Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2009 o 18:49, witkab napisał:

Czy orientuje się ktoś może, jak wygląda zamiana mixa Orange na Playa? Czy coś to kosztuje,
ile trwa itp? Z góry dzięki za odpowiedź.


proces MNP Powinien trwać zgodnie z nowym prawem jeden dzień. w praktyce trwa to nawet do miesiąca. zazwyczaj jednak max tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


igor8472 => nie wygląda źle ... zobaczę choć, przyznam że z wyglądu nie do końca mi odpowiada.

zerohunter => jw

Dark_ziom => obecnie mam w200i więc ...

Co do E8 ... niby fajna ale chyba jak dla mnie ciut przebajerzona ... w ogóle mam pytanie do osób użytkujących SE a konkretniej model w200i - wam też telefon po pewnym czasie strasznie muli, zawiesza się i wolno chodzi? Tak ma każdy SE czy tylko w200i? Ewentualnie jak to naprawić lub czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon się używa to normalne, że po 1,5-2 latach będzie mulić. Ja poleciłbym niezniszczalną NOKIE 3110 CLASSIC, za taka sumkę chyba najlepsza i odradzam fony z klapką do 300zl;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W910i kusi wyświetlacz, ale to nie jest telefon dla wymagających, tnie się menu itd, ten telefon wydaje mi się awaryjny, zresztą dwóch kupli go ma i w ogóle nie mówią o nim w zachwycie (telefon na własną odpowiedzialność) w dodatku cena i bardzo dużo osób go ma tak jak k800(mój!).. F305 gdyby nie ten malutki wyświetlacz byłby ok. Cena fajna. Ja natomiast poleciłbym w580i, wiele jest komentarzy, że to pękło to się zepsuło w nim, ale to właśnie jego z tej trójki bym wziął na chwilę obecną ( ceny 400-550- nowy fon), albo dołożyć kasy na w705 <3 WiFi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, też mam pytanie o w200i :). A konkretnie chodzi mi o to, czy ten:
http://www.allegro.pl/item724082414_k1_oryginalny_kabel_dcu_65_sony_ericsson_k750i.html
kabelek będzie do niego pasował (zgrywanie zdjęć, wgrywanie MP3 itd.)? Niby w opisie jest napisane, że tak, ale może akurat ktoś na tym forum taki kabelek kupił ;) (zależy mi na opinii "pierwszej ręki").
Tak na marginesie - ładnie koleś rżnie na kosztach przesyłki - "polecony" priorytetowy do 0,5 kg kosztuje 5,80 a u niego - 9 (co on tam dolicza - prowizję dla Allegro? koszty wystawienia? koszty pakowania? może jeszcze "cegiełkę" na karmę dla swojego psa?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z W595? Ostatnio poczytałem na jego temat trochę, że to niby "lepszy w910i". To prawda?
Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak przepraszam zapomniałem o nim :-p w595 jest lepszy chyba tylko pod względem aparatu bo 3,2MPix i drobnych funkcji, ale przyuważ, że za taka samą cenę możesz mieć w705 (mówię o cenach allegro nowych telefonów) // http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1479#parametry // który ma WiFi i wiele funkcji (SensMe, ShakeControl) ale szczególnie przez te WiFi zbieram pieniądze na niego, a dokładniej wersje w715 dostępna tylko w vodafone która ma zintegrowany GPS - porównanie: http://www.phonegg.com/compare/24/Sony-Ericsson-W715-vs-Sony-Ericsson-W705.html (lepszy w705? ^^)
podsumowując:
w910 - totalny crap wg. dwóch osób, które znam i go mają
w580 - tańsze rozwiązanie, lepsze "zbliżenie cyfrowe" od 305
f305 - to samo co 580 tylko, że ma mały wyświetlacz, ale pamięć do 4GB i jest "bardziej do gier"
w595 - cena porównywalna do 910, lepszy aparat, ogólnie lepszy
w705 - cena =595 prawie te same funkcje, tylko że ma YouTube i WiFi
Ja polecam w705 i w595, a w580 jak trochę mniej kaski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zawsze otrzymuję TAKIE odpowiedzi ^^

Dnia 08.09.2009 o 18:28, RedSqll napisał:

w910 - totalny crap wg. dwóch osób, które znam i go mają

A ja na niego polowałem :P

Dnia 08.09.2009 o 18:28, RedSqll napisał:

f305 - to samo co 580 tylko, że ma mały wyświetlacz, ale pamięć do 4GB i jest "bardziej
do gier"

Odstraszyła mnie ta "plastikowość" :P

Dnia 08.09.2009 o 18:28, RedSqll napisał:

w595 - cena porównywalna do 910, lepszy aparat, ogólnie lepszy

I chyba tego wezmę.

Dnia 08.09.2009 o 18:28, RedSqll napisał:

w705 - cena =595 prawie te same funkcje, tylko że ma YouTube i WiFi

Nie interesuje mnie to raczej ^^

Dnia 08.09.2009 o 18:28, RedSqll napisał:

Ja polecam w705 i w595, a w580 jak trochę mniej kaski ;-)

Dzięki serdeczne za wszystko ^^ Wezmę raczej w595.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki telefon byłby najlepszy do słuchania muzyki (czyt. najgłośniejszy) Mam obecnie SE W910i i szukałbym czegoś z tej firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,wczoraj dostałem nokie 6220 classic i miałem 4 kreski gdy ja właczyłem dzis mi sie rozładowała i wł ją do ładowania,przestała sie juz ładowac tz ze jest juz naładowana ale czy trzeba robic 3x po 12h i czy to cos pomorze prosze o konkretna i szybką odp z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Korzystamy z telefonu do momentu całkowitego rozładowania akumulatora, do chwili samoczynnego wyłączenia się telefonu.
2. Podłączamy wyłączony telefon do ładowarki na czas 12-15 godzin.
3. Odłączamy telefon od zasilania, uruchamiamy i użytkujemy do ponownego całkowitego rozładowania baterii.
4. Ponownie ładujemy wyłączony telefon przez 12-15 godzin.
5. Po dwukrotnym cyklu rozładowań i ładowań, czas funkcjonowania baterii (a przez to oczywiście telefonu) powinien się wydłużyć. Cykl można powtarzać dla lepszego rezultatu.

Zródło -> http://www.genesis.net.pl/Formowanie-baterii_61130.html

Ja zawsze rozładowywałem nowa kome 3x i ladowałem 12 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:10, noobie napisał:

jaki telefon byłby najlepszy do słuchania muzyki (czyt. najgłośniejszy) Mam obecnie SE
W910i i szukałbym czegoś z tej firmy ;)

w980i albo jak skończyła Ci się gwarancja możesz zmienić akustykę w swoim SE na np. tą z w980i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż kończy mi się umowa z Erą i teraz mam taki problem: chciałbym wziąć na przedłużenie umowy na kolejne 2 lata komórkę LG KU990, ale niestety mój operator powiedział mi, że to już przestarzały model i go nie sprzedają. I prawdę powiedziawszy to z tym pierwszym chyba mi jakiś kit wciskają, bo wystarczyło, że wszedłem na stronę Playa i Plusa, a także na ceneo, by zobaczyć, że ta komórka nadal trzyma się w sprzedaży (jakoś nie sądzę, że to przestarzały model).
Teraz mam taki problem: czy poszukać sobie innego modelu, przejść do konkurencji czy też rozwiązać umowę i kontynuować na doładowania?
Sam osobiście szukałem jakiegoś innego modelu, ale albo za drogi, albo Era go nie oferuje. Może macie jakieś propozycje? Zależy mi w komie na dobrym aparacie foto 5MP w górę(dosyć często używam, obecnie mam K550i i 2MP aparat), dużym ekranie (najlepiej tak coś od 2,2" w górę), radiu FM, MP3, nagrywaniu video w jakiejś rozdzielczości lepszej niż 176x144 i coś jeszcze pewnie. :P Wszystkie te wymienione rzeczy używam (jedynie video dosyć rzadko nagrywałem, gdyż ta rozdziałka 176x144 zbytnio się nie nadaje), nie kupuję komy z super-turbo wypasem na pokładzie dla szpanu.
Z tych komórek, to interesują mnie modele: SE K850i (no ten mogę się zgodzić, że już przestarzały), SE C905, Nokia N95, LG KC910 Renoir, LG Arena (te fony są za drogie obecnie na mój budżet), LG KU990 Vievty (ten jest w centrum mojego zainteresowania) i w zasadzie to tyle.
Za to przejście do konkurencji też nie do końca mi jest wygodne, chyba, że można przenieść numer. Można?
Jeśli nie będę miał innego wyjścia, to po prostu rozwiążę umowę, gdyż nie mam zamiaru brać komy na kolejne 2 lata z której nie będę zadowolony. Wolałbym poczekać np. z pół roku, aż się pojawi coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo baterie litowo-jonowe nie wymagają formatowania, ale w tej sytuacji warto przeprowadzić jeden cykl od pełnego naładowania do całkowitego rozładowania, gdyż najwyraźniej układ odczytujący stan baterii się rozkalibrował (jeden cykl w zupełności wystarczy do skalibrowania).

lookastdu
Numer można przenieść do innego operatora, ale mimo różnych regulacji prawnych (mających uprościć cały proces) wciąż jest to niełatwa sprawa (z tego, co widzę, to tylko Play się chwali, że załatwiają wszystkie formalności za klienta przy przenoszeniu numeru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 17:36, krl_krl napisał:

Obczaj LG GC900 (Viewty 2).

Niestety jest to komórka jak na razie za droga dla mnie, już tańsze obecnie są KC910 Renoir i Arena. Ja raczej szukam czegoś co będzie w abonamencie za max 50 zł na 2 lata z ewentualną dopłatą do 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z drugiej ręki telefon noka n73. Wszystko ładnie pięknie, gdyby nie to, że nie działa w nim tylni aparat! Odsuwam tę tylną klapkę czekam, czekam i nic. Pomyślałem, że może należy zainstalować nowy software, ale po uruchomieniu programu Nokia Software Updater wynika, że nic nie trzeba instalować.

Co może być przyczyną niedziałającego aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się