Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2009 o 01:13, A-cis napisał:

Czytałem to. Ale po tym jak zapowiadał, że w tym sezonie BMW będzie walczyło o Mistrzostwo,
biorę sporą poprawkę na jego wypowiedzi :-D


Ale tym razem mówiąc że znaleźli istotę problemu, poniekąd przyznali się, że wcześniej błądzili po omacku mając nadzieje że nowe poprawki wypalą. Teraz wiedzą co jest nie tak, ale pewnie pół samochodu muszą przebudować, dlatego to tak dużo czasu zajmie... Chociaz Neway z przebudowaniem Red Bulla zdążył już dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu BMW się nie popisało, czemu oni ich tak długo trzymają w tych boksach ?? Może jakby jeździli od początku kwalifikacji nie było by tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po ptokach. BMW wśród najsłabszych zespołów odpadających w pierwszej części kwalifikacji :-(
Mam wrażenie, że trochę Robertowi przeszkodziła żółta flaga i zjeżdżające Ferrari nie zmienia to jednak faktu, że w jutrzejszym wyścigu nie mamy czego oczekiwać.
Chyba że spadnie znów ulewa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 14:27, A-cis napisał:

No i po ptokach. BMW wśród najsłabszych zespołów odpadających w pierwszej części kwalifikacji
:-(
Mam wrażenie, że trochę Robertowi przeszkodziła żółta flaga i zjeżdżające Ferrari nie
zmienia to jednak faktu, że w jutrzejszym wyścigu nie mamy czego oczekiwać.
Chyba że spadnie znów ulewa :-)


Mam wrażenie, że nie mamy czego oczekiwać dopóki Robert nie zmieni teamu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 14:48, A-cis napisał:

Ależ wypadek miał Massa! A te dziady w takim momencie dali reklamy!
Nie wiadomo czy jutro pojedzie.


To było straszne. Nie będę przypominał co się stało tydzień temu w Formula 2. Ale chyba nie jest źle, widziałem że Massa ruszał ręką, ale też widziałem że ma opatrunek nad okiem (albo na oku). Cholera przebiło mu kask. Najprawdopodobniej od bolidu Barichello odpadło coś zanim Massa przejechał ten zakręt. Nie no muszą zrobić te kokpity, coś mi się wydaje że niedługo to wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, BMW mozna skreślić już na ten sezon. Szczerze wątpie, aby zapowiadane na za dwa tygodnie zmiany coś dały. Bolid jest do niczego i trzeba by go od podstaw przebudowac a nie zmieniać.
Szkoda sezonu tylko.
Ciekawe jak jutro pojedzie nowy kierowca w stawce. Katalończyk o trudnym nazwisku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:14, Galadin napisał:

Najprawdopodobniej od bolidu Barichello odpadło coś zanim Massa przejechał ten zakręt.

Wygląda na to, że tak. Może nawet przez to Barichello nie awansował do Q3. Oglądali też potem bolid Buttona, czy u niego nie powtórzy się to samo.
Ale czy Massa jutro wystartuje? To duży znak zapytania. Kubicy po Kanadzie nie pozwolono choć chciał.
Massę tak samo mogą skierować na obserwację.
A co do Kubicy i BMW. Znamienne jest to, że on w kwalifikacjach uzyskał swój najlepszy czas weekendu. A mimo to wystarczyło to na zaledwie 19 miejsce.
Start z ostatniej linii, razem z debiutantem, za wozami Force India, to dno.
A podobno już gorzej być nie mogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:04, A-cis napisał:

A podobno już gorzej być nie mogło...


Właściwie to on powinien oszczędzać te silniki i startować z pit lane - bo się bardziej kalkuluje, w dodatku opon zaoszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Szkoda mi i Kubicy, i Heidfeld''a. Nawet te treningi wskazywały, że uda im się wskoczyć chociaż do Q2...
Jednak los chciał inaczej. To wyraźny sygnał, że BMW na ten sezon się wyczerpało.

Cieszę się, że z Massą już wszystko OK, bo ten wypadek nie wyglądał zbyt miło. Zarówno uderzenie odłamkiem w głowę, jak i wjechanie w opony wyglądało bardzo groźnie.

Polsat się nie popisał. O ile utrata łączności z komentatorami przez burzę to nie ich wina, to reklamy zamiast informacji o stanie zdrowia Massy i oficjalnych wyników to skandal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie napisalem tutaj posty bo nie chcialo mi sie. Ale dzisiaj po strasznym wypadku, zebralo mi sie. Mam nadzieje, ze nic sie powaznego nie stalo Massie, ale na to wszystko wskazuje. Mysle, ze jutro Felipe nie wezmie udzialu w wyscigu.

Ciesze sie z faktu, ze Alonso wkoncu zdobyl PP, mam nadzieje, ze przy dobrych wiatrach i szczesciu wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, gdy teraz patrzę na ten wypadek i zdjęcie po wyciągnięciu go z bolidu - myślę, że Massa miał naprawdę dużo szczęścia w nieszczęściu. Przypomniał mi się niedawny wypadek, w którym zginął kierowca F2. Też dostał w głowę - tyle że kołem. I on niestety nie przeżył. Brrr...

Massa przejdzie operację i pozostanie na OIOMie
http://www.formula1.pl/F1_news-6445-Massa_przejdzie_operacje_i_pozostanie_na_OIOMie.html

Tak. Jak się okazało Felipe ma uszkodzoną kość czaszki i będzie musiał przejść operację. Do tego dochodzi jeszcze wstrząśnienie mózgu. Chyba nie muszę dodawać, że w jutrzejszym wyścigu go nie zobaczymy.

Dla zainteresowanych film:

Massa Crash Hungary 2009
http://www.youtube.com/watch?v=b2dssDICDoA&eurl=http%3A%2F%2F

Kilka zdjęć z kwalifikacji:

20090725192932

20090725192941

20090725192949

20090725192958

20090725193012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu co pit stop, to Kubica traci kilka pozycji.
Czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć co np. zaszło w czasie dzisiejszego pierwszego pit stopu? Przed nim Kubica jechał ok. 2 - 3 sekundy przed Heidfeldem. Heidfeld zjechał na swój pit stop jako pierwszy. A więc Robert jeszcze ok. 4 okrążenia jechał lekkim bolidem, podczas gdy Nick już ciężkim. Teoretycznie Robert powinien jeszcze powiększyć nad nim przewagę. Tymczasem po swoim pit stopie wyjechał za Nickiem!
Jak to możliwe? Zatrzymał się na chwilę na poboczu żeby zaczekać na niego? Nie zauważyłem.
O co tu chodzi?
Edit. W zasadzie to pytam czysto retorycznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, zrobiło się wreszcie kolorowo, trzecia a w zasadzie też i czwarta siła włączyła się do walki. Również Williams jak i Toyota dzisiaj dobrze wypadli. A reszta? Jak zawsze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny wyścig. Szkoda mi Alonso bo chłop mógł dzisiaj wygrać ale i tak fajnie że Lewisek wygrał. Kimi też nieźle. Lekką zadyszkę formy ma Brawn. Tylko wyścig zmuszony byłem oglądać na RTL-u u ojca bo Cyfrowy Polsat coś u mnie w kulki leci i wszystkie kanały prócz polsatowskich działają.

PS: Oby Massa wrócił do zdrowia i wygrał za miesiąc GP Europy w Walencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyścig nie był zły ale utwierdził mnie w przekonaniu że na takich torach nie powinno się organizować GP, zero wyprzedzenia, pozycje zyskane tylko dzięki strategi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko w przyszłym sezonie nie trzeba było oglądać Kubicy w barwach tych nieudolnych ........osób.
Cokolwiek, jakakolwiek inna ekipa aby nie ta porażka BMW:)

Wszędzie dobrze a w BMW najgorzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować