Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zmiany na gram.pl!

128 postów w tym temacie

Co wy z tą WPLNo manią. Najlepiej by było gdyby całkowicie zrezygnowano z tych beznadziejnych wirtualnych pieniążków, bo tylko mącą i komplikują.

Zamiast WPLNomanii można by po prostu zrobić akcję "Tniemy ceny" w której będą produkty z mocno obniżoną ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 15:54, KrisK91 napisał:

Zamiast WPLNomanii można by po prostu zrobić akcję "Tniemy ceny" w której będą produkty
z mocno obniżoną ceną.

Osobiście jestem za - najlepiej niech cena będzie o jakieś 80% niższa - sprzedaż wzrośnie momentalnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zobaczymy jak to będzie z tymi zmianami, ale grunt że gram.pl ma teraz zagwarantowane dalsze istnienie (niepokojące były z początku te przenosiny poszczególnych elementów na nową stronę CDP, a zwłaszcza stworzenie tam bliźniaczego forum).
Cóż, ciekaw jestem czy rzeczywiście odczujemy jakieś zmiany, no ale jeśli sprawdzi się ta zapowiedź z odbiorem osobistym gier w salonach Sferis, to już duuży plus. Wreszcie nie musiałbym opłacać wspaniałej Poczty Polskiej i drżeć czy (i kiedy) paczka dotrze do mnie w jednym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 14:51, Budo napisał:

> A czemu nie

Bo nie mają jak? Bo nie mają po co? Gram.pl i cdp juz od jakiegoś czasu sa osobnymi spółkami,
a teraz Action przejęło w większej części gram.pl. A nie cdp. muszą się więc zająć gram.pl
i tutaj będą lokowac swoją uwagę i starania, a nie pchać się do wewnętrznych spraw cdp.
Action to wielka firma, dużo większa niż cdp, myślisz, że będą się zajmować jedną promocją?
Poza tym już, jak już pisałem- wplnomania działa, na każdego narzekającego na biedne
tytuły jest dziesięciu, którzy kupią gre i nic nie powiedzą.


Cóż jeśli rzeczywiście są osobnymi firmami to gram.pl bez żadnych konsekwencji będzie mogło usunąć reklamę wplmanii ze swojej strony, sam piszesz że Action powinno skupić się na gram.pl a wplmania w tej chwili nie jest dobrą reklamą dla serwisu z którym jest tak bardzo związana, powiedzmy sobie szczerze, może to jest program CDP ale od początku był reklamowany,wspierany, komentowany na Gramie, tak samo większość wątpliwości była rozwiewana na stronach Gramu i z tą stroną jest głównie kojarzony.
Czy sądzę że będzie zajmować się jedną promocją, nie, sądzę że zajmie się ogółem spraw związanych z Gramem, między innymi z wplmanią.
Piszesz że wplomania działa, cóż jak kupuję jakiś produkt to oczekuję że będzie on sprawnie chodził cały czas, a nie raz na 3 dni, wplmania miała być akcją stałą co tydzień uzupełnianą nowymi produktami,(już o opłacalności tych produktów nie wspomnę)biorąc pod uwagę mniej więcej ostatnie pół roku można spokojnie powiedzieć, że wplmania nie działa.(chyba że miałeś na myśli samą stronę:b)
Action ogłasza, że CdP nie wycofało się z partnerstwa więc ja mam cichą nadzieję że jakiś tam wpływ będą mieli na to co jest zamieszczane na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 16:00, darkwind21 napisał:

Cóż jeśli rzeczywiście są osobnymi firmami to gram.pl bez żadnych konsekwencji będzie
mogło usunąć reklamę wplmanii ze swojej strony


Nie będzie mogło, bo nie znamy jaka była umowa dotycząca wplnomanii.

>sam piszesz że Action powinno skupić

Dnia 30.05.2009 o 16:00, darkwind21 napisał:

się na gram.pl a wplmania w tej chwili nie jest dobrą reklamą dla serwisu z którym jest
tak bardzo związana


Wplnomania nie jest reklamą żadną i dla nikogo w zasadzie. Myślisz, że tych kilku internetowych narzekaczy robi jakąkolwiek antyreklamę w skali kraju, która odciąga klientów?

Dnia 30.05.2009 o 16:00, darkwind21 napisał:

Piszesz że wplomania działa


Jeszcze raz Ci mówię- 10 osób narzeka, 100 osób bez słowa kupi to co jest dostępne. Z tych narzekających 5 i tak coś kupi. Jeśli wplnomania by nie działała, to sądzę, że szybko by zniknęła ze stronki.

Dnia 30.05.2009 o 16:00, darkwind21 napisał:

Action ogłasza, że CdP nie wycofało się z partnerstwa więc ja mam cichą nadzieję że jakiś
tam wpływ będą mieli na to co jest zamieszczane na ich stronie.


Wpływ na gram.pl pewnie tak, ale wpływ na cdp? Cdp ciągle ma część udziału gram.pl w łapkach pamiętaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2009 o 16:07, Budo napisał:

Nie będzie mogło, bo nie znamy jaka była umowa dotycząca wplnomanii.


Skoro nie wiemy jaka była umowa to nie wiemy czy nie będzie mogło.

Dnia 30.05.2009 o 16:07, Budo napisał:

Wplnomania nie jest reklamą żadną i dla nikogo w zasadzie. Myślisz, że tych kilku internetowych
narzekaczy robi jakąkolwiek antyreklamę w skali kraju, która odciąga klientów?


Oj nie zgodziłbym, wplmania w moim odczuciu jest jakąś formą reklamy zakupu gier na gramie.
A od kilku narzekaczy zwykle zaczynały się rewolucje.

Dnia 30.05.2009 o 16:07, Budo napisał:

Jeszcze raz Ci mówię- 10 osób narzeka, 100 osób bez słowa kupi to co jest dostępne. Z
tych narzekających 5 i tak coś kupi. Jeśli wplnomania by nie działała, to sądzę, że szybko
by zniknęła ze stronki.


Albo 10 osób ponarzeka i uświadomi 100 innych którzy zakupią gry w tańszym sklepie, na allegro lub zrezygnują z zakupu.

Dnia 30.05.2009 o 16:07, Budo napisał:

Wpływ na gram.pl pewnie tak, ale wpływ na cdp? Cdp ciągle ma część udziału gram.pl w
łapkach pamiętaj.


Czyli stali się partnerami w interesach i jakiś wpływ mogą mieć.

Sorry jeśli cytowanie mi nie wyszło.Coś zawsze mam problemy z cytowaniem posta który cytował innego posta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ani mnie grzeje ani ziębi. Gram.pl ostatnio podupada, na dodatek w sklepie mają jedne z najgorszych cen i promocji, chyba zaraz za Empikiem. Jeśli to się nie zmieni to nawet odbiór w Sferisie nie ratuje. Wolę kupić u konkurencji z dostawą i jeszcze i tak wyjdzie taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadzieję ze wreszcie zrobią coś z tymi wPLN, bo jak na razie to tylko pic na wodę
ceny po obniżce za wPLN często są wyższe niż ceny w innych sklepach, a przecież te pierwsze ponoć są promocyjne :P

no i że w ogóle gry trochę stanieją na gram.pl
pamiętam jeszcze jak parę miesięcy po premierze GTA IV kosztowało w ultima.pl 159 zeta ( lub coś koło tego :P ) a na gram.pl życzyli sobie 219 zeta.... no rozbój w biały dzień normalnie :/

Niekiedy to nawet ceny w EMPiK''u są lepsze niż na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy krok z tym odbiorem osobistym - może to wyjść jedynie na dobre dla klientów.

Warto skupiać i przyciągać graczy również poprzez organizowanie konkursów, obejmowanie patronatow medialnych oraz współtworzyć imprezy poświęcone grom/premierom itp.

Warto odświeżyć kod strony w taki sposób, aby nie wczytywała się za każdym razem długo (1mb ścągania na dzień dobry treści to troche sporo) oraz zbudowanie wersji mobilnej - sam wracając z pracy z chęcią od czasu do czasu czytalbym newsy, czy przeglądal serwis gram.pl w telefonie, jednak obecnie jest to dość kłopotliwe.

Poza tym podwyżki dla redaktorów gram.pl :D

Życzę udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 17:25, xippon napisał:


Poza tym podwyżki dla redaktorów gram.pl :D

Ach... te marzenia... :D

Dnia 30.05.2009 o 17:25, xippon napisał:

Życzę udanego weekendu.


I wzajemnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 17:25, xippon napisał:

Poza tym podwyżki dla redaktorów gram.pl :D


Podwyżki?! Żeby robota była to będzie dobrze ;) Chociaż jakbyście zrobili jakąś petycję o te podwyżki dla nas i wysłali do szefostwa... Może to by coś dało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony... Czy w związku z tym, ze Action jest sponsorem polskiej grupy kolarskiej, a jak się zapewnia z CD projektem będzie kontynuowana współpraca, znajdzie się w planach wydawniczych spolszczona gra Pro Cycling Manager 2009?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 14:11, Lucas_the_Great napisał:

/.../


No ja wiem :) Dlatego było to napisane z przymrużeniem oka.
Jednak news, w którym napisali, że są oddzieleni od CDP, nie napisali, że nadal należą do tej samej firmy mamy :)

Nie mniej jednak mam nadzieję, że zmiana udziałowca wyjdzie na dobre dla całego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować