Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Jako, ze mieszkam na zadupiu handlowym to proiszę o polecenie mi jakiegoś dobrego sklepu internetowego, gdzie mozna kupić aparat. Zależy mi na solidności, uczciwości i przesyłce na poziomie europejskim. Wiadomo, że wolałbym dostać aparat w całości. Przydałaby się też konkurencyjna cena hehe.
Może Komputronik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputronik na pewno dostarczy Ci aparat w całości, tylko cena aparatu... Komputronik najtańszy nie jest, inna sprawa, że wybór mają spory. Ale bez bicia przyznam, że gdybym miał kupić aparat przez neta, to bym go kupił właśnie na Komputroniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:50, HumanGhost napisał:

Jako, ze mieszkam na zadupiu handlowym to proiszę o polecenie mi jakiegoś dobrego sklepu internetowego,
gdzie mozna kupić aparat. Zależy mi na solidności, uczciwości i przesyłce na poziomie europejskim.
Wiadomo, że wolałbym dostać aparat w całości. Przydałaby się też konkurencyjna cena hehe.
Może Komputronik?

Ja kupowałem w Foto-Plus. Baza mieści się w Krakowie, funkcjonują bardzo solidnie, aparat dojdzie zapewne po 3 dniach od złożenia zamówienia. Tutaj masz FZ8 http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic/DMC-FZ-8/ . Przy okazji możesz sobie od razu zamówić jakieś filtry, bo mają dobry wybór. Jak poszukasz na Ceneo to znajdziesz ten aparat ok 80 zł taniej.. więc Twój wybór co zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci tak. Trzy razy kupowalem rzeczy w sklepie Agito i tylko przy pierwszym zamowieniu mialem pewne problemy. Problem nie polegal jednak na tym, ze sprzet przyszedl uszkodzony (zawsze wszystko bylo zapakowane tak, ze zepsuc sie nie mialo jak ;)) - chodzilo oto, ze MuVo V200 1GB, ktory chcialem zakupic zniknal ze sklepow (i to doslownie wszystkich - czy to internetowych czy zwyklych). Ogolnie wiec dostanie V200 powyzej 256mb graniczylo z cudem. Gdybym nie jechal na wakacje to nie byloby zadnego klopotu, ze mi sprzet przychodzi ten tydzien pozniej. Ja jednak BEZ muzy pojechac nie potrafie, a discman padl calkowicie ;). Dwie pozostale rzeczy, czyli kierownica Logitecha i aparat Canona przychodzil po trzech dniach gora.
A ceny? Coz, wystarczy sprawdzic skapiec.pl -> czesto gesto maja bardzo niskie ceny ;)

Dnia 10.06.2007 o 14:50, HumanGhost napisał:

Może Komputronik?

Taa... jaaasne. Komputronik i tanio ;)? Nie w tej bajce HumanGhost ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warstwy chmur przed burzą. Wiem, że drzewa krzywe, ale fotografowałem efekt świetlny i nie patrzyłem, czy do pionu dobrze jest czy nie. Żałuję, że nie mogłem tego inaczej objąć ale chwilę później zaczęło mocno lać, a woda raczej aparatowi nie służy ;-)

Canon PowerShot A610

BTW: Byłem wczoraj w Puławach i bawiłem się w sklepie Lumixem DMC-FZ50. Kurczę, jak tylko zdobędę trochę kasy to już wiem na co ją wydam ;-D

20070610214907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 21:50, Arclight napisał:

BTW: Byłem wczoraj w Puławach i bawiłem się w sklepie Lumixem DMC-FZ50. Kurczę, jak tylko zdobędę
trochę kasy to już wiem na co ją wydam ;-D

Polecam sprzęt, osobiście jestem z niego bardzo zadowolony. Czasem trochę przeszkadzają szumy, jednak jest to nieuniknione przy tylu pikselach, ile wepchnęli do małej matrycy. Ale da się z nimi żyć. :)
Dzisiaj odwiedzałem skansen, może niedługo podzielę się efektami mojej pracy. Póki co muszę trochę poedytować te fotki, żeby jeszcze lepsze były. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 22:41, Arclight napisał:

Właśnie tylko te szumy już od ISO 100 mnie niepokoją, ale cóż, nie można mieć wszystkiego...
Ale patrzę na zdjęcia - i robi bardzo fajne.

Też się nad nim długo zastanawiałem, ale jednak zrezygnowałem.

Na pewno olbrzymim plusem jest wygląd aparatu :D
Kawał klocka i prezentuje się lepiej niż lustrzanka. Tego nie ma żaden z liczących się konkurentów. Może fuji i samsung, ale one odpadają z innych powodów.
Wszystkie ustawienia manualne są, nawet pierścienie na obiektywie. Zoomowanie to czysta przyjemność. Do tego gwint na filtry, gorąca stopka, 10 megapikseli. Żyć nie umierać... tylko te szumy są problemem. Poza tym, genialny sprzęt.

Co prawda nie wytrzymuje porównania z amatorskimi lustrzankami + 2 obiektywy, ale za taki zestaw trzeba o wiele więcej wybulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 23:24, Monastor napisał:

Na pewno olbrzymim plusem jest wygląd aparatu :D /.../

Racja. Jeśli się jeszcze doda do tego osłonę przeciwsłoneczną na obiektyw, która przedłuża go optycznie, aparat wygląda jak rasowe lustro. ;)

Dnia 10.06.2007 o 23:24, Monastor napisał:

Żyć nie umierać... tylko te szumy są problemem. Poza tym, genialny sprzęt. /.../

Z szumami da się żyć... Mogli wepchnąc o te 3 miliony pikselów mniej, to byłoby znacznie lepiej. :)

Tak apropos mojego aparatu, to od jakiegoś czasu zaczął sprawiać mi małe problemy... Kilka dni temu zauważyłem mały okruszek wewnątrz obiektywu, który przykleił się do ruchomej soczewki. Nie sprawiał wtedy większych kłopotów, nie był widoczny na zdjęciach. Jednak przedwczoraj przykleił się do ostatniej soczewki, tej nieruchomej. Przy szerokim kącie i przymkniętej przysłonie na zdjęciach występuje czarna plamka. Wydaje mi się, że ten okruch mógł powstać w wyniku mocniejszego uderzenia. Trzymam zawsze aparat w futerale, ale i tak mogło nim trochę mocniej wstrząsnąć. Po prostu coś się w środku ukruszyło i przykleiło do soczewki. Niestety dostepu do wnętrza obiektywu nie mam i nie wiem jak się pozbyć tego okruszka... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:50, HumanGhost napisał:

Jako, ze mieszkam na zadupiu handlowym to proiszę o polecenie mi jakiegoś dobrego sklepu internetowego,
gdzie mozna kupić aparat. Zależy mi na solidności, uczciwości i przesyłce na poziomie europejskim.
Wiadomo, że wolałbym dostać aparat w całości. Przydałaby się też konkurencyjna cena hehe.
Może Komputronik?


Tak. Komputronik to najlepsza jakość, wszystko profesjonalnie i perfekcyjnie. Ale za takie wygody to też trzeba więcej zapłacić :-) To wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteśmy przy temacie aparatów fotograficznych, to ja polecam Kodak EasyShare Z612. Naprawdę bardzo, bardzo dobry :-)

producent: Kodak
matryca (przetwornik): 6,1 MP
maks. rozdzielczość: 2832 x 2128 pikseli
pamięć wewnętrzna: 32 MB
rodzaj obsługiwanej pamięci zewn.:Secure Digital, MultiMedia Card
maks. zoom optyczny: 12 x
maks. zoom cyfrowy: 4,2 x
ogniskowa obiektywu wg filmu: 35 - 420 mm
jasność obiektywu: 2.8 – 4.8 F
min. szybkość migawki:16 s
maks. szybkość migawki: 1/1000 s
nagrywanie MPEG/AVI: tak (640 x 480 30 klatek/s)
typ ustawiania ostrości: autofocus
czułość ISO: auto 800 400 80 200 100
lampa błyskowa: tak
wyświetlacz LCD: tak
przekątna LCD: 2,5 cale
interfejs: wyjście video (video out), USB 2.0
rodzaj zasilania: 1x CRV3
szerokość: 104 mm
wysokość: 74 mm
głębokość: 70 mm
waga: 300 g
akcesoria: oprogramowanie, pasek, kabel Video, kabel USB, bateria
inne cechy: kadrowanie zdjęć z poziomu aparatu, cyfrowa redukcja efektu czerwonych oczu, zdjęcia seryjne z prędkością 2 kl./sek., Makro: od 10 cm

Średnia cena: ok. 1000zł

20070613140325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:50, HumanGhost napisał:

Jako, ze mieszkam na zadupiu handlowym to proiszę o polecenie mi jakiegoś dobrego sklepu internetowego,
gdzie mozna kupić aparat. Zależy mi na solidności, uczciwości i przesyłce na poziomie europejskim.
Wiadomo, że wolałbym dostać aparat w całości


Wejdź na allegro i poszukaj sprzedającego o ksywce fotoaparaciki_pl. Kupowałem u nich kilka akcesoriów do aparatu i wszystko jest ok. Raz się zdarzyło, że obiektyw Canona był uszkodzony, ale wymieniili go bez probelmu następnego dnia. Poza tym niedaleko mnie mają zwykły sklep ze sprzęttem fotograficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was bawił się może aparatem Panasonic DMC-TZ3??? Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że jak na taki niewielki aparat kompaktowy ma całkiem niezłe parametry. Nie wiem tylko jak sprawdza się w boju. Może macie jakieś zdjęcia zrobione tym aparatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w poniedziałek podzielę się z Wami pierwszymi fotkami z FZ8. W płockim Auchan będzie 30%towa promocja na wszystkie aparaty i kamery cyfrowe. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 07:25, HumanGhost napisał:

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w poniedziałek podzielę się z Wami pierwszymi fotkami z FZ8.
W płockim Auchan będzie 30%towa promocja na wszystkie aparaty i kamery cyfrowe. :-)


To ustaw się w kolejce ze 2 godz przed otwarciem sklepu :) Jak ja w zeszłym roku kuipowałem 350D to byłem pod MM 2 godziny przed otwarciem i ledwo co się załapałem na promocję. Część aparatów i kamer była tańsza VAT czyli 22% Wtedy za 350D zapłaciłem 2050 zł :D (oczywiście zestaw z obiektywem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. A właściwie prośbę o radę do tych co tu takie piękne zdjęcia robią (nie będę wymieniał po nicku bo kogoś zapomnę i sie obrazi :)).

Otóż jest taka sytuacja. Ojciec zamierza wystartować w konkursie na najładniejszy balkon (a właściwie jest zgłoszony przez resztę rodziny bo sam to nie bardzo chciał:)). W pierwszym etapie, trzeba wysłać zdjęcie balkonu. I tutaj zaczyna się moja robota. Bo te zdjęcie chciałbym zrobić, aby było jak najlepsze. Tylko mam teraz problem jak. I tutaj proszę o radę, co poustawiać, jak poustawiać, o jakiej porze dnia robić, żeby było najlepiej.

A teraz krótka charakterystyka balkonu.
4 piętro, ostatnie (ciężko zrobić z zewnątrz zdjęcie, będę coś próbował bo mam 12x zoom optyczny, ale nie wiem co z tego wyjdzie)
balkon szeroki na jakiś metr długi może 5-6 (tu mam problem jak się ustawić, chyba i z jednej i z drugiej strony zrobię)
oświetlenie; z rana słońce świeci bezpośrednio na balkon (skierowany jest na wschód po prostu), już koło 11-12 praktycznie cały balkon jest w cieniu i tak do wieczora;

Tyle co chyba trzeba wiedzieć aby szło mi coś poradzić. Mój aparat to Konica Minolta Z5.
Te zdjęcie z dołu jak myślałem to po pierwsze, że bym z pełnym zoomem musiał zrobić, a po drugie chyba z rana, bo wieczorem to balkon będzie zacieniony, a słońce będzie mi w obiektyw świecić.
Jak ktoś ma jakieś rady, co i jak poustawiać, żeby ładnie te wszystkie roślinki wyszły to byłbym bardzo wdzięczny. W razie czego zrobię ze 100 zdjęć z różnymi nastawami i wybiorę te ładniejsze. Najbardziej by mi zależało, aby doradzić mi porę robienia tych zdjęć, bo nie chę, żeby jakieś przepalenia były czy jak to się tam nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 08:23, Pingus napisał:

To ustaw się w kolejce ze 2 godz przed otwarciem sklepu :)


No też prawda. Tego sie boję. Ale pokładam nadzieję w poniedziałkowym kacu poweekendowym ludzi i braku czasu rano ze względu na pracę. ;-)
Liczę też, że wszyscy rzucą sie na "lustra" a ja pomiędzy łokciami przecisnę się i dorwę tego Lumixa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować