Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed II wymaga połączenia z siecią

395 postów w tym temacie

Swoją drogą mogliby to zrekompensować w postaci jakiegoś ciekawego systemu społecznościowego. Coś w rodzaju czatu, systemu znajomych, udostępniania screenów i filmików z gry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dziękuję za taką grę w której jest połączenie sieciowe obowiązuje np net zostanie zepsuty na kilka dni
to ja jestem rozczarowany bedę musział jednak anulowac zamówieni z sklepu gram.pl ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tworzenie takich zabezpieczeń mija się z celem. Ten kto będzie chcial kupić oryginał i tak go kupi bez względu czy będzie wogóle jakieś zabezpieczenie, a piraci tylko sobie poczekają kilka dni po premierze i już będą bezproblemowo grali. Mało w końcu jest takich zabezpieczeń, których nie dało się złamać (choćby te słynne z GTA IV). Jeśli już widzę, że producent pakuje tyle kasy w same zabezpieczenia to ma automatycznie u mnie przegrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Ubisoft myśli że powstrzyma to piratów? Piraci nawed żeby zrobić na złość złamie zabezpieczenia. Zawsze jak jestem z kolegami w np. Empiku zawsze patrzymy na marke, jak któryś powiedział "Ta gra jest od Ubisoftu" każdy wiedział że ta gra nas wciągnie. A tak marka Ubisoft straci blask pośród wszystkich graczy.

Piraci są, byli i będą.

Wyobraźmy sobie świat gier bez piratów, koncerny gier nie będą starły się o nowośc,i bo po co wydawać nowe gry i skoro i tak na koncie firmy będą leżały "grube miliony dolarów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Ktoś nie ma internetu, że to taki problem? Jak ktoś nie może tego znieść istnieją na szczęście inne platformy, gdzie takiego obłożenia nie ma. Nie wiem, o co ta draka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 15:29, Principes napisał:

Pojawienie się tzw."cracka" wcale nie jest oczywiste

Pierwsza gra dostanie cracka po miesiącu. Następna na kilka dni przed premierą. Dodatkowo jeśli crackerzy wezmą sobie za punkt honoru ułatwienie korzystania z produkcji ubi...

Porównanie do gier MMO nie ma sensu - serwer jest potrzebny po to, by różni gracze mogli ze sobą grać. Jakoś nie widziałem potrzeby stawiania pirackich serwerów do cracków gier ze Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 15:38, Blizzard_Beast napisał:

Super. Ktoś nie ma internetu, że to taki problem? Jak ktoś nie może tego znieść istnieją
na szczęście inne platformy, gdzie takiego obłożenia nie ma. Nie wiem, o co ta draka.


Tyle, że nie wszyscy mają inne platformy. Są osoby które mają np. komputer i net tylko mobilny i nie mają konsol.
Draka o to, że są takie osoby i im wcale nie będzie do śmiechu grać cały czas online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że przesada, choć... po części Ubi rozumiem. Pamięta ktoś ankiety na torrentach, pisano o tym na gramie. TorrentFreak czy jak mu tam zrobił ankietę, pt. "Dlaczego ściągasz gry". Ponad 60-70 procent ankietowanych zagłosowało "bo denerwują mnie zabezpieczenia". Ubisoft zrobiło test. "Ok, skoro AŻ tyle osób twierdzi, że gry przez zabezpieczenie nie chce kupić, to wydamy PoP bez zabezpieczeń. Dowiedziemy prawdziwości tych słów".
Premiera gry. Gra na torrentach "nieźle" sobie radzi, ściągają grę mniej wiecej w takich samych ilościach jak grę z zabezpieczeniami. Mimo iż POP sprzedał się w nakładzie 1.7 miliona egzemplarzy, to grę piracili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to, że jak padną serwery to nikt nie będzie mógł grać. W grę z definicji jednoosobową. Nawet jak Steam pada, a gra jest już uruchomiona, to grać dalej można...

O to, że piraci znów w niedługim czasie złamią to zabezpieczenie i problem będzie dotyczyć tylko uczciwych graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 15:30, diabolo20 napisał:

a dla mnie to nieproblem przynajmiej pirata utrudnili zycie

Tak bardzo, że posiedzą parę godzin dłużej, strasznie im to życie utrudnili.
@Blizzard_Beast: Ty jak zwykle swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu krzyk o nic ;/ zapewne w piracie wszystko git bedzie a legale beda cierpiec jak zawsze dlatego stwierdziłem ze spirace bo gra nie warta kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Blizzard_Beast: Twój wzrok (i umysł) nie sięga dalej niż przed czubek własnego nosa? Sam na myśl że w grze jednoosobowej będę musiał mieć połączenie z internetem (tak myślałem kilka lat temu) wydawało mi się nonsensem? Oksymoronem (gra singleplayer a wymaga neta)?

No chyba że będzie to działać przez pewien czas albo/i gdy sprzeda się pewna ustalona liczba egzemplarzy gry, potem można grać bez połączenia. Moja pesymistyczna wizja mówi, że "user friendly" dla twórców jest słowem obcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ze muszą to robić, ale przez to j****e piractwo normalnie pograć się nie da na PC! Życze piratom żeby nawet podcinając sobie żyły, nie dali rady tego skrakować(wiem że nie możliwe) bo normalnie już powoli grać się nie da. I nie że jestem święty, bo też kiedyś mi się trafiło coś przeskrobać, ale jak UBI wprowadza takie zabezpieczenie, to aż boje się co może wymyślić np. EA itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogliby produkowac młotki do wbijania gwozdzi.Brak połączenia z internetem powodowałby wstrzymanie pracy ;D.Napewno jak cos takiego zrobią zadnej gry juz nie kupie od nich.Graniczy sie to jedynie z tym ze piraci i tak swoje zrobia i tak a oni na straty pojdą. Bo nikt nie kupi czegos co pozniej bedzie mozna wyrzucic smiało na smietnik wystarczy tak jak cwczesniej ktos napisał wyłaczyc servery lub padniecie serwerów i nie mamy juz zabawy jedynie problem ze gra ktora nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 15:29, Principes napisał:

Jeśli łączenie się z serwerem działa na zasadzie zbliżonej do tej, z której korzystają
gry MMO, złamanie zabezpieczenia będzie nie tylko diabelnie trudne, ale i na dłuższą
metę pozbawione sensu, gdyż kto będzie stawiał pirackie serwery dla gry nastawionej na
rozgrywkę dla jednego gracza?

Pozbawione sensu jest Twoje myślenie. Oznacza to, że prawdopodobnie nie wiesz na jakiej zasadzie działają gry MMO, więc nie powinieneś się w ten sposób wypowiadać. Bo chyba nie sądzisz, że Ubisoft da nieoskryptowaną kampanie na płycie, a informacje o każdym integralnym elemencie gracz (gra) będzie pobierał(a) z serwera?

Dnia 18.02.2010 o 15:29, Principes napisał:

Pojawienie się tzw."cracka" wcale nie jest oczywiste, ba! uzależnione od masy czynników.
Możesz się baaardzo zdziwić. A tutaj liczy się czas - im dłużej dany tytuł opiera się
piratom, tym lepiej.

Niestety, ale jest oczywiste. Co do czasu - jeżeli ktoś zastanawia się nad spiraceniem, a kupieniem oryginała i dowiaduje się, że dostanie po dupie za to, że kupi oryginał... to poczeka chwilę, żeby mu było wygodniej.

Dnia 18.02.2010 o 15:29, Principes napisał:

Osobiście nie uznam tego systemu za zło wcielone, ale pod jednym warunkiem - jeśli mniej
więcej po roku od premiery wydany zostanie patch umożliwiający instalację&zabawę w całości
w trybie offline, a samo zabezpieczenie nie zostanie do tego czasu złamane. Na taki kompromis
skłonny byłbym się zgodzić.


Czyli uważasz, że zabezpieczenie nie zostanie złamane do roku? Troszkę naiwne, nie sądzisz? Założę się, że wystarczą z 2 tygodnie.

---

Dla mnie to wszystko jest tak żenujące, że się ciężko to widzi i komentuje. Człowiek uzależniony jest już w 100% od internetu [czyli na laptopie też nie mogę sobie pograć gdzieś podczas podróży, jeżeli akurat nie połączę się z siecią]. Można mówić, że w dzisiejszych czasach wszyscy mają internet, więc nie powinniśmy z tego robić problemu. Oczywiście, prawdopodobnie po części jest to racja, jednakże... po co? Skoro piratom to życia nie utrudni, a można to nazwać szpiegowaniem zwykłego użytkownika [wymagany online w single player wtf?] to ciężko się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ubisoft też będzie walczył z piractwem kosztem graczy. Bomba ! Zabezpieczenie i tak zostanie złamane to wiadomo już teraz. Oczywiście Ubisoft jest mądrzejszy....

Swoją drogą zastanawia mnie jedna sprawa. Czy jeżeli kupiłem grę i crackuje ją z tego powodu że drażnią mnie kretyńskie i uderzające w klienta zabezpiecznia to czy łamie prawo? Oczywiście nie udostępniam gry nikomu innemu ani nie udostępniam jej w necie itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debilne, debilne, jeszcze raz debilne. Dlaczego? Bo utrudni to życie uczciwym graczom, a piraci i tak znajdą sposób, by to obejść. Sądzę, że nie później niż w tydzień po premierze usłyszymy o działających pirackich wersjach. Jako, że mam stałe łącze i w miarę solidne, nie przeszkadza mi to, ale współczuję tym, którzy neta nie mają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta, i kolejna gra której przez zabezpieczenia nie kupię...no nic, poczekamy, niech sobie wprowadzają zabezpieczenia, za którymś razem prąd ich kopnie i się opamiętają, albo upadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować