Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 23:54, Piterixos napisał:

/ciach/


Większość prawników, w tym ja, przyzna, że ACTA z założenia nie jest czymś "złym". Intencje jak najbardziej dobre - ograniczyć piractwo w internecie. Teraz tylko pytanie - można walczyć z piractwem nie ingerując w prywatność użytkowników? Wątpliwa kwestia. W dodatku ACTA jest bardzo dziwnie spisanym dokumentem, zawarte w niej treści można bez problemu nie tyle co nagiąć, co po prostu, "zgodnie z prawem", odnieść do wszystkiego. Zresztą, nie wiem czy oglądałeś filmik Niekrytego Krytyka, w którym rozmawiał ze znajomym prawnikiem, i ten przyznał, że ACTA jest bardzo ogólnikowe. To tak, jakby w konstytucji ktoś napisał, że za takie i takie wykroczenie wymierzana jest kara więzienia. I nic więcej. Czyli jeden może dostać 2 lata w zawieszeniu, a drugi 25 lat. Chociaż, i bez tego wymiar sprawiedliwości popada ze skrajności w skrajność.
Mnie jedyne co niepokoi to fakt, że ludzie dają sobie wcisnąć ciemnotę. Płaczą, bo podpisano ACTA, nie zdając sobie sprawy, że to jeszcze niczego nie zmieniło. Zamiast z rzetelnych źródeł dowiedzieć się co nieco o całej sprawie, ograniczają się do kwejka czy demotywatorów, gdzie w znacznej większości znajdują się przekłamania i najczarniejsze, mało prawdopodobne scenariusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:09, pawbuk napisał:

230 tys podpisów to nawet nie jest jeden procent obywateli Polski :) takie akcje nie
robią na mnie żadnego wrażenia, bo podejrzewam, że znalazłoby się z milion osób, które
by chciały konoracji Jezusa na króla Polski. I co, to że ich jest milion ma oznaczać,
że władza powinna się ugiąć i spełnić ich żądania?


Będzie to oznaczało, że władza będzie musiała się ugiąć i spełnić żądania, bo takie jest prawo :)
500 tysięcy podpisów wystarczy do przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie odwołania rządu.

Dnia 27.01.2012 o 00:09, pawbuk napisał:

A te akcje z podpisami uważam za bezsensowne, bo w tym kraju
jest wielce prawdopodobne, że znajdzie się kilkaset tysięcy ludzi gotowych poprzeć każdą
głupotę.


Naprawdę? Dajesz, puść wodze fantazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:13, Liptox napisał:

Właśnie tego :(


Jeśli traktujesz poważnie to co teraz napisałeś, to nie mamy już o czym gadać. Polecę ci jeszcze tylko dwa fajne filmiki, które jako tako pokrywają się z moją opinią na temat Acta.

http://www.youtube.com/watch?v=XHpFD4vhX74&feature=channel_video_title
http://www.youtube.com/watch?v=1IAIjj5jeYA&feature=g-all-bul&context=G21f8d63FAAAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest, że tylko posłowie mogą odwołać rząd a referendum i tak nic nie da? Ofc pomogło by w sprawie acta ale chyba w ten sposób odwołać rządu się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:14, CreateYourself napisał:

/ciach/


Ale zasadniczo co jest nadrzędne? Acta czy polskie prawo? Bo z tego co wiem to chyba polskie prawo, a w nim są zawarte konkretniejsze informacje dotyczące tych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:23, Liptox napisał:

2 filmik nie ma podkładu muzycznego :( Pewnie BB bał się roszczenia praw autorskich i
najzwyczajniej przestraszył się ACTA.


Tiaaaaa jak się już nie ma nic do powiedzenie, to najlepiej napisać głupotę. Gratuluję poważnego podejścia do dyskusji na temat przecież jakże dla ciebie ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:26, Piterixos napisał:

Tiaaaaa jak się już nie ma nic do powiedzenie, to najlepiej napisać głupotę. Gratuluję
poważnego podejścia do dyskusji.


A co mam powiedzieć ?
ACTA jak każdy dokument, ma wiele ogólników który każdy sobie będzie naginał na swoje.
Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Będziesz się czepiał szczegółu, gdy mówię o ogólnej idei? Gratuluje mistrzu <pokłony>

@pawbuk
Nie wywołuje we mnie strachu samo to, że mogę zostać okradziony (wiem, że tak może być i wolałbym żeby to nie nastąpiło, ale nie wywołuje to strachu, że siedzę w domu i się chowam ;P). Martwi mnie to, że w sumie ludzie mają to tak bardzo... głęboko w poważaniu, zamiast się temu przeciwstawić. A co więcej, zamiast coś z tym zrobić, to robią z tego coś błahego, czym lepiej się w ogóle nie zajmować.

Wiem że mogę zgłosić wszelkie takie wykroczenia na policji, ale fajnie byłoby jeszcze móc jakoś wytropić tego kogoś, kto już coś zrobił. A do tego musiałyby zostać wprowadzone szczegółowe regulacje prawne, których brak. Godziło by to w pewną wolność, ale tak samo jak to jest z bilingami telefonicznymi, tak prowadzenie takiego rejestru w necie byłoby moim zdaniem czymś dobrym. Należałoby to jednak dobrze uregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2012 o 00:27, Liptox napisał:

A co mam powiedzieć ?
ACTA jak każdy dokument, ma wiele ogólników który każdy sobie będzie naginał na swoje.

Jak każdy... I co? Skoro każdy dokument zawiera ogólniki to dlaczego nagle ci się zebrało na protest w tym wypadku? Myślisz, że Acta to najważniejsza umowa handlowa na świecie? Po prostu poddałeś się modzie na to by protestować choćby bezmyślnie i tyle. ja to na serio nie rozumiem tego. Na początku wszystko miałeś pewnie w dupie, a tu nagle proszę bardzo się znalazł wyzwoliciel zniewolonego społeczeństwa.

Dnia 27.01.2012 o 00:27, Liptox napisał:

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale w świecie realnym też nie da się wszystkich bandytów wytropić, więc wszędzie umieśćmy mikrofony oraz kamery nas śledzące? :D nie popadajmy w paranoję. Tak samo z przestępstwami internetowymi...to, że nie da się wszystkich takich przestępców wytropić nie oznacza, że wszystko powinniśmy śledzić. Komu powierzyć takie zadanie? Kto byłby na tyle odpowiedzialny, żeby z takiej wiedzy o naszych poczynaniach nie zrobić groźnej broni? :D
Wchodzimy tu na takie pole, gdzie ochrona jednych wartości może godzić w inne wartości. Które są ważniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:36, pawbuk napisał:

No ale w świecie realnym też nie da się wszystkich bandytów wytropić, więc wszędzie umieśćmy
mikrofony oraz kamery nas śledzące? :D nie popadajmy w paranoję


Łatwiej byłoby kontrolować internet niż świat rzeczywisty. A o internecie mówimy, więc skończmy temat świata rzeczywistego.

Dnia 27.01.2012 o 00:36, pawbuk napisał:

Tak samo z przestępstwami
internetowymi...to, że nie da się wszystkich takich przestępców wytropić nie oznacza,
że wszystko powinniśmy śledzić. Komu powierzyć takie zadanie? Kto byłby na tyle odpowiedzialny,
żeby z takiej wiedzy o naszych poczynaniach nie zrobić groźnej broni? :D


A jak to jest z rozmowami przez telefon? Z bilingami i wszelkimi listami połączeń? Listy te są tworzone i jakoś nikt nie narzeka i afer nie ma. Dostęp do nich ma się na podstawie własnego wglądu bądź na wniosek sądu - czemu by tu nie uczynić analogicznie?

Dnia 27.01.2012 o 00:36, pawbuk napisał:

Wchodzimy tu na takie pole, gdzie ochrona jednych wartości może godzić w inne wartości.
Które są ważniejsze?


Dlatego piszę o dobrym uregulowaniu tych kwestii. Telefonia jakoś działa i nie ma skandali. Tutaj też by się zapewne dało to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:36, Piterixos napisał:

Wierzcie sobie nadal, że hakerzy się zsolidaryzują i uchronią was przed "cenzurą":P


Trafił złodziej na złodzieja :D Wielki mi artykół ;)
Sęk w tym że nikt nas przed "cenzurą" nie uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA nie będzie ratyfikować ACTA http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html Zamiast tego będą wykorzystywać fakt, że inne strony porozumienia je ratyfikują:) Tak się robi międzynarodową politykę, a nie podpisując wszystko, co inni podepchną nam pod nos...
Polecam załączony filmik z TVN24 o tym, jak przedstawicielka amerykańskiej ambasady chciała rozliczać posłów z głosowania. Ameryka zaraz wezwie Polskę na dywanik;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:43, Cierpik182 napisał:

Telefonia jakoś działa i nie ma skandali.
Tutaj też by się zapewne dało to zrobić.

Skandale są, ale ujawnia się je tylko w cichutkich raportach NIK i kilku wypowiedziach GIODO. Media jakoś lubią milczeć na ten temat. Dopiero kiedy okazuje się, że samych dziennikarzy ktoś śmiał inwigilowac, to nagle publikowane są wywiady z ludźmi z Helsińskiej http://polska.newsweek.pl/-skonczmy-z-billingowainwigilacja---bodnar-dla--newsweeka-,87161,1,1.html
Poza działaniami rządowymi skandale ujawnia się tylko na portalach specjalistycznych http://niebezpiecznik.pl/post/wiekszosc-telefonow-komorkowych-na-podsluchu/ TVN, Polsat i TVP musiały uznać, że inwigilowanie dużego odsetka posiadaczy telefonów przez nieznane podmioty nie jest wystarczająco głośne, by o tym wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, dobrze że przestałem korzystać z phona, bo pewnie gdzieś w rejestrach byłby zapis ile razy kobieta mi stękała do słuchawki, co mówiła albo jakie dźwięki wydawała :D Teraz używam do takich rzeczy od czasu do czasu skypa ale jak widziwmy i ta wolność niebawem się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować