Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Wiesz, w sensie np.

Spoiler

na ścieżce Roche''a

. Jak w końcu będzie ten patch ( bo DLC nie chce się ściągnąć ) to wtedy dokończę zadnia główne i można powiedzieć, że będę miał akt I na 100 % ukończony. ( oczywiście dla danej ścieżki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daję Ci ostrzeżenie żebyś nie wrócił do starych nawyków.

Wiem, że mam niewyparzony język ;-) I umiłowanie do mówienia prawdy, nawet kiedy ta prawda jest trudna dla nas wszystkich :). Starych drzew się nie przesadza, ciężko mnie wsadzić w "gorset" sztywnych regulaminów, wątpię żebym zmienił swoje nawyki - wiedz wszakże, że jeśli kiedyś przyjdzie Ci mnie zbanować (oby nie, oby nie ;-)), to nie będe rościł pretensji i czuł nienawiści ;-)

ps. Dupa to akurat nie jest wulgarne słowo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie prawda może być zupełnie inna niż dla mnie, więc weź pod uwagę że Twoje zdanie to Twoje zdanie, nie musi się pokrywać z resztą, a jeżeli wyrażasz je w sposób kulturalny i konstruktywny to masz prawo domagać się szacunku i akceptacji Twoich myśli.

Dnia 26.05.2011 o 10:58, Lordpilot napisał:

ps. Dupa to akurat nie jest wulgarne słowo ;-)


Zależy, przy królowej Anglii tak byś nie powiedział, a zawsze lepiej ocenzurować nawet niewinne przekleństwo, by nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przeczyściłem system i jeszcze

Dnia 26.05.2011 o 10:52, Numenpl napisał:

ani razu mi gra nie wywaliła do systemu - czyli masz jedną z przyczyn jak masz syf w
systemie to będzie ci wywalało proste.


Jasne ;-) Jak pisałem wcześniej - W2 instalowałem na świeży system (Vista, nie mam 7), więc może sobie daruj. To po pierwsze, a po drugie - jakoś żadna inna gra się nie wywala. Hmm... pomyślmy - to pewnie jednak wina dewelopera, a nie "syfu w systemie" (bo żadnego syfu nie ma) albo plam na słońcu. BTW - zapewne też dwa czarne paski na górze i dole ekranu po odpaleniu gry (mam monitor 16:10), to też wina "syfu w systemie", no bo przecież nie dewelopera - czyż nie ?


Oczywiście każdy który nie ma problemów i jeszcze

Dnia 26.05.2011 o 10:52, Numenpl napisał:

daje porady to lizus


Troll harder. Nic takiego nie napisałem.

wiesz co weź lepiej się nie odzywaj .

To forum publiczne, więc zdaje się każdy moze się tu odzywać. No ale skoro Ci nie pasują moje posty, to ich nie czytaj, tylko ogranicz się do tych w rodzaju: "W2 działa PRZEWSPANIALE, jest najlepiej zooptymalizowaną grą na świecie (CDP powinien dostać w tej kategorii jakąś nagrodę) i nie ma żadnych bugów". Pasuje ?

Bo raczej w kwestii optymalizacji tej gry się nie dogadamy. Ode mnie CDP łapie jedynie plusa za ekspresowe tempo prac nad patchami - 1.1 ma wyjść dziś, 1.2 w przyszłym tygodniu. I mogę się założyć, że to jeszcze nie koniec, bo jest co łatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2011 o 10:58, Lordpilot napisał:

ps. Dupa to akurat nie jest wulgarne słowo ;-)


Za to

Spoiler

pierdolisz

to już raczej tak :) no i chyba o tę frazę chodziło.

Co nie zmienia faktu, że gracze jak to gracze są irytujący, czytałem na forum nvidi raport gościa o przegrzewaniu się układu, jakiś jełop mu napisał, że pewnie ma zakurzony sprzęt [mimo, że dwa posty wyżej autor tematu pisze wyraźnie, że komp ma ledwo 2 tygodnie i wymienia wszystkie podzespoły, łącznie z buda wyposażona w 5 dodatkowych wiatraków a i sama karta ma customowane chłodzenie.
Ten sam jełop pisze mu chwile potem, że jak komp nie zakurzony to pewnie ma badziewną budę co źle chłodzi...

I na takiej samej zasadzie zachowują się niektórzy krótkowzroczni fanboje wiesia.
Ja mógł bym być jednym z nich, mój komp który łapie się nieco ponad rekomendowane [połowicznie bo mam rocka 2 jajowego za to w oc 4.0] nie ma z gra problemów wydajnościowych i mógł bym napisać niektórym - "ty jeden z drugim, nie rób se jaj, mi na 3.5 letnim pc chodzi a tobie na i5/i7 i gtxie 460/560 nie bangla.. coś ściemniasz".
Ale mam dostęp i do swoistego kompa-potwora za prawie 6.5 koła i na nim o zgrozo taki Wiesio działa na ustawieniach jak moje 2-3 razy gorzej [a i sam wielu in game bugów oprócz lipnej optymalizacji uświadczyłem niemało]

Trzeba brać poprawkę na to, że niektórym twardogłowcom spadają klapki na oczy i im nie wytłumaczysz, że gra ma bugi - bo u nich nie ma i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 01:28, Lailonn napisał:

Jeśli bitmapa za nieprzebytym płotem wystarcza byś się tak podniecał, to nie kupuj broń
boże rifta...

Raczej chodzi mi o aranżacje, wychodzisz z obozu, po prawej trebusze, z daleka widać zamek, wszystko jednoczesnie napie****a, zolnierze chodza, mowia o swoich sprawach. No klimat lokacji jest niesamowicie zachowany i nie próbuj mi wmowic ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 11:11, Lordpilot napisał:

I umiłowanie do mówienia prawdy, nawet kiedy ta prawda jest trudna dla nas wszystkich :).

Rzecz w tym że tą prawdę można wyrazić równie dosadnie nie używając żadnego "ciężkiego" słowa.

Dnia 26.05.2011 o 11:11, Lordpilot napisał:

Starych drzew się nie przesadza, ciężko mnie wsadzić w "gorset" sztywnych regulaminów, wątpię żebym zmienił swoje nawyki

Dlaczego? Już jest lepiej niż było a od paru miesięcy nie trafił się z Tobą żaden incydent ;) Staraj się hamować i jeśli piszesz coś pod wpływem emocji przed dodaniem posta przeczytaj to jeszcze raz i pozamieniaj wszystkie wątpliwe słowa na ich łagodniejsze odpowiedniki.

Dnia 26.05.2011 o 11:11, Lordpilot napisał:

ps. Dupa to akurat nie jest wulgarne słowo ;-)

Jak Kraju napisał - nie używa się takiego słowa w kulturalnym towarzystwie (a mam nadzieję że takie tutaj jest) ;)

Żeby nie było offtopu to osobiście uważam że W2 od strony technicznej wypadł kiepsko - pomijając już losowe wyjścia do Windowsa (u mnie zdarza się to raz na parę godzin gry) największą pomyłką jest chyba sama płyta z grą która na wielu kompach nie może być odczytana (czego w przeciwieństwie do reszty problemów najprawdopodobniej nie da się naprawić żadnym patchem). Na szczęście gra równoważy to doskonałą fabułą i grywalnością którą przy odrobinie szczęścia będzie się mógł cieszyć każdy jak już CDPR zakończy swoje beta-testy i załata grę do finałowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Czy komuś pomógł hotfix 11.5b wydany przez AMD m.in. pod kątem Wiedźmina?
Konkretnie chodzi mi o tych co spełniali wymaganie minimalne a mimo to mieli około 8-15 FPS. A także zmiany między ustawieniami maksymalnymi i minimalnymi nie dawały, żadnej różnicy w kwestii FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Trzeba brać poprawkę na to, że niektórym twardogłowcom spadają klapki na oczy i im nie

Dnia 26.05.2011 o 11:14, Pietro87 napisał:

wytłumaczysz, że gra ma bugi - bo u nich nie ma i tyle.


Otóż to. Muszę się po prostu hamować i nie odpisywać na takie "prowokacje". Ale strasznie mi ciśnienie skacze jak mi ktoś udziela rad, żebym zupgrejdował kompa (co już zrobiłem - specjanie pod W2) albo przeinstalował system (co też zrobiłem, Vista się "sypnęła" jakieś 3 tygodnie przed premierą) lub wgrał najnowsze sterowniki (mam aktualne) ;-)

BTW. Być może to fejk, ale W2 zawitał już do pewnej "specyficznej" branży:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,9669836,Krotka_pilka__To_sie_musialo_wydarzyc.html

Wiem - pewnie "fejk", ale to już świadczy o sile tej marki ;-)

@Karharot,

największą pomyłką jest chyba sama płyta z grą która na wielu kompach nie może być odczytana (czego w przeciwieństwie do reszty problemów najprawdopodobniej nie da się naprawić żadnym patchem).

Tutaj (czasem - nie zawsze) pomaga wgranie najnowszego firmware napędu. Niestety jeśli czytnik DVD jest bardzo stary, to prawdopodobnie nie będzie już supportowany. Warto jednak zajrzeć na stronę producenta swojego DVD jeśli płyta nie daje się odczytać.

ps. Postaram się pohamować z wulgaryzmami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11.5b jeszcze nie wyszedł, nadal jest w produkcji. Jak na razie jest 11.5a który też coś tam daje, ale specjalnie poprawy wydajności zauważyć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O bugach i wywalaniu do pulpitu nie będę pisał bo u mnie nie występują, jedyny bug z jakim się spotkałem to ze schematu wychodzi inny miecz niż miał, ale co do płyt to, to jest faktycznie porąbane bo jakby to była wina napędu to jakim cudem DVD 2 idzie już normalnie, od momentu wsadzenia 2 płyty do napędu instalacja kończy się do 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, myślałem że jeszcze nie wyszły, jakoś cicho było o tym. Na samej stronie AMD szukałem dzisiaj i też nie zauważyłem. Zaraz ściągnę i zobaczę jak u mnie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 11:32, Lordpilot napisał:

Tutaj (czasem - nie zawsze) pomaga wgranie najnowszego firmware napędu. Niestety jeśli czytnik DVD jest bardzo stary, to prawdopodobnie nie będzie już supportowany. Warto jednak zajrzeć na stronę producenta swojego DVD jeśli płyta nie daje się odczytać.

Problem w tym że z 3 kompów w moim domu 2 nie dały rady przegryźć się przez płytę zaś ten który temu podołał jest starszy od tych dwóch razem wziętych (i nie miał robionych żadnych aktualizacji)... Nie wiem co jest nie tak z tą płytą ale tłumaczenia CDP że przyczyną problemu jest niezdolność napędu do przetwarzania płyt dwuwarstwowych jest wzięte z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehem odpowiadasz na mój post gdzie piszę że to może być jedna z przyczyn to ty oczywiście przekręcasz i wmawiasz że napisałem że to główna przyczyna twoich problemów. To że masz GTX460 to mało ci da skoro Nvidia skopała sterowniki. No niestety coś ostatnio u zielonych forma znowu spada pod tym względem. Dowodem jest to że Nvidia i AMD chcą wydać poprawione dla tej gry tylko jeden szkopuł na kartach Radeon jak ustawisz odpowiednio to kłopoty znikają, a nvidia wydała stery które "G" dają albo (co na niektórych forach się pisze) co gorsze gra działa gorzej. Choć może się zdarzyć że jakimś cudem na win 7 gf8800 gt działa jak trzeba a na na gtx 560 za cholerę nie chce działać jak należy. Proporcje Ekranu to też mały powód do narzekań bo wiele innych gier na PC też ma takie problemy i jakoś tam ludzie aż tak nie narzekają. Co do trollowania daję porady a ty piszesz o wszystkich którzy nie mają takich problemów że to lizusy więc mnie też to dotyczy. Czy gra jest super zoptymalizowana nie bo posiadacze GF mają sporo problemów co jest dosyć komiczne biorąc pod uwagę jaki ta gra ma znaczek na pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 10:47, Kraju napisał:

pomniejszych bugów, ale ja na swoim PC na żadne błędy nie natrafiłem, więc mam pełne
prawo wystawić swoją, wysoką skądinąd ocenę, bo gra mnie się podoba i nie uważam tego
za jakiś fanatyzm czy lizusostwo, bo niby czemu? Ile ludzi tyle opinii i tego się trzymajmy.


Oprócz dlc, a właściwie braku możliwości ich pobrania, także nie mam żadnych zatrzeżeń i trudno byłoby mi wystawić Drugiemu Wieśkowi niską ocenę za poziom techniczny. Działa super płynnie, a żadnych zacinek i wywaleń z gry nie stwierdziłem. Co prawda zastosowany silnik, podobnie jak w Wiedźminie 1 nie pozwalający na przeskoczenie czegokolwiek, oprócz zaskryptowanycxh w W2 miejsc, nie bardzo mi odpowiada i denerwuje, ale oprócz tego (i dlc), fajnie ogólnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 11:37, rozart napisał:

> 11.5b jeszcze nie wyszedł, nadal jest w produkcji. Jak na razie jest 11.5a który
też
> coś tam daje, ale specjalnie poprawy wydajności zauważyć się nie da.

A co to - http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst115ahotfix.aspx - w takim
razie?

no u mnie na mojejkarcie poprawa wydajności się zrobiła z 20-35 do 20-42 fps czyli nie jest źle XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2011 o 10:21, Luigius napisał:

Widać, że ogólnie ludzie skiepścili sprawę, ale czy nie mieliście już do czynienia z
takimi problemami? Vide WoW i LoL - jedne z popularniejszych dziś gier, czasami mają
takie zwisy, że hej...


Logika tej wypowiedzi po prostu mnie powala. Skoro w innych grach były problemy, to nie ma co ich wytykać w Wiedźminie2? Same znikną, po wydaniu kilku łatek? Czyli co - twórcy dokładnie wiedzą co jest nie tak i to sami poprawią, więc nie potrzebne im komentarze graczy o błędach? Skoro tak, to dlaczego w ogóle wydali grę w takim stanie?
No ale skoro inne gry też są tak wydawane, to nic nie poradzimy, więc jak przypuszczam dla Ciebie oznacza to, że nie ma o czym mówić.

Ciekawe czy jak widzisz iż ktoś wyrzuca śmieci na chodnik to też wzruszasz ramionami i nic nie robisz? Albo jak ktoś po kilku głębszych siada za kierownicą, to przechodzisz nad tym do porządku dziennego? W końcu ludzie tak robili, to i pewnie zawsze tak będą robić. Ty przecież nic nie możesz na to poradzić, prawda?


Pomijając optymalizację gra ma mnóstwo innych problemów związanych z rozgrywką:
- brak nagród za wykonane zadania, tzn. NPC mówi że nagroda będzie, a w ekwipunku się ona nie pojawia;
- problemy z wykonaniem zadań (w tym z jednym głównym zadaniem, które ma mieć poprawkę w nadchodzącym patchu - przez ten błąd część graczy nie może skończyć gry, ale skoro Ciebie nie dotknął to zakładam że dla Ciebie to jest to błąd z kategorii "do wybaczenia");
- problemy z lokalizacją skrzynek / worków - można z nimi wejść w interakcję (

Spoiler

podświetlają się po użyciu medalionu

), ale na drodze jest siennik, taboret albo po prostu są w załomie jaskini, roku pomieszczenia i mimo podejścia nie da się ich aktywować;
- problemy z balansem - prolog jest wymagający nawet na normalnym poziomie trudności, a II akt to łatwizna nawet na trudnym;
- problemy z ustawieniem postaci po animacjach (
Spoiler

mnie za każdym razem przy siłowaniu się z Adieu gra ustawia moją postać w ognisku i dostaję obrażenia - nikt mi nie wmówi, że ktoś to k... dobrze testował

).
- itd.

Spróbuj te problemy przypisać słabym komputerom graczy.


Kilkanaście lat temu gier nie wydawano z taką ilością błędów. Obecnie wydawane programy klasy ERP II (które są co najmniej równie skomplikowane jak większość nowoczesnych gier) nie mają tylu błędów (choć nie są od nich wolne). A to dlatego że odbiorcy ich nie zbywają wzruszeniem ramion. No i dlatego że w przypadku błędów dotyczących np. obliczania podatków obciążyli by twórców kosztami ew. pomyłek. Jako gracze mamy tylko możliwość narzekania lub wywierania wpływu portfelem i ja tak robię - Wiedźmin 2 to jedyna gra jaką kupiłem w pre-orderze w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Ba jedna z niewielu jakie kupiłem w początkowej cenie, a nie w promocji (a mimo to mam w co grać).

Częściowo dzięki takim ludziom jak Ty, którzy bagatelizują błędy (bo im się one nie przydarzyły) twórcy gier nie czują presji by te błędy nie tyle usuwać , co by starać się bardziej je wyłapać przed premierą. Zawsze bowiem trafią się ludzie którym nie wystarcza, że oni nie mają problemów i absolutnie muszą bagatelizować błędy zdarzające się innym. A tłumaczą to zwykle właśnie taką logiką "tak już jest i tego się nie zmieni". Skoro więc sami gracze bagatelizują błędy, to po co developerzy mają je usuwać?

Dnia 26.05.2011 o 10:21, Luigius napisał:

Co do tych wszystkich błędów i lizusowania - myślę, że się nikomu nie podlizuję, po prostu
miałem tyle rozumu, a może i szczęścia, że żaden z ww. błędów mnie nie dotknął. Do tej
pory nie mam na co narzekać - jestem szczęśliwym posiadaczem EK, bez żadnych problemów
w grze.

Podziel się więc tą wiedzą (bo szczęściem to raczej się nie da) i poradź mi co mam zrobić.

Mam sprzęt spełniający rekomendowane wymagania: Intel Core 2 Quad 6600, 4 GB RAMu, GeForce GTX260, gram na XP SP3, ustawienia wysokie (bez kilku opcji). Gra chodzi mi płynnie (po wyłączeniu kilku opcji) nawet na ustawieniach ultra. No w karczmie Flotsam po wejściu małem 2-3 sekundy rozmyte tekstury i postaci teleportujące się na miejsca. Co prawda nie widzę znaczącej różnicy w FPS-ach na różnych ustawieniach, ale to szczegół (choć wskazujący że optymalizacja w tej grze to kiepski żart).

Mój problem polega na tym że po godzinie, góra dwóch grania gra mi zwalnia, a jak gram dalej to sprzęt mi się potrafi zresetować. Pojawia się na momencik BSoD i tyle. Jak wyłączę opcję restartu przy błędzie, to mi sprzęt zwisa i sam muszę robić reset. Sprawdzałem i nic mi się nie grzeje (temperatura procesora graficznego nie przekracza 58 stopni a CPU 52) nie mam uszkodzonej pamięci, ani procesora, dysk nie wymaga defragmentacji. Przeczyściłem styki, poprawiłem łącza, komputer odkurzam co miesiąc, ale zrobiłem to jeszcze raz, ba nawet uruchamiałem z mniejszą ilością pamięci (tak jak podali - 3GB) ... nic nie pomaga. Inne programy działają normalnie, Linux na drugim dysku też. Memory leak jak w mordę strzelił.

No ale przy Twojej wiedzy to rozwiązanie zaraz się znajdzie, nie? W końcu, jak napisałeś w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=8981skoro mam sprzęt spełniający wymogi to problem pewnie leży po mojej stronie…
A może jednak napisałeś bzdury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować