Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2010 o 13:23, Karharot napisał:

Claymore c110


Spoiler

Faktycznie. Teraz czytam wersję drugą. Kompletnie inne tłumaczenie.
Odnośnie tego co pisałeś, to poważnie uważasz, że "wskrzeszą" Teresę? Albo, że użyją jej "flesh" żeby stworzyć Claire-o podobne twory? Myślę, że dodałoby to serii troszkę ciekawych wątków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:20, Piotrbov napisał:


Elkhwind ----> Kiepska? Udowodnij, które utwory słyszałeś i powiedz dlaczego kiepska.

Słyszałem op, ed pierwszej i drugiej serii oraz to co leciało w odcinkach pierwszego k-on. Podobają mnie się jedynie ed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Taak i jest to słabsze niż było to w pierwszej serii - Fuwa Fuwa Time chociażby :)
I jakieś takie mocno zrobione pod rynek japoński żeby sprzedać mnóstwo singli. Poza tym,
pierwszy Kejon był czymś świeżym.


No to wiadomo, żę 1 sezon był lepszy, ale to nie znaczy że drugi sezon jest słaby. Drugi sezon = więcej Azu-nyan.

Dnia 02.12.2010 o 23:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Spodziewałeś się "Bo aruhi wielką boginką jest" XD?


Jeszce czegoś innego. Ale z tym się zgadzam. Kurcze jak ja nie mogę się doczekać gdy wreszcie wyślą z Amazona 4 tom Haruhi.

http://www.youtube.com/watch?v=gs37H63lZLc

Kawaiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:31, Elkhwind napisał:

Słyszałem op, ed pierwszej i drugiej serii oraz to co leciało w odcinkach pierwszego
k-on. Podobają mnie się jedynie ed.


To mało słyszałeś. A możesz powiedzieć, dlaczego twoim zdaniem tylko endingi są dobre, tak po prostu, czy jest coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:31, Piotrbov napisał:

No to wiadomo, żę 1 sezon był lepszy, ale to nie znaczy że drugi sezon jest słaby. Drugi
sezon = więcej Azu-nyan.

Też tak nie napisałem :) Napisałem jedynie, że był słabszy od pierwszego i że nie chce ma mi się na powtórkę z rozrywki w tym wydaniu.

Dnia 02.12.2010 o 23:31, Piotrbov napisał:

Jeszce czegoś innego. Ale z tym się zgadzam. Kurcze jak ja nie mogę się doczekać gdy
wreszcie wyślą z Amazona 4 tom Haruhi.

Czego, czego :D?
Przyznam, nie miałem okazji jeszcze wziąć się za 9 tom, więc póki co ustalmy, że to jest najlepszy ze wszystkich(1-8) ;)
Ja chcę już 10! 400 stron knjigi!? Ciekawe kiedy u nas(w UK XD)wydadzą :(

Dnia 02.12.2010 o 23:31, Piotrbov napisał:

Sure it is ;D

http://www.youtube.com/watch?v=gZjvLi2EO0k

http://www.youtube.com/watch?v=NSGja6skQ-s

No i the best from the best :D
http://www.youtube.com/watch?v=Njx2_nrmHNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przepadam za j-rock ale endingi są wykonane naprawdę przyzwoicie pod względem melodii, wokalu oraz wizualnie. Cała reszta brzmi jakby zbyt "niedojrzale" i budzi we mnie awersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:11, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie chcemy Cię stracić podczas

O proszę Cię nie przypominaj mi jak zrobił najazd z rana^^ Porozsadzał wszystkich po kątach jak przedszkolanka swoje pociechy, ja poplułem się przy poście jak ktoś z wadą wymowy (w sumie to ją mam;p), przerwa była to trza było szybko wysłać posta i dorwać się do sklepiku po bułki^^.
Ale fakt faktem. Jutro wybieram się zakupić Clannada do autoryzowanego sklepu, zakupie go w oryginalnym pudełku, z oryginalnymi płytami w środku!
Nie no umieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:40, Elkhwind napisał:

Raczej nie przepadam za j-rock ale endingi są wykonane naprawdę przyzwoicie pod względem
melodii, wokalu oraz wizualnie. Cała reszta brzmi jakby zbyt "niedojrzale" i budzi we
mnie awersję.


Drobna poprawka, to j-pop w najczystszej postaci ;)
Zresztą, w japonii praktycznie wszystko to j-pop nawet jeśli brzmi jak rock - w naszym odczuciu, przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=VTF9O2ecHkg

J - rock to tak szczerze mówiąc dość, no, słaby gatunek. Tam jest mnóstwo tych pierdółkowatych zespołów typu Dir En Grey i takie tam.
Wartościowe masz w j-popie oraz w klasycznym rocku z lat dawnych, dawnych jak Happy End czy współczesne Tokyo Jihen, które generalnie również tam się do j-popu zalicza. Jest jeszcze Akeboshi czy Utada Hikaru, Akiko Yano(lata 70 po dziś, ale to już nie ten samo głos. Najlepsza płyta: Japanese Girl, jest nawet na liście top50 Japoni), Koiwa Mutekinano.
W popie ichnim moc, rocka lepiej omijać, choć ciężko mi sklasyfikować High and Mighty Colour, ale z drugiej strony obrali stylu podobny jak Orange Range czyli.... Pop XD Po prostu pop = pop-ular.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:49, nightfaler napisał:

O proszę Cię nie przypominaj mi jak zrobił najazd z rana^^ Porozsadzał wszystkich po
kątach jak przedszkolanka swoje pociechy, ja poplułem się przy poście jak ktoś z wadą
wymowy (w sumie to ją mam;p), przerwa była to trza było szybko wysłać posta i dorwać
się do sklepiku po bułki^^.

Hahahahaha, prawie się herbatą oplułem XD Tak, przerwy. Pewnie jeszcze z biblioteki, co ;D?

Dnia 02.12.2010 o 23:49, nightfaler napisał:

Ale fakt faktem. Jutro wybieram się zakupić Clannada do autoryzowanego sklepu, zakupie
go w oryginalnym pudełku, z oryginalnymi płytami w środku!
Nie no umieram...

Szczerze mówiąc, to chyba sobie sam kasę zaoszczędze i przez Amazona jak już wyjdzie/wyszło? kupię. Choć kiedyś były plany/zostały zrealizowane? wydania Clannada w Polsce. Oczywiście nie na BD. Hmm, a może to Kanon(2006)był, hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2010 o 23:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Hahahahaha, prawie się herbatą oplułem XD Tak, przerwy. Pewnie jeszcze z biblioteki,
co ;D?

Nie, akurat kończyłem trzecią z rzędu godzinę nudnej jak flaki lekcji: oprogramowania biurowego excel ftw! I był szybki rozkaz wyłączania komputerów.

Dnia 02.12.2010 o 23:54, Ichibanboshi-kun napisał:

Szczerze mówiąc, to chyba sobie sam kasę zaoszczędze i przez Amazona jak już wyjdzie/wyszło?
kupię. Choć kiedyś były plany/zostały zrealizowane? wydania Clannada w Polsce. Oczywiście
nie na BD. Hmm, a może to Kanon(2006)był, hmm.

Problem jest taki, iż ja też materiałem w 1080p też się nie po delektuje, ale chciałbym mieć go na "zaś" gdzieś uchowane. Ale jakbym zobaczył Clannada na BD gdzieś w polskim sklepie, to od razu bym kupił bez zastanowienia, może w końcu poużywał bym w jakimś zacnym celu ps3 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c110

Dnia 02.12.2010 o 23:30, Grzech napisał:

Spoiler

Odnośnie tego co pisałeś, to poważnie uważasz, że "wskrzeszą" Teresę? Albo, że użyją jej "flesh" żeby stworzyć Claire-o podobne twory?


Spoiler

Wskrzeszeniem to bym tego nie określił (zwłaszcza że głowa zastała już zużyta), zaś tworzenie wojowniczej podobnych do Clare też raczej nie dałoby im żadnej natychmiastowej korzyści. Prędzej ten gość zamierza wykorzystać potencjał zamknięty w jej zwłokach i po połączeniu z fragmentem ręki Priscilli (co może być nie najszczęśliwszym pomysłem) stworzyć jakiegoś nowego potwora (być może przy użyciu pocisków Racieli).
Choć być może się mylę i będzie z tego coś ciekawszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami e22

Spoiler

"Could you... Come. With. Me?", "What a shame. Sounds like I''m about to loose a classmate." ???
Scary! That one is scary! XD
Ogólnie kolejny całkiem fajny i zabawny odcinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 00:11, nightfaler napisał:

Nie, akurat kończyłem trzecią z rzędu godzinę nudnej jak flaki lekcji: oprogramowania
biurowego excel ftw! I był szybki rozkaz wyłączania komputerów.

Wiec Ty szybko zamknąłeś explorera który używałeś przez cąle zajęcia ;D

Dnia 03.12.2010 o 00:11, nightfaler napisał:

Problem jest taki, iż ja też materiałem w 1080p też się nie po delektuje, ale chciałbym
mieć go na "zaś" gdzieś uchowane. Ale jakbym zobaczył Clannada na BD gdzieś w polskim
sklepie, to od razu bym kupił bez zastanowienia, może w końcu poużywał bym w jakimś zacnym
celu ps3 ;p

Wiesz, o ile nie masz ekranu obsługującego rozdzielczość 1080p to nie ma aż takiej straty, bo niewiele osób widzi różnicę :)
Jak nie masz co robić z PS3 to pożycz mi, oddam Ci jak bedzie Ci potrzebna XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 21:16, Ichibanboshi-kun napisał:

Więc polecam Great Teacher Onizuka. Zero no Tsukaima. Tengen Toppa Gurren Lagann. Shuffle!
School Days :D Dobra, z tym żartowałem, jest jeszcze taka seria bardzo odważna, Queen''s
Blade, mnie się to nie podobało, ale może Tobie się spodoba.


Dzięki , zaraz biorę się za oglądanie Shuffle! a potem sprawdzę to Queen''s Blade.

Dnia 02.12.2010 o 21:16, Ichibanboshi-kun napisał:

Wiesz, pomimo mego uwielbienia dla Green Green, nigdy nie oceniłbym go wyżej niż Clannada
:)


Clannad był pozycją wyjątkową , ale przy Green Green nie zaznałem ani krzty nudy a Clannad miewał takie momenty przy których chciało się ziewać, poza tym Green Green przyniósł mi tyle śmiechu co żadne anime no, chyba,że Golden Boy (jeśli nie oglądałeś , polecam;))

Karharot

O ile w HSOTD krew lała się z zombiaków , to tutaj ofiarami są ludzie , co trochę mnie odrzuca , zwątpiłem bodajże przy 4 odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 14:13, korinek2 napisał:

Dzięki , zaraz biorę się za oglądanie Shuffle! a potem sprawdzę to Queen''s Blade.


Oglądałem Shuffle! prawdę mówiąc takie sobie. O wiele lepsze jest School Days.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 13:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Wiec Ty szybko zamknąłeś explorera który używałeś przez cąle zajęcia ;D

Chroma;p

Dnia 03.12.2010 o 13:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Wiesz, o ile nie masz ekranu obsługującego rozdzielczość 1080p to nie ma aż takiej straty,

Monitor 24 (1920/1200) calowy mam w pokoju i na nim już widać różnice;p

Dnia 03.12.2010 o 13:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak nie masz co robić z PS3 to pożycz mi, oddam Ci jak bedzie Ci potrzebna XD

Znaczy się robić co z nią mam, ale jakoś ostatnio, przeszła mi ochota na granie w gry;p

btw. http://www.amazon.co.jp/CLANNAD-Blu-ray-Box-%E7%9F%B3%E5%8E%9F%E7%AB%8B%E4%B9%9F/dp/B00329NVYS <- niech mi ktoś to zamieni na złotówki, bo chyba mnie oczy oszukują ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 15:13, heyboy napisał:

Wychodzi niecałe 1350 zł. No cóż, bluray tani nie jest. Anime i w dodatku R2 szczególnie.

Czyli jednak mnie nie oszukiwały.. Phew, no to o takim "prezentem" się obdarować nie mogę^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 23:51, Ichibanboshi-kun napisał:

J - rock to tak szczerze mówiąc dość, no, słaby gatunek. Tam jest mnóstwo tych pierdółkowatych
zespołów typu Dir En Grey i takie tam.

Pszeciesz Kyo jest taki piękny :*****
Chyba słyszałeś tylko ich piosenki uwielbiane przez fanki anime, bo ten zespół też pod metal podchodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się