Zaloguj się, aby obserwować  
Teokrata

Warhammer 40.000: Space Marine - temat ogólny

306 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2011 o 09:34, Carter napisał:

Tak taniej ale w empiku nie masz tych dwu dlc więc cena pewno wyjdzie ta sama.


Nie jestem do końca przekonany czy dwie podmienione tekstury początkowych broni, które są do wykorzystania tylko w multi i których w czasie rozgrywki się nawet nie zauważa, są warte 15-25zł więcej :/

@Pariah
Nie chcę żeby ktoś mnie źle zrozumiał. 6/10 uważam za obiektywną ocenę i nie dziwię się, że gra takie dostaje. Moja bardzo subiektywna ocena jest o wiele wyższa, bo nieźle się przy tej grze bawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 15:28, Astropath napisał:

@Pariah
Nie chcę żeby ktoś mnie źle zrozumiał. 6/10 uważam za obiektywną ocenę i nie dziwię się,
że gra takie dostaje. Moja bardzo subiektywna ocena jest o wiele wyższa, bo nieźle się
przy tej grze bawię :)


Nie zrozum mnie źle, też nieźle się bawię, jednak czuję spory niedosyt: nie mam jakiś ohhów, ahhów, westchnień i zachwytów. Ot bardzo fajna "nawalanka". Może to tyko moje odczucie, ale nie czuję tej "epickości" którą powinna być przesiąknięta gra tocząca się w uniwersum WH40k. Ot idziesz, bijesz, idziesz, bijesz, lecisz na jumppacku, bijesz... Strasznie brakuje mi takich zwrotów jak w GoWie: (przyczepiłem się tego gowa a w sumie nie przepadam za strzelankami ;)) np: przerywnik filmowy bach! staranowana brama i orki wysypujące się zza wyłomu a Ty nieprzygotowany i nagle zmuszony do heroicznej obrony....Zwrotów akcji jednym słowem.
Tu sobie tak jakoś idę i zwiedzam jak turysta i biję hordy Orków które widać już z daleka (zazwyczaj) a jedyne co wywołuje adrenalinę to nerwówka pt:"czy zdążę wykonać finishera by odzyskać energię zanim mnie zatłuką" :)
Może po prostu po tych filmikach promujących grę oczekiwałem czegoś innego. A może jeszcze mnie to czeka w późniejszych etapach gry.
W każdym bądź razie, z gier które ostatnio kupiłem (Deus Ex, Space Marine, Dead Island) SM sprawia mi najmniej radości z rozgrywki. (co nie znaczy że wcale mnie nie bawi i żałuję zakupu)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na wyprawę po Space Marine. Przy okazji zwiedziłem jakieś 3/4 Lublina.
I tak byłem w Media Markcie - gra kosztuje 99zł, brak edycji specjalnej.
Empik - 99zł, edycja specjalna była za 170zł O.o
Real - 99zł, brak edycji specjalnej
Carrefour - brak gry
Wróciłem do domu z niczym. Chciałem pokusić się o Edycję Specjalną ale nie dam 70zł. Myślałem, że w MM dorwę ją za ok 130zł. Jak oznajmił mi wesoły pan w MM grający w Dead Island - nie ma. Po prostu supper -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 17:31, Laston napisał:

Wróciłem do domu z niczym. Chciałem pokusić się o Edycję Specjalną ale nie dam 70zł.
Myślałem, że w MM dorwę ją za ok 130zł. Jak oznajmił mi wesoły pan w MM grający w Dead
Island - nie ma. Po prostu supper -.-


Trzeba było kupić na gramie ;)
a tak na serio,gdybym widział tę edycję specjalną na żywo to kupiłbym grę w Empiku za te 99 zł - ot,nic nadzwyczajnego za te dodatkowe 50 zł i nic nie umywa się nawet do EK.

Pariah - weź pod uwagę,że jest to pierwsza tego typu gra studia,które do tej pory słynęło z RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8.8h na liczniku i kampania gry ukończona. Gierka przyjemna ale nic ponadto - taka sobie fabuła, nie wyróżniające się postacie, nie powalająca mechanika gry... Podsumowując żadnych specjalnych zalet i żadnych specjalnych wad. Tryb multi może jest wart coś więcej (dla tych których on interesuje) ale patrząc wstecz myślę że za single nie warto dać więcej niż 70 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 18:50, Karharot napisał:

8.8h na liczniku i kampania gry ukończona.

Szybko. Na jakim poziomie trudności grałeś? Jak w ogóle sprawuje się działanie gry? Dalej są te problemy z migającymi teksturami na co niektórzy się skarżyli, czy już to naprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 18:50, Karharot napisał:

8.8h na liczniku i kampania gry ukończona. Gierka przyjemna ale nic ponadto - taka sobie
fabuła, nie wyróżniające się postacie, nie powalająca mechanika gry... Podsumowując żadnych
specjalnych zalet i żadnych specjalnych wad. Tryb multi może jest wart coś więcej (dla
tych których on interesuje) ale patrząc wstecz myślę że za single nie warto dać więcej
niż 70 PLN.

Hm... 8 godzin to raczej średnio dobrze. Fabuła chociaż ciekawa ?
A multi testowałeś ? Idzie pograć przez jakiś dłuższy czas, czy to tylko taki dodatek do kampanii ?
Grałeś na trudnym poziomie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 19:40, Arcling napisał:

Szybko. Na jakim poziomie trudności grałeś?

Najłatwiejszym. Strzelanki to nie moja specjalność i SM kupiłem głównie dla uniwersum oraz dla elementów cRPG na które liczyłem a całą resztę usiłowałem sobie zminimalizować.

Dnia 10.09.2011 o 19:40, Arcling napisał:

Jak w ogóle sprawuje się działanie gry? Dalej są te problemy z migającymi teksturami na co niektórzy się skarżyli, czy już to naprawili?

Ja nic takiego nie dostrzegłem ale nie jestem zbyt wiarygodnym źródłem bo mam dość słaby wzrok i jakieś detale mogłem zwyczajnie przeoczyć. Jeśli idzie o stronę techniczną to mogę powiedzieć że gra ani razu mi się nie wywiesiła i lekko zwolniła mi jedynie kilka razy w sytuacjach w których było 20-30 postaci na ekranie i oprócz normalnej wymiany ognia dochodziły jeszcze jakieś duże wybuchy czy inne efekty wygenerowane fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 19:51, Darkstar181 napisał:

Hm... 8 godzin to raczej średnio dobrze. Fabuła chociaż ciekawa ?

Jak już napisałem niczym się nie wyróżniająca. Trzyma się kupy i nie ma w niej żadnych zgrzytów ale też niczym Cię raczej nie zaskoczy ani nie zachwyci. Jeśli gra wciągnie Cię sama z siebie to fabuła nie zepsuje Ci zabawy, jeśli natomiast chcesz zagrać tylko i wyłącznie dla fabuły to z pewnością zdołasz znaleźć ciekawszą pozycję.

Dnia 10.09.2011 o 19:51, Darkstar181 napisał:

A multi testowałeś ? Idzie pograć przez jakiś dłuższy czas, czy to tylko taki dodatek do kampanii ?

No idea, z zasady nie grywam multi i nawet nie próbowałem go odpalić (choć może sprawdzę czy nie ma jakiś misji które można odpalić w singlu z botami).

Dnia 10.09.2011 o 19:51, Darkstar181 napisał:

Grałeś na trudnym poziomie ?

Najłatwiejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 20:01, Karharot napisał:

No idea, z zasady nie grywam multi i nawet nie próbowałem go odpalić (choć może sprawdzę
czy nie ma jakiś misji które można odpalić w singlu z botami).

Na październik zapowiedziany jest jeszcze specjalny co-op:
http://www.spacemarine.com/blog-post/space-marine-%E2%80%93-co-op-mode-%E2%80%98exterminatus%E2%80%99-announced

8 godzin to trochę mało. Jak już dostanę grę to chyba z miejsca zacznę na najtrudniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem wczoraj i gram w sumie tylko w multi. 13 poziom nabiłem w 3h i ogólnie jest całkiem fajne choć niemiłosiernie wkurza chat głosowy. mam wrażenie, że gram z samymi Niemcami a do tego stale śpiewającymi lub grającymi na głośnikach...

Przydałoby się więcej map ;) Sam system multi działa coś jak w COD i potrafi dostarczyć sporo zabawy. Kampanię przejdę w swoim czasie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rzuca cały czas do rusków :|

Ogólnie multi jest irytujące. Stoję od wrogiego Raporta w odległości 10m, ten macha Chainswordem i mnie zabija. Natomiast jak ja do kogoś skaczę, biję go centralnie po łbie, to ten i tak mnie zabija...

Dlatego gram Dev''em...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak
Właśnie zauważyłem ciekawy błąd w kampani :P
otóż to po wczytaniu gry mając aureole na sobie i chyba 4 pieczęcie nagle nic nie mam nawet wzmocnionego armoru po śmierci dopiero mi armor z aureoli wrócił :P

Nie wiem czy inni też tak mają

Ogólnikowo mówiąc gra skończona i czuje niedosyt
Elegancko ile mogłem tyle grałem z Młotem Energetycznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro grę ukończyłeś to możesz napisać czy

Spoiler

zakończenie zostawia otwartą furtkę? Można się spodziewać sequela czy niekoniecznie:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, właśnie zakupiłem egzemplarz tej gry i chcę ją zainstalować. I steam prosi mnie o wprowadzenie klucza, ale klucz ma tylko 3 człony i jest za krótki. Ktoś może mi powiedzieć czy tak ma być, albo co należy zrobić, czy trafił mi się wybrakowany egzemplarz? Ewentualnie jak to zainstalować bo nie mam już pomysłów.
Z góry dzięki za pomoc.

Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować