Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2013 o 17:39, Piotrbov napisał:

Pomożecie?

Kolega poszukuje jakiejś mangii komediowej z japońskim absurdem ( jego słowa ).

Nie jestem pewien czy o to chodzi ale sporą dawkę absurdu ma na przykład: Cromartie High School, Detroit Metal City, FLCL, Arakawa Under the Bridge, Angel Densetsu czy School Rumble. Jeśli chodzi o mangi to czytałem tylko dwie ostatnie, pozostałych oglądałem jedynie anime, ale mangi też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 17:39, Piotrbov napisał:

Kolega poszukuje jakiejś mangii komediowej z japońskim absurdem ( jego słowa ).

Nichijou. Albo FLCL, ale to bardziej mindfuck niż absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 17:39, Piotrbov napisał:

Pomożecie?

Kolega poszukuje jakiejś mangii komediowej z japońskim absurdem ( jego słowa ).

Najbardziej pasuje do tego Cromartie High School, ale może tez spróbować Sakamoto desu ga?. Swoja drogą to jedna najlepszych komedii jakie czytałem, na razie wyszedł tylko jeden tom więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 17:39, Piotrbov napisał:

Pomożecie?

Kolega poszukuje jakiejś mangii komediowej z japońskim absurdem ( jego słowa ).


Za resztą stada mówię Cromartie High School, ale Kosmitus ma też rację z Angel Densetsu. Jednakże jest to raczej absurd ala "slice of life", jeśli mocno nadużyjemy tego pojęcia, więc ewentualnie polecę jeszcze One Punch Man, który jest absurdem na temat japońskich superbohaterów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 17:39, Piotrbov napisał:

Pomożecie?

Kolega poszukuje jakiejś mangii komediowej z japońskim absurdem ( jego słowa ).

Nie są to mangi, ale... jeśli chce tęgiego absurdu to mógłby spróbować Dai Mahou Touge, albo Macademi Wasshoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebrało mi się ostatnio na klasyki i zobaczyłem sobie: Cyber City Oedo 808, Black Magick M-66, a także Golgo 13: Queen Bee i the Professional :]
Spoko filmy i specjale :] Tera sobie zobaczę wreszcie całą serię Ninja Scroll,a potem pełną serię Golgo 13 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oretachi ni Tsubasa wa Nai: Under the Innocent Sky.
Moje pierwsze anime, w którym poziom odcinków spokojnie obejmuje całą, dziesięcio stopniową skalę i będąca funkcją rosnącą.

Po pierwszym, potwornie chaotycznym, wprowadzającym milion postaci, i zupełnie bezsensownym odcinku chciałem serię dropnąć. Kolejne dwa odcinki były co prawda lepsze, ale nadal to było za mało, żeby zachęcić do kontynuowania serii. Także seria poszła na wstrzymanie.
Po 1,5 miesięcznej przerwie, z braku alternatywy (i skończonym limicie danych w necie) postanowiłem przemęczyć serię do końca. I muszę przyznać, że potwornie zadziwiły mnie następne odcinki. Po (bodaj) 5 odcinku można było już poskładać fabułę - i to dało ogromnego kopa serii. Od tego momentu odcinki oglądało się naprawdę przyjemnie, z ciągle rosnącym poziomem.

I małe ostrzeżenie dla wrażliwych osób: w 8 odcinku mamy scenę jak z hentaja :).

Ocena: 7/10. Ciężko dać więcej serii, która miała najgorszy pilot jaki widziałem (i kolejne dwa epizody wcale nie dużo lepsze).

Jeżeli ktoś ma siłę przecierpieć (w całkiem sporych katuszach) pierwsze 3 odcinki, to polecam. Jeżeli nie - trzymać się z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 22:46, Mordant napisał:

/ciach bo bzdury/ mamy scenę jak z hentaja :).
/ciach/


Zabiera się do oglądania Oretachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 22:46, Mordant napisał:

Oretachi ni Tsubasa wa Nai: Under the Innocent Sky.
/cut

To właśnie widać że jest to adaptacja Navel. Połowa diabelnie chaotyczna i naprawdę lata od odcinków świetnych po katusze ale ostatecznie składa się w całkiem zgrabną i niebanalną historię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toaru Kagaku no Railgun S ep.11

Spoiler

Oho, jak widać, teraz będzie to samo co w drugiej części piewszego sezonu Indexa, tylko widziane pod kątem Misaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 20:35, qwerty5712 napisał:

Beelzebub 209
Szkoda, że anime przestało wychodzić

Beelzebub w wersji anime to zmarnowany potencjał, dobrze, że padło. Nie potrafili prawidłowo oddać ducha mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2013 o 22:46, Mordant napisał:

Oretachi ni Tsubasa wa Nai: Under the Innocent Sky.
Moje pierwsze anime, w którym poziom odcinków spokojnie obejmuje całą, dziesięcio stopniową
skalę i będąca funkcją rosnącą.

Ja tę serię oceniłem na 5/10. Fabuła dość chaotyczna, w dodatku zabrakło konkretnego zakończenia, a otwarte to zwykle najgorsze (i jedno z najczęściej powtarzanych) rozwiązanie w anime tego typu. Trochę szkoda, bo pomysł z różnymi osobowościami mógłby być nawet ciekawy, gdyby lepiej to poprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 12:41, Piotrbov napisał:

Toaru Kagaku no Railgun S ep.11

Spoiler

Oho, jak widać, teraz będzie to samo co w drugiej części piewszego sezonu Indexa,
tylko widziane pod kątem Misaki.



Spoiler

Już się nie mogę doczekać jak Accelerator dostanie soczystego Face Puncha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin 12

Spoiler

- Defend your boyfriend!
- *blush* He''s my family. :D

Jestem rozczarowany, że musiałem czekać na odcinek cały tydzień, podczas gdy w nim absolutnie nic się nie stało. Zero akcji (pomijam obowiązkowe "losowi żołnierze zabijają 3-4 tytany"), brak posunięcia historii do przodu.
Domyślam się, że to po to, aby zaakcentować i podbudować napięcie przed wielkim comebacking Erina i pierwszym zwycięstwem ludzkości nad tytanami... No, ale bez przesady, ileż to można ciągnąć.


Mimo to, dobrze się oglądało :).

Wersja bez spoilera:
Co jak co, ale postęp historii przez ostatnie kilka odcinków jest bliski zera. Mogliby coś z tym zrobić, zamiast ślimaczyć się z tymi epizodami tylko po to, żeby mieć materiał na te 25.

Za tydzień dostaniemy nowego OPa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się