 16:43, Monastor napisał:

H5 ma jednak coś, czego żaden z panasów Ci nie zaoferuje... OBRZYDLIWE ABERRACJE :)


Konkretnie to od H5 odrzuciły mnie kolory. Porównywałem zdjecia i jednak się róznią. Szczególnie czerwony. FZ8 jakoś lepiej prezentuje kolory. Ale to tylko subiektywne odczucie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 16:56, HumanGhost napisał:

Konkretnie to od H5 odrzuciły mnie kolory. Porównywałem zdjecia i jednak się róznią. Szczególnie
czerwony. FZ8 jakoś lepiej prezentuje kolory. Ale to tylko subiektywne odczucie. :-)

Fakt, mnie też się nie podoba oddanie kolorów przez ten aparat, ale to akurat można bardzo łatwo edytować na kompie. Gorzej właśnie z paskudnymi aberracjami.

Z resztą, po co mieć aparat, z którego wszystkie zdjęcia muszą być edytowane, skoro można mieć dobry sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja idę na starówkę (w Warszawie) a tam nagle Porshe Cayenne (któryś raz już takie widziałem ale to było super) no i łap za aparat i jakoś udało się go złapać :-D (fotke trochę przyciąłem bo była trochę duża)

20070608083652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować