Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Mnie zniszczył tekst w obozie Niebieskich Pasów w akcie II, o chłopaku unikającym poboru do woja przy pomocy świńskiego oka umieszczonego między pośladami. Przychodzi pobór, ściąga spodnie, nachyla się i rozwiera poślady mówiąc "przecież widzę" (wcześniej jego matka mówiła o nadchodzącym sołtysie).

Podobno źródło jest na bashu, ja słyszałem to samemu będąc na poborze, przedostatnim obowiązkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 13:43, piotrekkj napisał:

wiecie może czy wyjdzie path 1.3??


Źle zadane pytanie, powinno brzmieć: " kiedy wyjdzie patch 1.3" bo to, że wyjdzie jest pewne, za dużo jeszcze błędów w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje wam się że jeden quest związany z

Spoiler

Kejranem

jest całkowicie bez sensu, a konkretnie ten z miksturą z
Spoiler

Cieniokostu

. Robimy wyprawę do dalekich podziemi po jeden z komponentów, ale okazuje się że miksturę można zrobić z powodzeniem natychmiast po otrzymaniu schematu, używając np.
Spoiler

embriona z endriagi


W ogóle alchemia jest jakaś skopana. Jeśli nie będziemy uważać można stracić rzadki odczynnik bo po każdym stworzeniu mikstury zmieniają się odczynniki i musimy od nowa ustawiać je na te które chcemy użyć. Ja straciłem w taki głupi sposób język trolla który jest potrzebny zdaje się
Spoiler

do rytuału z sercem melitele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 13:58, Lucek napisał:



Jest dokładnie tak jak piszesz. Ja zanim rozpocząłem wykonywanie questów w 1 akcie, pozwiedzałem trochę okolicę i przypadkiem trafiłem do tej

Spoiler

jaskini za wodospadem

,wybiłem wszystkie potworki, na końcu zerwałem roślinkę
Spoiler

cieniokostu

.

Przy końcówce I aktu okazało się, że mam zadanie dotyczące
Spoiler

zdobycia cieniokostu

. Niestety gdy poszedłem ponownie
Spoiler

do jaskini,ta roślina się już nie odrodziła a mój wcześniej zerwany cieniokost został przez gre zużyty do zrobienia jakiejś zwykłej mikstury

. Tak więc zadanie zakończone niepowodzeniem. W pewnym momencie przestraszyłem się, że przez tego buga będę musiał zaczynać 1 akt od nowa ale na szczęście eliksir można stworzyć używając innego składnika.

Powyższy bug został naprawiony w patchu 1.2 - przynajmniej tak wynika z info od CDP, tj. gra nie będzie już mogła użyć
Spoiler

cieniokostu

do robienia eliksirów.

PS: Tak jak napisałeś przydałby się w alchemii sysytem dobierania mikstur przy tworzeniu eliksirów i innych, który wybierałby najpierw najtańsze/najczęściej występujące składniki a dopiero później brał te unikatowe jak
Spoiler

język trolla

na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 14:14, KERMIy napisał:

PS: Tak jak napisałeś przydałby się w alchemii sysytem dobierania mikstur przy tworzeniu
eliksirów i innych, który wybierałby najpierw najtańsze/najczęściej występujące składniki
a dopiero później brał te unikatowe jak język trolla na przykład.



Ekhemm w alchemii można dowolnie samemu zmieniać składniki [ok automatyczne dobieranie najbardziej pospolitych lub zwyczajnie tych co ich mamy najwięcej było by mile widziane], wystarczy się tylko ogarniać i mieć świadomość, że giera jest od dnia premiery dziurawa jak szwajcarski ser =)

Btw polecam ten mały modzik : http://www.witchernexus.com/downloads/file.php?id=87
Niezwykle pomocny, dopasowany do polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 14:08, Almarcino napisał:

Minigierki mogliby troche dopracowac - np ani razu nie przegralem w walce na piesci i
silowaniu sie,

edit: i gralem na trudnym poziomie :P


No jeśli udało ci się wygrać w siłowaniu się

Spoiler

z tym oszustem w III akcie

to miałeś nadzwyczajnego farta.
Biorąc pod uwagę to że mi czasem brakowało miejsca na biurku, bo o tyle trzeba było przesunąć mysz żeby najechać na wskaźnik, jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, wystarczy się dowiedzieć jaki jest jego sekret i można wygrać ta samą metodą =)
Swoją droga i bez zaaplikowania

Spoiler

sobie anaboliku można to zrobić, ale jest to ekstremalnie trudne i nic nie warte [żadnego osiągu, zdolności czy dodatkowej nagrody za to nie dostaniemy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 10:56, Pietro87 napisał:

Swoją droga już pisałem o tym wcześniej [w mini-FAQu też] jak i pisałem, że to głupota,
łączyć dwie skrajne opcje w jedną w cfg =)


Gdzie masz te mini FAQ? Chętnie bym zobaczył jak mozna zmienić graficzkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 14:31, Lucek napisał:

> Minigierki mogliby troche dopracowac - np ani razu nie przegralem w walce na piesci
i
> silowaniu sie,
>
> edit: i gralem na trudnym poziomie :P

No jeśli udało ci się wygrać w siłowaniu się

Spoiler

z tym oszustem w III akcie

to miałeś
nadzwyczajnego farta.
Biorąc pod uwagę to że mi czasem brakowało miejsca na biurku, bo o tyle trzeba było przesunąć
mysz żeby najechać na wskaźnik, jakoś trudno mi w to uwierzyć.


No to masz male biurko :P A tak serio to nie przypominam sobie tego goscia, byc moze pominalem (3 akt juz staralem sie skonczysz szybko), ale nie zmienia to faktu, ze cala reszta z ktora walczylem nie sprawila zadnego problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa gniazda nekkerów i jedno siedlisko endriag i za cholerę nie mogę znaleźć reszty. Gdzie to mniej więcej jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 15:36, Madoc napisał:

Znalazłem dwa gniazda nekkerów i jedno siedlisko endriag i za cholerę nie mogę znaleźć
reszty. Gdzie to mniej więcej jest?


Spoiler

Wszystkie gniazda nekkerów i siedliska endriag znajdują się blisko siebie na mapie. Tak więc poszukaj w pobliżu miejsca gdzie zniszczyłeś poprzednie gniazda. Jeśli chcesz szybszego rozwiązania to proponuję skorzystać z mapki w poradniku do W2 zamieszczonego na stronie gry-online.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:05, Azazell napisał:

Gdzie znajdę questy poboczne? Czy tylko od napotkanych ludzi i z tablicy przy karczmie?


Masz poradnik, są tam opisane wszystkie misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to nie przypominam sobie tego goscia, byc moze

Dnia 09.06.2011 o 15:21, Almarcino napisał:

pominalem (3 akt juz staralem sie skonczysz szybko), ale nie zmienia to faktu, ze cala
reszta z ktora walczylem nie sprawila zadnego problemu :P


gość się nazywa Numa i jeśli go nie pokonałeś to nie skończyłeś zadania ;P

Spoiler

pic polega na tym że gość się koksuje i walka z nim (bez kupna dopalacza lub pogawędki z nim) skutkuje tym że obie ikony przesuwające się na pasku są tej samej wielkości i nie jesteś w stanie utrzymać jej we właściwym położeniu



Wracając do śmiesznych tekstów to jeszcze mi się przypomniał jeden
jak pokonaliśmy osiłków w rezydencji Loredo
Spoiler

(zadanie z balistą i znów z ochoczą do pomocy "Panią)

to jeden z nich : "idę do paśnika popracować nad masą" czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące fabuły, jeśli ktoś pomoże ustalić mi ten fakt będę dozgonnie wdzięczny:

Spoiler

Akcja Wiedźmina 2 dzieje się w roku 1271, Geralt uciekł z niewoli Gonu pół roku przed akcją dwójki, został wymieniony za Yennefer w roku 1270 pod drzewem wisielców, tylko nie pamiętam jak było dokładnie z miesiącami. Ustalił ktoś ile czasu dokładnie Geralt był w niewoli Gonu? I jeszcze jedno, Geralt w Rivii umarł przebity widłami, zginęła też Yennefer, Ciri ich zabrała na Wyspę Jabłoni, tam się wykurowali, ale napadł ich Dziki Gon, więc Geralt ruszył za nim w pościg, spotkał Letho i resztę królobójców i razem polowali na Gon. Wszystkoto trwało od momentu domniemanej śmierci Geralta 5 lat tak? Niech ktoś powie czy dobrze rozumiem czy coś mi się pomieszało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze napisac ze gra mimo poziomu ''trudny'' przy drugim przechodzeniu jest do Bolu prosta, wszystko mi sie udaje za 1 razem i nie uzywam wogole nawet mikstur. Taki np

Spoiler

Letho

w 1 akcie nie zdazyl nawet mnie uderzyc, uzbieralo mi sie mase daggerow ktorych i tak nie uzywam, a musialem gdzie dodac punkt w gornym drzewku zeby miec ich 6 i odblokowac inne, wiec dalem jeden do rzutow nozami bo reszta byla jeszcze bardziej bezuzyteczna. I tak po cut scence zaczalem spamowac szybko ''R'' na klawiaturze,
Spoiler

Letho

nie zdazyl sie nawet ruszyc, ani machnac mieczem, jak wpakowalem w niego 20 daggerow stojac w miejscu i wlaczyla sie druga cut scenka w ktorej rzekomo
Spoiler

ja przegralem

a nawet mnie nie drasnal ;)

Co do reszty to na wszystkich oprocz
Spoiler

Krajana

dziala ta sama taktyka, znak Quen i bezmyslne klikanie lewym przyciskiem myszki, zabilem tak zarowno innych Bosow co zwyklych przeciwnikow. Naprawde z upgradowanym znakiem praktycznie w kazdej walce nikt mi nawet nie zabiera milimetra zycia. Do tej pory zginalem tylko raz, bo przeklikalem rozmowe, kliknalem przez pomylke zla opcje i mnie ustrzelili z luku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce dopiero teraz trafiło pudełko z grą, w związku z czym jaram się Wiedźminem straszliwie. A zginąć udało mi się już kilka razy, pierwszy raz uciekając przed

Spoiler

smokiem

na początku, oraz kilka razy głównie z powodu bezmyślnego biegnięcia na kilku przeciwników. Zasada kiedy wrogów kupa, każdy szermierz dupa, ma doskonałe odzwierciedlenie w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować