Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 sequeli lepszych od swoich poprzedników - przegląd

100 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

W naszej branży utarło się, że sequele to zwykle odcinanie kuponów i podpinanie się pod znaną markę, by wydoić z graczy jeszcze więcej pieniędzy. Nie zawsze musi tak jednak być. Przyglądnijmy się zatem dziesięciu sequelom, które z pewnością są lepsze od swoich poprzedniczek.

Przeczytaj cały tekst "10 sequeli lepszych od swoich poprzedników - przegląd" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kpisz :D

TLJ, przegenialna historia, najlepsza przygodówka < sequel 3d nie mający 1/3 klimatu poprzedniczki? Grałem w obie części, a jestem ogromnym fanem gier przygodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że żadna gangsterka nie zbliżyła się nawet do poziomu prezentowanego przez GTA III, bo Mafia do niczego zbliżać się nie musiała... po prostu przegoniła GTA o kilka poziomów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 Baldur''s Gate 2 Warcraft 2 Fallout 2 Age of Empires 2 Ice Wind Dale 2 Neverwinter Nights 2 Battlefield 2 Stalker 2 :D jest na pewno jeszcze coś ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie wybralbym dorzucilbym mm baldurs gate 2 , fallouta 2 ,"hirolsow" 3,diablo 2, warcrafta 2 /3,i kings bounty ( to przecierz jakby nie patrzec kolejna czesc;p) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zgodzę się z twierdzeniem, że Half-Life 2 jest lepszy od jedynki, pierwsza część miała ciekawą spójną fabułę, ciągłe poczucie zagrożenia i bohatera który nie sprawiał wrażenia wszechmocnego.
W drugiej części mamy nieuzasadnionego supermana,a przez większość czasu w zasadzie nie wiadomo po co walczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość obiektywnie do rzeczy podchodząc to bez najmniejszej wątpliwości:
Fallout 2, Diablo II, Baldurs Gate 2, HoM&M 3

WarCraft III - w odczuciu fanów na pewno, ale recenzje zbierał okropne, może raczej WarCraft II.
Z Half-Lifem 2 bym polemizował, pierwsza część była kultowa, dwójce można nadać podobny status, ale poprzednika raczej nie przerosła.

Propozycje:
X360, Gran Turismo 3 A-Spec, Worms World Party, Tekken 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Od momentu przeniesienia GTA do trzeciego wymiaru żadna inna gra gangsterska nie zbliżyła się nawet do >poziomu prezentowanego przez ekipę z Rockstar.

Trochę przekłamane. Mafia była mniej więcej na równi wydana z GTA III a biła go na łeb pod względem funkcjonalności rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Eww, a czego sequelem jest DN3D? Przecież poprzedniki były platformówkami.
2.A HL 2 w chwili wydania był conajmniej średni (dla niektórych nawet gniot), jedyne co działalo jak należy to silnik fizyczny, reszta "krystalizowała się z czasem" (i kolejnymi patchami:)
No i w porównaniu z HL nie można mówić o nowej jakości, bo krok naprzód w dziedzinie grafiki i fizyki to dla mnie trochę za mało. Fabuła HL2 to oklepany temat wojny o niepodległość a klimat jedynki gdzieś uleciał ustępując miejsca modnym ostatnio teoriom spiskowym. No i jeszcze powrót do standardowego "herocentryzmu" -kiedy któryś z kolei raz usłyszałem jaki to Freeman jest super to aż mnie skręciło:/

PS Jak dla mnie brak tu MK2 -to dopiero była nowa jakość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować