Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

1. A i jeszcze zmodyfikowalbym system cytatów, bo robi sie niewygodny :).
2. Po prostu stare forum CDP strasznie mi sie nie podobalo - bylo niefunkcjonalne i brzydkie. To jest duzo ladniejsze, dzieki czemu postanowilem dac mu szanse. Nie zaluje, bo dyskusje ciekawe, ale do niektorych funkcji trudno sie przyzwyczaic.
3. Co proponuje? Po prostu braku podzialu stron na dole na 1,2,3 (...) 83, 84, 85. W zamian za to - tak, tak jak na GOL - link "poprzednie 50 wątków". Wydaje mi sie, ze to po prostu jest praktyczniejsze :).
4. Co do wizytówek - chyba jednak przyznam rację. Moj pomysl byl glupi, w sumie jak najmniejsza ilosc danych przy poscie, tym lepiej. Zatem wizytowki po prostu powinny zostac nieco zmodyfikowane - nie tak jak na CDP, gdzie otwieraly sie bodajze na gorze strony - tylko w nowym okienku, tak jak mozliwosc edycji posta. No i troche denerwowalo mnie to, ze kazdy mogl zrobic swoja wlasna wizytowke - przede wszystkim to, że zrobiło sie to troche... bałaganiarsko-festyniarskie. Pomysl nie byl glupi, ale to takie moje prywatne odczucia po prostu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze rzecz która totalnie mi nie leży - oj coś czuje, ze podpadne tutaj milionom userów - wspominki odnośnie starego forum. A tymczasem jego już nie ma. Jest nowe forum gram.pl i ciągłe próby przywrócenia starych wątków, stopni, mechaniki nieco mnie irytują. Po prostu do tamtego forum CDP mialem straszny uraz i - osobiscie, a egoista jestem straszny (chociaz ze spora zdolnoscia do akomodacji ;)) - wolalbym wspoltworzyc cos nowego :)

PS. Ehh... znowu brak mi opcji edycji postow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizytówki otwierały się w nowym oknie, a nie gdzieś na górze strony ;-) A Twoje zdenerwowanie dotyczące możliwości zrobienia wiz przez każdego... po prostu pewnie inni mieli ładniejsze ;p A tak na serio, to możliwość modyfikacji wiz to ich nieodłączna część, nie wyobrażam sobie wiz bez malarza wizytówek ;>
Co do stron z wątkami - ja bym zostawił info o tym ile tych stron już jest, ale dodanie następne/poprzednie 50 (czy ileś, zależałoby od ustawień forumowicza) nie jest głupim pomysłem :) W te małe cyferki czasami trudno trafić ;p
Co do starego forum - ja bym przywrócił stare wątki choćby jako archiwum - to naprawdę skarbnica wiedzy i wspomnień :-) Niekoniecznie trzeba przenieść wszystko tu, chodzi o to (przynajmniej z mojej strony) by cały forumowy dorobek nie przepadł :-)
Edycja postów - jestem za ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem po krótce.. zespół zapoalonych licealitów znających troche PHP lepsze forum by napisał przez 2 lata niż zawodowi programiści z CDP którzy od 2 lat ponad zapowiadali nowy skrypt forum jednak nowy skrypt okazał się dziełem które spokojnie mógłby wykonać 1 słownie jeden programista... 2 lata to starczyłoby mu z palcem w nosie...

Cóż przykro mi to stwierdzić ale forum jest do bani... poza tym połączenie komentarzy i forum też nie uważam za jakiś nadzwyczajny pomysł...

patrząc na to forum stwierdzam że CDP zrobiło zwrot o 180 stopni i się cofa do tyłu... tak na długość chińskiego muru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kolei usuwaniu własnych tematów/postów - stanowcze NIE. Za duży zamęt.
Usuwanie własnych postow - dawałoby to możliwość usuwania postów na które już ktoś odpowiedział i wtedy traciłyby one sens. Owszem z edycją jest podobny problem - można zmienić treść posta na który ktoś odpowiedział, ale przy edycji inni użytkownicy widzą, że dany post był zmieniony, widzą kiedy - wystarczy porównać odpowiednie daty by wiedzieć dlaczego ewnetualnie coś jest nie tak :-)
Usuwanie własnych tematów - to z kolei możliwość usunięcia tematu w którym toczy się ciekawa dyskusja, jedynie dlatego, że autor wątku ma taki kaprys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:58, hunter22 napisał:

chodziło mi oto żeby usuwać swoje posty i tematy, jeśli np. przez przypadek wskoczyłoby ich więcej niż jeden.

Jak przez przypadek wskoczy więcej, niż jeden, podejrzewam, że dla modka nie będzie problemem jego usunięcie. Wprowadzenie takiej opcji mogłoby za to prowadzić do nadużyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:00, Vel Grozny napisał:

> chodziło mi oto żeby usuwać swoje posty i tematy, jeśli np. przez przypadek wskoczyłoby ich więcej niż jeden.
Jak
przez przypadek wskoczy więcej, niż jeden, podejrzewam, że dla modka nie będzie problemem jego usunięcie. Wprowadzenie takiej
opcji mogłoby za to prowadzić do nadużyć...


ale opcja usuwania swoich postów by przydała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, właśnie próbując odpowiedzieć w tym "okienku" na zupełnie inny post, odkryłem z przykrością jego zasadniczą, jak dla mnie wadę. Po próbie dodania posta pojawił się komunikat HTTP 500... W normalnym oknie przynajmniej mogłem to jakoś cofnąć i dodac jeszcze raz...

Mniejsza z tym, teraz o nowej drabince: uważam, że stworzenie nowej było dużym błędem, wystarczy się rozejrzeć po innych wątkach, już zaczął się wyścig po tytuły, wyścig wcale nie merytoryczny. Uważam, że skoro skasowano stare forum (czyn równei karygodny co spalenie biblioteki:() to i drabinka powinna odejść w zapomnienie. Dwóch nowych moderatorów wcale nie zapobiegnie rozwojowi tej sytuacji, nie żebym wątpił w ich umiejętności, po prostu od czasów pierwszego forum ilość użytkowników znacznie wzrosła.

Po co zamieniać listę stron z tematami na "pokaż poprzednie 50 wątków" - czyż to nie jest jedno i to samo, tylko pod inną nazwą? Przecież te strony (20, 21, 22 itd.) to właśnie linki do wcześniejszych topiców, a ile ma ich wyskoczyć na jednej stronie, to już każdy user sam może ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:53, GamBeaT napisał:

Powiem po krótce.. zespół zapoalonych licealitów znających troche PHP lepsze forum by napisał przez 2 lata niż zawodowi
programiści z CDP którzy od 2 lat ponad zapowiadali nowy skrypt forum jednak nowy skrypt okazał się dziełem które spokojnie
mógłby wykonać 1 słownie jeden programista... 2 lata to starczyłoby mu z palcem w nosie...



mow mi jeszcze - widac od razu ze szukasz dziury w calym - nawet jesli pierwsze wspomnienie tego ze cdp stworzy nowe forum pojawilo sie dwa lata temu to tylko debil wywnioskuje ze przez owe dwa lata pracownicy cdp jedyne co robili to tworzyli to forum. A tylko debil szukajacy sensacji bedzie dorabial do tego liczbe mnoga (programisci) - skad ty wiesz kto przy tym pracowal i ile? nic nie wiesz tak samo jak ja czy ktokolwiek inny, natomiast to co robisz to zalosne rzucanie mieskiem, probujac wmowic innym swoje wymyslone fikcyjne wnioski.

szczerze daruj sobie bo jestes nudny - jak pamietam strone cdpinfo to tak samo narzekales zawsze od czasu gdy przestales z cdp wspolpracowac. No ale w przeciwienstwie do ciebie nie bede dorabial do tego zadnej filozofii. Ot tylko dziwny zbieg okolicznosci sobie widze ;DDDDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:53, GamBeaT napisał:

Powiem po krótce..


tak mi sie wlasnie skojarzylo... czy ty przypdakiem nie pracowales kiedys w cdprojektcie? lol koles - co oni ci zrobili ze teraz taki malkontent jestes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:21, Pol78 napisał:

> Powiem po krótce..

tak mi sie wlasnie skojarzylo... czy ty przypdakiem nie pracowales kiedys w cdprojektcie? lol
koles - co oni ci zrobili ze teraz taki malkontent jestes...


przejżałem na oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:24, GamBeaT napisał:

przejżałem na oczy...


przejrzenie na oczy to bardzo popularny syndrom wsrod bylych pracownikow roznych firm. Interesujace jak zmienia sie punkt widzenia zaleznie od punktu siedzenia. Tylko prosze nie mow ze wczesniej byles glupi a potem zmadrzales :DDDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>patrząc na to forum stwierdzam że CDP zrobiło zwrot o 180 stopni i się cofa do tyłu... tak na długość chińskiego muru...

Masz w zupełności racje. Siłą starego forum, była jego odmienność i innowacyjność jak na owe czasy (system przygotowywania wizytówek), a teraz... teraz mamy jakiegoś czarnego anonima, który podobny jest do... - no właśnie, do kogo?? Ale regułą jest, że pierwsze jest najlepsze, drugie do bani, a trzecie dopiero dobre. Dlatego moje pytanie do panów z gram.pl brzmi: czy opłacało się zmieniać coś dobrego, na coś gorszego?? Faktem jest, że po starym forum widać było upływ czasu, ale można to było nadrobić poprzez zmianę grafiki, a trzon zostawić niezmienionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:28, D2T napisał:

> przejżałem na oczy...

przejrzenie na oczy to bardzo popularny syndrom wsrod bylych pracownikow roznych firm. Interesujace
jak zmienia sie punkt widzenia zaleznie od punktu siedzenia. Tylko prosze nie mow ze wczesniej byles glupi a potem zmadrzales
:DDDDDD


od zewnątrz wygląda to zupełnie inaczej niż od wewnątrz... coż... nei znasz sytuacji a mądrzysz się jakbyś wiedział wszystko dokładnie... nie chce mi się rozmawiać o tym co i jak było w CDP ale nie wspominam tego miło w ogólnych rozrachunku...

a moje uwagi na temat forum i strony są moim prywatnym odczuciem i nie mieszam w to stosunków między mną a CDP. Stara platforma forum była 1000 razy lepsza od tej co z resztą nie jeden z użytkowników potwierdził... więc daruj sobie i dalej módl się do swojego ołtarzyka z logo CDP...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:28, D2T napisał:

> przejżałem na oczy...

przejrzenie na oczy to bardzo popularny syndrom wsrod bylych pracownikow roznych firm. Interesujace
jak zmienia sie punkt widzenia zaleznie od punktu siedzenia. Tylko prosze nie mow ze wczesniej byles glupi a potem zmadrzales
:DDDDDD


Ostro potraktowałeś GamBeaT. Człowieku, więcej tolerancji. Ludzie w życiu popełniają błędy, ale to nie znaczy, że mają za nie płacić do końca swoich dni. Każdemu trzeba dać szanse poprawy i odrobine wiary w jego możliwości. Może faktycznie dopiero po jakimś czasie przejżał na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:14, D2T napisał:

mow mi jeszcze
- widac od razu ze szukasz dziury w calym


nie w całym. mam tu doczynienia z serem z dziurami

>- nawet jesli pierwsze wspomnienie tego ze cdp stworzy nowe forum pojawilo sie

Dnia 07.10.2005 o 23:14, D2T napisał:

dwa lata temu to tylko debil wywnioskuje ze przez owe dwa lata pracownicy cdp jedyne co robili to tworzyli to forum.


cóż widzę że tak znasz sytuację że możesz się wypowiadać na każdy temat...
W CDP jest zespół programistów zajmujących się stroną www i przez 2 lata ten oto zespół mógł zrobić to co CDP obiecało 2 lata temu czyli nowe lepsze forum. Nie zrobił tego, tylko ten forumopodobny twór którym się tak oto zachwycasz.

>A tylko debil szukajacy sensacji bedzie dorabial do tego liczbe mnoga (programisci)

Widzę że nie tylko sytuacje znasz doskonale ale także i netykietę i współczesną prace programisty.
W dzisijeszych czasach już nikt nie pracuje samotnie tak jak przy grach, programach tak i przy dużych serwisach internetowych.

- skad ty wiesz kto przy tym pracowal i ile?

z tego co widzę to nikt i wcale...

Dnia 07.10.2005 o 23:14, D2T napisał:

nic nie wiesz tak samo jak ja czy ktokolwiek inny, natomiast to co robisz to zalosne rzucanie mieskiem, probujac wmowic
innym swoje wymyslone fikcyjne wnioski.


fikcyjne ?? hmmm stare forum porównaj sobie z nowym forum a poznasz prawdę skąd moje wnioski są wyciągnięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Przywrócić profile, mianowicie możliwość tworzenia swojej wizytówki, a także przeglądania wizytówek innych!

*wznosi ręce do wiwatującego tłumu*

Tak! Tego właśnie brakuje! :) No chyba, że było to planowane, jeśli tak to super :)

Druga propozycja:

Wprowadzić opcje dla każdego użytkownika, pozwalające na zmianę różnych ustawień strony, m.in. stylu forum/strony - nie każdemu podoba się białe tło :) Po za tym biały kolor razi w oczy bardzo, może i wygląda ładnie, ale nie jest to praktyczny kolor na tło strony, a już na pewno nie na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:58, hunter22 napisał:

chodziło mi oto żeby usuwać swoje posty i tematy, jeśli np. przez przypadek wskoczyłoby ich więcej niż jeden.


Wziąłeś pod uwagę fakt, że np ktoś sobie może wtedy założyć temat, w którym napisze same bzdury lub coś obraźliwego, wyniknie z tego krytyka/dyskusja i nagle sobie skasuje żeby zniszczyć dowód własnej głupoty?:) Możliwość kasowania tematów i postów ZAWSZE powinna być zastrzeżona tylko dla moderatórow oraz adminów, zwykły użytkownik powinien liczyć co najwyżej na możliwość edycji posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować