Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2009 o 23:50, Mateox86 napisał:

> Mam zamiar kupić jakiś porządny telefon multimedialny.
> Waham się między Nokią N85 i N96 - nie wiem dlaczego, ale jakoś bardziej podoba
mi się
> N85 mimo że są prawie takie same. Który jest lepszy?
> Ewentualnie do wyboru mam jeszcze iPhone 3G oraz HTC Touch Diamond - chociaż szczerze

> powiedziawszy te palmofony mi się nie podobają.

Na pewno nie bierz iPhone''a. Nie warto. Za to polecam HTC. Natomiast jeżeli drażni Cię
windows mobile to n96


Jeśli chodzi o komórki tego typu to polecam Nokie 5800 i tak jak już napisał Mateox86 HTC
:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tutaj masz test nokii N96:

http://gsmonline.pl/portal/phonetests/phoneTests.jsp?s0n_id=20847&link=Test,telefonu,Nokia,N96

Jak większość nowych Nokii to shit. Dobre Nokie skończyły się wraz z modelem 6210 i 6230 - aczkolwiek to moja opinia, nie wszyscy muszą się z tym zgadzać.
Nie mniej opinie są wymowne:

http://www.mgsm.pl/katalog/htc/touchdiamond/
http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/n96/

Sam użytkuję Toshibę G810 Portege z procesorem 400MHz i Win Mobile 6.1 - hula lepiej niż SE P1i, którego miałem dotychczas.

Nie ma nad czym się zastanawiać - bierz HTC.

Przy okazji - z iPhone daj sobie spokój - telefon, którego nie można użyć jako modemu (nie ma wbudowanego modułu) i nie można wysłać MMS...!? Śmiech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 08:56, mrosi napisał:

Przy okazji - z iPhone daj sobie spokój - telefon, którego nie można użyć jako modemu
(nie ma wbudowanego modułu) i nie można wysłać MMS...!? Śmiech....

Można użyć iPhona do wyżej wymienionych celów, trzeba tylko wiedzieć jak. I nie każdy ma takie potrzeby jak Ty. Poza tym po co funkcja modemu w telefonie multimedialnym? A MMSy? kiedy znajomi się tego czepiali wysłałem im MMSa. Nie mieli tego nawet skonfigurowanego.
PS. następnym razem jak będziesz się czepiał iPhone to nie pisz o MMS bo mogą Cię nawet wyśmiać. Napisz lepiej o całkowicie niefunkcjonalnym bluetooth (chociaż już niedługo pojawi się stosowna aplikacja) i konieczności synchronizacji z iTunes (też można obejść jednak jest z tym strasznie dużo roboty i jest to po prostu nieopłacalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio nie do końca uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź (^^), więc poproszę o podanie jakichś modeli telefonów, które spełniałby poniższe wymagania:

- obudowa slider bądź normalna
- przeznaczenie: muzyczne, ma to być na swój sposób MP3/MP4 z funkcją telefonu :)
- producent: jak najlepszy ;) Chociażby Nokia, Samsung czy Motorola (do SE mam niechęć ze względu, że mój stary k310i miał trzeszczący głośnik od muzyki, a drugi, do rozmowy, był tak niewyraźny, że nie wiedziałem kto coś mówi :/)
- cena: do 800-900 zł (może być używany, ale w idealnym stanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 14:35, krl.krl napisał:

Można użyć iPhona do wyżej wymienionych celów, trzeba tylko wiedzieć jak. I nie każdy
ma takie potrzeby jak Ty. Poza tym po co funkcja modemu w telefonie multimedialnym?


A co za różnica czy telefon jest multimedialny czy nie? Wiele osób wciąż jeszcze używa telefonu do połączenia z netem.

Dnia 06.01.2009 o 14:35, krl.krl napisał:

A MMSy? kiedy znajomi się tego czepiali wysłałem im MMSa. Nie mieli tego nawet skonfigurowanego.


Nie za bardzo wiem i nie za bardzo interesuje mnie to czy ktoś nie chce lub nie potrafi skonfigurować usługę MMS...

Dnia 06.01.2009 o 14:35, krl.krl napisał:

PS. następnym razem jak będziesz się czepiał iPhone to nie pisz o MMS bo mogą Cię nawet wyśmiać.


"Mogą", czyli kto?

Dnia 06.01.2009 o 14:35, krl.krl napisał:

Napisz lepiej o całkowicie niefunkcjonalnym bluetooth (chociaż już niedługo
pojawi się stosowna aplikacja) i konieczności synchronizacji z iTunes (też można obejść
jednak jest z tym strasznie dużo roboty i jest to po prostu nieopłacalne).


Wiesz, wyraziłem swoją dezaprobatę dla braku pewnych funkcji w telefonie. Jeśli już, to oczekuję dyskusji a nie wypisywania bzdur na temat tego co mam pisać a co nie. Tym bardziej, że było nie było, nawet moje dzieci nie pouczają mnie w tej materii. Daj sobie lepiej spokój z tego typu tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 15:25, mrosi napisał:

A co za różnica czy telefon jest multimedialny czy nie? Wiele osób wciąż jeszcze używa
telefonu do połączenia z netem.

Jeśli ktoś szuka telefonu multimedialnego to wątpię, aby używał go jako modemu

Dnia 06.01.2009 o 15:25, mrosi napisał:

Nie za bardzo wiem i nie za bardzo interesuje mnie to czy ktoś nie chce lub nie potrafi
skonfigurować usługę MMS...

Chodziło mi o to że ktoś psioczy, ale jego sprzęt też nie posiada danej opcji.

Dnia 06.01.2009 o 15:25, mrosi napisał:

"Mogą", czyli kto?

Czyli zwykle fanatycy Apple którzy nie widzą w produktach tej firmy żadnych wad - "iTunes jest przecież wygodne" ; "Co za dzieci używają bluetooth? Dziś używa się maila!" ; "Po co mi lepszy głośnik? Żeby się lansować jak mi to muza gra w kieszeni?". Te cytaty są prawdziwe. Nie dokładnie tak samo jak zostały napisane przez autorów jednak sens jest taki sam.

Dnia 06.01.2009 o 15:25, mrosi napisał:

Wiesz, wyraziłem swoją dezaprobatę dla braku pewnych funkcji w telefonie. (...)

Sorry, zapomniałem o emotce;)
No i przepraszam jeśli Cię to uraziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Motorola ROKR E8, możesz dorwać na allegro za ok 500zł ze słuchawkami na BT Motorola S9 (ja dobrawałem dokładnie za 500zł z tymi słuchawkami ;)). Mogę napisać że ma świetną jakość dźwięku na słuchawkach (nie tych z zestwau...) na głośniku gra znośnie ale nie głośno. Ten telefon jest idealny do twoich kryteriów, jednym przyciskiem zmienia się z telefonu w odtwarzacz mp3 (znikają cyfry a pojawiają się funkcje muzyczne, przyznam szczerze że na wcześniejszych telefonach z tych funkcji nie korzystałem ponieważ one były "schowane" ;p) i ma prześwietnego FastScrolla.Ma wbudowane 2gb pamięci i najczęściej dostajesz do niej karte 2gb (2+2=4 ;)) Nie zrażaj się odrazu jej wyglądem w realu wygląda ładnie.

Tutaj moja krótka wypowiedź na jego temat: http://tnij.org/motoe8

I amatorski filmik nagrany kamerką internetową: http://tnij.org/filme8
40 sekundzie widać jak FastScroll wymiata ;)
Zmieniłem oprogramowanie na nie brandowane zrobione przez kolegę z rosji i telefon ładnie szybko śmiga.

20090106173557

20090106173608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 15:39, krl.krl napisał:

Jeśli ktoś szuka telefonu multimedialnego to wątpię, aby używał go jako modemu


A jednak. Wśród moich znajomych są takie osoby.

Dnia 06.01.2009 o 15:39, krl.krl napisał:

Chodziło mi o to że ktoś psioczy, ale jego sprzęt też nie posiada danej opcji.


No wiesz..... ;-P ... mój telefon ma funkcję MMS...

Dnia 06.01.2009 o 15:39, krl.krl napisał:

Czyli zwykle fanatycy Apple którzy nie widzą w produktach tej firmy żadnych wad - "iTunes jest przecież
wygodne" ; "Co za dzieci używają bluetooth? Dziś używa się maila!" ; "Po co mi lepszy głośnik? Żeby się
lansować jak mi to muza gra w kieszeni?". Te cytaty są prawdziwe. Nie dokładnie tak samo jak zostały
napisane przez autorów jednak sens jest taki sam.


W pracy mam dwóch znajomych, którzy kupili iPhone. Ani jeden ani drugi już go nie ma... :-)

Dnia 06.01.2009 o 15:39, krl.krl napisał:

Sorry, zapomniałem o emotce;)
No i przepraszam jeśli Cię to uraziło.


NP :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z ceną, ale osobiście polecam Nokię N82. Moim zdaniem spełnia wszystkie podane przez Ciebie funkcje.
Do tego dostajesz aparat 5 Mpix, N-Gage Games, Google Maps ( jeśli do czegoś Ci się przydadzą ), kartę pamięci i wiele, wiele innych "ficzerów".
Ogólnie telefon jest super. Z tego względu, że słucham dużo muzyki, dokupiłem ostatnio słuchawki douszne Sennheisera - takie coś zamiata wszystko.
Jeszcze tak na marginesie dopowiem, że telefon wygląda bosko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(do SE mam niechęć ze względu, że mój stary k310i miał trzeszczący głośnik od muzyki, a drugi, do rozmowy,

Dnia 06.01.2009 o 14:58, Jaki Ganh1 napisał:

był tak niewyraźny, że nie wiedziałem kto coś mówi :/)


k310i to (wedlug mnie) nieudany model.. Porzuc niechec do se jako playerki sa najlepsze skoro slider to moze
w580 ? ;p(nowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakikolwiek Soniak majacy wejscie mini jack? Chodzi mi o mozliwosc bezposredniego podlaczenia niefabrycznych sluchawek, bo ja z ogromna regularnoscia dojezdzam kolejne adaptery SE > mini jack (kabelek o grubosci 2 mm? 3mm? Kabaret...) i po prostu nie chce juz wiecej kupowac kolejnych sluchawek / przejsciowek co miesiac ;/ Jesli Sony nie ma w ofercie takiego modelu, to poleccie mi prosze jakas dobra "muzyczna" Nokie. Nowy telefon bede kupowal dopiero w pazdzierniku - wezcie to pod uwage przy podawaniu przykladowej ceny - przez ten niecaly rok chyba one spadna? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 16:01, gesio napisał:

Szukam telefonu max. do 500 zł, moglibyście pomóc?


Szukam samochodu do 50 tyś, pomoże ktoś?...
Może byś podał jakieś szczegóły? Co ma mieć, czego ew. nie, czy ma być on taki zwykły, czy rozsuwany, czy składany? Czy ma mieć kolorowy wyświetlacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SE najlepsze playerki xD a nawet wejścia mini jacka nie mają tylko trzeba się bawić (jak kolega wyżej) w przejściówki.

Ł Y D A
Jeżeli z noki to może 5220 kosztuje ok 450zł, 5310 ok 550zł lub 5320 ale to juz ok 650zł a jak żaden z tych to może Motorola ROKR E8 ;) Można dorwać je za ok 500zł ze słuchawkami na BT Motorola S9 z testów zagranicznych wychodziło że E8 gra lepiej na słuchawkach od 5310 a także ma lepszej jakości wyświetlacz ;)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=7871

Jezeli ktos sie zna to na dole takie 2 charakterystyki

20090107185258

20090107185309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być używany i z allegro to polecam HCT/SPV M3000/M3100 lub M650 (używane można dorwać za ok 500zł). Ogólnie polecam telefony HCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaki Sony Ericsson z serii Walkman jest najlepszy? No wiecie, 5 mpx, GPS itd. ^^ I który SE jest największym konkurentem Noki N95/N96?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:07, Archi155 napisał:

Jeżeli może być używany i z allegro to polecam HCT/SPV M3000/M3100 lub M650 (używane
można dorwać za ok 500zł). Ogólnie polecam telefony HCT.


HCT? Rozumiem, ze to ci się pomyliło i miałeś na mysli HTC...

gesio - ew. iPhone, ale do tego byś musiał tą stówkę dołożyć. A tak to także polecam telefony HTC, chyba, że Archiemu nie chodziło o HTC to w tedy nie "także" =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się